Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2014

Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na parkingu przy ulicy Edwardów. 25-latek kierując fordem mondeo doprowadził do kolizji z oplem wectrą,którą kierowała 28-letnia kobieta . Do uczestników wypadku podeszło pięciu mężczyzn ,którzy pobili kierującego fordem mężczyznę. Kopali go po głowie i skakali po nim. Kiedy mężczyzna stracił przytomność napastnicy uciekli. Po przewiezieniu do szpitala w następstwie odniesionych urazów młody mężczyzna zmarł .Przeprowadzone badanie wykazało że miał on ok.3-promila alkoholu we krwi. Policja wszczęła intensywne śledztwo. Sprawcom pobicia ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10-lat więzienia.

Dział: Wiadomości

Stan gwiazdy polskiego teatru i filmu jest bardzo poważny.

Krzysztof Globisz należy do niewielkiego grona aktorów, którzy wyłącznie dzięki swojemu talentowi i świetnym rolom, zawdzięcza sławę i szacunek wśród kolegów z branży oraz widzów.

Gwiazdor nawet w wakajce pracował bardzo dużo. W studiu Radiowej Dwójki, czytał powieść „Martwe dusze” Michała Gogola, gdzie zasłabł i od razu przewieziono go do szpitala.

Dział: Wiadomości

Niestety lekarzom nie udało się uratować 24-latki.

Wczoraj we Wrocławiu miał miejsce tragiczny wypadek. Pędząca ul. Sobieskiego aktorka Grażyna Błęcka-Kolska straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnie stojącą przy drodze.

Siła uderzenia była na tyle duża, że auto odbiło się i przekoziołkowało kilkanaście metrów, zatrzymując się na pobliskiej łące.

Dział: Wiadomości

Dziś nad Afryką utracono kontakt z samolotem Algierskich linii lotniczych ,lecącym z Burkina Faso do Algieru .50-minut po starcie urwała się łączność z samolotem Airbus A320 ze 110 -pasażerami na pokładzie. Niestety rok 2014 ma szanse zapisać się czarnymi zgłoskami w historii lotnictwa pasażerskiego . Nadal podróżowanie samolotem uważane jest za najbezpieczniejsze. Nie zmienia to jednak faktu że gdy dochodzi do katastrofy samolotów liczby ofiar zawsze liczone są w dziesiątki i steki zgonów.

Dział: Wiadomości

 Prokurator przedstawił zarzut doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym dla 32-letniego Michała L. Grozi mu do 10-lat więzienia. Człowiek ten w Sopocie w nocy z soboty na niedzielę wjechał w spacerowiczów na deptaku. Dziś przyznał się do winy ale odmówił składania zeznań Życiu poszkodowanych nic nie zagraża. Niewykluczone, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Dział: Wiadomości

Do tragedii doszło okolicach kontrolowanego przez rosyjskich terrorystów miasta Torez niedaleko Doniecka .Boeing-777 malezyjskich linii lotniczych leciał z Amsterdamu do Malezji .Wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie samolotu zginęły. Agencje donoszą że wśród ofiar było 23-Amerykanów oraz 55 Holendrów, 9 Brytyjczyków, 4 Francuzów, 2 Belgów oraz wielu obywateli Malezji. Według TVP samolotem leciałook. 80-dzieci Ukraińcy i separatyści przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością za zestrzelenie samolotu. Zostały odnalezione jego „czarne skrzynki” Separatyści nie dopuszczają ukraińskich funkcjonariuszy do wraku.

Dział: Wiadomości

Dziś ok. godz. 10-rano  w miejscowości Karczówka w województwie lubuskim doszło do wypadku, w którym zginęło 7-osób. Z zamiarem czyszczenia szamba do zbiornika po drabinie wszedł mężczyzna ,który jeszcze zdążył zadzwonić po pomoc do straży pożarnej. Na ratunek ruszyło 7-ludzi  znajdujących się w pobliżu. Niestety dla sześciu z nich skończyło się to śmiercią. Przeżyła tylko 45-letnia kobieta ,którą w ciężkim stanie przetransportowano lotniczym pogotowiem do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zgonu było duże stężenie siarkowodoru ,który w krótkim czasie pozbawił ofiary przytomności .Trwa opróżnianie zbiornika .Na miejscu prowadzone są czynności ,mające ustalić wszystkie okoliczności tego wypadku.

Dział: Wiadomości

W niedzielę w Warszawie ok. godziny 18-tej jadąc samochodem BMW uderzył nim w 63-letnią kobietę przechodzącą po pasach na zielonym świetle. Badania alkomatem wykluczyły nietrzeżwość kierowcy ,natomiast badania jego moczu wykazały obecność kokainy w  organiżmie. Dariusz K. został zatrzymany w policyjnym areszcie .Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem środków odurzających, grozi mu do 12-lat więzienia.

Dział: Wiadomości
W swojej opinii biegli wykluczyli, aby śmierć dziecka nastąpiła w wyniku laryngospazmu czyli odruchowego obronnego skurczu krtani lub bezdechu afektywnego. Opinię swą przygotowali m.in. na podstawie analizy wyników sekcji zwłok, badań histopatologicznych oraz badań chemiczno toksykologicznych. Jednocześnie przedstawili orzeczenie że nawet gdyby wystąpił u dziecka laryngospazm ,to nie mógłby on w tym przypadku być przyczyną zgonu. Przyp. Katarzyna W. została skazana na 25-lat więzienia za zabójstwo swojego dziecka. Jej obrońca w apelacji od tego wyroku zażądał ponownej ekspertyzy biegłych, podnosząc w uzasadnieniu, że śmierć Madzi była skutkiem nieszczęśliwego wypadku a nie zaplanowanego zabójstwa przez jej matkę.
Dział: Wiadomości

Stało się to, co było nieuniknione.

Od kilku tygodni społeczeństwo żyje historią matki, której profesor Chazan odmówił legalnej aborcji ze względu na własne przekonania.

Sprawa wywołała w mediach prawdziwą burzę. Dyrektor szpitala św. Rodziny w Warszawie został już odwołany ze swojego stanowiska przez prezydenta Warszawy, ze względu na przekroczenie swoich kompetencji i niejasności w dokumentacji placówki.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2