Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013

Znany i bardzo lubiany dziennikarz radiowy i telewizyjny, ostatnio prowadzący „Panoramę” w TVP. Zmarł w wieku 70-lat w szpitalu, do którego został przyjęty w następstwie rozległego zawału serca. Do szpitala trafił na początku grudnia w ciężkim stanie.

 

Dziennikarz od lat zmagał się z cukrzycą. Przeszedł także długą walkę z nowotworem. W grudniu zrezygnował z prowadzenia "Panoramy" w TVP2, tłumacząc się zmęczeniem i wiekiem. Kilka dni później dziennikarz w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kilka tygodni temu jego koledzy z pracy, apelowali o oddawanie krwi dla niego. W akcję bardzo mocno włączył się Tomasz Kammel.

 

Andrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 r. Był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim jego kariera zawodowa na stałe związała się z TVP, był przez lata dziennikarzem radiowym. Od 1968 r. pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia. W latach 1980-82 był naczelnym redakcji. Pełnił także funkcję dyrektora III Programu Polskiego Radia i naczelnego Programu I. W telewizji był min. inicjatorem „Teleexpressu”. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Dział: Wiadomości

Jak poinformował szpital w Grenoble stan zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Niemca Michaela Schumachera, który w niedzielę doznał urazu głowy po upadku na stoku narciarskim w Meribel, jest krytyczny. Niespełna 45-letni Schumacher podczas jazdy na nartach uderzył głową o kamień.

Dział: Wiadomości

Co najmniej 15 osób zginęło, a 23 zostały ranne rano w kolejnym zamachu bombowym w Wołgogradzie, na południu Rosji. Nastroje w Wołgogradzie są bliskie panice. Mieszkańcy boją się jeździć środkami komunikacji miejskiej. Ładunek wybuchowy został zdetonowany w trolejbusie. To drugi atak ter­ro­ry­stycz­ny w tym mie­ście w ciągu dwóch dni i trze­ci w ciągu dwóch mie­się­cy. Wczo­raj w wy­ni­ku za­ma­chu sa­mo­bój­cze­go na tam­tej­szym dwor­cu ko­le­jo­wym śmierć po­nio­sło 17 osób, a ob­ra­żeń do­zna­ło 45. Na­to­miast 21 paź­dzier­ni­ka wsku­tek wy­bu­chu bomby w au­to­bu­sie ko­mu­ni­ka­cji miej­skiej zgi­nę­ło tam sześć osób, a ran­nych zo­sta­ło 50. Eksplozja nastąpiła w czasie porannego szczytu. Trolejbus był po brzegi wypełniony pasażerami. Siła wybuchu była tak duża, że pojazd został rozerwany na drobne kawałki, a w okolicznych domach powypadały szyby z okien. Wśród zabitych i rannych są studenci i dzieci.

Dział: Wiadomości

W jednym z mieszkań znaleziono ciało 8-letniego chłopca i jego 27-letniego ojca. Zatrzymano 5-osób mogących mieć coś wspólnego z morderstwem. Trwają przesłuchania. Na tym etapie policja nie udziela żadnych informacji ze względu na dobro śledztwa. Jak informuje "Dziennik Bałtycki", zbrodnia może mieć rabunkowy charakter, a oprawców mogło być trzech. Gazeta pisze, że ukradli oni samochód zamordowanego mężczyzny, a niedługo potem mieli wypadek.

Dział: Wiadomości

Co najmniej 18 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w zamachu samobójczym, do jakiego doszło w Wołgogradzie, na południu Rosji, w gmachu dworca kolejowego. To już drugi zamach terrorystyczny w tym roku. W pażdzierniku wskutek wybuchu bomby w jednym z autobusów komunikacji miejskiej w Wołgogradzie zginęło sześć osób, a rannych zostało niemal 50. Ładunek wówczas zdetonowała terrorystka samobójczyni.

 

W lipcu tego roku przywódca islamistów Doku Umarow, który uważany jest za wroga nr 1 Kremla, zaapelował do swoich zwolenników, by uniemożliwili przeprowadzenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym 2014 roku. Odwołał jednocześnie moratorium ogłoszone rok wcześniej na ataki na ludność cywilną w Rosji.

Dział: Wiadomości

Sprawca został zbadany alkomatem. Miał 2-promile alkoholu we krwi. Policjanci z Łowicza po zabraniu prawa jazdy 66-letniemu księdzu, nakazali mu stawienie się na komendzie w następnym dniu. Kiedy duchowny stawił się zgodnie z wezwaniem, został przez policjantów zatrzymany do wytrzeźwienia. Powodem było stwierdzenie, że ksiądz znów jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że tym razem miał „tylko” 1,8-promila. W tym przypadku można mówić o wyjątkowej bezczelności i braku pokory ze strony sprawcy.

Dział: Wiadomości

Na skutek eksplozji 52-mężczyzna został rozerwany na kawałki. 32-latek zmarł w drodze do szpitala. Okazało się, że na ternie posesji było zgromadzone mnóstwo niewybuchów, które najprawdopodobniej były zbierane i rozbrajane przez mężczyzn, a następnie sprzedawane na złom.

Dział: Wiadomości

„Jestem w ciąży i zamierzam ją przerwać”, stwierdziła w trakcie rozmowy z posłem Jackiem Żalkiem Katarzyna Bratkowska, na antenie Polsat News. Jak dodała „żeby było weselej”. Rozmowa, w której uczestniczyła feministka dotyczyła zaostrzenie kar za aborcję. Niech pan rozkaże mi urodzić, niech mnie pan zmusi - mówiła do Żalka. Namawiam do tego, by poważnie potraktowała pani swoje macierzyństwo. Myślę jednak, że pani prowokuje. Ale jeśli nie, to mam nadzieję, że pani urodzi to dziecko - odpowiedział poseł znany ze swoich konserwatywnych poglądów. Na pytanie czy nie boi się konsekwencji swojej decyzji odpowiedziała: - A co? Przyjdzie policja i mnie zaaresztuje? Sprawdzi mnie?

Dział: Wiadomości

Ułaskawiony w piątek przez prezydenta Rosji Michaił Chodorkowski opuścił kolonię karną w Karelii przy granicy z Finlandią gdzie odsiadywał karę 10-lat i 10-miesięcy więzienia. Wkrótce potem wylądował w Berlinie. Jak się przypuszcza wyszedł z więzienia godząc się na emigrację. Według prezydenta Putina Chodorkowski sam zwrócił się do niego o ułaskawienie, a prośbę uzasadnił chorobą matki. Sam Chodorkowski oświadczył, że poprosił o ułaskawienie, jednak zaznaczył, że nie przyznał się do czynów, za które został skazany.

Dział: Wiadomości

Zbiegł z miejsca wypadku,do którego doszło w ubiegłą sobotę ok. godz. 17 na drodze K-82 w miejscowości Wólka. 19-letnia kobieta została potrącona przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanej. Kobieta, wskutek odniesionych obrażeń, zmarła podczas reanimacji. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcą potrącenia jest 26-letni policjant z Łęcznej.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 3