Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2015

Bundestag zatwierdził Polsko-Niemiecką umowę, dzięki której możliwe będzie zacieśnienie współpracy między policjami Polski i Niemiec.Tylko w 2013 niemiecka policja zarejestrowała w  przygranicznych gminach ponad 22 tys. przestępstw, co oznacza dalszy ich wzrost . w porównaniu z rokiem poprzednim. Od lat przygraniczne gminy skarżą się, na rosnącą przestępczość na ich terenie, wyższą niż w innych regionach Niemiec nawet o 20 do 30 proc..Prawie połowa zgłoszonych przestępstw to kradzieże
Podpisany dokumenty zwiększają uprawnienia do podejmowania szerszego zakresu czynności w celu zwalczania przestępczości w rejonie przygranicznym. Ściganie przestępców nie nie będzie się kończyło na granicy, a np. pościg policyjny radiowozem czy helikopterem będzie mógł być kontynuowany również na terenie sąsiedniego państwa. Ważnym elementem będą wspólne patrole policji po obu stronach granicy oraz wspólne grupy dochodzeniowe kryminologów i prokuratorów z Niemiec i Polski.

Dział: Wiadomości

Kilkadziesiąt osób z okolic z pow. kościerskiego, gdańskiego, tczewskiego, starogardzkiego i wejherowskiego. Trzy z nich są hospitalizowane. Pozostałe osoby są monitorowane. Zatrucie włośnicą może doprowadzić do śmierci. Pasożyt ten najczęściej występuje w dziczyżnie. Mięso musi być poddane długiej obróbce termicznej. Niestety bardzo często surowiec nie jest badany przez służby weterynaryjne ,bo pochodzi od kłusowników

 

Dział: Wiadomości

Dziewczynkę ,którą rodzice przywieźli do szpitala z bólem głowy, położono na oddział psychiatryczny gdzie przywiązano ją pasami do łóżka , wkrótce zmarła. Zdaniem rodziców, wszystkiemu winna jest zła diagnoza lekarska.. Lekarze zamiast twierdzić, że dziewczynka jest pobudzona, powinni ustalić przyczynę bólu. Karina trafia do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim z bólami głowy i wymiotami. Objawy choroby były typowo neurologiczne, być może związane z infekcją, lekarz jednak początku odesłał ją do domu . Po interwencji rodziców ,dziewczynce wykonano tomografię komputerową i USG jamy brzusznej. Badania nic nie wykazały, a 13-latka czuła się coraz gorzej. Lekarze nie zlecili jednak kolejnych badań, które wykazałoby, że pacjentka ma podwyższony poziom stężenia amoniaku we krwi. To zaburzenie metaboliczne, nazywane hiperamonemią; może być spowodowane nadmierną pracą mięśni, infekcją, czy mutacją genową. Lekarze z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonili do szpitala dziecięcego w Kielcach. ale neurolog nie zechciał przyjąć dziecka. W związku z tym, że było t mocno pobudzone, lekarz psychiatra, żeby je uspokoić.
W szpitalu psychiatrycznym Karinę związano pasami, a jej mamie nie pozwolono zostać przy ciężko chorej córce. Ostatecznie dziewczyna w krytycznym stanie trafiła na oddział intensywnej terapii w Kielcach. Tu dopiero okazało się, że miała podwyższony poziom stężenia amoniaku we krwi .Niestety na pomoc był za póżno. Dziewczynka zmarła.

Dział: Wiadomości

W nocy z 24 na25 stycznia zmarł w wieku 69 lat znany piosenkarz ,którego szczyt kariery przypadł w lata siedemdziesiąte XX wieku.. Roussos był grekiem i aby osiągnąć sukces postanowił wyjechać do Anglii . Niestety nie uzyskał tam prawa pobytu i ostatecznie wylądował we Francji. Współpracował z Vangelisem .Utwór "We Shall Dance" stał się przepustką do kariery. Śpiewał w wielu językach. co pozwoliło mu uzyskać status gwiazdy w wielu krajach. Miał problemy z zdrowiem .Zmagał się z otyłością i depresją. Przyjaciele Roussosa nie podali przyczyny jego śmierci.

Dział: Wiadomości

Dziś ok godz 12/30 doszło do wybuchu na I-piętrze sześciopiętrowego budynku przy ulicy Noakowskiego .Trwa akcja ratunkowa. Ranne zostały cztery osoby w tym kierowca autobusu komunikacji miejskiej.. Strażacy przypuszczają że pod gruzami mogą znajdować się poszkodowani. Nie znana jest przyczyna wybuchu. Podejrzewa się eksplozję gazu.

Dział: Wiadomości

Do tragedii doszło w Częstochowie. W garażu na podwórku kamienicy znaleziono w samochodzie dwoje 20-latków nie dających znaków życia. Pomimo podjęcia reanimacji kobiety i mężczyzny przez interweniujących strażaków ,przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Dział: Wiadomości

Dziś premier Ewa Kopacz w stanowczych słowach odcięła się od pomysłu byłego opozycjonisty Zbigniewa Bujaka, który publiczne zadeklarował że należałoby wysłać polskich wojskowych na pomoc walczącym z separatystami , wojskom ukraińskim. Premier Kopacz poinformowała dziennikarzy o tym że słyszała od kandydata na prezydenta z ramienia PIS Andrzeja Dudy że powinniśmy wysłać nasze wojsko na Ukrainę. Skomentowała jego wypowiedż tym że „PIS zawsze ciągnęło do wojny”. Rzecznik PiS zapowiedział pozew przeciwko premier ,twierdząc że z ust Dudy nie padły takie słowa. Coraz częściej słyszymy głosy ze strony niektórych polityków o tym że nasz kraj powinien się czynnie zaangażować w konflikt na wschodzie Ukrainy. Wbrew zdrowemu rozsądkowi i jakiejkolwiek logice wielu z nich snuje „chore” teorie na temat konieczności naszego udziału w tą wojnę, wręcz misji dziejowej jaką Polska ma.w tym konflikcie. Bez komentarza.......

 

Dział: Wiadomości

Kolejne rodzinne kłopoty byłego premiera.

Kazimierz Marcinkiewicz nie ma ostatnio najlepszej prasy.

W mediach aż huczy o jego związku z Isabel, która kompromituje go publicznie w kolejnych wywiadach.

Jakby tego było mało, syn dołożył mu kolejnych kłopotów.

Jak donosi Super Express, naćpany i kompletnie pijany Piotr M. trafił tuż przed Bożym Narodzeniem do szpitala.

- 21 grudnia szpital w Gorzowie poinformował policję, że na jeden z oddziałów trafił Piotr M.

Był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jak wykazały badania, w jego organizmie wykryto amfetaminę.

Policjanci przesłuchali go jako świadka pod kątem posiadania środków odurzających.

29 grudnia sprawa została umorzona jeszcze przed wszczęciem postępowania – mówi w tabloidzie wiceszef Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

19-latek ponoć tłumaczył się, że nie zażył żadnych środków odurzających, i ktoś w czasie imprezy wrzucił mu narkotyki do alkoholu.

Policjanci uwierzyli w taką wersję wydarzeń. Znane nazwisko pomogło im podjąć taką decyzję?

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

 

Dział: Wiadomości

Tabletki ,które są przyjmowane po stosunku po to aby nie doszło do zapłodnienia można będzie nabyć w aptece bez recepty. Opinie są podzielone jedni uważają je z tabletki wczesnoporonne dla innych są wybawieniem przed niechcianą ciążą. Według opinii wydanej przez Europejską Agencję ds. Leków EMA, pigułki mogą być "stosowane skutecznie i bezpiecznie bez potrzeby uzyskania recepty. Ministerstwo .Zdrowia ogłosiło, że tabletki wejdą do sprzedaży bez recepty, tłumacząc to, "brakiem podstaw prawnych do innego określenia kategorii dostępności produktu".

Dział: Wiadomości

Sąd pozostaje nieugięty.

 

Były mąż Edyty Górniak szybko nie wyjdzie na wolność.

Celebryta od lipca pozostaje w więzieniu i spędzi tam czas przynajmniej do kwietnia.

Sąd od momentu wypadku, gdzie prowadząc samochód po zażyciu kokainy śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych, nie zamienia swojej decyzji.

W obawie przed zacieraniem śladów i odcięcia się od dilerów, którzy sprzedają narkotyki wśród ludzi show biznesu przedłużył właśnie areszt muzykowi przynajmniej do 12 kwietnia.

K. za kratkami oczekuje na proces, który niedługo powinien się rozpocząć.

Za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem środków odurzających ze skutkiem śmiertelnym grozimu nawet 12 lat więzienia.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

 

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2