Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2013

Pomimo trwającej ponad godzinę akcji reanimacyjnej dziecko zmarło z powodu niewydolności oddechowej. Nie jest wiadomo w jaki sposób dziecko dostało się do pojemnika z toksyczną substancją.

Dział: Wiadomości

Jedno jest pewne, w Syrii doszło do zbrodni ludobójstwa. W efekcie użycia gazu, zginęło ponad 1400 osób w tym wiele dzieci. Pozostaje jednak bardzo dużo pytań na razie bez odpowiedzi. Kto tak naprawdę użył gazu bojowego, bo przynajmniej logika podpowiada, że najmniej zainteresowany był rząd Syrii. Baszar el-Asad wie, że użycie gazu może spowodować akcje militarną całego świata zachodniego, na której bardzo zależy walczącym z reżimem powstańcom. A może ktoś chce skłócić Rosję, Chiny ze Stanami Zjednoczonymi?

 

Dział: Wiadomości

Co najmniej 250-osób zabitych i ok. 5-tys rannych, to efekt starć z policją zwolenników Bractwa Muzułmańskiego.

 

Siły bezpieczeństwa zaczęły pacyfikować demonstrantów, którzy utworzyli dwa obozowiska w Kairze. Jak informuje rzecznik Bractwa Muzułmańskiego , przeciwko protestującym użyto gazu i ostrej amunicji. Istnieje obawa, że Egipt stanie w obliczu regularnej wojny domowej. Świat z ogromną uwagą połączoną z głębokim zaniepokojeniem spogląda w ten region. Od dawna się mówi o tym, że Bliski Wschód może stać się potężną bombą dla reszty świata.

Dział: Wiadomości

28 lipca kiedy szef CBA jechał wraz z córką swoim prywatnym samochodem. Pojazd wydawał w czasie jazdy dziwny dźwięk. Na miejscu okazało się że śruba w jednym kole została poluzowana. Gdyby w trakcie szybszej jazdy doszłoby do urwania koła, mogłoby dojść do tragedii. CBA pracuje nad wieloma sprawami o bardzo dużej wadze. Ich rozwiązanie mogłoby zaprowadzić wiele osób do więzienia.

Dział: Wiadomości

Dziś w nocy w okolicach Słubic w woj. Lubuskim, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki volkswagen. Kierujący pojazdem zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg oznakowanym radiowozem. W miejscowości Bogdaniec kierowca volkswagena uderzył w betonową barierkę mostu nad kanałem melioracyjnym i samochód wpadł do wody. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 16-latka, który poinformował ich o tym, że w pojeżdzie znajduje się jeszcze dwóch kolegów w wieku 17 i 18 lat. Funkcjonariusze wyciągnęli ich i podjęli próbę reanimacji. Niestety bezskuteczną. Wszyscy trzej byli notowani przez policję, kierujący nie miał prawa jazdy. Na razie nie znana jest przyczyna nie zatrzymania się przez nich do kontroli.

Dział: Wiadomości

"LITEWSKI CHAMIE KLĘKNIJ PRZED POLSKIM PANEM" Takie hasło pojawiło się podczas meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno, na rozciągniętym na trybunach transparencie. Polskie MSZ określiło ten incydent za haniebny i przyczyniający się do pogłębiania już i tak dość napiętych stosunków pomiędzy Litwą a Polską.

 

Coraz częściej dochodzi na meczach do aktów szowinizmu, a także incydentów na tle rasowym.

 

Nadal nie umiemy funkcjonować w nowoczesnym świecie, wolnym od uprzedzeń w stosunku do innych nacji.

Dział: Wiadomości

36-letnia matka wypoczywała z piątką swoich dzieci i opiekunką na dzikim kąpielisku nad Wartą w miejscowości Zalesiaki. Dzieci oddaliły się od brzegu i zostały porwane przez silny nurt rzeki. Od godziny 15-stej trwała akcja ratunkowa. Udało się odnależć trójkę z nich. Niestety reanimacja nie przyniosła efektów. Dzieci, które utonęły to dwie dziewczynki w wieku 7 i 11 lat i dwóch chłopców w wieku 14 i 15 lat. Matka była trzeźwa, obecnie przebywa pod pieką policyjnego psychologa. Ten rok jest absolutnie rekordowy pod względem liczby utonięć. Tylko w ubiegły weekend utonęło 36 osób. Na nic zdają się apele o rozwagę. Mówi się że utonięcie to „cicha śmierć”.

Dział: Wiadomości

Do tragedii doszło w Kanadyjskiej miejscowości Campbellton. Dwóch chłopców w wieku 5 i 7 lat nocowało u swojego przyjaciela. Jego mieszkanie znajduje się nad sklepem zoologicznym. Pyton, który wydostał się z terrarium, przewodami wentylacyjnymi dotarł do pokoju chłopców. Ostatecznie przyczynę śmierci dzieci wyjaśni sekcja zwłok. Wąż został schwytany.

Dział: Wiadomości

Sąd w Wielkiej Brytanii skazał na karę dożywotniego więzienia dwójkę polaków, Magdalenę Ł i Mariusza K. Są oni winni znęcania się fizycznego i psychicznego nad nad 4-letnim Danielem, synem Magdaleny Ł. Dziecko było potwornie wychudzone. Opiekunowie z przedszkola widzieli jak mały Daniel wyjadał resztki ze śmietnika. Dziecko w 2011 trafiło do szpitala ze złamaną ręką. Jego matka stwierdziła, że uraz wynikł w trakcie zabawy Danielka z jej partnerem. Zwyrodnialcy jak orzekł sąd, celowym działaniem doprowadzili do jego śmierci. Świadczą o tym choćby treści esemesów wymienianych pomiędzy matką Danielka, a jej partnerem. Oboje nie stronili od narkotyków i innych używek, a dziecko stanowiło dla nich uciążliwy balast, którego w tak okrutny sposób się pozbyli.

Dział: Wiadomości

Tym samym opuścił lotnisko Szeremietiewo. Jak poinformował prawnik Amerykanina Anatolij Kuczerena, Snowden będzie przebywał w miejscu, którego lokalizacja będzie utajniona. Można przyjąć, że władze Rosji zagrały USA na nosie. Stany Zjednoczone bardzo mocno zabiegały o wydanie Amerykanina. Miał on postawione zarzuty w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego USA.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2