Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2013
Rzecznik sądu w Lublinie odniósł się do pisma jakie skierował szef CBA do ministra sprawiedliwości w sprawie sędzi, która podjęła decyzję umożliwiającą uchylenie areszty marszałkowi województwa podkarpackiemu, Mirosławowi Karapycie (opuścił areszt za kaucją w wys. 60 tysięcy zł). Rzecznik sądu Artur Ozimek stwierdził, że pismo skierowane do ministra sprawiedliwości, jest próbą wpływania na wyroki niezawisłego sądu. Rzecznik CBA stwierdził, że Biuro ma wątpliwości co do decyzji sądu oraz sposoby podejścia przez sędzię do tej sprawy.
Dział: Wiadomości
Eksplozja najprawdopodobniej gazu była przyczyną zniszczenia budynku w centrum Pragi. Jak informują służby ratunkowe, rannych zotało ok. 55 osób w tym 5 ciężko. Podejrzewa się że pod gruzami mogą być uwięzieni ludzie. Siła eksplozji była tak duża, że w promieniu wielu metrów w sąsiadujących budynkach wypadły szyby. Wiele osób zostało pokaleczonych odłamkami szkła. Służby ratownicze przeczesują gruzowisko. W chwili eksplozji w budynku przebywało kilkadziesiąt osób, między innymi pracownicy zrzeszenia lotniczego ITA.
Dział: Wiadomości

Okazuje się, że w domowej awanturze, o której informowaliśmy zginęły trzy osoby. Są to matka dzieci, jej konkubent i 15 letnia dziewczyna. Konkubent najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Dwoje rannych dzieci, w tym jedno bardzo ciężko, przebywa w szpitalu.

Dział: Wiadomości

Nie znany jest powód i sprawca ciężkiego poranienia dzieci z Wołomina. Rodzeństwo 8 i 10 lat zostało przywiezione do szpitala. Stan ośmiolatka lekarze określają jako ciężki. Ich matka nie żyje. Na ciałach rodziny stwierdzono obrażenia zadane ostrym przedmiotem. Policja i sąsiedzi mówią o awanturze rodzinnej, w której brał udział konkubent zabitej kobiety.

Dział: Wiadomości

Mieszkaniec Słupska mając 1.5 promila alkoholu, zjechał na chodnik i uderzył w przyłącze gazowe na budynku. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku w chwilę potem został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie wytrzeżwień.

 

Uderzenie w przyłącze gazowe doprowadziło do jego rozszczelnienia a następnie do wybuchu i pożaru. 23 lokatorów zostało bez dachu nad głową. Niektórzy stracili dosłownie wszystko. Budynek jest jednym wielkim gruzowiskiem nie nadającym się absolutnie do zamieszkania. Część lokatorów zostało ulokowanych w internacie jednej ze szkół. Część skorzystała z pomocy rodziny.

 

Kierowcy po jego wytrzeżwieniu zostaną postawione zażuty spowodowania bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia, jak i jazdy pod wpływem alkoholu.

Dział: Wiadomości

Dziś Sad Najwyższy orzekł wobec nich wyrok uniewinniający z zarzutów korupcji. Sędzia Sądu Apelacyjnego podkreśliłm, że ustalenia sądu I instancji były prawidłowe i ówczesna posłanka przyjęła łapówkę od udających biznesmenów agentów CBA. Jednak odpowiedzialności karnej skazani uniknęli z powodu rażącego naruszenia zapisów konstytucyjnych. Sąd stwierdził, że czynności podjęte przez CBA, były nielegalne i bez dochowania ustawowych reguł, a przez to dyskwalifikujące zgromadzony materiał dowodowy.

 

Wyrok jest prawomocny. Prokurator może ewentualnie składać kasację, pod warunkiem wykazania rażących błędów sądu apelacyjnego. W świecie polityki zawrzało. Były szef CBA Mariusz Kamiński stwierdził, że nie zgadza się z wyrokiem. A kierownictwo PIS określiło go haniebnym.

 

Politycy PO stwierdzili, że wyrok jest zwycięstwem demokracji i zapisów konstytucyjnych.

Dział: Wiadomości

Robert Lewandowski czterema strzelonymi bramkami rzucił na kolana Real Madryt „Królewscy” pomimo znakomitego jak zawsze składu z Ronaldo na czele, przegrali półfinałowy mecz 1:4. Jak po meczu stwierdził trener Realu, zawiodła obrona. Nie zmienia to faktu znakomitej dyspozycji Lewandowskiego i jego wspaniałych bramek (jedna z rzutu karnego). Prasa Niemiecka w swych dzisiejszych doniesieniach rozpisuje się w samych superlatywach o Lewym i jego grze w Borussii Dortmund.

Dział: Wiadomości

Jak pisaliśmy w poprzednich wiadomościach zatrzymano Marszałka Podkarpacia z PSL. Pierwsze informacje o powodach zatrzymania odnosiły się do przestępstw korupcyjnych. Wczoraj prokuratura poinformowała o tym, że Marszałek nie tylko przyjmował korzyści materialne (siedem zarzutów), ale również seksualne. Tu prokuratorzy mówią o dwóch sprawach, nie ujawniając szczegółów ze względu na ich charakter. Już 8 kwietnia doszło do pierwszego zatrzymania w sprawie. Aresztowano wtedy Stanisława T. przedsiębiorcę z Podkarpacia, któremu zarzucono korumpowanie Marszałka.

Dział: Wiadomości

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało marszałka województwa podkarpackiego, Mirosława K.. Polityk PSL usłyszał zarzuty korupcyjne. To zatrzymanie ma ścisły związek z wcześniejszą kontrolą przeprowadzoną w lutym w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Zarzuty postawione marszałkowi dotyczą powoływania się na wpływy, oraz podejmowania się załatwienia spraw w zamian za korzyści majątkowe.

 

Mirosławowi K. grozi od 8-10 lat więzienia.

Dział: Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło przy zalewie miejski w Drzewicy. Z nieznanych dotąd przyczyn trzynastoletni chłopiec ugodził swojego ojca (39 letniego policjanta) nożem w okolice serca. Pomimo podjęcia natychmiastowej reanimacji przez świadka zdarzenia ranny zmarł. Rodzina zmarłego została otoczona opieką psychologa. 13-latek został zatrzymany w policyjnej izbie dziecka.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 5