Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2015

Coraz więcej głosów oburzenia ze strony różnych polskich środowisk na działanie naszych władz w sprawie przejazdu przez Polskę „Nocnych Wilków”. Dziś na przejściu granicznym w Terespolu została zwrócona grupa motocyklistów ,którzy zamierzali w przededniu 70. rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej uczcić pamięć żołnierzy radzieckich poległych podczas wyzwalania państw europejskich od faszyzmu. Według rosyjskiego MSZ wszyscy uczestnicy rajdu mieli ważnie wizy .Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki wyjaśnił, że "osoby te nie spełniły warunków wjazdu i pobytu na terenie RP".Niektóre grupy polskich motocyklistów nie kryją swojej krytyki pod adresem naszego rządu. Uważają oni tak jak i duża rzesza internautów że jest to wyłącznie złośliwa decyzja polityczna nie mająca żadnego racjonalnego uzasadnienia.

 

Dział: Wiadomości

Tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi ,które nawiedziło Nepal jest największe od ponad 80-lat. W samej stolicy Katmandu zginęło ponad tysiąc osób. Zrujnowane zostały zabytki Nepalu wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z całego świata napływa pomoc dla mieszkańców. Z polski wyruszyła grupa ratowników ze sprzętem i zaopatrzeniem dla poszkodowanych. Trudno dziś ocenić rozmiar katastrofy. W niektórych regionach trzęsienie ziemi zniszczyło 70% budynków. Władze Nepalu przewidują że ofiar może być zdecydowanie więcej jako że duża część ludzi znajduje się pod rumowiskami domów. Lawina ,która zeszła z Mont Everestu zabiła co najmniej 18-alpinistów.

 

Dział: Wiadomości

Profesor Władysław Bartoszewski trafił popołudniu do szpitala MSW w Warszawie gdzie zmarł mając 97lat. Do końca swoich dni był aktywny w życiu politycznym i społecznym. W przeszłości żołnież AK, uczestnik powstania, działacz Polskiego Państwa Poddziemnego wybitny historyk, dziennikarz. Autor wielu książek i czasopism o powstaniu warszawskim. Ostanimi czasy pełnił rolę jako sekretarz stanu i pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dział: Wiadomości

Wspaniały czas polskiej nauki i przedsiębiorczości! Wrocławskie Centrum Badań EIT+ potwierdza otrzymanie pierwszego patentu na rynku amerykańskim. Ochroną objęto metodę wytwarzania czystej albuminy, która może być użyta do konstrukcji nowoczesnych szczepionek.

"Ojcem" sukcesu jest Prof. dr hab. Andrzej Gamian, kierownik dwóch wiodących jednostek badawczych we Wrocławiu - Katedry Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego oraz Zakładu Immunologii Chorób Zakaźnych Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej. Wynalazek nazwany "Czysta albumina i sposób jej otrzymywania i detekcji" powstał w trakcie realizacji projektu BioMed „Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne”. Jak donosi Wrocławskie Centrum Badań EIT+ objęty jest również programem „Międzynarodowa ochrona wynalazków w obszarze biotechnologii, wspierających wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw” (w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013).

 

Albuminy to kluczowe białka surowicy krwi. Ich produkcja odbywa się w wątrobie. W ustroju pełnią istotną rolę - transportują takie składniki jak hormony, leki, kwasy tłuszczowe i aminokwasy. Wyizolowane i pozbawione naturalnych zanieczyszczeń cukrowych i hydrofobowych białko może być z powodzeniem wykorzystane w konstrukcji szczepionek koniugatowych. Wśród innych zastosowań ultraczystej albuminy wymienia się również badania dotyczące wykrywania innych białek, jonów metali, jak również wytwarzania selektywnych przeciwciał. Albuminy mogą pełnić funkcje nośników rozmaitych substancji czynnych stosowanych w leczeniu wielu chorób.

Magdalena Wezner-Ptasińska, Specjalista ds. ochrony IP we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ skomentowała sukces na łamach strony internetowej EIT+: – Dotychczas, pomimo dużego zapotrzebowania na albuminę wysokiej jakości, brakuje szybkich i wydajnych metod jej oczyszczania. Nasz zespół opracował prosty sposób uzyskiwania, oczyszczania i identyfikacji ultra-czystej surowiczej albuminy wołowej z preparatów dostępnych komercyjnie. Zastosowanie opracowanej metody pozwoli na wprowadzenie na rynek wyższej jakości albuminy oraz na weryfikację czystości dostępnego handlowo produktu.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

Dział: Wiadomości

Rzecznik prokuratury poinformował w specjalnym komunikacie o tym że”nie doszło do przestępstwa polegającego na doprowadzeniu innej osoby do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej, przez nadużycie stosunku zależności „ Na początku lutego tego roku w tygodniku „Wprost” ukazał się artykuł o mobbingu i molestowaniu pracowników Faktów TVN.
Telewizja wszczęła wewnętrzne śledztwo ,które potwierdziło zarzuty tygodnika. Pokrzywdzonym osobom Zarząd Telewizji zaproponował odszkodowanie. Jednocześnie doszło do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym z szefem Faktów Kamilem Durczokiem. Informacje „Wprost” wywołały burzę w mediach. Durczok konsekwentnie zaprzeczał informacjom jakoby to on dopuszczał się molestowania i mobbingu składając jednocześnie do sądu pozew z żądaniem odszkodowania od redakcji za pomówienie.

 

Dział: Wiadomości

Cosmoprof w Bolonii to największe targi kosmetyczne na świecie. W tym roku oficjalny Polski Pawilon Narodowy składał się z ponad 100 firm. Był też zarazem ostatnim, organizowanym w ramach właśnie kończącego się rządowego programu promocji polskiej branży kosmetycznej na świecie. To międzynarodowe wydarzenie jest daje możliwość na rozszerzenie kontaktów B2B oraz na pozyskanie nowych klientów.

 

Branżowy Program Promocji, realizowany przez SPC House of Media na zlecenie Ministerstwa Gospodarki, był pierwszym programem promocji polskiej branży kosmetycznej za granicą. Polscy przedsiębiorcy, wspierani finansowo funduszami unijnymi oraz organizacyjnie przez wykonawcę poszczególnych branżowych programów, mieli szansę skupić się na wdrażaniu nowych strategii eksportowych i rozwijaniu sprzedaży.
W branży kosmetycznej Program przyniósł duże zmiany. Polska jest dziś szóstym największym eksporterem kosmetyków w Europie.  W ostatnim czasie, lokalni producenci w znacznym stopniu  przyczynili się do wzrostu sprzedaży zagranicznej.

Targi Cosmoprof  to impreza, która od 48 lat umożliwia spotkania całej branży kosmetycznej. O jej popularności i skali świadczą poniższe fakty:

  • w 2014 roku na targach zaprezentowało się 2450 wystawców z 69 krajów
  • liczba zwiedzających z całego świata przekroczyła 200 tysięcy
  • Niemal 70 tysięcy zwiedzających to handlowcy – importerzy, dystrybutorzy, hurtownicy


Wydarzenie, które cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, jest dla producentów doskonałą okazją do pozyskania nowych klientów i wejścia na nowe rynki. Stanowi jednak także spore wyzwanie – przebicie się ze swoją ofertą w tak licznym gronie innych producentów wymaga przemyślanej strategii i nowatorskich rozwiązań.

 

Wspólna promocja polskiej branży kosmetycznej i budowanie pozytywnego wizerunku polskich kosmetyków jest szansą na wyróżnienie się w konkurencyjnej branży. Stąd liczny udział producentów w Branżowym Programie Promocji, a w przypadku bolońskich targów, rosnąca popularność wystawiania się w hali pawilonów narodowych. W tym roku na taką formę prezentacji zdecydowało się już połowa z polskich wystawców. Wśród nich są największe i najbardziej rozpoznawalne firmy:  Bell, Bielenda, Dr Irena Eris, Dax, Delia, Eveline, Farmona, Floslek, Joanna, Laboratorium Kosmetyczne Ava, Miraculum, Oceanic, Świt, Verona czy Ziaja. Oficjalny Pawilon Narodowy, tworzony pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki zajmował w 2015 roku 650 m2. W 2012 roku, kiedy Program startował, było to 150 m2.

Nasza firma od wielu lat jest czynnym orędownikiem promocji polskiej branży kosmetycznej. Staramy się podkreślać polskie pochodzenie na każdym międzynarodowym forum branżowym. Z dumą prezentujemy Polskę jako kraj pochodzenia na opakowaniach większości naszych kosmetyków.. Według naszej obserwacji, odwiedzający są pozytywnie zaskoczeni tym, że polski sektor kosmetyczny jest tak licznie reprezentowany. Rośnie też rozpoznawalność Polski jako kraju silnego w branży kosmetycznej – wyjaśnia Wiktoria Brzozowska, Dyrektor Marketingu i Rynków Międzynarodowych w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris.

Na targi w Bolonii producenci przygotowali wiele nowości produktowych. Ich oprawa jest także przedmiotem starannego planowania. Konsekwentne strategie rozwojowe polskich producentów w połączeniu ze wsparciem, które otrzymywali od 2012 roku w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Przemysłu Kosmetycznego, przyniosły widoczne, imponujące rezultaty.
Wg Dyrektora ds. Eksportu i Importu w firmie Świt Pharma, w ciągu ostatnich 3 lat osiągnięto spektakularne sukcesy eksportowe. Zanotowano wzrost na poziomie 180%. Obecnie firma eksportuje kosmetyki do ponad 35 krajów. Bardzo dobrze mijające 3 lata ocenia także Daniel Dziduch, Specjalista ds. Eksportu w firmie Bielenda. Kosmetyki tej marki, pojawiły się na wielu nowych rynkach, a na innych umocniły swoją pozycję.

Polscy producenci kosmetyków kończą targami w Bolonii udział w Branżowym Programie Promocji. Zgodnie przyznają, ze liczą na szybkie uruchomienie jego kolejnej edycji, która pomoże im w dalszym, dynamicznym rozwoju.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

Dział: Wiadomości

Dziś Radio RMF FM opublikowało stenogramy z kokpitu Tupolewa ,który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku Smoleńskim. Wynika z nich że w kabinie pilotów przebywał Dowódca Sił Powietrznych. Pomimo wezwań stewardessy do zajęcia swoich miejsc, gen. Błasik wydawał polecenia członkom załogi, zachęcając do lądowania. Także sugestie o konieczności lądowania miały też padać z ust dyrektora protokołu dyplomatycznego Mariusza Kazany Naczelna Prokuratura Wojskowa w swym oświadczeniu poinformował o tym że w dzisiejszej publikacji RMF FM jest wiele nieścisłości.

 

Dział: Wiadomości

Odszedł w wieku 48 lat.

W środę 1 kwietnia zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński.

Jako pierwszy tę tragiczną wiadomość podał Polsat News.

Zawodo związany był z tygodnikiem Wprost, w którym pełnił rolę kierownika działu Kultura i Styl.

Widzom zapadł w pamięć jako juror programu "Idol".

Prawdopodobną przyczyną zgonu była cukrzyca.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

 

Dział: Wiadomości

Bez żenady pije z gwinta żołądkową gorzką!

Dramat gwiazdy "Klanu" nadal trwa. Kiedy jakiś czas temu media obiegła wiadomość, że przyczyną odejścia Agnieszki Kotulanki z serialu jest choroba alkoholowa mało kto dawał temu wiarę. Niestety najgorsze się potwierdziło a aktorka zupełnie straciła kontrolę nad swoim życiem. Jak donosi tygodnik "Twoje Imperium" ze swoim nieszczęściem została zupełnie sama. Nie mieszka z nią już ani mama, ani córka Katarzyna Sas-Uhrynowska. Paparazzi przyłapali Kotulankę w parku, z butelką wódki w ręku. Jej uzależnienie jest tak silne, że nie może się obejść bez alkoholu. Bez cienia wstydu publicznie wyjęła butelkę i z gwinta rozkoszowała się trunkiem. Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto wyciągnie do niej pomocną dłoń i pomoże wyrwać się ze szponów nałogu.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

 

Dział: Wiadomości