Maseczka cynamonowa - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Maseczka cynamonowa - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

Maseczka cynamonowa

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

cynamonmMaseczka cynamonowa jest przeznaczona dla cery trądzikowej, z zaskórnikami, wągrami i       mocno zanieczyszczonej. W żadnym wypadku nie powinny jej stosować osoby posiadające cerę wrażliwą, suchą, alergiczną, naczynkową i skłonną do podrażnień.

 Za działanie cynamonu odpowiada przede wszystkim olejek cynamonowy, który nadaje tej przyprawie tak charakterystyczny zapach. Ma on właściwości odkażające, upłynnia i  usuwa wydzielinę gruczołów łojowych oraz zapobiega ich zaczopowaniu. Cynamon to również silny antyoksydant. Regularne stosowanie maseczki cynamonowej (raz w tygodniu) wygładzi i rozjaśni cerę, zniweluje plamki potrądzikowe i przebarwienia. Pomoże dokładnie oczyścić i zwęzić pory, wyeliminować wypryski oraz zapobiegnie przerostowi blizn (np. potrądzikowych) i odmłodzi skórę.


Wykonanie maseczki cynamonowej jest bardzo proste, a jej składniki skromne i ogólnodostępne.


Wystarczy do niewielkiej miseczki dodać 2 łyżeczki cynamonu i jedną łyżeczkę mineralnej lub przegotowanej wody o pokojowej temperaturze. Zamiast wody można użyć jogurtu naturalnego, maślanki czy śmietany, będzie wtedy łagodniejsza. Całość należy dokładnie wymieszać i nałożyć kolistymi ruchami na skórę. Po nałożeniu maseczki może pojawić się uczucie nieprzyjemnego szczypania wręcz pieczenia, ale to całkiem naturalny odczyn w przypadku cynamonu. Aby trochę złagodzić jej mocne działanie można dodać miód, który dodatkowo nawilży skórę i jednocześnie  ukoi wszelkie podrażnienia. Wystarczy 1-2 łyżeczki miodu wymieszane z cynamonem i wodą.


Po około 3 minutach należy zmyć kosmetyk letnią wodą, następnie osuszyć skórę i wklepać lekki krem nawilżający.


Maseczkę najlepiej wykonać wieczorem ze względu na utrzymujące się zaczerwienienie skóry, które schodzi po około pół godziny od zmycia kosmetyku.


Red. Port.


1 komentarz

Skomentuj