Artykuły filtrowane wg daty: maja 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: maja 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: maja 2015

Targi Beautyworld Middle East w Dubaju cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich producentów kosmetyków. W tegorocznej edycji weźmie udział 24 wystawców z Polski. Targi rozpoczną się 26 maja.

Region MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) to bardzo duży i stabilnie rosnący rynek kosmetyków. Dane Euromonitor wskazują, że w 2014 roku sprzedaż detaliczna kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych osiągnęła tam 25,5 mld dolarów. Prognozowany wzrost dla tego rynku wynosi ponad 4% rocznie – w 2018 ma przekroczyć pułap 30 mld dolarów.|
Wielu polskich eksporterów kosmetyków właśnie rynki bliskowschodnie uważa dziś za najbardziej rozwojowe i wiąże z nimi spore oczekiwania.

- Bliski Wschód to jeden z najbardziej perspektywicznych regionów świata. Rynek kosmetyczny rośnie w szybkim tempie. W krajach takich jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Katar znacząco zwiększa się siła nabywcza konsumentów. Cieszy nas, że wysoka jakość kosmetyków do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii marki AA oraz dopasowana do tych rynków oferta zyskują uznanie coraz szerszego grona odbiorców w regionie – mówi Marek Chotkowski, dyrektor eksportu firmy Oceanic.
Bliskowschodnie strategie polskich eksporterów mają swoje odzwierciedlenie w danych makroekonomicznych. Eksport polskich kosmetyków spadł wprawdzie nieznacznie w przypadku samych Emiratów z 20,4 w 2013 do 19,7 mln USD w 2014, wynika to jednak prawdopodobnie z ograniczenia konieczności reeksportu – sprzedaży za pośrednictwem partnera w Emiratach. O tym, że polscy producenci znaleźli importerów bezpośrednio w innych krajach regionu, wskazywałyby znaczące wzrosty eksportu na inne duże rynki MENA: do Egiptu z 13 do 15,5 mln USD, do Maroka z 11,9 do 12,8 mln USD, do Arabii Saudyjskiej z 7,7 do 9,2 mln USD, do Algierii z 4,4 do 5,3 mln USD.

Na popularyzację tego kierunku eksportowego wśród polskich producentów wpływ miał z cała pewnością fakt, że był on objęty działaniami Programu promocji branży kosmetycznej, realizowanego przez SPC House of Media na zlecenie Ministerstwa Gospodarki.

 

Szeroka oferta dostosowana do potrzeb

Targi w Dubaju przyciągają odbiorców biznesowych z całego regionu MENA. 70% przyjeżdża z państw, których siła nabywcza jest największa, tj. z Arabii Saudyjskiej, Iranu oraz ZEA. To bardzo chłonne i otwarte na szeroką gamę produktów rynki – dlatego też polscy wystawcy uczestniczą w tym wydarzeniu, niezależnie od tego, czy specjalizują się w kosmetykach pielęgnacyjnych (np. Oceanic), kolorowych (np. Delia czy Verona), specjalistycznych (np. Over Cosmetics), czy tez produkują opakowania (np. Dekorglass). Wśród wystawców z Polski są zarówno tacy, którzy do Dubaju jeżdżą już od wielu lat, jak i tacy, dla których tegoroczna edycja będzie debiutem. Targi Beautyworld są doskonałą okazją, aby umocnić swoją pozycję w regionie i przedstawić ofertę skierowaną bezpośrednio do bliskowschodnich klientów.

- Delia Cosmetics zaprezentuje się na targach w Dubaju już piąty raz. Z roku na rok odnotowujemy duże wzrosty sprzedaży: w tym roku planujemy podwoić sprzedaż w regionie. Kluczem do sukcesu naszych produktów była ich odpowiednia adaptacja: dostosowana szata graficzna, opisy i materiały reklamowe w języku arabskim. Kluczowe jest także doświadczenie w zakresie rejestracji produktów na poszczególnych rynkach – mówi Marcin Karkocha, dyrektor eksportu w Delia Cosmetics.

Także producenci opakowań są świadomi, że ich produkt musi być dostosowany do potrzeb lokalnych odbiorców.

- Bierzemy pod uwagę charakterystyczny dla tego regionu styl i kierunek dekoracji. Kraje arabskie cechuje przepych, wierność wzornictwu arabskiemu i kaligrafii. To także kraje otwarte na innowacje. Flakon perfum czy butelka wody ma swoim zdobieniem nawiązywać do dzieła sztuki, dlatego powszechne są bogate dekoracje, takie jak złote metalizacje, złote i platynowe nadruki. Potrafimy takie rozwiązania zaproponować – mówi Iwona Jadanowska, koordynator marketingu w firmie Dekorglass.

Dubaj jest także doskonałym miejscem dla firm, które swoją ofertę chcą zaprezentować na tym rynku po raz pierwszy. To właśnie tam można nawiązać kluczowe kontakty biznesowe.

- Będziemy uczestniczyć w targach Beautyworld po raz pierwszy. Uważamy, ze to doskonała okazja, by przedstawić światu naszą markę Over Cosmetics i specjalistyczne linie kosmetyczne: med- linia specjalistycznych produktów medycznych, beauty- pielęgnacyjne kosmetyki do ciała oraz hygienic&clean - produkty ułatwiające dbałość o higienę oraz preparaty usuwające zabrudzenia organiczne – mówi Ryszard Kryus, dyrektor działu eksportu Over Cosmetics.

 

Więcej niż Bliski Wschód

Dubaj to jednak drzwi nie tylko na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ale także Afryki Subsaharyjskiej, stanowiącej bardzo obiecujący region. Rynek kosmetyków, wart dzisiaj niecałe 9 mld dolarów, rośnie w tempie ok. 10% rocznie i w 2017 roku ma osiągnąć poziom 11,3 mld dolarów. To stosunkowo nowe obszary dla polskich firm, ale niektóre już dziś są tam obecne.

- Ekspansję w krajach afrykańskich rozpoczęliśmy kilka lat temu, notując zadowalające wzrosty sprzedaży. Największą popularnością cieszą się tam produkty do koloryzacji włosów, kosmetyki kolorowe oraz dedykowane dla tych rynków linie kosmetyki białej. W roku 2015 planujemy dynamiczny rozwój w krajach afrykańskich - zakładamy wzrost sprzedaży na ponad 50% - mówi Katarzyna Olędzka, kierownik marketingu Verona Products Professional.

 

Targi Beautyworld Middle East potrwają 3 dni, do 28 maja.

 

Więcej informacji: www.polishcosmetics.pl

 

Dział: Wiadomości

Gościem wczorajszego odcinka show Kuby Wojewódzkiego był ubiegający się o reelekcję prezydent.

Bronisław Komorowski bierny jak dotąd w kampanii wyborczej ożywił się dopiero po tym jak się okazało, że musi zmierzyć się w drugiej turze wyborów z Andrzejem Dudą.

 

Wyszedł do ludzi, zaczął prowadzić dialog. Jednak najmocniejszym strzałem okazała się być wizyta w programie Kuby.

Wojewódzki zadał urzędującemu prezydentowi kilka naprawdę niewygodnych pytań, z których polityk wybrnął bez mniejszego kłopotu.

- Kim jest ta pani, która za panem chodzi i mówi: "Pan się uśmiechnie, pan popchnie, pan przytuli". O co tu chodzi?

- Pan też ma słuchawkę w uchu. Panu też ktoś mówi, co zrobić, ile czasu zostało. Każdy ma takie osoby, które jakby kierują ruchem, podpowiadają, co trzeba zrobić - wyjaśnił prezydent.


-Słowo honoru, nikt mi nigdy nie mówił, kiedy mam żonę pocałować, a mojemu konkurentowi się to zdarzyło - odparł wyraźnie rozbawiony Komorowski.

- Może tam coś się wypaliło! Ja na Dudę nie głosuję, bo to jak dać łysemu suszarkę do włosów - powiedział showman.

- Bez sensu. Problem polega na tym, czy ja zagłosuję na pana, czy zostanę w domu. Niech mnie pan przekupi! Niech mi pan coś obieca. Pan podpisał ustawę emerytalną i chce, żebym siedział tutaj do 67. roku życia?

- Pan sam będzie chciał.

- Nie, ja nie potrzebuję tyle hajsu! - zripostował Wojewódzki.

Mimo, iż prowadzący show nieustannie rzucał "piłki" głowie państwa obyło się bez żadnej gafy.

Bronek był wyluzowany, uśmiechnięty, mówił sensownie, nie spinał się, nie pocił i nie obiecywał bajek.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

 

Dział: Wiadomości

Przegrana w pierwszej turze wyborów Bronisława Komorowskiego i kilkuprocentowe zwycięstwo Andrzeja Dudy ,stanowi poważne ostrzeżenie dla obecnych elit władzy. Ponad 20-procentowy wynik Pawła Kukiza dobitnie pokazuje że Polacy chcą zmian. Wybory prezydenckie okazały się probierzem nastrojów panujących w Polsce. Chcemy zmian w wielu dziedzinach naszego życia. Polacy chcą społeczeństwa obywatelskiego i rządów opartych o konstytucję a nie dekrety .Społeczeństwo jest zmęczone obietnicami bez pokrycia ,które przez ostatnie 25-lat stanowiły podstawowy element kampanii wyborczych. Wynik Kukiza jest dla polityków ważnym sygnałem zmian w myśleniu wyborców.

 

Dział: Wiadomości

Policjanci ze specjalnie powołanej przez komendanta policji w Opolu ,po 1,5 -miesięcznym śledztwie zatrzymali 17-letniego chłopaka mieszkającego niedaleko mieszkania dziewczyny. Jej zwłoki zostały odnalezione w środę, 18 marca, w przepompowni ścieków w pobliżu jej rodzinnego domu. Dzięki żmudnemu i wnikliwemu śledztwu zatrzymano młodego mieszkańca Krapkowic. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ten tajemniczy „dresiarz”, o którym nastolatka pisała w esemesach do koleżanki. Obecnie trwa jego przesłuchanie.

 

 

Dział: Wiadomości

Kolejne badanie sprawdziło związek szczepionki MMR z autyzmem, po raz kolejny z negatywnym rezultatem. Zaszczepione dzieci z chorym rodzeństwem, miały identyczne ryzyko zachorowania na autyzm, co nieszczepione. Eksperci mają nadzieję, że wyniki badania pozwolą na zwiększenie akceptacji szczepionki i uniknięcie przyszłych epidemii odry.

 

Zachorowalność na odrę wzrasta w wielu krajach świata po części w wyniku obaw rodziców o bezpieczeństwo szczepionki. Publikacja w 1998 roku badania, które sugerowało związek szczepienia MMR z autyzmem uczyniła wielkie szkody, jeśli chodzi o stopień zaszczepienia ludności. Choć mnóstwo prac naukowych opublikowanych w ostatnich latach nie znalazło żadnego dowodu na poparcie tej tezy, hipoteza "szczepienie - autyzm" nie zdołała umrzeć śmiercią naturalną.

 

Najnowsze badanie opublikowane w JAMA potwierdza to, co wiedzieliśmy już wcześniej. Tym razem jednak naukowcy przyjrzeli się oddzielnie grupie dzieci, która jest szczególnie predysponowana do wystąpienia autyzmu. Byli to pacjenci, u których starszego rodzeństwa zdiagnozowano wcześniej chorobę. Rodzice takich dzieci częściej odmawiają wykonania szczepień, ponieważ wielu z nich uważa, że to szczepionka MMR przyczyniła się do pogorszenia stanu ich starszego dziecka. Ponieważ posiadanie chorego rodzeństwa zwiększa ryzyko zachorowania, jeśli szczepienia MMR miałyby jakikolwiek wpływ na autyzm, to właśnie w tej grupie powinien on być najbardziej widoczny.

 

Jednak niezależnie od tego na jaką grupę dzieci patrzyli naukowcy, w żadnej nie zaobserwowano jakiegokolwiek związku szczepionek MMR z autyzmem. Wręcz przeciwnie, zaszczepieni pacjenci z cierpiącym na autyzm rodzeństwem mieli tendencję do niższego ryzyka zachorowania niż dzieci nieszczepione. Dla dzieci w wieku dwóch lat relatywne ryzyko wynosiło 0,76, a dla trzy lata starszych 0,56 (patrz tabela).

 

 

Bez starszego rodzeństwa z autyzmem

Starsze rodzeństwo z autyzmem

Status MMR

Liczba chorych/liczba dzieci

Relatywne ryzyko

Liczba chorych/liczba dzieci

Relatywne ryzyko

Wiek 2 lata

1 dawka

53/77822

0.91 (0.67-1.20)

7/1394

0.76 (0.49-1.18)

Nieszczepione

13/15249

1

6/520

1

Wiek 3 lata

1 dawka

239/79666

0.97 (0.78-1.20)

38/1458

0.81 (0.54-1.20)

Nieszczepione

45/12853

1

17/438

1

Wiek 4 lata

1 dawka

395/79691

1.03 (0.81-1.32)

64/1491

0.86 (0.58–1.29)

Nieszczepione

65/11957

1

25/387

1

Wiek 5 lat

2 dawki

244/45568

1.12 (0.78-1.59)

30/796

0.56 (0.31-1.01)

1 dawka

339/40495

1.10 (0.76-1.54)

51/864

0.92 (0.58-1.44)

Nieszczepione

56/7735

1

23/269

1

Badacze wzięli pod uwagę różne czynniki, które mogły mieć wpływ na obserwowane zależności. W modelu statystycznym uwzględnili: wiek, płeć, rasę, towarzyszące choroby, rok urodzenia, czas trwania ciąży, a nawet poziom edukacji oraz przychody rodziców. Ocenili także potencjalny wpływ różnych błędów takich, jak niepoprawna diagnoza czy błędny status zaszczepienia u części dzieci.

 

„Te rezultaty wskazują na brak związku między szczepionką MMR, a autyzmem, nawet u dzieci, które już mają wysokie ryzyko zachorowania” – napisali naukowcy w podsumowaniu swoich wyników.

 

Czy wyniki badań będą w stanie przekonać sceptyków? Prawdopodobnie nie, choć pieniądze i wysiłki wkładane w  prace naukowe, które badają związek między szczepieniami, a autyzmem są kierowane właśnie do nieszczepiących rodziców.

 

Liczba zachorowań na odrę drastycznie spadła w wyniku wprowadzenia masowych szczepień. W Stanach Zjednoczonych co roku chorowało około pół miliona dzieci, z czego 48000 musiało być hospitalizowanych. Obecnie notuje się mniej niż 500 zachorowań, głównie u osób nieszczepionych. Odra jednak nie śpi i gdy tylko dojdzie do zwiększenia liczby podatnych na nią dzieci, znów zacznie zbierać swoje żniwo.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

 

Dział: Wiadomości