Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014

cynamonmMaseczka cynamonowa jest przeznaczona dla cery trądzikowej, z zaskórnikami, wągrami i       mocno zanieczyszczonej. W żadnym wypadku nie powinny jej stosować osoby posiadające cerę wrażliwą, suchą, alergiczną, naczynkową i skłonną do podrażnień.

 

155041Pomidor to warzywo bogate w silne przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Zawiera on także witaminę C, dotleniającą i odżywającą skórę oraz witaminy A i E chroniące przed przedwczesnym powstawaniem zmarszczek i starzeniem się skóry. Pomidory to również źródło potasu, który ułatwia usuwanie nadwyżek wody z organizmu. Z tego też względu kosmetyki antycellulitowe i drenujące zawierają w sobie wyciąg z pomidorów.

 

 

cera, problemy z cerą, gruczoły łojoweGruczoły łojowe skóry produkują sebum, które jest następnie wydzielane przez pory na powierzchnię tworząc warstwę ochronną. Za odpowiednią ilość wydzielanego sebum odpowiedzialne są hormony. Jeśli jego produkcja jest zbyt duża albo ujścia porów zostaną zatkane martwymi komórkami naskórka lub gdy pory mają nieprawidłową budowę, sebum zostaje w nich uwięzione i powstają zaskórniki.

wiesiolek,Wiesiołek to roślina pochodząca z Ameryki Południowej o pięknych żółtych kwiatach, ale jej moc tkwi w małych, twardych nasionkach, z których pozyskiwany jest olej.

Olejek z wiesiołka jest nieocenionym źródłem kwasu gamma-linolenowego, co czyni go jednym z najbardziej odżywczych i regenerujących olejków roślinnych.