Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2014

Dynamika wydarzeń na Krymie świadczy o tym że Putin nie zamierza biernie przyglądać się zmianom we władzach Ukrainy i jej dążeniem do integracji z Unią Europejską. Dziś na Krymie wylądowały rosyjskie samoloty transportowe, a do Symferopola zmierzają transportery opancerzone. Tak twierdzi portal "Ukraińska Prawda", powołując się na świadków. Twierdzą oni że na wojskowym lotnisku na Krymie wylądowały co najmniej trzy duże samoloty transportowe, a w stronę Symferopola jedzie kolumna 10 rosyjskich transporterów. Także dziś ludzie w mundurach rosyjskich marynarzy otoczyli ukraiński posterunek graniczny koło Sewastopola. Co najmniej 20 osób w mundurach rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, uzbrojonych w broń automatyczną, otoczyło ukraiński posterunek graniczny. Jego załoga zabarykadowała się wewnątrz.

Dział: Wiadomości

Już osiem osób zarażonych wirusem świńskiej grypy trafiło do szpitala w Legnicy. Dwie z nich zmarły. . Zmarli wcześniej leczyli się na oddziale hematologicznym. Pozostali chorzy są w trakcie leczenia jedna z nich na oddziele intensywnej terapii,,Jak informuje Tomasz Kozieł, rzecznik legnickiego szpitala wojewódzkiego , nie ma powodów do paniki..Podkreśla że pacjenci, którzy przebywają na oddziale hematologicznym to ludzie o bardzo obniżonej odporności, dlatego są szczególnie narażeni na ewentualne negatywne skutki zarażenia jakimikolwiek wirusami, w tym również świńską grypą.

Dział: Wiadomości

W dniu dzisiejszym na biurko premiera wpłynęła jego rezygnacja z funkcji szefa kampanii PO i przewodniczenia klubowi PO-PSL w Parlamencie Europejskim. Jest to pokłosie wydarzeń jakie rozegrały się na lotnisku w Frankfurcie gdzie nasz poseł będący pod wpływem alkoholu dał przykład braku kultury i zwykłego chamstwa, w niewybredny sposób obrażając niemieckie służby celne.

Dział: Wiadomości

Trwa obława na dwóch napastników, którzy po południu napadli na konwojenta rabując mu 400 tysięcy złotych. Torbę ,w której była gotówka wyrwali pracownikowi kantoru wysiadającemu z samochodu przy ul. Słowackiego. Konwojent oddał w ich kierunki kilka strzałów. Policja przypuszcza że żaden z bandytów nie został ranny. Sprawą zajmują się funkcjonariusze jednostki terroru kryminalnego.

Dział: Wiadomości

Jak donosi niemiecki Bild, europoseł Platformy Obywatelskiej, został zatrzymany na lotnisku we Frankfurcie .Według gazety, polityk był pod wpływem alkoholu i w niewybredny sposób obrażał obsługę lotniska. "Bild" pisze o tym że jest to "nazistowski skandal z udziałem jednego z najwyższych rangą polityków europejskich". . Europoseł przedstawił jednak inny przebieg zdarzeń twierdząc że w sposób chamski i ordynarny został potraktowany przez funkcjonariusza celnego .Jak wyjaśniał zachowanie niemieckiego celnika nasunęło mu skojarzenie z z hitlerowskimi obozami koncentracyjnymi i dlatego powiedział celnikowi w trakcie awantury aby ten pojechał do Auschwitz i zobaczył, jakie są skutki używania siły.

Dział: Wiadomości

Około 30 nieumundurowanych, uzbrojonych ludzi wtargnęło do gmachu krymskiego parlamentu. Padły strzały nie odnotowano ofiar. Napastnicy określają się jako przedstawiciele samoobrony rosyjskojęzycznych obywateli Krymu. Nad gmachem wciągnięto rosyjskie flagi. Trwają negocjacje .Jednocześnie w dniu dzisiejszym odnotowano ruchy transporterów opancerzonych należących do Floty Czarnomorskiej ,które w kolumnie bez znaków rozpoznawczych usiłowały wjechać do  Symferopola. Zostały zawrócone przez milicję drogową.

Dział: Wiadomości

Samochód którym jechały z nieustalonych przyczyn zjechało na prawe pobocze i bokiem uderzyło w drzewo. Siła uderzenia była tak duża że samochód prawie owinął się wokół drzewa. Na miejscu zginęły 18-letnia kierująca i siedząca obok niej 19-letnia pasażerka. Dwie inne 19-letnie kobiety podróżujące na tylnym siedzeniu zostały ranne. Według policji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek wydarzył się przed godz. 3 nad ranem w miejscowości Karczowiska Górne. . Policja ustaliła, że wracały do domów z  dyskoteki. Były zapięte w pasy.

Nie wiadomo jeszcze, czy dziewczyna kierująca samochodem była trzeźwa. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura. Nie wiadomo także kiedy w Polsce drzewa przestaną być zabójcami kierowców. Nagminną przyczyną śmieci i kalectwa z tytułu wypadków drogowych w naszym kraju są rosnące przy drodze drzewa i brak miękkich poboczy.

Dział: Wiadomości

Prze­wod­ni­czą­cy Rady Naj­wyż­szej Ukra­iny Ołek­sandr Tur­czy­now zo­stał upo­waż­nio­ny przez de­pu­to­wa­nych do peł­nie­nia obo­wiąz­ków głowy pań­stwa. De­cy­zję tę po­par­ło w gło­so­wa­niu 285 po­słów w 450-oso­bo­wym par­la­men­cie. W dniu wczorajszym Rada najwyższa Ukrainy pozbawiła Wiktora Janukowycza władzy prezydenckiej. Data wyborów prezydenckich została ustalona na 25-maja.

Dział: Wiadomości

Prokuratura z Nowej Dęby (woj. podkarpackie),przedstawiła zarzut 42-kobiecie w związku z zabójstwem 4-letniego synka.Zabójstwo kobieta zaplanowała trzy dni wcześniej. Wybrała dzień, gdy chłopiec był przeziębiony i nie poszedł do przedszkola .Owinęła kabel wokół szyi chłopca i mocno zacisnęła, dusząc go zasłaniała mu dłonią usta i nos. Później przeniosła walczącego o życie synka do kuchni i wciąż dusząc przycisnęła go własnym ciałem do podłogi, żeby się nie wyrwał .Zbrodnie tłumaczyła problemami finansowymi i wyczerpaniem psychicznym. Grozi jej dożywocie.

Dział: Wiadomości

Dziś prezydent Janukowycz wydał oświadczenie:


"Ogłaszam, że podejmuję kroki, które są niezbędne, by przywrócić spokój i uniknąć kolejnych ofiar w konflikcie. Oświadczam, że inicjuję wcześniejsze wybory prezydenckie oraz powrót do konstytucji z 2004 roku, co przewiduje podział uprawnień właściwy dla republiki parlamentarnej" -

Dodał przy tym :"Nie ma decyzji, których bym nie podjął, by przywrócić pokój na Ukrainie" - dodał. Zapowiedział, że zainicjuje przeprowadzenie przyspieszonych wyborów prezydenckich, powrót do konstytucji z 2004 roku oraz rozpoczęcie procedury utworzenia "rządu zaufania narodowego".

Po dramatycznych wydarzeniach w Kijowie gdzie zginęło ok.100-osób ,pojawiła się szansa na pokojowe rozwiązanie konfliktu.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 3