MEZOTERAPIA IGŁOWA - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka MEZOTERAPIA IGŁOWA - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

39985_01.141016.485x325c.jpgMezoterapia igłowa to najlepszy sposób na zatrzymanie młodości. Obecnie dostępne są na rynku różne metody i techniki wprowadzania w skórę wysokoskoncentrowanych odmładzających preparatów.

 

 

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna terapia polegająca na podawaniu drogą iniekcji substancji czynnych w głąb skóry. Za pomocą techniki mikronakłuć  wprowadza się śródskórne aktywne biologicznie związki poprawiające mikrokrążenie, odżywiające, nawilżające, zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych. Mezoterapia  igłowa jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia rewitalizacji, odmładzania, nawilżania skóry twarzy. Metodę tę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia. Bardzo skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia.

 

Wprowadzone za pomocą specjalnego pistoletu lub odręcznie strzykawką czy rollerem preparaty stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny( w pistolecie do mezoterapii wykorzystuje się mikro iniekcje, których głębokość i ilość wstrzykiwanej substancji są ściśle kontrolowane przez urządzenie). Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej wypoczętej, a w przypadku wypadania włosów proces wypadania zostaje zahamowany, a w 20% możliwe jest odrastanie włosów z regeneracją struktury włosa. W przypadku cellulitu następuje wzrost metabolizmu komórek tłuszczowych -lipoliza co prowadzi do ogólnego ujędrnienia i usunięcia lub zredukowania efektu skórki pomarańczowej. Ta nowoczesna metoda cieszy się ogromną popularnością ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty zabiegu. Zmarszczki zostają znacznie spłycone, poprawia się kondycję włosów i gładkość skóry ciała co wpływa na doskonałe na  samopoczucie i pewność siebie.

 

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Mezoterapia przeprowadzona pistoletem dostarcza w każdy punkt iniekcyjny do skóry właściwej 0,018 ml lub więcej substancji o działaniu terapeutycznym. Substancje te to preparaty najwyższej jakości oznaczone znakiem CE. Są to substancje - koktajle o pełnej czystości farmaceutycznej.

 

63389_499981193382967_1141927153_n.jpgMezoterapia przynosi efekt wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Kuracja powinna  składać się z 5-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 1-1,5 tygodnia. Po serii zabiegów skórze zostanie ponownie przywrócona optymalna forma. Efekt ten jest długotrwały dzięki czystym i wysokoskoncentrowanym produktom użytym w Mezoterapii. Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów igłowej mezoterapii kosmetycznej pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem poddawania się jednemu do dwóch zabiegów odświeżających rocznie.
Po zabiegu na skórę głowy nie należy myć jej przez 24h. Po zabiegu na ciało może wystąpić opuchlizna, utrzymująca się ok 2 dni, oraz lekkie zasinienia w miejscach iniekcji , musimy to po prostu przeczekać aż samo ustąpi. Po zabiegu na twarz nie należy danego dnia nakładać makijażu, przez ok 2 dni nie korzystać z siłowni, sauny, basenu, ani przez przynajmniej tydzień opalać się. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć.

 

W niektórych przypadkach może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu ze względów estetycznych.
Niedogodności jakie mogą wystąpić w trakcie i po zabiegu to np:

 

  • ból podczas wstrzyknięć – można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego,
  • rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
  • bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
  • siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny);

 

mezoterapia1.jpgZabiegowi  nie mogą być poddane osoby niepełnoletnie, kobiety ciężarne i w okresie laktacji. Do mezoterapii  nie mogą przystąpić ci, u  których występują stany zapalne skóry(opryszczka, stany ropne skóry), cierpiący na choroby autoimmunologiczne. Osoby z tendencją do powstawania bliznowców bądź zażywający leki rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe również nie powinni korzystać z mezoterapii.

 

Red. Port.

Skomentuj