Nici liftingujące – (opis zabiegu) - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Nici liftingujące – (opis zabiegu) - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

Nici liftingujące – (opis zabiegu)

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

nici liftNici liftingujące to doskonała metoda odmładzania właściwie na każdą porę roku, ale wiosną i latem sprawdza się jak żadna inna. Ponieważ zastosowanie nici nie wymaga unikania słońca podczas rekonwalescencji, można je wykonać nawet bezpośrednio przed urlopem. Komu i kiedy nici są najbardziej polecane? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

 

Jak nazywa się metoda?

Zabieg z użyciem nici liftingujących samorozpuszczalnych.

 

Jak to działa?

Rodzajów nici jest kilka: proste, skręcone i z haczykami. Są podawane przez lekarza pod skórę pacjenta za pomocą igły lub kaniuli (na twarz lub różne partie ciała) w sposób całkowicie bezbolesny, ponieważ stosuje się znieczulenie iniekcyjne. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt odmłodzenia, nici liftingujące często łączy się z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi. Takie skojarzone zabiegi dają bardzo szybkie i długotrwałe rezultaty odmładzające.

 

Dla kogo ta metoda odmładzania jest przeznaczona?

Nici proste służą do likwidacji drobnych zmarszczek. Drugi rodzaj nici – skręcone, działają niczym sprężynka, która ściąga nadmiar skóry. Dlatego polecane są osobom, których dotyczy wiotkość skóry przy jednoczesnym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej. Natomiast nici z haczykami, podciągają skórę twarzy, dzięki czemu można ją ładnie wymodelować. Stosuje się je przede wszystkim u osób po czterdziestym roku życia, z tzw. „chomikami”, czyli opadającą skórą policzków.

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy boli?

Dzięki znieczuleniu nie powinno w ogóle boleć. Można jedynie odczuć bardzo delikatne ukłucia, jak przy akupunkturze.

 

Ile trwa zabieg?

W zależności od okolicy twarzy lub ciała od 15 do 60 min.

 

Czy należy wykonywać go w serii?

Nie. Wystarczy jedna wizyta.

 

Po jakim czasie widać efekty?

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a ostateczne do 3 miesięcy.

 

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Rezultaty odmłodzenia utrzymują się pól roku lub więcej nawet już po rozpuszczeniu się i wchłonięciu nici. Dla podtrzymania uzyskanego rezultatu, warto powtarzać zabieg raz w roku. 

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Tak: ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.

 

Ile kosztują nici liftingujące?

W zależności od okolicy od 700 nawet do 4000 PLN.   Cena zależy od ilości i rodzaju nici, jakie są zakładane.

 


 

Informacje o ekspercie:

 

 

 

Dr Urszula Brumer - lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

 

 

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza piątek, 20 maja 2016 12:15 napisane przez Beata

    Przed zabiegiem słyszałam dużo złych opinii, ale dla mnie to najlepsze co mnie spotkało, róznica jest kolosalna, nie mam prześwitów, efekt jest widoczny, ale naturalny. Po prostu przy tym zabiegu wszystko zależy od specjalisty. Ja wybrałam dr Magadalenę Tyc Tykę i faktycznie zgadzam się zewszystkimi dobrymi opiniami na temat jej osoby i kunsztu.

Skomentuj