Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2013

Helikopter spadł na dach pubu. Zabici to trzyosobowa załoga śmigłowca (dwóch oficerów policji i cywilny pilot) oraz pięć osób spośród tych, które były w pubie, 14 osób z ciężkimi obrażeniami pozostaje w szpitalach. Maszyna spadła na popularny w Glasgow pub "The Clutha". Nie doszło do wybuchu, ale jednopiętrowy budynek został poważnie uszkodzony. Część dachu budynku zawaliła się. Z informacji świadków wynika, że w czasie wypadku wewnątrz pubu było ok. 120 osób, które słuchały koncertu zorganizowanego z okazji dnia św. Andrzeja, patrona Szkocji.

Dział: Wiadomości

Od wielu lat spotykamy osoby zbierające pieniądze na rzecz dzieci dotkniętych ciężką chorobą. „Zbieracze” zaopatrzeni w identyfikatory i legitymujące się zatrudnieniem w legalnie działającej firmie sprzedają kartki, krzyżówki za „co łaska”. Jak wynika z rozmowy z jednym z nich, potrafią tak uzbierać dziennie nawet 500-złotych. Tymczasem na konto chorego dziecka sporadycznie wpływa 10-20 złotych. Tym oszukańczym działaniom coraz częściej przygląda się policja, która obecnie wzięła sobie na cel firmę z Wrocławia podającą się za instytucję charytatywną. Z zebranych dotychczas materiałów wynika, że obraca ona dzięki datkom co najmniej parudziesięcioma tysiącami złotych miesięcznie.

Dział: Wiadomości

To efekt doniesienia do prokuratury jakie złożyło CBA. Dotyczy ono nieprawidłowościach w zeznaniu podatkowym. Według RMF FM może chodzić o transakcje na kwotę ok. 100 tys. zł. Sprawa trafiła do prokuratury w Kaliszu. Adam Hofman zawiesił już wcześniej swoje członkostwo w klubie i partii PiS.

 

Dziś Jarosław Kaczyński poinformował o tym, że „przestanie on być szefem regionu, przestanie być rzecznikiem i nie będzie czynnym członkiem partii, nie będzie też członkiem klubu”.

Dział: Wiadomości

Co najmniej 25-osób zginęło, a 28-jest ciężko rannych wskutek zawalenia się dachu w otwartym w 2011 roku supermarkecie w Rydze.

 

Do wypadku doszło wczoraj ok godz 18-stej. Pod gruzami może znajdować się jeszcze kilkadziesiąt osób. Nie są znane przyczyny katastrofy budynku, który dwa lata temu otrzymał nagrodę w konkursie architektonicznym.

Dział: Wiadomości

Poziom deprawacji i bestialstwa co niektórych ludzi przekracza wszelkie wyobrażenia. 27-pażdziernika dwaj mężczyżni wychodząc z baru w Sochaczewie zabrali do samochodu przypadkowo wychodzącego z baru 20-latka. Następnie wywieżli go na teren gospodarstwa rolnego należącego do jednego ze sprawców. Tam zaczęli znęcać się nad nim przypalając go palnikiem gazowym, rzucając w niego odpalone petardy i zmuszając go do walki z innym pokrzywdzonym także zmuszanym przez oprawców do określonych przez nich zachowań. Po kilku godzinach udręki 20-latek został wywieziony w okolice Sochaczewa i tam porzucony. Udało mu się dotrzeć do domu. Jego rodzina poinformowała o wszystkim policję. Bandyci w wieku 29 i 42 lata zostali aresztowani. Grozi im do 15-lat więzienia.

Dział: Wiadomości

Hiszpania chce zapanować nad kryzysem gospodarczym. Dlatego w 2014 roku znikną wszystkie weekendy. Rząd Hiszpanii chce podnieść wydajność pracy. Wśród proponowanych dalszych zmian jest zniesienie sjest i skrócenie urlopów oraz zmiana czasu na londyński. Nam też by się przydało ograniczenie długich weekendów, w których niestety przodujemy w Europie. Na pewno zmieniłoby to oblicze gospodarcze naszego kraju. Tylko czy „Polak to potrafi”?

Dział: Wiadomości

Szef CBA zapowiada dalsze zatrzymania. Kwota wręczanych łapówek sięgała milionów złotych. Straty naszego państwa spowodowane w opóżnieniu cyfryzacji przekraczają miliard złotych. Szef CBA Paweł Wojtunik zwrócił się z niecodziennym apelem do osób ,które uczestniczyły w tej aferze aby dobrowolnie zgłosiły swój udział. Zachęcał je w Radiu ZET do tego, by "skorzystały z dobrodziejstwa Kodeksu Karnego" i same zgłosiły się do CBA. Zachęcam do kontaktu, na bezpłatną infolinię, do naszych delegatur. Ktoś, kto zgłosi korupcję zanim my do niego przyjdziemy o szóstej rano, korzysta z dobrodziejstwa niekaralności. Dotyczy to osób innych niż urzędnicy. Urzędników dotyczy z kolei złagodzenie kary.

Dział: Wiadomości

Dziś szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że naczelniczka Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - zatrzymana przez CBA z powodu podejrzenia korupcji - zostanie jeszcze w środę wydalona ze służby zagranicznej. W śledztwie przesłuchiwany był Grzegorz Schetyna, którego pytano o jego ówczesnego zastępce Witolda Drożdża. Śledztwo CBA i prokuratury jest coraz bliższe ujawnienia mechanizmu korupcyjnego, który blokuje cyfryzację państwa. Biuro zatrzymało wczoraj 18 osób podejrzewanych o popełnianie przestępstw. Śledczy analizują przetargi informatyczne w niemal wszystkich urzędach centralnych i ministerstwach. Jak się powoli ukazuje niemal przy każdym projekcie na cyfryzację i informację w państwie, rządziły łapówki. W konsekwencji doszło do kilkuletnich opóżnień w ich realizacji.

Dział: Wiadomości

Doszło do zabójstwa w miejscowości Pionki koło Radomia. Zamordowane zostało małżeństwo, 53-letni mężczyzna i jego o rok młodsza żona. Policja zakłada kilka motywów zarówno zemsty jak i rabunku. W związku ze sprawą zatrzymano 3-osoby.

 

Coraz częściej popełniane są w Polsce te najcięższe przestępstwo jakim jest zabójstwo. Najczęściej przyczyną są nieporozumienia rodzinne, finansowe czy rabunek. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach z tego powodu ginęła średnio w Polsce 1-osoba dziennie.

Dział: Wiadomości

Rano funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie kraju 18 osób i przeszukali 48 różnych miejsc. Wśród zatrzymanych są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli. Wśród zatrzymanych jest szef GUS. To nie są pierwsze działania prokuratury w tej sprawie. W październiku 2011 r. CBA zatrzymało siedem osób, z których sześć usłyszało zarzuty. Aresztowano wówczas byłego dyrektora CPI MSWiA Andrzeja M., jego żonę oraz Janusza J., szefa firmy podejrzanego o wręczenie mu łapówki za wygraną w przetargu dotyczącym informatyzacji resortu. Zrzuca się im przyjmowanie łapówek i pranie brudnych pieniędzy.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 3