Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014

Zarzut zabójstwa 4,5-miesięcznego dziecka usłyszał Paulina S. z Leszna ,która przyznała się do popełnienia czynu. Sąd podjął decyzję o jej aresztowaniu. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę .O śmierci dziecka policję poinformowało pogotowie. Policjanci od początku podejrzewali zabójstwo poprzez uduszenie a nie śmierć dziecka z przyczyn naturalnych.

Dział: Wiadomości

W Rzgowie (woj. Łódzkie)policja zatrzymała rodziców 4-letniego chłopca ,którzy znęcali się nad nim od co najmniej roku. Ustalono że chłopiec był bity po całym ciele,  szarpany i głodzony lub karmiony resztkami pozostałego jedzenia. Zdarzało się, że rodzice związywali mu nogi, aby nie mógł dostać się do jedzenia. U chłopczyka stwierdzone zostały liczne obrażenia ciała w postaci sińców i otarć naskórka niemal na wszystkich częściach ciała. Biegły stwierdził u niego cechy charakterystyczne dla dziecka maltretowanego. Świadkowie twierdzą że agresja wobec chłopczyka wynikała z przekonania jego matki o podmienieniu go w szpitalu.

Dział: Wiadomości

W miejscowości Zastawie w powiecie łukowskim pijany kierowca zabił samochodem dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat.

Pijany zabójca miał już wcześniej orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Z ustaleń policji wynika że sprawca wraz z kolegą przyjechali do sklepu po alkohol. Obaj już byli pijani .Nikt nie zareagował na to że wsiedli po zakupach do auta i odjechali. Po spowodowaniu wypadku obaj uciekli nie udzielając pomocy ofiarom. Zostali schwytani przez policjantów w kilka godzin po tragedii. Obaj trzeżwieją w policyjnym areszcie. Kierowcy grozi kara 12-lat więzienia.

Dział: Wiadomości

Wygłoszenie formuły kanonizacyjnej przez papieża było kulminacyjnym punktem niedzielnej mszy:

"Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Dział: Wiadomości

Podczas długiego, świątecznego weekendu w 293 wypadkach drogowych w całym kraju zginęły 33 osoby, a 381 zostało rannych. Zatrzymano1324 nietrzeźwych kierowców .Na nic zdają się apele i ostrzeżenia. Pomimo zwiększenia ilości policyjnych kontroli na drogach nie poprawia się poziom bezpieczeństwa podróżujących .Nadal króluje brawura ,bezmyślność i pijaństwo .Nie czerpiemy nauk z tragicznych wypadków ,o których informują codziennie media. Jesteśmy przecież narodem z „fantazją ułańską” ,więc za nic mamy zdrowy rozsądek i przepisy.

Dział: Wiadomości

Do tragedii doszło w miejscowości Kołacz koło Mińska Mazowieckiego. Kobieta zeznała że idąc przez las została napadnięta przez trzech nieznanych mężczyzn,którzy przywiązali ją do drzewa. Została zgwałcona przez jednego z nich. Następnie napastnicy zmusili ją do wejścia do ich samochodu. Po podwiezieniu na przystanek ,zapalniczką podpalili jej ubranie. Napadnięta zdołała ugasić ogień .Pogotowie zabrało ją do szpitala w Warszawie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają poszukiwania sprawców.

Dział: Wiadomości

„Uważam, że choroba została spacyfikowana.”

Choroba Olgi Jackowskiej spadła na nią i jej bliskich jak grom z jasnego nieba. Wokalistka nie poddała się i z uporem walczyła o swoje zdrowie.

Gwiazda czuje się coraz lepiej i cieszy się małymi drobnostkami, które wcześniej nie sprawiały jej tyle radości.

Dział: Wiadomości

Na pokładzie promu miało znajdować się 477 osób. W akcji ratowniczej bierze udział 18 śmigłowców i około 40 jednostek pływających w tym okręty straży przybrzeżnej. Do akcji ratunkowej ma się włączyć amerykański okręt, który przebywa na okolicznych wodach. Potwierdzono 4-ofiary śmiertelne. Ratownicy twierdzą że uznani za zaginionych znajdują się wewnątrz kadłuba statku.

Dział: Wiadomości
 Trzej bracia świętowali zakup sportowego samochodu w Probieszewicach w okolicach Płocka. Jeden z nich wsiadł pijany do samochodu i potrącił drugiego. Mężczyzna przyznał się do zarzutów ale nie potrafił opisać jak do tego wypadku doszło i co dokładnie się wydarzyło. Trzeci z braci, który jest świadkiem w sprawie też nie potrafił powiedzieć jak doszło do tragedii.
Dział: Wiadomości

Pożar wybuchł, gdy maszt żaglówki zahaczył o linię energetyczną .na kanale Cieplicówka koło Elbląga .Jak poinformowała straż pożarna według świadków, 5-metrowy jacht płynął kanałem łączącym rzekę Nogat z Zalewem Wiślanym. Płynący nim żeglarze najprawdopodobniej nie złożyli masztu co doprpwadziło do zahaczenia o linię wysokiego napięcia . Po odholowaniu żaglówki do brzegu, pod pokładem znaleziono zwęglone ciała czterech osób. Na razie nie ustalono ich tożsamości.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2