Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2018 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2018 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2018

nowoczesna estetycznaMedycyna estetyczna jest dziedziną nauki niezwykle wrażliwą na wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Nowe urządzenia pozwalają na przeprowadzanie zabiegów, które jeszcze wczoraj byłyby niemożliwe do wykonania. Inne zaś, choć już je robiono, z nowym sprzętem wykonuje się o wiele łatwiej, szybciej i precyzyjniej. Dlatego warto zwracać uwagę na zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Oto kilka przykładów.

 

Mezoterapia z Dermapenem

Nowoczesne urządzenia nie muszą wcale być dużymi maszynami. Wręcz przeciwnie, w medycynie estetycznej bardzo często niewielkie rozmiary są atutem. Dokładnie tak jest w przypadku Dermapenu, niewielkich rozmiarów urządzenia do mezoterapii.

nowoczesna estetyczna1

Dzięki Dermapenowi osoba przeprowadzająca zabieg ma o wiele większą kontrolę nad tym jaka ilość substancji czynnych jest aplikowana pod skórę pacjenta. Zabieg z użyciem tego urządzenia jest nie tylko bardziej precyzyjny, ale również o wiele wygodniejszy, zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby, która go przeprowadza. Jeżeli dodamy do tego o wiele większą prędkość, można stwierdzić, że w tym przypadku nowoczesna technologia dobrze spełniła swoje zadanie.

 

Karboksyterapia z pistoletem CarboMax

Bez urządzenia znanego jako pistolet Carbo Max karboksyterapia byłaby jedynie eksperymentalną metodą, która zapewne nie znalazłaby szerszego zastosowania w medycynie. Podawanie pod skórę precyzyjnie wymierzonych dawek dwutlenku węgla pomaga w usunięciu zbyt dużych nagromadzeń tłuszczu, przyczynia się również do poprawy jakości naszej skóry.

nowoczesna estetyczna2

Zanim na rynku nie pojawiło się przeznaczone do tego specjalistyczne urządzenie, przeprowadzanie takich zabiegów wymagało nagromadzenia dużej ilości sprzętu i było w praktyce nieopłacalne. Dzięki Carbo Max możemy prowadzić takie zabiegi w Klinice Estetica.

 

Ablacyjne lasery frakcyjne

Trudno o bardziej skuteczną metodę walki ze starzeniem się skóry, niż zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych. To najwyższa półka w dziedzinie medycyny estetycznej.

nowoczesna estetyczna3

Ablacyjne lasery frakcyjne pozwalają również na skuteczną walkę z bliznami i rozstępami, co przy użyciu mniej zaawansowanych metod jest zadaniem bardzo trudnym i czasochłonny. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia mikroigłowego systemu frakcyjnego RF PINXEL można taki zabieg przeprowadzić szybko, osiągając przy tym trwałe efekty.

 

Źródło: http://klinikaesteticablog.blogspot.com/

 

jak upiekszyc ustaPełne, ponętne i dobrze ukształtowane usta to dla wielu osób synonim kobiecości. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniu perfekcji wiele kobiet decyduje się na zabiegi powiększające usta lub poprawiające ich kształt. 

 

Mezoterapia igłowa ust

Podstawową zaletą mezoterapii ust jest fakt, iż jest to metoda nieinwazyjna. Doskonale nadaje się ona do rewitalizacji skóry ust, opóźnia również procesy starzenia.

Metoda ta polega na wykonaniu mikro nakłuć skóry, za pomocą cienkich igieł lub urządzenia pneumatycznego. Nakłucia powodują naturalną reakcję naskórka, którą jest zwiększenie krążenia w tkance podskórnej. Przyspiesza to metabolizm komórek tłuszczowych. Następnym krokiem jest wprowadzenie pod skórę specjalnie przygotowanego preparatu. Jego skład zależny jest od zamierzonych efektów terapii.

Po zabiegu mogą występować mikrokrwawienia, jednak wszelkie zaczerwienienia i opuchlizny powinny ustąpić po maksymalnie 48 godzinach. Zazwyczaj już na drugi dzień można stosować delikatny makijaż mineralny, by zatuszować miejsca zabiegu.

 

jak upiekszyc usta1

 

Wypełnianie zmarszczek wokół ust 

jak upiekszyc usta2Jednym z najpopularniejszych zabiegów związanych z powiększaniem ust jest wypełnianie zmarszczek powstających wokół nich. Wykonuje się go poprzez precyzyjne wstrzyknięcie odpowiednio odmierzonych dawek preparatu z kwasem hialuronowym. Występuje on naturalnie w przestrzeni międzykomórkowej naszej skóry. Jego zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu. Zmarszczki są zazwyczaj efektem starzenia się skóry, która nie produkuje już wystarczającej ilości tej substancji.

Wstrzykiwanie preparatu odbywa się przy użyciu igły, którą nakłuwa się skórę wzdłuż zmarszczki. Następnie wstrzyknięty preparat jest delikatnie rozprowadzany za pomocą masażu.

jak upiekszyc usta3

Makijaż permanentny ust

Ogromną zaletą makijażu permanentnego ust jest to, że wyglądają pięknie przez całą dobę. W odróżnieniu od szminki tego rodzaju makijaż nie ściera się podczas jedzenia czy uprawiania sportu. Nie zostawia też śladów. Odpowiednio dobrany kolor sprawi że usta zawsze będą wyglądać równie pięknie. Wystarczy odrobina błyszczyka, by nadać im świeżego połysku. Aż trudno zliczyć ile czasu przed lustrem można zaoszczędzić.

jak upiekszyc usta4

Przed zabiegiem należy dobrze zadbać o stan skóry wokół ust. Nie może być popękana, wszelkie uszkodzenia czy krostki powodują, że zabieg trzeba odtworzyć do czasu ich zaleczenia. Dopiero wówczas możliwe jest wykonanie precyzyjnie przygotowanego rysunku. Sam zabieg przypomina wykonanie tatuażu. Warto pamiętać że przez kilka dni kolor ma bardzo intensywne nasycenie, które z czasem blednie do poziomu zakładanego przy jego wyborze. Miejsce pokryte makijażem trzeba w tym czasie wyjątkowo delikatnie pielęgnować.

 

Źródło: http://klinikaesteticablog.blogspot.com/