Uważaj na kremy z filtrem UV - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Uważaj na kremy z filtrem UV - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

Uważaj na kremy z filtrem UV

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

lato_summer_2560x1600_008Używanie niektórych kremów z filtrem UV może prowadzić do naprawdę groźnych następstw. Naukowcy odkryli, że popularny składnik kremów do opalania i preparatów chroniących przed promieniowaniem UV to benzofenon. Związek ten wnika do organizmu przez skórę i jest wchłaniany do krwi. Benzofenon znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia endometriozy.

Uczeni przeanalizowali około 700 próbek moczu kobiet, które były operowane z powodu endometriozy. Stwierdzili w nim wysoki poziom benzofenonu. Ich zdaniem, benzofenon naśladuje żeński hormon - estrogen, którego nadmiar może sprzyjać rozwojowi endometriozy.

Endometrioza to choroba charakteryzująca się rozrostem błony śluzowej macicy poza jamą macicy. Powoduje ona ból w miednicy, zaburzenia cyklu miesięcznego oraz obfite krwawienia miesiączkowe. Bardzo często doprowadza do niedrożności jajowodów i problemów z zajściem w ciążę a nawet do bezpłodności.

Kupując krem z filtrem UV warto zwrócić uwagę na jego skąd. Zawsze lepiej jest zapobiegać iż leczyć. Ostrożność nic nie kosztuje.

Red. Port.

2 Liczba komentarzy:

 • ^ Aga czwartek, 14 lipca 2016 16:31 Umieszczone przez: Aga

  Proszę o podanie bibliografi do artykułu.
  Pozdrawiam

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • ^ używany sprzęt kulturystyczny piątek, 09 maja 2014 00:22 Umieszczone przez: używany sprzęt kulturystyczny

  Świetna strona, gratuluję znajomości tematu. pozdrawiam

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

+Dodaj komentarz