Artykuły filtrowane wg daty: września 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: września 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: września 2013

Dziś ABW zatrzymało prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. ,podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej w wys. 50-tysięcy złotych w związku z inwestycjami przy budowie odcinka autostrady A4. Wcześniej aresztowano na trzy miesiące pracownicę Urzędu Miasta Tarnowa Danutę B. Jest to wątek sprawy związanej z prowadzonym przez Krakowską prokuraturę a dot. zmowy przetargowej, prania brudnych pieniędzy i przestępstwem w sprawie wiarygodności dokumentów. Cóż żarty dot. nakładów na budowę autostrad w Polsce, mówiące o tym, że „dlatego są tak wysokie, bo uwzględniają co najmniej 10% kwoty na łapówki” nie wydają się być przesadzone.

Dział: Wiadomości

W zaatakowanym centrum terroryści nadal przetrzymują zakładników. Siły specjalne opanowały już piętra budynku .Do zdobycia pozostał parter ,gdzie zabarykadowali się islamiści wraz z zakładnikami. W zamachu śmierć poniosło wielu obcokrajowców. Centrum handlowe Westgate jest bardzo popularnym miejscem w Nairobi ,zawsze oblegane przez kupujących. Wydaje się że terroryści z somalijskiego ugrupowania Al-Szabab wybrali je nieprzypadkowo. Islamski terroryzm niesie obecnie zagrożenie nie tylko dla świata zachodniego. Ataki bojówek Al-Kaidy wymierzane są także w wyznawców islamu w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Do tego dochodzi nieustanna konfrontacja pomiędzy szyitami a sunnitami Tylko w dniu wczorajszym w wyniku samobójczego zamachu zginęło w Iraku ok 100 osób biorących udział w pogrzebie.

Dział: Wiadomości

Dzisiejszej nocy doszło do zabójstwa w domu przy ulicy Pszczelej w Poznaniu. Ofiarami są 30 letni mężczyzna, który nie żyje i 26-letnia kobieta przewieziona do szpitala w stanie bardzo ciężkim. Jak informuje policja motywem zabójstwa może być zazdrość. Podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna został ujęty w lesie w okolicy Kurnika.

Dział: Wiadomości

W całej Polsce pirotechnicy przeszukują restauracje Mc Donalds w poszukiwaniu bomby. Dziś ktoś poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z nich, nie podając w której. Ewakuowano tysiące ludzi, trwają intensywne przeszukiwania lokali.

Dział: Wiadomości

Dziś o 8:20 czasu Waszyngtońskiego doszło do strzelaniny w biurach US NAVY mieszczących się na terenie kompleksu marynarki wojennej. Według nie do końca potwierdzonych informacji, napastnicy byli ubrani w mundury wojskowe. Jeden z nich został zabity. Pozostali dwaj są poszukiwani. Nadchodzą sprzeczne informacje o ofiarach. Jedne mówią że zginęła jedna osoba, a rannych zostało ok. 10-osób. Inne źródła podają, że zginęło co najmniej 12-osób, a całkowita liczba rannych jest nie znana. W kompleksie marynarki przebywało ok. 3-ludzi. Policja zamknęła obszar wokół bazy. Nie znane są motywy zamachowców.

Dział: Wiadomości

Doszło tam do wypadku. Kierujący Volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w rów i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęła jego żona. On sam odszedł kilka metrów od miejsca tragedii i odebrał sobie życie.

Dział: Wiadomości

Po 15 latach będzie mogła jednak ubiegać się o warunkowe zwolnienie. Jedna z najbardziej bulwersujących spraw w ostatnich latach powoli dobiega końca. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok ws. zabójstwa półrocznej Madzi.

 

Katarzyna W. została uznana za winną i skazana na 25 lat pozbawienia wolności. Prokurator domagał się dla niej dożywocia, z kolei obrońca oskarżonej prosił o uniewinnienie. - Sąd podzielił większość ustaleń faktycznych podanych przez prokuratora w uzasadnieniu aktu oskarżona w dniu zabójstwa i w dniach bezpośrednio je poprzedzających - tłumaczy sędzia Chmielnicki. Sąd nie podzielił zdania prokuratora, że czyn oskarżonej był kierowany chęcią zemsty na mężu. Co ciekawe, sędzia stwierdził, że zabójstwo dziecka miało być pewnego rodzaju wyzwoleniem i powrotem do „wcześniejszego, lepszego życia”.

 

- Katarzyna W. jest osobą, która konsekwentnie dąży do celu, bez względu na konsekwencje. Nie chciała przyznać się do porażki, jaką byłoby oddanie dziecka do adopcji – argumentował sędzia. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Uważacie, że to sprawiedliwe rozstrzygnięcie sprawy?

 

UDOSTEPNIONE  PRZEZ:

celebryci_logo_2.jpg

Dział: Wiadomości