Artykuły filtrowane wg daty: marca 2018 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2018 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2018

employer brandingRozwój rynku pracy w branży beauty wymusza na przedsiębiorcach zmianę sposobu myślenia o pracowniku, a także zarządzania nim. Dziś pozyskanie najlepszych specjalistów wymaga odpowiedniego podejścia i podejmowania kroków, które zachęcą ich do nawiązania współpracy z salonem. Chcąc przyciągać talenty, firmy muszą nieustannie pracować nad swoim wizerunkiem “pożądanego” pracodawcy.

 

Ważnym elementem działań z zakresu employer brandingu jest także troska o aktualnych pracowników. Zapewnienie im komfortu pracy, możliwości rozwoju i benefitów wpływa na ich satysfakcję, a tym samym na opinie, jakimi dzielą się o firmie na zewnątrz. Gdy są zadowoleni, stają się ambasadorami swojego miejsca pracy.

 

Jak skutecznie budować swoją markę pracodawcy i jak dotrzeć do talentów z pokolenia millenialsów?Odpowiedzi znaleźć można w najnowszej lekcji Akademii Versum, której autorką jest Justyna Bielenda - doświadczony trener i mentor biznesowy w branży beauty, autorka programu doradczego Expansion by Justyna Bielenda.

 

Nowa lekcja jest dostępna pod linkiem: www.akademiaversum.pl/employer-branding-czyli-budowac-marke-pracodawcy/

 

 

sympozjaKwietniowe Sympozja!

 

19 lutego 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowych Jubileuszowych Seminariach Kosmetycznych, które odbędą się w 22 miastach w Polsce w kwietniu 2018 roku!

Program:

 • Clarena 20 lat - historia firmy w prezentacji multimedialnej,
 • Immun Balance Line - probiotyczne kosmetyki przywracające homeostazę układu immunologicznego skóry,
 • Hydrogenius - antyoksydacyjne oczyszczanie wodorowe, nowe urządzenie Rubica,
 • Trychologia - analiza stanu skóry i włosów mikrokamerą w zabiegu trychologicznym, prezentacja multimedialna,
 • Kosmetologia estetyczna - wypełnianie 3-fazowym usieciowanym kwasem hialuronowym,
 • Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym - prezentacja multimedialna

 

Dla każdego uczestnika przewidzieliśmy certyfikaty ze szkoleń oraz skrypty zabiegowe, opiekę poszkoleniową a także upominki. Dodatkowo podczas każdego ze szkoleń rozlosowane zostaną nagrody w postaci naszych produktów, a główną nagrodą będzie urządzenie Rubica Thermofrax RF!

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie sklepu dla profesjonalistów po zalogowaniu, u Doradców Handlowych i w Biurze Obsługi Klienta.

 

Terminarz Jubileuszowych Seminariów Kosmetologicznych:

7.04.2018 Opole, Koszalin, Płock

8.04.2018 Wałbrzych, Kraków, Warszawa, Białystok, Szczecin, Bielsko-Biała

15.04.2018 Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź, Radom, Olsztyn, Rzeszów

22.04.2018 Częstochowa, Kielce, Lublin, Zielona Góra, Bydgoszcz, Sopot

 

Źródło: http://www.clarena.pl/

 

inzynieria tkankowaInteligentne preparaty specjalistycznej marki estGen oparte są na innowacyjnej recepturze działającej na poziomie komórkowym i DNA, która łączy najnowsze osiągnięcia z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

 

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również m.in. hormony, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

 

Preparaty marki estgen to szeroki zakres zastosowań w medycynie, kosmetologii i podologii

 • Znaczące zagęszczenie skóry twarzy i ciała o już po pierwszym zabiegu dzięki procesowi proliferencji fibroblastów oraz angiogenezy
 • Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej
 • Działanie łagodzące stany zapalne, egzemę i zmiany trądzikowe
 • Działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne
 • Normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych uszkodzeń
 • Łagodzenie stanów alergicznych
 • Stymulacja układu odpornościowego skóry
 • Stymulowanie ekspresji genów

 

Bioinżynieria w służbie skóry doskonałej.

Wieloletnie badania w laboratoriach bioinżynierii tkankowej potwierdzają wysoką skuteczność preparatów estGen, których inteligentna receptura pozwala rozwiązywać określony problem skóry, dostosowywując się do jej rodzaju, wieku i kondycji.

 

Preparaty estGen są w 100 % naturalne, a jednocześnie działają silniej niż syntetyczne. Ich najważniejszymi składnikami są:

 • Transferyny
 • Czynniki wzrostu (TGF, IGF-1, FGF, VEGF, PDGF)
 • LTF 705 Complex TM

Terapia estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji. Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury.

 

Preparaty estGen znajdują się w fazie zaawansowanych badań, które w przyszłości pozwolą im spełnić kryteria preparatów medycznych wykorzystywanych m.in. do leczenia ran i innych uszkodzeń tkanek.

 

Połączenie siły nauki i pasji

Twórcą przełomowej receptury, na której oparte zostały preparaty estGen, jest Wojciech Karwowski, naukowiec prowadzący badania na światowym poziomie w dziedzinie inżynierii tkankowej i biomedycznej oraz biomateriałów, który specjalizuję się w tworzeniu rozwiązań w sferze dermokosmetyki i inteligentnych materiałów opatrunkowych. Współtwórca znanych preparatów kosmetyki specjalistycznej. Założyciel Fundacji Św. Łazarza, prowadzącej prace badawczo-rozwojowe umożliwiające wdrażanie nowych produktów biotechnologicznych.

 

Specjalistą, który wykorzystał recepturę w praktyce, w zabiegach z zakresu kosmetologii i podologii – jest Katarzyna Nozderko. Twórca marki Est. Wieloletni praktyk zawodu, wykładowca oraz szkoleniowiec w firmach prozdrowotnych i kosmetycznych. Dzięki współpracy z zespołem naukowym Fundacji Św. Łazarza jest ekspertem w diagnostyce parametrów tkankowych.

 

Efektem ich wspólnych działań jest stworzenie preparatów opartych na unikalnej kompozycji silnych składników aktywnych, która dotychczas nie była wykorzystywana w zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

 

Więcej na: www.estgen.pl

 

Tipi to namiot Indian, będący również miejscem oczyszczenia. W starożytności całe narody wykonywały rytuał oczyszczenia poprzez wodę, powietrze, ziemię i ogień. Dziś coraz więcej osób szuka sposobów promowania wellness i zdrowego stylu życia poprzez kontakt z naturą i odkrywanie starożytnych tradycji. Aby odtworzyć dawne rytuały w nowoczesny sposób firma Esagono stworzyła ThalaTepee®

 

Technologia

ThalaTepee® zbudowane jest w całości z drewna. Wewnątrz panuje idealny mikroklimat ogarniający i chroniący każdą osobę poddającą się jednemu z wielu zabiegów wellness. Oferuje wiele zabiegów, wszystkie wewnątrz tipi, w stałej temperaturze, sprzyjającej relaksacji.

 

W ThalaTepee możemy wykonać do osiemnastu zaprogramowanych zabiegów m.in. łaźnię turecką i saunę. ThalaTepee może jednocześnie pomieścić dwie osoby korzystające z masażu lub 8 osób w przypadku wykorzystywania sauny czy łaźni tureckiej.

 

Wyjątkowość ThalaTepee to między innymi możliwość przeprowadzenia wszystkich zabiegów oczyszczających oraz kompleksowych zabiegów błotnych z użyciem aktywnych substancji Thalasso. Dzięki optymalnym warunkom panującym wewnątrz, klienci mogą uzyskać najlepsze rezultaty przebywając w komfortowych warunkach.

 

Wyszczuplanie – ThalaTepee® pomaga bezpiecznie schudnąć, dzięki naturalnym, nieinwazyjnym zabiegom.
Cellulite – urządzenie redukuje problemy zwiżazane z cellulitem, lokalnymi otłuszczeniami i wieloma problemami skórnymi m.in. atonicznością, suchością, oznakami starzenia, niedotlenieniem oraz nadmierne wydzielaniem sebum.

 

Odnowa sił – ThalaTepee® wykorzystuje hydroterapię do eliminowania zmęczenia, efektu ciężkich nóg i pomaga odzyskać siły. Przywraca ciału uczucie lekkości i równowagę umysłowi.

 

Detoksykacja – ThalaTepee® głęboko oczyszcza i detoksykuje organizm.

 
tepee str3
tepee str4
tepee str6

Apartament Thalatepee jest dostępny w trzech wersjach różniących się zarówno wymiarami jak i wyposażeniem.

Tepee0 Tepee1


Elementy wyposażenia

Sky Line

Dekoracyjny panel, podświetlony od tyłu przez światłowody, koloryzuje parę i poprawia jej dystrybucję. Wykorzystuje 80 punktów, tworzących intensywne i przyjemne światło.

Affusion Shower

Delikatny prysznic połączony z systemem przesuwania góra dół, kóry może być włączony z zewnątrz. Prysznic jest podzielony na trzy podstrefy w celu lepszego ukierunkowania wody. Masaż może obejmować całe ciało lub tylko wybrany obszar. Istnieje możliwość regulacji teperatury oraz przepływu wody.

Ayurveda

Łóżko odpowiednie do każdego rodzaju masażu i wszystkich zabiegów wellness. Wykonane całkowicie z drewna specjalnie z myślą o zabiegach shirodhara, posiada specjalne kanały odprowadzające olejki.

Relax

Ergonomiczny kształt dopasowany do każdego rodzaju sylwetki, gwarantuje całkowity relaks. Dwie rozkładane ławki zapewniają miejsce aż ośmiu osobom.

 

Źródło: https://polmax.eu/