Artykuły filtrowane wg daty: września 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: września 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: września 2013
15306_depilacja_laserowa_ipl_rf_na_mokotowie-1.jpgDepilacja laserowa stała się hitem kosmetycznym ostatnich kilku lat. Zabieg ten pozwala na  pozbycie się zbędnego owłosienia. Oczywiście niechciane włoski nie znikają zaraz po pierwszym naświetlaniu. Należy poddać się serii zabiegów, by problem rozwiązał się na zawsze. Ta najskuteczniejsza metoda depilacji jest możliwa dzięki specjalnie skonstruowanym urządzeniom. Emitują one wiązkę światła laserowego, które jest pochłaniane przez melaninę - barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. W rezultacie dochodzi do zamiany energii na ciepło, w wyniku czego następuje degradacja mieszków włosowych. Włoski, które znajdowały się w fazie wzrostu po raz kolejny już nie odrosną.

z7088285X.jpgSłońce, na które wystawialiśmy w okresie lata nasze ciało, niestety uszkadza włókna kolagenowe, dlatego jesienią skóra na szyi i dekolcie jest zwykle bardziej wiotka. Pod wpływem promieni UV mogą też pojawić się przebarwienia. Kurację ratunkową warto zacząć od peelingu (wykonujemy go raz w tygodniu). Pamiętajmy, by masować nim szyję i dekolt delikatnie, bo skóra w tych miejscach jest szczególnie wrażliwa.