Lampa Wood'a - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Lampa Wood'a - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
venus765.jpg`

 

 

 


Legionów 52
62-800 Kalisz

 

e-mail: info@venus-beauty.pl

 

tel: +48 697201835

 


Lampa Wood'a

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

venus-20Mamy do zaoferowania Państwu przedmiot, bez którego nie może się obyć żaden gabinet kosmetyczny. Przed każdym zabiegiem należy zdiagnozować skórę, aby określić jej rodzaj. Dopiero po tej czynności można przystąpić do konkretnego zabiegu i doboru odpowiednich kosmetyków. Doskonale nadaje się do tego prezentowana Lampa Wooda.

 

 

Urządzenie emituje długofalowe promieniowanie ultrafioletowe (UV), nazywane też czarnym światłem lub światłem Wooda. Lampa Wooda jest aparaturą niezwykle często stosowaną do wstępnego diagnozowania skóry. Została wynaleziona przez amerykańskiego fizyka i naukowca Roberta Williamsa Wooda. Lampa ta składa się czterech świetlówek, które eksponują promienie nadfioletowe przez szklany filtr. Na podstawie zjawisk fluorescencyjnych możemy przedstawić diagnozę. Nazwa lampy bierze się od stosowanego w niej specjalnego czarnego filtra zbudowanego z krzemianu baru z dodatkiem 9% tlenku niklu, którego pasmo przepustowości wynosi od 320 do 400 nm z maksimum w 365 nm.

 

Zastosowanie

 

Lampa Wood’a służy przede wszystkim do wstępnej diagnostyki stanu skóry. Każde z miejsc na skórze charakteryzują się innym odbiciem np. cera normalna daje odbicie niebiesko-fioletowe, cera sucha blado-różowe, natomiast cera dobrze nawilżona odbicie ciemno-fioletowe, skóra tłusta jej odbicie jest w kolorze prawie czarnym. Dzięki temu kosmetyczka potrafi określić rodzaj skóry, zmiany chorobowe oraz działanie pielęgnacyjne w celu poprawienia jej stanu. Lampa Wood’a służy także do wykrywania niewidocznych w świetle dziennym zmian skórnych lub zgrubień. Jest ona również przydatna do weryfikacji zmian w formułach kosmetyków (można porównać skład poprzez porównanie kolorystyczne). Doskonałym uzupełnieniem diagnostyki mykologicznej jest oglądanie chorobowo zmienionych miejsc w świetle lampy Wood’a. Diagnozę stawia się na podstawie barwy emitowanego w wyniku zjawiska fluorescencji światła. Ta metoda jest szczególnie cenna w różnicowaniu infekcji w obrębie skóry głowy, pachwin oraz okolicy międzypalcowej.

 

Lampy Wooda znajdują również zastosowanie w konserwacji zabytków, ponieważ emitowane promieniowanie UV wywołuje świecenie różnych materiałów. Uzyskuje się dzięki temu w trakcie badań obiektów zabytkowych informację o stanie zachowania wierzchnich warstw, głównie werniksów oraz ujawnia miejsca retuszy

 

Czarny pokrowiec w komplecie!

DANE TECHNICZNE:

* 4 świetlówki UV o łącznej mocy 15W,
* osłona zaciemniająca na twarz,
* instrukcja w języku Polskim,
* wymiary 290 x 170 x 50 mm,
* wymiary lupy 97 x 48 mm,

 

Więcej na http://www.venus-beauty.pl/products/49/lampa-wooda.html

Czytany 2208 razy

Skomentuj