Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2015

W kwietniu br. ruszył Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń Mam Dobry Cholesterol. Fundacja Dajesz Pracę PL – inicjator projektu – dostrzegła omijany szerokim łukiem problem, który zbiera swoje największe żniwo. Niemal 170 000 tysięcy osób rocznie umiera w wyniku chorób serca i naczyń. Najwyższa pora obudzić świadomość Polaków, zapewnić szczegółowy i systematyczny plan naprawy narodowej ignorancji.

 

Narodowy Program Walki z Zawałami, Udarami i Chorobami Układu Krążenia bije na alarm. Naszą misją jest uratowanie życia tysiącom Polaków! Chcąc uświadomić każdemu jakie są czynniki ryzyka chorób serca i naczyń oraz co powinniśmy zrobić, by zminimalizować liczbę zachorowań i zgonów, grupa specjalistów z Narodowego Programu opracowała unikalny Narodowy TEST Ryzyka Chorób Serca i Naczyń Mam Dobry Cholesterol.

 

Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń „Mam dobry cholesterol” to szczegółowo opracowane pytania podzielone na 6 kategorii – badania, dieta, aktywność fizyczna, używki, czynniki genetyczne, oraz stres i inne czynniki. Każde pytanie zostało opatrzone komentarzem „Dlaczego to ważne?” wyjaśniającym wpływ danego czynnika na serce i układ krwionośny. Poza wynikiem każdy otrzyma informację co należy robić by cieszyć się długim i zdrowym życiem.

 

Już teraz wejdź na:

www.mamdobrycholesterol.pl

i sprawdź jaka jest Twoja indywidualna skala ryzyka!

 

Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń "Mam dobry cholesterol" stworzyły:

  1. Sylwia Tumiłowicz - biolog środowiskowy
  2. Urszula Kiwit - psycholog
  3. Karolina Żak- psychodietetyk
  4. Patrycja Młodnicka - biolog
  5. Anna Malinowska - dietetyk medyczny, diet coach
  6. Barbara Małysa - dietetyk-towaroznawca
  7. Faustyna Ostróżka - Narodowy Program Walki z Zawałami,

 

Udarami i Chorobami Układu Krążenia "Mam dobry cholesterol"

 


 

Narodowy Program Walki z Zawałami, Udarami i Chorobami Układu Krążenia "Mam dobry cholesterol" to 3-letni program, którego celem jest uświadomienie zagrożeń płynących z podwyższonego poziomu cholesterolu, oraz edukacja w zakresie profilaktyki chorób z nim związanych.

 

Dział: Wiadomości

Redakcja MIT Technology Review wyróżniła panią Olgę Malinkiewicz tytułem Innowatora Roku w Polsce w ramach konkursu Innovators Under 35 Poland. Wynalazła ona technikę druku, która umożliwia tworzenie cienkich warstw perowskitu – materiału, który może zrewolucjonizować sektor energetyki słonecznej z powodu swoich wielkich możliwości absorpcji energii a także niskich kosztów produkcji.

 

Innovators Under 35 to najważniejsze na świecie wyróżnienie dla przedsiębiorców z branży technicznej, przyznane przez MIT Technology Review oraz przez środowisko wiodących światowych innowatorów, pionierów i ludzi dokonujących zmian, którzy rozwiązują ogólnoświatowe problemy współczesności.

 

Przez ponad 15 lat podczas wielu edycji konkursu w różnych krajach, wybierano najbardziej utalentowanych młodych innowatorów z całego świata, którzy w swoich dziedzinach dokonali przełomowych odkryć mających potencjał do zmiany rzeczywistości. Organizatorzy dążą do zebrania tych błyskotliwych umysłów i ich niezwykłych projektów w celu rozszerzenia skali oddziaływania ich osiągnięć.

 

Europejska edycja Innovators Under 35 została uruchomiona w 2015 roku w celu wzmocnienia globalnej społeczności. Ponad stu innowatorów z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch tworzy część tej globalnej społeczności w Europie. W tym roku po raz pierwszy udział wzięła także Belgia i Polska.

 

23 czerwca odbyła się pierwsza edycja Innovators Under 35 Poland.
Spośród ponad 100 kandydatur nominowanych projektów, które zostały złożone w tym roku w różnych dziedzinach techniki, wybrano i nagrodzono projekty, które będą miały realny wpływ i mogą pozytywnie zmienić życie milionów ludzi.

 

Olga Malinkiewicz z Warszawy
Stworzyła technologię druku, która umożliwia produkcje tanich i elastycznych warstw perowskitów, które mogą zrewolucjonizować sektor energetyczny

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie zakup technologii fotowoltaicznej na metry kwadratowe w supermarkecie oraz instalowanie jej samodzielnie w domu bez konieczności wcześniejszego szkolenia lub dodatkowych wydatków? Olga Malinkiewicz wynalazła  technikę druku, która umożliwia tworzenie cienkich warstw perowskitu, materiału, który zrewolucjonizuje sektor energetyki słonecznej z powodu swoich wielkich możliwości absorbcji energii a także niskich kosztów produkcji.

Innovators Under 35 Poland zostali wybrani przez jury złożone z polskich oraz międzynarodowych ekspertów, starannie dobranych spośród najlepszych specjalistów w dziedzinie technologii, przedsiębiorczości i nauki.

 

Dodatkowo Michal Mikulski  został nagrodzony tytułem Innowatora Społecznego, za stworzenie robota Luna EMG wyspecjalizowanego w rehabilitacji mięśni. Luna dostosowuje się do każdego pacjenta i typu mięśni, wykrywając impulsy neurologiczne pacjenta i pomagając mu dokonywać ruchów, których nie byłby w stanie samodzielnie wykonać.

 

W ramach konkursu Innovators Under 35 Poland wyróżniono w sumie dziesiątkę młodych Polaków – wynalazców za ich przełomowe projekty w dziedzinie biotechnologii i medycyny, energetyki, Internetu, przetwarzania danych oraz transportu. Przedstawili oni swoje niezwykłe prace podczas imprezy Innovators Under 35, zorganizowanej przy wsparciu BNP Paribas i L’Atelier BNP Paribas podczas Bitspiration Festival w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Innowatorom poniżej 35 roku życia na scenie towarzyszyli niektórzy z najbardziej uznanych ekspertów w zakresie technologii, w tym Kathleen Kennedy, Prezes MIT Technology Review oraz MIT Enterprise Forum; Pedro Moneo, Międzynarodowy Partner MIT Technology Review oraz Sébastien Deletaille, prezes i założyciel Real Impact Analytics, niedawno uznany Innowatorem poniżej 35 roku w Belgii. Innovators Under 35 to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez magazyn MIT Technology Review, stanowiące zaproszenie do światowej społeczności liderów w zakresie rozwiązań technologicznych jutra.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

Dział: Wiadomości

Global Cosmed przeznaczy 3,55 mln zł z zysku za 2014 r. na dywidendę, zdecydowało Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki. Decyzja Akcjonariuszy jest zgodna z rekomendacją Zarządu i oznacza wypłatę w wysokości 0,10 zł na jedną akcję.

 

Wiodący producent kosmetyków i chemii gospodarczej w segmencie marek prywatnych wypłaci Akcjonariuszom 3,55 mln zł z jednostkowego zysku netto, który w 2014 r. wyniósł 8,48 mln zł. To 0,10 zł na jedną akcję, co przy obecnej wycenie walorów na rynku giełdowym oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 2,1 proc. Dzień dywidendy ustalono na 9 lipca, wyplata zaś nastąpi 16 lipca.

- Dynamiczny rozwój i wzrost efektywności działania, które wpłynęły na wzrost generowanych wyników finansowych pozwoliły nam na to, aby w krótkim czasie od debiutu na warszawskiej giełdzie podzielić się zyskiem z Akcjonariuszami, jednocześnie mając na uwadze dalszy rozwój biznesu – mówi Ewa Wójcikowska, Prezes Zarządu Global Cosmed S.A.

 

Spółka zamierza regularnie dzielić się zyskiem z Akcjonariuszami. Zarząd Global Cosmed S.A. podjął uchwałę o przyjęciu polityki dywidendowej na lata 2015-2017. Zgodnie z nią Global Cosmed będzie przeznaczać dla Akcjonariuszy minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy, pod warunkiem, że wskaźnik dług netto do EBITDA pozostanie na poziomie nie wyższym niż 2,5. Wyjątkiem może być również sytuacja, w której pojawią się inne czynniki (np. plany inwestycyjne, nowe akwizycje), które sprawią, że z punktu widzenia budowy wartości dla Akcjonariuszy, korzystniejsze będzie inne zagospodarowanie zysku.

 

W 2014 r. Global Cosmed S.A. wypracował jednostkowy zysk netto w wysokości 8,5 mln zł wobec 7,0 mln zł w 2013 r. Zysk operacyjny wzrósł do 11,1 mln zł z 9,2 mln zł,  a przychody wyniosły 168,3 mln zł wobec 155,5 mln zł. Dynamiczna poprawa wyników rok do roku to zasługa nie tylko rosnącej liczby nowych odbiorców i wysokomarżowych kontraktów, ale również ambitnej strategii inwestycyjnej realizowanej w oparciu o rozwój istniejących mocy wytwórczych oraz akwizycje.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

Dział: Wiadomości