Artykuły filtrowane wg daty: października 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: października 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: października 2013

Poseł Wipler w roli ofiary? Mający ponad 1-promila alkoholu we krwi, został zatrzymany z użyciem środków przymusu bezpośredniego przez interweniujących policjantów, przed stołecznym klubem. Policjanci zgodnie zeznają, że najpierw zostali obrzuceni przez posła stekiem wyzwisk, a potem czynnie w brutalny sposób przeszkadzał on w ich interwencji. Efektem jego działań był między innymi podarty mundur policjanta. Policjanci w celu obezwładnienia krewkiego posła użyli gazu pieprzowego, a następnie skuli go kajdankami i posiadając informację że mają do czynienia z "wybrańcem" zamiast na izbę zatrzymań odwieżli "Pana Posła" do szpitala.

 

W USA, kraju określającym siebie jako najbardziej liberalny i demokratyczny na świecie, osoba przeszkadzająca w interwencji policji byłaby potraktowana co najmniej paralizatorem, zdzielona kolbą pistoletu w głowę albo zastrzelona. W Polsce policja próbuje się usprawiedliwiać i kulić ogon, bo funkcjonariusze nie wiedzieli, że mają do czynienia z posłem. Obcokrajowcy mówią „Polska to śmieszny kraj”, gdzie ludzie z tzw. „świecznika” nieomalże bezkarnie naruszają godność funkcjonariuszy na służbie nie tylko słownie ale i czynnie, nie ponosząc z tego tytułu większych konsekwencji. Osoby będące politykami lub celebrytami mają przeświadczenie o własnej bezkarności wobec łamania przez siebie prawa. Skutkuje to zastraszaniem, obrażaniem lub czynnym znieważaniem interweniujących służb. A powodem tego jest pobłażliwość sądów wobec ich zachowań. Powinno to ulec zmianie jako, że właśnie osoby piastujące wysokie stanowiska w państwie i te, które uznajemy za gwiazdy winne są świecić przykładem etycznych zachowań.

Dział: Wiadomości

Marcin Suder jest już w Polsce. Porwany 24-lipca w Syrii przez islamskich bojowników sam się uwolnił z rąk porywaczy i nawiązał kontakt z polskim MSZ. Nasi dyplomaci pomogli mu w powrocie do kraju. Syria jest najbardziej niebezpiecznym miejscem dla dziennikarzy na świecie. Z danych Komitetu Ochrony Dziennikarzy wynika, że w 2012 roku co najmniej 39 dziennikarzy zginęło, a 21 zostało porwanych zarówno przez rebeliantów, jak i siły rządowe. Większość porwanych dziennikarzy zostało uwolnionych.

Dział: Wiadomości
Jak donosi gazeta Fakt już od 2002 roku dzieją się dziwne, a zarazem straszne rzeczy wokół właścicieli mieszkań, którzy przekazali je w zamian za dopłatę do renty czy dożywotnie utrzymanie. Szerzą się pogłoski o tym, że przekazujący swoje nieruchomości umierali często w dziwnych okolicznościach. Ich rodziny wręcz twierdzą, że stoi za tym mafia pozbawiająca życia byłych już właścicieli mieszkań czy domów. Według ustaleń policji zorganizowana szajka może działać już od 2002 roku, a jednym z zamieszanych w jej działalność jest emerytowany policjant, który wskazywał ofiary. Za każdą z nich miał dostawać nawet 20 tysięcy złotych.
Dział: Wiadomości

Rodzice zwyrodnialcy trzymali przez ponad rok swoje ok. 2-letnie dziecko w bagażniku samochodu. Kiedy matka dziecka przyjechała do warsztatu w celu naprawy auta, mechanik usłyszał dziwne odgłosy dobiegające z tylnej części samochodu. Zapytał się kobietę o ich przyczynę, usłyszał w odpowiedzi, że pewnie dźwięki wydają zabawki, które przewozi. Mechanik nie dał temu wiary i otworzył bagażnik. Jego oczom ukazała się kompletnie naga dziewczynka leżąca w czymś co przypominało łóżeczko. Wokół niej walały się jej własne odchody, fetor był niesamowity. Lekarze po oględzinach dziecka stwierdzili znaczne jego upośledzenie wynikające najprawdopodobniej z warunków w jakich przebywało. Dziewczynka była wychudzona i odwodniona. Policja aresztowała oboje rodziców. Mąż zatrzymanej matki dziecka twierdzi, że o niczym nie wiedział. Teraz grozi im 10-lat więzienia.

Dział: Wiadomości

Czy głosowanie na szefa PO na Dolnym Śląsku zostanie powtórzone? Jak donosi Newsweek w przededniu wyborów doszło do korupcji polegającej na oferowaniu stanowiska w KGHM w zamian za oddanie głosu na rywala Grzegorza Schetyny.

 

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Norberta Wojnarowskiego w związku z tą aferą, twierdząc jednocześnie że zjazd wyborczy powinien być powtórzony a Jacek Protasiewicz powinien dążyć wszelkimi siłami do jednoznacznego wykazania czystości metod stosowanych w wyborach.

Dział: Wiadomości

Dziś stołeczna policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, w którego mieszkaniu odnaleziono skrepowane ciało warszawskiego taksówkarza. Jego rodzina zgłosiła zaginięcie 23-pażdziernika. Z nieoficjalnych żródeł wiadomo, że morderca potrzebował pieniędzy. Należący do taksówkarza samochód sprzedał po obniżonej cenie. Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną śmierci ofiary, ustali to sekcja zwłok.

Dział: Wiadomości

W dzisiejszym, Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał wyrok w głośnej sprawie z udziałem trzech nastolatków. 21-lutego, wieczorem zrzucili oni ważącą 16-kilogramów bryłę lodu na autostradę o dużym natężeniem ruchu. W wyniku uderzenia w przejeżdżającego Tira śmierć poniósł jego kierowca, u którego w następstwie wypadku wystąpiły wielonarządowe obrażenia, min. miał on połamane wszystkie żebra. Sprawcy tragedii byli sądzeni jak dorośli. Sąd przyjął jednak kwalifikację nieumyślnego spowodowania śmierci. Skazując 17-latka na sześć lat więzienia, a dwóch 16-latków na 5 i 4-lata pozbawienia wolności oraz zapłatę na rzecz rodziny zmarłego kwoty po 30-tysięcy. Z wyrokiem nie zgadza się matka zabitego kierowcy i zapowiada apelację twierdząc że wyrok jest niewspółmierny do winy skazanych.

Dział: Wiadomości

Dziś przywieziono do Centrum Zdrowia Matki Polki niemowlę ze śladami pobicia. Dziecko ma złamana kość skroniową i liczne krwiaki na główce. Pogotowie wezwała ciotka dziecka, informując o tym, że dziewczynka ma drgawki i problemy z oddychaniem. Jej matki nie było od kilku dni w domu. Została zatrzymana na Polesiu, miała 2 promile alkoholu we krwi. Ogółem zatrzymano w tej sprawie trzy osoby, matkę ciotkę i wujka dziecka. Temu ostatniemu przedstawiono już zarzuty.

Dział: Wiadomości

W Anglii zanotowano ofiary śmiertelne. Na wyspach wiele tysięcy domów jest bez prądu. W wieli miejscach drogi są nieprzejezdne z powodu powalonych drzew. Wiele pociągów jest opóżnionych. Także komunikacja lotnicza praktycznie nie działa. Wiatr wieje z prędkością 130/km na godzinę. Huragan powoli przenosi się nad Niemcy Danię i Polskę. Silnych wiatrów możemy się spodziewać dziś w nocy na całym obszarze naszego kraju.

Dział: Wiadomości

Działacz opozycyjny, polityk publicysta, odszedł dziś w wieku 86-lat. Był uczestnikiem najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Od pażdiernika 2010 pełnił rolę doradcy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 4