Ściema czy prawda ??? - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Ściema czy prawda ??? - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

Ściema czy prawda ???

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
bhtop
tytul_hyaluron

 

hyaluron

Kwas hialuronowy podbija serca kobiet w każdym wieku.

W czym tkwi jego tajemnica? Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w skórze wielocukrem, który ma bardzo silne działanie wiążące cząsteczki wody. W organizmie występuje w zasadzie wszędzie: w skórze, stawach, a nawet w oczach. To jego rozpowszechnienie, jest jednym z najsilniejszych atutów. Praktycznie nie uczula. Może być stosowany przez wszystkich, nawet tych ze skórą wrażliwą, atopową. Jego historia nie jest długa.

W medycynie estetycznej jest stosowany od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W kosmetyce jego historia jest o kilka lat młodsza. W odróżnieniu od medycyny estetycznej, w kosmetyce używamy mniejszych cząsteczek kwasu. Utrzymują się one nieco krócej, ale za to mają większą szansę wniknięcia w głąb skóry. A gdy wnikną? Wtedy zaczyna się ich magia działania.

 


 

Nie chodzi tylko o efekt nawilżenia skóry, choć jest on zadziwiająco duży. Nie chodzi tylko o jego spęcznienie pod wpływem wody i w ten sposób wypełnienie drobnych zmarszczek, choć to bardzo cieszy Panie. Te najdrobniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego, mają jeszcze inne działanie. Pobudzają nasze kochane fibroblasty do pracy. Jej efektem jest produkcja kolagenu, w tym kolagenu elastycznego. A jeśli kolagen, to… skóra napięta, elastyczna, młoda. To jest właśnie czar tej cząsteczki. Czar, ale nie ściema. To jest prawda, takie są fakty.

 

Hyaluron Eye & Face Gel

Ten żel na okolicę oczu i twarzy opracowany przez Beauty Hills, jest esencją tego co najlepsze dla skóry. Zawiera dwa podstawowe składniki. Kwas hialuronowy oraz witaminę E. Co może kwas hialuronowy poznaliśmy przed chwilą. A witamina E? Klasycznie obok witaminy A to naturalny silny antyoksydant. Wymiata wolne rodniki, które odpowiedzialne są za starzenie skóry, oraz szereg procesów degeneracyjnych, w tym nowotworzenie. Nie zapominajmy jednak o jego wpływie na tkankę łączną – przysparza nam kolagenu, podobnie jak kwas hialuronowy.

Żel hialuronowy Beauty Hills wygładza zmarszczki, napina i nawilża skórę. Czegóż nasza skóra potrzebuje więcej?

JJ

Skomentuj