Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2016

SamplepackZestaw testowy do wypróbowania peelingów PERFECT IMAGE. Zawiera 6 rodzajów kwasów i odtłuszczacz.

 

Zawartość zestawu:

 • kwas glikolowy 30%
 • kwas glikolowy 50%
 • kwas mlekowy 50%
 • kwas salicylowy 20%
 • kwas TCA 15%
 • peeling enzymatyczny
 • żel z kwasem salicylowym

Wskazania:
Zmarszczki, drobne linie, nierówny koloryt skóry, rozjaśnienie skóry, przebarwienia, skóra tłusta, plamy starcze, blizny, rozszerzone pory. Peeling całoroczny, level 1.
POJEMNOŚĆ: 7x3,7 ml

 

O peelingach

peelingi żelowe

Profesjonalne peelingi medyczne w żelu. Formę żelu zapewnia glikol propylenowy naturalnie występujący w trzcinie cukrowej. Jest stosowany jako konserwant, przyczynia się do zwiększenia nawilżenia skóry, ułatwia złuszczanie warstwy rogowej naskórka, przy jednoczesnej regulacji procesu jego rogowacenia. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania, ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Ponadto jest humektantem - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) peelingu przy ujściu butelki.

Wszystkie Gel Peel's oprócz mieszaniny kwasów zawierają jednocześnie wyciągi roślinne, gwarantujące spektakularne efekty. Każdy peeling wyposażony jest w pipetę umożliwiającą łatwą i sterylną aplikację.

 

Peelingi w zależności od mocy i głębokości działania możemy podzielić na:

Peeling level 1 - Preparaty całoroczne, inaczej zwane jako lekkie peelinigi, nie wymagają rekonwalescencji w domu.

Peeling level 2 - Preparaty stosowane w okresie niskiego nasłonecznienia. peelingi bardzo agresywne i wymagające stałej kontroli podczas zabiegu.

Peeling level 3- Level 3 Mesopeelingów Perfect Image jest określany jako poziom średnio-głęboki do głęboki. Peelingi z Level 3 są silniejsze i agresywniejsze niż Level 2 peelingów. Widoczne złuszczanie jest bardziej prawdopodobne. Poziom 2 peelingów powinien być zastosowany w pierwszej kolejności przed peelingami z poziomu 3 aby zmniejszyć ryzyko komplikacji oraz dla sprawdzenia reakcji skóry na Mesopeelingi.

 

Źródło: http://peelingichemiczne.pl/

 

dla kolagenMłodość naszego organizmu kończy się jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Jak twierdzą badacze, stopniowy zanik włókien kolagenowych rozpoczyna się nieubłaganie od 25 roku.

Potrzeba uzupełniania kolagenu w organizmie wzrasta wraz z każdym mijającym rokiem. Ubytek kolagenu najszybciej zauważamy na własnej skórze, pogarszającym się stanie zdrowia i spadku sił witalnych.

 

Skutki niedoborów kolagenu
Narastające braki kolagenu w organizmie mogą mieć wpływ na szereg dolegliwości. Z wiekiem włosy stają się łamliwe i matowe, skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się zmarszczki, odczuwamy bóle stawów i kręgosłupa. Niezwykle groźne dla zdrowia są także zaburzenia w układzie odpornościowym, w którym kolagen odgrywa dość istotną rolę w ograniczaniu ciał patogennych przed wnikaniem i rozprzestrzenianiem się, w tym toksyn środowiskowych i komórek nowotworowych.


Sposobem zatrzymania tego niekorzystnego procesu, bez konieczności stosowania inwazyjnych rozwiązań, może być sięgnięcie po suplement diety zawierający wyłącznie naturalny kolagen. Jednak tylko regularna suplementacja może skutecznie przeciwdziałać i opóźniać występowaniu objawów jego utraty.

 

Dbając o dostarczanie do naszego organizmu kolagenu już w momencie obniżania się jego poziomu, mamy szansę zachować młodość i witalność na dłużej.


Natomiast utrzymywanie jego odpowiedniego poziomu w wieku późniejszym pozwala na odtworzenie jego niedoborów w organizmie i polepszenie kondycji zdrowotnej.


Szerokie spektrum działania kolagenu na najbardziej newralgiczne przyczyny utraty zdrowia i urody, pozwala określić go mianem złotego środka długowieczności.


Należy jednak pamiętać, że jedynie aktywne białko, naturalny kolagen rybi, który jest łatwo przyswajalny przez człowieka, pomoże mu czerpać profity z dobroczynnego wpływu kolagenu na organizm. Znakomicie uzupełnia on niedobór kolagenu w organizmie nie wywołując przy tym skutków ubocznych.

 

Kolagen rybi, zbliżony jest swoją strukturą do ludzkiego DNA, czego skutkiem jest osiągnięcie spektakularnych efektów już w pierwszych tygodniach stosowania. Białko to jest suplementem w pełni bezpiecznym i doskonale wchłanialnym. Jest całkowicie naturalny, nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów.

 

Źródło: http://kolagen-ncn.pl/

 

skin needlingSkin Needling to technika nakłuwania skóry za pomocą igły akupunkturycznej, używana w celu:

 • reaktywowania, pobudzania produkcji melanocytów na obszarach przebarwionych, co pomaga tym samym wrócić skórze do jej naturalnego zabarwienia;
 • redukcji zmarszczek poprzez pobudzenie organizmu do wytwarzania większej ilości kolagenu w miejscach intensywnie nakłutych;
 • usuwania twardych włókien kolagenu u osób z bliznami, w celu ich rozluźnienia i wygładzenia.

Zalety zabiegów:

 • Są bezpieczne, szybkie i łatwe do wykonania w krótkim czasie. Dzięki uzyskanym efektom oraz szybkiej regeneracji klienci bardzo chętnie z nich korzystają. Jedna 30-minutowa sesja jest wystarczająca na przeprowadzenie terapii na pojedynczym obszarze dla każdego z tych trzech powyżej wymienionych rodzajów terapii (przykładowo twarz lub dekolt).
 • Są rentowne – bardzo niski koszt zabiegu, krótki czas pracy.
 • Gwarantowane efekty – klienci prawie zawsze widzą poprawę.

Redukcja zmarszczek

Nakłuwanie skóry twarzy (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikalnym procesem, który wspomaga wydobycie naturalnego kolagenu skóry w obszarach, gdzie nastąpił ego zanik. Procedura ta okazała się skuteczna w niwe-lowaniu zmarszczek na twarzy, zmniejszaniu „kurzych łapek” i zmarszczek na twarzy. W rezultacie zabiegu ela-styczność skóry, wszelkiego rodzaju bruzdy lub głębokie blizny ulegają zauważalnej poprawie. Ten prosty sposób pomaga w przywracaniu integralności skóry, terapia stymuluje kolagen w naskórku i warstwie skóry wła-ściwej. To z kolei znacznie poprawia kondycję leczonych obszarów. Nakłuwanie skóry twarzy jest często porównywane z zabiegami wykonywanymi za pomocą derma-rollera. Niektóre z nich są reklamowane jako służące do użytku domowego. Jednak zabiegi wykonywane przez specjalistę są bardziej skuteczne, ponieważ urządzenie może kierować igłę bezpośrednio w poszczególne szczeliny zmarszczki czy blizny po trądziku.

 

Skin Needling, poprzez precyzyjne nakłucia sterylnej igły w odpowiednią warstwę naskórka, wytwarza miniurazy. Zaalarmowany mózg wysyła uszkodzonej tkance kolagen, potrzebny do odnowy uszkodzonego miejsca. Bogactwo kolagenu, które dociera do nakłutych tkanek, odnawia uszkodzone komórki, tworząc miękką, subtelną warstwę, wygładzającą zmarszczki i blizny.

 

Nakłuwanie skóry stało się bezpiecznym i skutecznym sposobem pobudzania naturalnej produkcji kolagenu.

 

Po zabiegu skóra może mieć różowo-czerwone zadrapania, przypominające zadrapania kota, utrzymu-jące się do kilku dni – w zależności od trudności czy głębokości leczonego obszaru. Na drugi dzień po zabiegu można zastosować makijaż mineralny na twarz. W dzień zabiegu tylko i wyłącznie preparaty z zawar-tością witaminy A i C, gojące maści – np. bephanten, alantan. Codzienne korzystanie z produktów, zawiera-jących kolagen, witaminę C, ceramidy lub kwas hialuronowy, przyspiesza leczenie po każdej sesji zabiegowej. Do codziennego użytku jest zalecany krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF 30+.

 

Odbudowa melanocytów

Odbudowa melanocytów to proces regeneracji skóry poprzez produkcję melaniny. Stymulowanie melanocytów w naskórku wspomaga usuwanie białych plam skórnych, plam starczych, jak również obszarów zabar-wionych na ciemniejsze odcienie. Po zastosowaniu zabiegu przebarwione obszary powracają do naturalnego odcienia skóry pacjenta. W praktyce zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowied-niej produkcji melatoniny. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą warstwy skóry właściwej – ta terapia jest najgłębszą spośród trzech omawianych. Poprzez na-kłucie, do mózgu jest wysyłany sygnał o braku pigmen-tu w skórze. Mózg wysyła do nakłutej tkanki melaninę, w celu uzupełnienia braku pigmentu.

 

Blizny

Scar Relaxation to proces uwalniania twardych, włóknistych pasm kolagenowych z tkanek przykurczonych lub pokrytych bliznami. Blizny poparzeniowe, chirurgiczne i inne tkanki, które zostały wypaczone przez nadmiar produkcji kolagenu, zostaną zmiękczone, wygładzone i spłaszczone dzięki temu zabiegowi. Scar Relaxation polega na nakłuciu sterylną igłą warstwy naskórka – blizny i tym samym wysłaniu do mózgu sygnału o rozbicie włóknistych pasm w bliźnie.

 

Rezultaty tego zabiegu to: zmiękczenie twardości i konsystencji blizny, jak również zwiększenie zakresu ruchu obszaru skóry pokrytego blizną. W większości przypadków, klienci odzyskują całkowity zakres ruchu. Skuteczność zależy również od liczby zabiegów, jak i od ciężkości przykurczu tkanek. Rezultaty tego zabiegu są często zdumiewające.

 

Skin Needling jest wspaniałym zabiegiem, dzięki któremu uzyskujemy bardzo dobre efekty. Możemy go stosować jako zabieg uzupełniający do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Świetnie sprawdza się w terapii przeciw rozstępom i wiotkiej skórze na brzuchu po ciąży, gdy połączymy go z działaniem lasera. 

 

Zabieg jest stosunkowo prosty, a jednocześnie daje ol-brzymie możliwości poszerzenia oferty o nowe zabiegi. Można go wykorzystywać samodzielnie, jak również w połączeniu z innymi terapiami.

 

Źródło: http://kosmetologiaestetyczna.com/

 

plasmageMedycyna estetyczna radzi sobie dziś z większością urodowych problemów. Bywa jednak tak, że i ona rozkłada bezsilnie ręce, aż… nadchodzi nowe rozwiązanie. Takim krokiem milowym, którego właśnie jesteśmy świadkiem, jest zastosowanie nowej technologii, PLAZMY, w urządzeniu PlasmAGE. O najnowszej technologii, która może zrewolucjonizować medycynę estetyczną, opowiada dr Urszula Brumer z kliniki Medycyna Młodości.

 

Blefaroplastyka BEZ skalpela

Jedną z największych bolączek moich pacjentek jest nadmiar skóry na powiekach. Wskutek utraty elastyczności oraz procesu grawitacji jej nadmiar opada w nieestetyczny sposób, zmniejszając oko, tworząc tzw. mopsiki, uniemożliwiając wykonanie makijażu. Do pewnego momentu daje się ten proces powstrzymać robiąc peelingi lub zakładając nici liftingujące w okolice skroni i powiek dolnych, potem jednak pacjenci z nadmiernie opadającymi powiekami trafiają do chirurga plastycznego, który ten nadmiar skóry wycina. A raczej… trafiali, bo dziś już możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Właśnie nastała era korekcji powiek górnych i dolnych (czyli blefaroplastyki) bez skalpela.

 

Powiedzmy szczerze, nie każdy chce poddawać się zabiegom chirurgicznym, które są inwazyjne. Szczególnie, że plastyka powiek nie rozwiązuje problemu na zawsze. Po 5 latach należy ją powtórzyć. A że jest zalecana nie więcej niż 3 razy w ciągu całego życia, więc nawet jeśli skalpel nam nie straszny, to im bardziej odsuniemy taki zabieg w czasie, tym dla nas korzystniej. Co w zamian? PlasmAGE, czyli… czwarty stan skupienia materii.

 

PLAZMA – czwarty stan skupienia materii

Urządzenie PlasmAGE wytwarza plazmę, nazywaną (obok gazu, cieczy i stałej materii) czwartym stanem skupienia. Jest to zjonizowana materia, przypominająca gaz, powstająca w obszarze łuku elektrycznego, pomiędzy igłą urządzenia, emitującą impulsy elektryczne, a powierzchnią skóry. Jej efektem jest miejscowo wysoka temperatura, prowadząca do odparowania nadmiaru skóry.

 

Zabieg wykonuje się urządzeniem zakończonym głowicą z igłą, ale nie wbija się jej w skórę, ani nawet nie dotyka się nią skóry, tylko trzyma nad jej powierzchnią. Głowica emituje impulsy elektryczne prowadzące do mikrowyładowań. Można to porównać do burzy… na skórze, kiedy bowiem w naturze dochodzi do wyładowań elektrycznych, wyzwala się energia, której główna część tworzy kanał plazmy w powietrzu.

 

Plazma działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez oddziaływania na inne zdrowe tkanki i bez naruszania głębszych warstw skóry. Efekt zabiegu jest widoczny od razu. Oczywiście wymagana jest rekonwalescencja, ponieważ wskutek wysokiej temperatury w miejscu poddanym działaniu plazmy tworzą się brązowe strupki. Muszą one same odpaść, co trwa około tygodnia. Potem trzeba jeszcze dbać o powstałe pod nimi zaczerwienienia, chronić je przed promieniowaniem słonecznym. I to wszystko. Zabieg można za jakiś czas powtórzyć, w większości przypadków jeden lub dwa zabiegi wystarczą, by usunąć nadmiar skóry z opadających powiek.

 

Nadmiar skóry to problem nie tylko powiek. Równie kłopotliwe jest zwijanie się skóry w bocznej części twarzy, w okolicach uszu. Tutaj też PlazmAGE idealnie ją odparuje. Ta technologia świetnie się sprawdzi również przy zmarszczkach palacza, czyli pionowych zmarszczkach nad ustami. Stosowałam na nie już wiele metod i żadna z nich nie dawała tak szybkich i tak dobrych rezultatów jak plazma. Plazma znajduje zastosowanie w wielu zabiegach, m.in. anti-ageing, leczeniu trądziku czy usuwaniu włókniaków, brodawek, znamion i plam soczewicowych. Pozytywne efekty zaobserwowałam przy użyciu plazmy na zmarszczki na szyi. Ponieważ szyja to duża powierzchnia stosuje się w tym zabiegu inne parametry niż np. przy zabiegach na powieki.

 

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Można też podać znieczulenie iniekcyjne, gdyby ktoś miał wyjątkowo niski próg bólu. Jednak tego rozwiązania nie polecam, gdyż przy takim znieczuleniu skóra się wygładza i trudniej jest precyzyjnie wykonać zabieg dokładnie w tych miejscach, które go potrzebują.

 

Przyjazna technologia

PlasmAGE to aktualnie najnowocześniejsze i najbardziej przyjazne urządzenie stosujące plazmę w medycynie estetycznej. Pracuje w oparciu o prąd stały, co daje największą kontrolę nad generowaną plazmą i nie emituje żadnych dodatkowych energii. Ma wielostopniową regulację impulsów i możliwość stosowania wielu parametrów, które dopasowują urządzenie do indywidualnych potrzeb. Jako jedyne na rynku ma opatentowane rozwiązanie, niewymagające używania przez pacjenta tzw. elektrody neutralnej, dzięki czemu prąd w ogóle nie przepływa przez ciało. W porównaniu z innymi urządzeniami w PlasmAGE czas zabiegu i okres rekonwalescencji jest krótszy, a efekty lepsze. Przyjazna jest też cena zabiegu dla pacjenta, w tej chwili najniższa na rynku.

 

Technologia zastosowana w PlasmAGE to prawdziwy krok milowy w medycynie estetycznej.

 


 

Informacje o ekspercie:

 

ubrumer

 

 

Dr Urszula Brumer - lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

 

 

otwieramy salon2Drugi artykuł z serii "Otwieramy Salon Kosmetyczny" poświęcony został odpowiedzi na pytanie: Czy lepiej jest otworzyć gabinet stacjonarny, czy mobilny? Wybór charakteru działalności naszego gabinetu powinien być uzależniony od wielu czynników. Są to głównie: posiadane środki, nasze predyspozycje oraz konkurencja panująca na lokalnym rynku kosmetycznym.

 

Prowadzenie gabinetu stacjonarnego lub mobilnego wiąże się z różnymi możliwościami i trudnościami. Z tego względu w naszym artykule znajdziecie oprócz tekstu, również podsumowanie w postaci tabelki, z której łatwo można wyczytać wady i zalety prowadzenia gabinetu mobilnego i stacjonarnego. Zapraszamy do lektury i częstych odwiedzin naszego Bloga. http://polskiblogkosmetyczny.pl/charakter-dzialalnosci/