czwartek, 28 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna

Po długiej zimie pojawiają się pierwsze ciepłe i słoneczne dni, kusi nas wtedy, aby spędzić jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozkoszować się słońcem i cieszyć się życiem. Wszystko to jest potrzebne dla naszego zdrowia, jednak szczególnie wrażliwa skóra powinna być odpowiednio i stopniowo przyzwyczajana do słońca. Promienie słoneczne poprzez kontakt z naszą skórą aktywują produkcję witaminy D, potrzebnej do wielu procesów życiowych, również do utrzymania nas w dobrym nastroju i twardych kości.

 

 

 

Naturalna ochrona przed poparzeniami słonecznymi

Światło słoneczne jest ogromnie ważne dla naszego organizmu. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące ilości promieniowania, które nasza skóra toleruje. Oparzenia słoneczne są bardzo szkodliwe i w żadnym wypadku nie powinno się do nich dopuszczać. Można jednak chronić się przed nadmiarem słońca w naturalny sposób, niekoniecznie używając szkodliwych, pełnych chemicznych środków zapachowych i konserwantów kosmetyków. Ponieważ w tradycyjnych kremach przeciwsłonecznych znajduje się wiele wątpliwej jakości składników, osoba świadomie dbająca o swoje zdrowie nie będzie ich raczej stosowała na swojej skórze. Istnieją jednak naturalne alternatywy, które pomogą nam się zabezpieczyć przed oparzeniami.

 

 

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna dzięki olejom

Naturalne oleje roślinne poza zastosowaniem ich w kuchni, świetnie sprawdzają się jako preparaty do pielęgnacji skóry. Wiele z tych olejów posiada naturalny filtr UV, który może skutecznie chronić naszą skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

 

 

Olej sezamowy jako ochrona przeciwsłoneczna

Olej sezamowy okazuje się jednym z najlepszych naturalnych produktów o właściwościach ochronnych dla skóry. Utrzymuje ją w odpowiednim nawilżeniu i dodatkowo blokuje około 30% promieni słonecznych. Jest on również bogaty w antyoksydanty, więc może przyczyniać się do nautralizacji wolnych rodników – agresywne substancje, które powstają również przy nadmiernym promieniowaniu UV na naszą skórę, mogąc powodować jej uszkodzenia.

 

 

Olej kokosowy jako ochrona przeciwsłoneczna

Olej kokosowy to kolejny naturalny filtr przeciwsłoneczny. Chociaż współczynnik ochrony jest trochę niższy niż w oleju sezamowym i wynosi około 20%, posiada wiele innych dobrych cech, które sugerują jego zastosowanie jako preparatu ochronnego. Olej ten ma bardzo przyjemny zapach i nadaje skórze ładny połysk. Jest bardzo dobrym produktem do pielęgnacji skóry, ponieważ nie zatyka porów jak wiele innych preparatów pielęgnacyjnych. Ma również wiele innych zastosowań wpływających pozytywnie nie tylko na naszą urodę, ale również zdrowie.

Olej z nasion bawełny, orzeszków ziemnych czy oliwa z oliwek mają bardzo zbliżony współczynnik ochronny do oleju kokosowego, niemniej ten ostatni jest lepszym wyborem. W porównaniu z innymi olejami jest lżejszy i pozostawia przyjemny oraz pachnący film na skórze.

 

 

Olej konopny jako ochrona przeciwsłoneczna

Deli Olive OelOlej konopny to kolejny produkt, który wykazuje pewne właściwości ochronne przed słońcem. Choć nie jest znany dokładny współczynnik ochronny, jest stosowany jako łagodny filtr przeciwsłoneczny. Olej konopny może blokować promienie UV, nie przeszkadzając w tworzeniu witaminy D. Pomaga również w regeneracji uszkodzonej skóry i stanowi doskonały produkt do jej pielęgnacji. Olej ten zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz chlorofil. Wszystkie te substancje są silnymi antyoksydantami.

Dla ciemniejszej i już opalonej skóry olej konopny jest na pewno wspaniałą naturalną alternatywą dla konwencjonalnych środków kosmetycznych z filtrami przeciwsłonecznymi. Również dla ciemnej karnacji można polecić naturalne produkty ochronne. Są to olej jojoba i masło shea o współczynniku ochronnym w granicach 4%.

 

 

Zapraszamy do przeczytania pełnej wersji artykułu dostępnej po kliknięciu poniższego przycisku:

readmore

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl

Źródło: ZDG, Jean/Claude Alix / Es geht um eine Zukunft ohne Krebs

Oceń ten artykuł
(3 głosów)