Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2014

Do tragedii doszło w Czechowicach-Dziedzicach..Dwaj 16-letni synowie zwabili swoją matkę do parku pod pozorem rozmowy o załatwieniu jej nowego mieszkania. Tam ją ciężko pobili min. kamieniami i zadali kilka ciosów nożem. Kobieta została uratowana przez przypadkowego mężczyznę ,który spłoszył napastników. W ciężkim stanie znajduje się w szpitalu. Policja zatrzymała nastolatków, którzy twierdzili że tylko chcieli nastraszyć swoją matkę. Z wstępnych ustaleń wynika że matka nie zajmowała się swoimi synami. Wymuszała od nich pieniądze. O dalszym ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Dział: Wiadomości

Dziś premier Ukrainy oświadczył że obecność wojsk rosyjskich w jego kraju oznacza wojnę w Europie .”Władimir Putin umyślnie rozpoczął wojnę w Europie. Wie o tym cały świat i nie można tego już ukryć. Dlatego teraz oczekujemy od świata konkretnych i efektywnych działań „ powiedział. Według mediów do Nowoazowska wkroczyło 30 rosyjskich czołgów i pół tysiąca żołnierzy piechoty armii Federacji Rosyjskiej.

Dział: Wiadomości

W lesie przy drodze powiatowej w miejscowości Koźlice (gmina Rudna) znaleziono samochód osobowy a w nim trzy nieżyjących mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat. Ciała zostały odnalezione po dobie od wypadku. Policja wstępnie podejrzewa że doszło do wypadku na skutek, którego auto wypadło z szosy do lasu będącego w pewnej odległości od drogi. Trwa ustalanie jak doszło do tego wypadku

Dział: Wiadomości
Do tragedii doszło w Białogardzie w Zachodniopomorskiem. Recydywista ,który został wypuszczony dwa tygodnie temu z więzienia, w którym przebywał za rozboje zaatakował 11 -letnią dziewczynkę. Najpierw ją dotkliwie pobił a następnie zgwałcił. Zakrwawioną nastolatkę ,która miała wyjść na chwilę do koleżanki znaleźli zaniepokojeni jej zaginięciem rodzice. Ujęty przez policję zwyrodnialec tłumaczył się tym że był pijany i ie wiedział co robi. Grozi mu 15-;at więzienia
Dział: Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło dziś w miejscowości Wierzawice koło Leżajska. Ojciec dziecka wjeżdżając na teren posesji swoim samochodem terenowym ,nie zauważył chłopca i najechał na niego. Dziecko w krytycznym stanie zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Niestety w wyniku obrażeń zmarło.

Dział: Wiadomości

Ksiądz Wojciech Lemański został ukarany suspensą .Nie tylko nie może odprawiać np. mszy ale także musi zdjąć sutannę. Ksiądz uważa że nie zasłużył na tak surową karę i zapowiedział że będzie się odwoływał od decyzji Kurii Warszawsko-Praskiej.

Kuria Biskupia Warszawsko – Praska informuje, że Ks. Abp Henryk Hoser SAC – w myśl kan. 1333 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego - dnia 22 sierpnia br., nałożył na księdza Wojciecha Lemańskiego karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszelkich aktów wynikających z władzy święceń i noszenia stroju duchownego.

 

W uzasadnieniu wymieniono następujące powody:

  1. Brak ducha posłuszeństwa i notoryczne kontestowanie decyzji prawowitego przełożonego w osobie Biskupa Diecezjalnego i Stolicy Apostolskiej;
  2. Sposób postępowania, który przynosi kościelnej wspólnocie poważne szkody i zamieszanie;
  3. Publiczne podważanie nauczania Kościoła w ważnych kwestiach natury moralnej i propagowanie jako alternatywy swoich osobistych poglądów;
  4. Brak szacunku i podważanie wiarygodności Episkopatu Polski i kapłanów;
  5. Upór w zajmowanej postawie, alienacja ze wspólnoty kapłańskiej i szeroko pojętej wspólnoty Kościoła.

 

Kara suspensy ma charakter naprawczy. Zwolnienie z niej zależy od dalszej postawy ukaranego.

Osobę Księdza Lemańskiego polecamy modlitwom.

Dział: Wiadomości

Dziś w Berlinie utworzono zamkniętą strefę po tym kiedy w tamtejszym urzędzie pracy zasłabła kobieta. Wstępne badanie wykazało że może być ona zarażona wirusem ebola. Okazało się że wcześniej przebywała w Afryce i mogła mieć kontakt za osobami zarażonymi tą chorobą. W zamkniętej strefie przebywa około 50 osób - są to pracownicy urzędu. Jak ogłosiła ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) epidemia gorączki krwotocznej w czterech krajach Afryki Zachodniej : Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Nigerii , zabiła już 1229 osób Odnotowano ogółem 2240 przypadków zarażenia wirusem Ebola.

Dział: Wiadomości

Adwokat ćpuna-celebryty nie spisał się najlepiej.

 

krupadarekDariusz K. cały czas przebywa w areszcie, po tym jak pędząc swoim sportowym samochodem, zabił kobietę na przejściu dla pieszych.

W krwi wykryto obecność narkotyków, przez co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd od razu zarządził, iż przestępca ma pozostać za kratami przez trzy miesiące.

Przeciwko niemu toczy się postępowanie, ale były mąż Edyty Górniak chciał oczekiwać na dalsze kroki prokuratury na wolności.

Zatrudnił nowego adwokata, by ten wyciągnął go z więzienia.

Mecenas Marek Kondracki twierdził, że dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju będzie wystarczającą karą dla jego klienta.

Dodatkowo zapewnił, że nie będzie utrudniał śledztwa. Sąd nie przychylił się jednak wniosku o wypuszczenie K.

 

- Sąd nie uwzględnił tego zażalenia. Nic się nie zmieniło, jeżeli chodzi o długość aresztu K. Jesteśmy na etapie postępowania przygotowawczego.

Czekamy na szczegółową informację na temat zawartości narkotyków we krwi podejrzanego oraz na wyniki postępowania dowodowego – powiedział dla TVN Warszawa rzecznik stołecznej Prokuratury Okręgowej, Przemysław Nowak.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

Dział: Wiadomości

dioncelineTeraz chce być przy chorym mężu.

W najbliższym czasie fani Celine Dion będą musieli pogodzić się z tym, że nie będą widzieć swojej idolki ani w mediach ani na każdych koncertach.

Gwiazda odwołała swoją trasę koncertową po Azji, jak i inne zawodowe obowiązki. Zmusiła ją do tego sytuacja rodzinna.

Dla wokalistki rodzina jest najważniejsza, dlatego gdy dowiedziała się, że jej mąż znowu jest ciężko chory, nie wahała się ani chwili i poświęci się w najbliższym czasie swojemu partnerowi.

Rene Angelil w 1999 roku wygrał walkę z rakiem gardła, ale po 14 latach choroba się nawróciła. Pod koniec zeszłego roku przeszedł kolejną operację wycięcia guza, ale jego stan nie uległ znacznej poprawie.

 

- Chcę poświęcić każdy gram mojej siły i energii na walce o zdrowie męża. I aby tego dokonać, muszę poświęcić ten czas jemu i naszym dzieciom. Chcę również przeprosić wszystkich swoich fanów za wszelkie niegodności, jakie mogę im sprawić tą decyzją. Dziękuję im bardzo za ich miłość i wsparcie – napisała w oświadczeniu, prosząc o uszanowanie jej prywatności.

 

Para ma trójkę synów, 13-letniego René-Charlesa i 4-letnie bliźniaki – Eddy’ego i Nelsona.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/
Dział: Wiadomości

robinwiliamsPopełnił samobójstwo?

Bardzo smutne wieści docierają do nas zza oceanu. Jak poinformowała agencja Reuters, w swoim domu w Tiburon w Północnej Kalifornii, został znaleziony martwy jeden z najbardziej sympatycznych aktorów w Hollywood, Robin Williams.

Gwiazdor prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Przyczyną śmierci jest cały czas badana przez śledczych. Dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok, po której wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

 

- Robin Williams odszedł dziś rano. Walczył z ciężką depresją. To tragiczna i nagła strata. Pogrążona w żałobie rodzina z szacunkiem prosi o zachowanie ich prywatności – czytamy w komunikacie wydanym przez jego przedstawicieli.

 

Aktor od dawna nie mógł sobie poradzić z uzależnieniami, dlatego miesiąc temu trafił do kliniki odwykowej.

Przez krótki okres nie brał narkotyków i nie pił alkoholu, ale to nie pomogło mu wrócić do równowagi psychicznej.

Williams znany jest szerokiej publiczności głównie z ról w takich filmach jak „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Pani Doubtfire”, czy „Good Morning Vietnam”.

Zdobył także Oscara za drugoplanową rolę w dramacie „Buntownik z wyboru”.

buntownik_z_wyboru

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2