CBA w siedzibie Prokuratury w Rzeszowie - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka CBA w siedzibie Prokuratury w Rzeszowie - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
piątek, 11 lipca 2014 14:31

CBA w siedzibie Prokuratury w Rzeszowie

Agenci przeszukali gabinet szefowej rzeszowskiej apelacji prok. Anny Habało Po przeszukaniu zabezpieczyli dokumenty. Pani prokurator została zawieszona w czynnościach. Funkcjonariusze CBA przeszukali również i zabezpieczyli dokumenty w mieszkaniach jeszcze jednego byłego wysokiego rangą prokuratora z Rzeszowa, do niedawna będącego doradcą ministra sprawiedliwości. Przeszukanie jest kontynuacją operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie afery korupcyjnej , w którą zamieszanych jest kilkanaście osób - polityków, urzędników i biznesmenów. Zamieszani w nią mogą być również najważniejsi prokuratorzy na Podkarpaciu. Wczoraj także agenci CBA przeszukali biuro poselskie szefa klubu PSL Jana Burego. Przeszukano również mieszkanie posła oraz jego rodziców. Te działania to kontynuacja śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, a związane jest ze śledztwem w sprawie powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury i rozwoju kierowanym przez Elżbietę Bieńkowską.
Także na początku tygodnia w związku z prowadzonym postępowaniem CBA przeszukało gabinet wiceministra infrastruktury, Zbigniewa Rynasiewicza. Wcześniej zatrzymano dwóch podkarpackich biznesmenów z branży paliwowej, którzy usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy u pierwszego zastępcy minister Elżbiety Bieńkowskiej.

Skomentuj