Wydrukuj tę stronę

Kłamstwa o tłuszczach

Fotolia_52266115_XS-210x300.jpgNiedobór tłuszczy sprzyja powstawaniu depresji

 

Jeżeli bliżej zainteresujemy się tematem tłuszczy, stwierdzimy, że informacje na ich temat często przedstawiane są bardzo jednostronnie. Zgodnie z mottem: „Tłuszcz tuczy”. Tymczasem niezupełnie jest to zgodne z prawdą, gdyż spożywanie wysokowartościowych tłuszczy jest niezbędne dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Brak tłuszczy sprzyja depresjom

 

 

Powszechnie przyjmuje się, że spożycie tłuszczy powinno być utrzymane na jak najniższym poziomie. Tak jednak nie jest, gdyż najnowsze badania dowodzą, że diety skrajnie ubogie w tłuszcze często powodują wahania nastroju i depresje.

 

Wzmożony potencjał agresji

 

W badaniach opublikowanych przez „The British Journal of Nutrition“ obserwowano samopoczucie 20 osób, u których zmieniono ilość spożywanego tłuszczu, nie zmieniając ilości przyjmowanych kalorii. W pierwszym miesiącu badań uczestnicy przyjmowali ok. 40% kalorii w postaci tłuszczy. W drugim miesiącu ilość spożywanych tłuszczy obniżono u połowy badanych do 25% łącznej ilości kalorii. U tych uczestników badania zaobserwowano wzmożony potencjał agresji, a niektórzy nawet zaczęli cierpieć na depresje.

 

Niedobór tłuszczy może prowadzić do samobójstwa

 

Gdy przeanalizujemy sposób przyswajania tłuszczy przez organizm, stwierdzimy, że wyniki te są w pełni logiczne i wytłumaczalne. I tak na przykład działanie hormonów zależy od spożywania odpowiedniej ilości tłuszczy. Dlatego diety ubogie w tłuszcze powodują wahania hormonalne, które mogą mieć negatywny wpływ na zrównoważony poziom serotoniny w mózgu.

 

Dalsze badania wykazały, ze niewystarczająca produkcja serotoniny może powodować...

readmore

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl

Holistyczne doradztwo z zakresu zdrowia i żywienia

Arnold Ehrenfeld

Najbardziej „popularnymi” schorzeniami są uwarunkowane złą dietą choroby cywilizacyjne?

Dzięki odpowiedniej zdrowej żywności i właściwemu odżywianiu się, większość tego typu chorób w ogóle nie powstanie, a za sprawą autoregulacji da się nad nimi zapanować. Holistyczne (całościowe) spojrzenie na chorobę umożliwia ogląd aspektów duchowych (psychosomatycznych), co pozwala na dojście do powodów pozamaterialnych danego schorzenia.

Oferowane przeze mnie usługi są ukierunkowane na świadomy i zdrowy styl życia, który dopełni i wesprze pożądane zmiany w Twoim życiu.

 

 

Analiza żywienia
Coaching żywieniowy
Doradztwo przy zakupach
Szkolenia gotowania wegańskiego
Doradztwo dot. suplementów organicznych

Wystąpienia publiczne, Referaty, Coaching

ONLINE - Doradztwo żywieniowe

Zapraszam do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub   693 282 555

Arnold Ehrenfeld

Oceń ten artykuł
(6 głosów)