Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2015

Największa impreza branżowa na Bliskim W schodzie poświęcona produktom kosmetycznym do ciała, włosów, paznokci a także pokaz najnowszych trendów obowiązujących w kosmetyce wellness i spa oraz perfumerii.

 

W tym roku na targach wystawiło się 1.450 przedsiębiorstw z 60 krajów, pojawiły się również łącznie 24 pawilony krajowe. Powierzchnia wystawiennicza była o  13,5% większa niż w edycji poprzedniej,  co daje najlepszy jak dotąd wynik. Pokaz przyciągnął ponad 29 tys. odwiedzających ze 120 krajów. 

 

Polskę reprezentowało łącznie ponad 20 wystawców. W pawilonie narodowym, zlokalizowanym pomiędzy przedstawicielami Włoch oraz Hiszpanii, możliwość zaprezentowania się miało sześć polskich firm w tym: Belle Jardin Cosmetics, Laboratorium Kosmetyczne Joanna, Serpol Cosmetic, FARMONA Laboratorium Kosmetyków Naturalnych, Dramers SA oraz New Anna Cosmetics. Pozostali uczestnicy z Polski przedstawili swoją najnowszą ofertę kosmetyków i perfum w halach tematycznych. Firmy, które się wystawiły w tegorocznej edycji targów Beautyworld 2015 to: AA Cosmetics, Claré Blanc, Dekorglass, Diamond Cosmetics Poland, Dr Irena Eris Cosmetic Laboratories, Eveline Cosmetics, Pharmena SA,  Verona Products Professional, Proconcept Labs, Prof. Cosmetica, Clarena, Delia Cosmetics, JBG-2, CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics, Uroda Polska, Elfa Pharm Polska, Over Group, VACU ACTIV oraz Purlés Laboratoires De Beauté.  Wystawców z Polski odwiedzili na Beautyworld nie tylko branżyści ale również reprezentanci ambasady RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - sam Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej – prof. Adam Krzymowski oraz pani Kinga Szafrankowska z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. 

 

Targi Beautyworld cieszyły się w tym roku największą popularnością wśród wystawców z W łoch (67 firm – 11% wzrost w porównaniu z poprzednią edycją), Niemiec (41, frekwencja także o 11 % wyższa), Francji (105, wynik o 15% lepszy niż rok temu), Hiszpanii (40 wystawców) oraz Turcji (99, 25 % zwyżki). 

 

W przeciągu dwudziestu lat, targi Beautyworld stały się eventem, który jest klasyfikowany jako obowiązkowy pokaz w branży. „Targi Beautyworld Middle East rosną w z roku na rok w siłę i prosperują coraz lepiej – już niedługo dorównają targom  Cosmoprof w Bolonii” – powiedział Ahmed Pauwels, dyrektor naczelny Messe Frankfurt Middle East.  

 

Obchody dwudziestej edycji Beautyworld w Dubaju uświetnili wyjątkowi goście. 

Tegoroczną edycję objął patronatem H.E. Dr. Rashid Ahmed bin Fahad, Minister W ody i Środowiska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz przewodniczący Urzędu Standaryzacji i Metrologii Z.E.A. Na targach pojawiła się również amerykańska gwiazda telewizyjnego reality show Khloé Kardashian, która pierwszego dnia pokazu promowała najnowszą linię kosmetyków do pielęgnacji włosów na stoisku Anda International, jedynego dystrybutora linii kosmetyków Kardashian Beauty. W Dubaju zagościła również Jasmine Striner – Miss Nastolatek Australli, będąca oficjalnym ambasadorem australijskiej marki kosmetyków do ciała, makijażu, profesjonalnych zaawansowanych preparatów przeciw starzeniu oraz rozwiązań spa SkinO2.

 

Szeroki wachlarz produktów oraz liczne atrakcje 

Pokaz Beautyworld Middle East 2015 koncentrował się na kilku kluczowych rodzajach kosmetyków: pielęgnacja skóry (625 uczestniczących wystawców), pielęgnacja włosów, kosmetyka paznokci i zaplecze salonów kosmetycznych (323), opakowanie i surowce (227), perfumy (170) oraz wellness i spa (50). 

 

Nowością na targach była prezentacja produktów Nazih Group – firmy obecnej na rynku Bliskiego Wschodu od 35 lat, a także w Kanadzie. Firma jest aktywna w kilku branżach, natomiast w Dubaju przedstawiła bogatą ofertę kosmetyków naturalnych.
W innej części wystawy, ghd – słynny producent  pielęgnacji włosów zorganizował natomiast pokaz edukacyjny – Hair Education – podzielony na dwie strefy: inspiracji oraz stylizacji.

Równolegle – od 26 do 27 maja, odbyła się także konferencja menedżerów branży spa i welness, poświęcona ostatnim osiągnięciom oraz trendom regionalnym branży na Bliskim Wschodzie. Udział wzięło 24 referentów z regionu oraz z zagranicy.

Kolejną atrakcją Beautyworld Middle East 2015 stanowiła ekspozycja ponad 150 rodzajów perfum, od tych popularnych zachodnich zapachów do tych typowych dla regionu Bliskiego Wschodu.

Ponad to już po raz kolejny odbyły się zawody w dwóch konkurencjach: Nail it! (zorganizowana przez OPI), czyli pokaz umiejętności i talentu profesjonalistów w dziedzinie zabiegów kosmetycznych na paznokciach oraz Face It! (organizator: Grimas ME), w której z kolei mogli się wykazać specjaliści sztuki makijażu. 

 

Zdjęcia z targów można pobrać klikając w poniższe linki: 

http://targifrankfurt.pl/ftp/zdjecia1.zip

http://targifrankfurt.pl/ftp/zdjecia2.zip

http://targifrankfurt.pl/ftp/zdjecia3.zip

   

Już teraz zapraszamy firmy do zgłaszania się w do udziału w kolejnej edycji  targów Beautyworld Middle East, które odbędą się w Dubaju w terminie 15-17 maja 2016.  

 

Zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu z oficjalnym przedstawicielstwem targów w Polsce: 

Targi Frankfurt

ul. Mołdawska 7 lok. 141 02-127

Warszawa

Tel. 22 49 43 200

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text9928 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.targifrankfurt.pl

 

Największa impreza branżowa na Bliskim Wschodzie poświęcona produktom kosmetycznym do ciała, włosów, paznokci a także pokaz najnowszych trendów obowzujących w kosmetyce wellness i spa oraz perfumerii.

Dział: Wiadomości

Osoby cierpiące na nadwagę lub mające problemy z tzw. otyłością miejscową mogą do końca czerwca skonsultować się bezpłatnie z lekarzami medycyny estetycznej, którzy zajmują się liposukcją. Wszystko w ramach specjalnego programu „30 dni do idealnej sylwetki”, jaki realizuje katowickie Centrum Liposukcji Lipoline.

Liposukcja laserowa to dziś jeden z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających, który w krótkim czasie likwiduje problem nadmiaru kilogramów. Niestety wiedza na temat liposukcji wciąż jest znikoma, a wiele osób kojarzy zabieg z bólem i długotrwałą rekonwalescencją. Tymczasem liposukcja laserowa to zabieg trwający od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, po którym już tego samego dnia wraca się do domu. A do pełnej formy w zaledwie 30 dni.

W zrozumieniu, czym jest liposukcja laserowa i jakie daje efekty terapeutyczne, ma pomóc nowy program Centrum Liposukcji Lipoline. W jego ramach na bezpłatne konsultacje z lekarzami medycyny estetycznej i chirurgami mogą zgłaszać się osoby od lat cierpiące na nadwagę i otyłość, osoby, które mimo ćwiczeń i programów treningowych mają problemy ze zrzuceniem wagi, a także osoby z problemem tzw. upartego tłuszczu, czyli miejscową nadwagą zlokalizowaną np. na brzuchu, udach czy wokół talii. Bezpłatne konsultacje kierowane są do mężczyzn i do kobiet.

- Podczas konsultacji każdy będzie miał okazję poznać bliżej swój problem. Nasi lekarze poddadzą pacjentów analizie sylwetki, wykonamy także wstępną kwalifikację do liposukcji. Będzie można dowiedzieć się, jak wygląda sam zabieg, jakie przynosi efekty i w jakich przypadkach może być stosowany - wyjaśnia dr Tomasz Wacławczyk z Centrum Liposukcji Lipoline.

30 dni do idealnej sylwetki to pierwszy na Śląsku program, który propaguje liposukcję jako estetyczne wsparcie w walce z nadwagą. To również pierwszy program edukujący na temat tego zabiegu. Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnej konsultacji powinny wcześniej umówić wizytę dzwoniąc pod numer: 32 506 59 66 Więcej: www.lipoline.pl

 

Dział: Wiadomości

Doświadczeni badacze, uczeni realizujący projekty międzynarodowe oraz naukowcy, którzy chcą zbudować nowy zespół naukowy mogą starać się o finansowanie w ramach kolejnych konkursów ogłoszonych przez Narodowe Centrum Nauki. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2015 r. 180 mln zł jest do "rozdania" w konkursach MAESTRO 7, HARMONIA 7 i SONATA BIS 5.

 

Juz po raz siódmy ogłoszono prestiżowy konkurs MAESTRO. Jego adresaci to wybitni naukowcy, planujący realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, których efektem mogą być odkrycia naukowe. W konkursie MAESTRO 7 do rozdysponowania jest 60 mln zł. Kierownikiem projektu w MAESTRO 7 może być uczony posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, który w okresie ostatnich 10 lat publikował w renomowanych czasopismach naukowych oraz kierował realizacją przynajmniej dwóch zakończonych projektów badawczych, a także wykazał się dodatkową aktywnością naukową np. uczestniczył w międzynarodowych konferencjach. Ze środków grantu realizowanego w ramach konkursu MAESTRO 7 należy zatrudnić przynajmniej jedną osobę na stanowisku typu post-doc oraz zaangażować przynajmniej jednego doktoranta, na min. 36 miesięcy każdy.

 

HARMONIA 7 to konkurs na  projekty badawcze realizowane we współpracy z partnerami zagranicznymi lub przy wykorzystaniu międzynarodowej aparatury.

 

Jego budżet to 50 mln zł. Maksymalna wysokość finansowania dla pojedynczego projektu to 1,5 mln zł w okresie trzech lat. Warto pamiętać, że w konkursie HARMONIA 7 można sfinansować wyłącznie polską część projektu, przy czym nie można zaplanować zakupu, wytworzenia lub modernizacji aparatury naukowo-badawczej.

 

W konkursie SONATA BIS 5 finansowanie przyznawane jest projektom mającym na celu powołanie nowego zespołu naukowego. Wnioskodawcami mogą być osoby, które uzyskały stopień naukowy doktora w latach 2003-2012. W składzie zespołu badawczego może być tylko jeden badacz z hablilitacją lub tytułem naukowym (kierownik projektu), trzeba również przewidzieć zaangażowanie co najmniej jednego doktoranta na min. 36 miesięcy. W SONACIE BIS 5 badacze mogą uzyskać finansowanie w łącznej wysokości 70 mln zł.

– Ogłoszone właśnie konkursy to ważny element stworzonego przez NCN systemu dystrybucji środków, który sprawnie wyłania najlepszych i umożliwia im prowadzenie badań. Niestety, nasz budżet jest zbyt niski w stosunku do potrzeb i m.in. dlatego mamy wiele ograniczeń w regulaminach konkursów. Wskaźnik sukcesu na poziomie 16 procent sprawia, że otrzymanie grantu z NCN to kwestia nie tylko dobrego wniosku, ale też po prostu szczęścia – podkreślił prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN.

– Apelujemy o zwiększenie środków na prowadzenie badań podstawowych dla polskich naukowców, bez tego system działa demotywująco. A mamy w Polsce wielu doskonałych badaczy, którzy mają bardzo dobre pomysły i zasługują na to, żeby otrzymać wsparcie w ich realizacji.

 

Wraz z ogłoszeniem konkursów MAESTRO 7, HARMONIA 7 i SONATA BIS 5 Rada Narodowego Centrum Nauki kontynuuje zmiany w zakresie kosztów ponoszonych w grantach NCN, które zostały wprowadzone przy okazji ostatnio ogłoszonych konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Zmiany dotyczą przede wszystkim wynagrodzeń w grantach.

– Naszym celem jest umożliwianie tworzenia nowych miejsc pracy ze środków pochodzących z grantów NCN. W naszych konkursach można zaplanować wynagrodzenia etatowe, dodatkowe i stypendia naukowe. Nie wymagamy szczegółowego rozpisywania budżetu wynagrodzeń dodatkowych na etapie składania wniosku

– chcemy, żeby na bieżąco dysponował nim kierownik projektu, co pozwoli mu elastycznie kształtować skład zespołu badawczego, adekwatnie do potrzeb – podkreśla prof. Michał Karoński, przewodniczący Rady NCN.

Pierwsze zmiany w zakresie katalogu kosztów, jakie można ponosić ze środków grantowych, Rada NCN wprowadziła w marcu 2015 r. Wdrożono je w wyniku zaawansowanej analizy potrzeb zgłaszanych we wnioskach składanych do NCN od 2011 r.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

Dział: Wiadomości

Ministerstwo Gospodarki, podsumowując prowadzone przez siebie działania promujące polską gospodarkę zagranicą, uznało realizowany przez SPC House of Media program promocji branży kosmetycznej za „succes story nr 1”. Na działania proeksportowe w latach 2012 – 2014 Ministerstwo wydało 340 mln zł. Planuje uruchomić kolejne programy już w 2015 roku.


Ministerstwo Gospodarki podsumowało programy promocji polskiej gospodarki zagranicą, które prowadziło w latach 2012 – 2015. Ich budżet wynosił ok. 340 milionów złotych. Prawie połowa tej kwoty została przekazana polskim firmom na dofinansowanie ich działań proeksportowych.
W ramach działań, Ministerstwo prowadziło 15 branżowych programów promocji, liczne wielobranżowe programy w prawie 20 wybranych krajach czy zagraniczną kampanię reklamową Marki Polskiej Gospodarki. Koordynowało też pracę polskich i zagranicznych placówek wspierających polskich eksporterów: Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadach RP i wojewódzkie Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów.
W efekcie, eksport na priorytetowe rynki wzrósł od 2012 do 2014 roku o 22%. Największe, 2,5-krotne wzrosty sprzedaży odnotowano do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Według prognoz Ministerstwa na 2015 rok, polski eksport może zwiększyć się o kolejne 5,5%.

Podsumowując działania, Ministerstwo Gospodarki za „success story nr 1” uznało program promocji branży kosmetycznej, realizowany przez SPC House of Media. Był to najbardziej popularny program branżowy – wzięło w nim udział ponad 80 firm. Ministerstwo napisało o nim:

Programem, który okazał się niewątpliwym sukcesem w ramach poddziałania 6.5.1 PO IG, był program promocji branży kosmetycznej. Dzięki spójności i skonsolidowaniu branży oraz niezwykle sprawnej i efektywnej działalności realizatora programu, udało się uzyskać wymierny efekt skali wzakresie promocji Marki Polskiej Gospodarki oraz renomy i potencjału polskiego przemysłu kosmetycznego.
Polska jest już 6. eksporterem kosmetyków w Europie. Uczestnicy branżowego programu deklarowali, iż w czasie jego trwania ich sprzedaż zagraniczna zwiększyła się o ponad 50%, natomiast 29% firm wprowadziło swoje produkty na więcej niż 9 nowych rynków (kolejne 33% – na 4-8 rynków). W ocenie firm, program realnie wpłynął też na zwiększenie rozpoznawalności polskich producentów jako rzetelnych partnerów biznesowych, wytwarzających kosmetyki najwyższej jakości.

 

Zachęcone sukcesami, Ministerstwo Gospodarki planuje uruchomienie kolejnych programów promocji, finansowanych w ramach nowej perspektywy finansowej UE.
W 2015 roku w ramach III osi priorytetowej PO IR, przeznaczonej na wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, uruchomiony ma zostać projekt Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Brand.PL. Jednym z jego zadań będzie koordynacja działań promocyjnych prowadzonych przez różne instytucje. W ramach uwspólniania działań, na zagranicznych targach preferowane mają być wspólne, ujednolicone wizualnie stoiska polskich firm – takie, jakie w swoim programie propagował SPC House of Media. Jak podsumowało Ministerstwo:
Przykłady wspólnych wystąpień polskiej oferty eksportowej podczas wydarzeń  o zasięgu globalnym (np. SIAL, ILA, branża kosmetyczna) wskazują, iż konsekwentnie realizowana polityka rozwoju danej branży oraz koncentracja środków publicznych na konkretnym celu, pozwala na dokonanie skoku jakościowego w przeciągu zaledwie kilku lat.

 

Więcej informacji:

Informacja na stronie Ministerstwa Gospodarki

Materiały prasowe Ministerstwa Gospodarki, podsumowujące programy

Komunikat prasowy SPC House of Media, podsumowujący program promocji branży kosmetycznej

 

Dział: Wiadomości

Wyzwaniem dla każdego przedsiębiorstwa jest zwiększenie jego konkurencyjności, zarówno na rynku lokalnym jak i międzynarodowym. Zdecydowanie łatwiej można to osiągnąć mając dostęp do wyników badań, nowości technologicznych, wsparcia finansowego oraz szeroko pojętej otwartej na współpracę branży. Grupa Kosmetyczna, działająca w ramach Mazowieckiego Klastra Chemicznego, oferuje taką kooperację.

 

Dlaczego warto działać w klastrze?

Klaster jest specyficzną organizacją polegającą na koncentracji przedsiębiorstw wzajemnie się uzupełniających. Firmy przystępujące do  klastra równocześnie ze sobą współpracują i konkurują. Wystąpienie kooperacyjnych powiązań pomiędzy podmiotami generującymi  procesy powstawania unikalnej wiedzy oraz zwiększającymi zdolności adaptacyjne, stanowi podstawę utworzenia stowarzyszenia tego typu. Ta ponadbranżowa sieć formalnych i nieformalnych powiązań pomiędzy producentami, ich dostawcami i odbiorcami, instytucjami sektora nauki oraz techniki charakteryzuje się nasilonymi przepływami informacji , a także wiedzy. Działania klastrów nakierowane są między innymi na podnoszenie poziomu konkurencyjności i innowacyjności poprzez ulepszanie strategii rozwoju przy jednoczesnej profesjonalizacji procesów zarządczych. - Kooperacja, którą proponujemy, to współdziałanie w ramach klastra, na który składać się będą małe i średnie przedsiębiorstwa, działające w regionie, a stanowiące o jego sile gospodarczej. Poza tym, mimo innego profilu produkcyjnego, są ważne z punktu widzenia funkcjonowania branży jako całości. Mamy na myśli m.in producentów opakowań, maszyn oraz surowców - wyjaśnia Piotr Popik z ARMS, Sekretarza Komitetu Sterującego Klastra.

 

Początki Grupy Kosmetycznej

8 września 2014 r., na I Spotkaniu Grupy Kosmetycznej Mazowieckiego Klastra Chemicznego, przedstawiciele branży podjęli decyzję o kontynuacji prac związanych tworzeniem grupy.  Drugie Spotkanie Grupy Kosmetycznej, które odbyło się 10 lutego 2015 r., poświęcone było dyskusji nad strategicznymi obszarami wspólnego działania i zakończone zostało ustaleniami, zgodnie z którymi kolejnym krokiem w pracach Grupy było stworzenie jej Strategii Rozwoju.

 

Głos Grupy Kosmetycznej stał się istotnym elementem przygotowywanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozwiązań we wdrażaniu środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020.

 

Innowacje, Eksport i Rozwój Kadr to wytypowane, podczas styczniowego spotkania obszary zainteresowania branży. Ich utworzenie, pozwoliło na określenie wspólnych interesów przemysłu kosmetycznego, wypracowanie rekomendacji dla dalszej działalności Klastra, a także określenie narzędzi, za pomocą których realizowane będą założone cele.

 

I co dalej?

Podczas III spotkania Grupy Kosmetycznej 23.03.2015 r. przedstawione przez Grupę działania, zostały szczegółowo omówione przez Prezesa Płockiego Parku Przemysłowo Technologicznego Zbigniewa Bednarskiego, będącego liderem Mazowieckiego Klastra Chemicznego. Grupa przyjęła propozycje dotyczące dalszej pracy nad wypracowaniem konkretnych i wymiernych rozwiązań dla branży. Ustalenia dotyczyły m. in. stworzenia platformy kontaktów i wymiany informacji , pilotażowych projektów szkoleniowych, inwentaryzacji sprzętu badawczego oraz ustalenia wspólnych rynków ekspansji.

 

Było to ostatnie z cyklu trzech spotkań mazowieckiej branży kosmetycznej zorganizowane przez Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. w ramach projektu ERICE „European Regions for Cluster Excellence”, który ma na celu poprawę jakości zarządzania organizacjami klastrowymi poprzez szkolenia regionalnych instruktorów, którzy będą aktywnie wspierać inicjatywy klastrowe i dążyć do poprawy w ich zarządzaniu i organizacji.

 

Zgodnie z zakładanym scenariuszem, członkowie Grupy Kosmetycznej przy współpracy z liderem, rozpoczynają nowy etap budowania Klastra. Przejście z fazy koncepcyjnej do twardych działań, będzie możliwe przy pełnym zaangażowaniu wszystkich interesariuszy branży.

 

Nie ma wątpliwości, że branża kosmetyczna jednoczy siły w obliczu nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, ale również, co być może jest dużo ważniejsze – wypracowania takich rozwiązań, które pozwolą na utrzymanie i rozwój firm po 2020 roku.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

Dział: Wiadomości