Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2016

karboksyterapia mesologicOpinia dr Aleksandry Samborskiej: lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging. Specjalizuje się w nowatorskich technikach nieoperacyjnego liftingu z wykorzystaniem nici, w terapiach łączonych z wykorzystaniem nici oraz wypełniaczy, a także łączonej terapii cellulitu z wykorzystaniem fali akustycznej i fali wibracyjnej. Interesuje się też chemią i recepturą kosmetyczną.

 

Karboksyterapia to niewątpliwie najbardziej popularny zabiegi ostatnich miesięcy, który nie wymaga dodatkowej reklamy. Bezpieczny i klinicznie sprawdzony. Sam w sobie zabieg jest banalnie prosty, a efekty, szczególnie w okolicy twarzy, spektakularne. Polega na podaniu pod skórę cienka igłą dwutlenku węgla przeznaczonego do celów medycznych. Wybrałam iNCO2KBX, ponieważ – co jest dla mnie bardzo ważne w pracy – urządzenie to spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Podobają mi się również jego małe gabaryty, a co za tym idzie wygoda pracy w niezbyt dużym, jak mój, gabinecie. Urządzenie posiada dwie bardzo poręczne możliwości aplikacji: aplikator typu pen do pracy w okolicy twarzy oraz nożny przełącznik niezastąpiony na dużych obszarach, np. brzuch czy uda. Urządzenie jest tak precyzyjne, że gaz nie wymaga podgrzewania. Moje pacjentki nie widzą różnicy, bo ważna jest sama technika wkłuwania się w skórę.

 

Karboksyterapia – Nowość w medycynie estetycznej!

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

 

Jak działa karboksyterapia?

Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

 

 

Czy CO2 Jest szkodliwy ?

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

 

Jak długo trawa kuracja?Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. 

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:

 1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
 2. alternatywa dla liposukcji
 3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)
 4. usuwanie zmarszczek
 5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
 6. minimalizacja worków i cieni pod oczami
 7. redukcja podwójnego podbródka
 8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
 9. zwiększanie grubości skóry

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

 

 • 95% poprawa okolic oczu
 • 81% zredukowany cellulit
 • 43% większa synteza kolagenu
 • 35% zredukowana tk tłuszczowa

 

Źródło: http://www.mesologic.pl/karboksyterapia/

 

email markWymiana wiadomości e-mail jest najbardziej rozpowszechnioną formą komunikacji w sieci. Jak wskazują badania obecnie aż 97% polskich internautów korzysta z poczty elektronicznej (IAB Polska, „Raport strategiczny Internet 2014”). E-mail to również niezwykle efektywne narzędzie do promocji usług salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego.

 

Cel każdego biznesu stanowi pozyskiwanie coraz większej liczby nowych i powracających klientów. Tak naprawdę to właśnie grupa lojalnych osób, które regularnie korzystają z usług salonu, przyczynia się do utrzymania jego płynności finansowej. Istnieje wiele skutecznych technik podtrzymywania kontaktu z klientami, a jedną z ważniejszych jest właśnie e-mail marketing.

 

E-mail marketing pozwala nie tylko nawiązywać długofalowe i osobiste relacje z klientami, ale także zwiększać sprzedaż. Doskonale sprawdza się przy wprowadzaniu specjalnych ofert czy okresowych promocji. Jego niewątpliwą zaletą jest też możliwość personalizacji, a zatem bezpośredniego komunikowania z odbiorcą oraz łatwość obsługi i mierzenia rezultatów działań.

 

Więcej na ten temat można znaleźć w najnowszej lekcji Akademii Versum. Joanna Wójcik - Content Manager we FreshMail, ekspertka w zakresie marketingu usług dla kobiet szczegółowo wyjaśnia, co jest potrzebne, aby rozpocząć działania e-mail marketingowe oraz w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten kanał komunikacji z klientami.

 

Lekcja dostępna pod adresem: http://www.akademiaversum.pl/e-mail-marketing-w-salonie/

 

phSkóra to największy narząd naszego ciała, spełniający wiele kluczowych funkcji: ochroną, wydzielniczą i czuciową. Płaszcz hydro-lipidowy warstwy rogowej naskórka jest bardzo istotnym czynnikiem dla przepuszczalności bariery skórnej nie tylko pod względem ochrony przeciwbakteryjnej, ale również dla czynników fizjologicznych i patologicznych, które mogą zmieniać poziom zakwaszania.

 

Osobnicze pH skóry zależy od bardzo wielu czynników, np: endogennej wilgotności skóry, składu procentowego potu apokrynowego i epokrynowego, wydzielania sebum, anatomicznych predyspozycji, genetyki, płci i wieku. Ponadto, czynniki egzogenne, takie jak detergenty, stosowanie produktów kosmetycznych, opatrunków okluzyjnych oraz miejscowo antybiotyków mogą wpływać na wartość pH skóry. Zmiany pH odgrywają rolę w patogenezie chorób skóry, takich jak drażniące kontaktowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, rybia łuska, trądzik i infekcje Candida albicans, Malassezia dermatis. W związku z tym, zastosowanie preparatów kosmetycznych, ich skład i oddziaływanie na poszczególne parametry skóry są niezwykle istotne i mogą być przydatne w zapobieganiu i leczeniu poszczególnych chorób i defektów skóry.

 

W niniejszym artykule dokonano porównania faktycznego oddziaływania na skórę żeli kolagenowych oraz wykazano czy i w jaki sposób zmieniają pH skóry. 

 

Materiał i metody:

Materiał do badań stanowiła grupa 49 kobiet w wieku 19-23. Podczas eksperymentu badano okolice czoła i lewego policzka. Badane osoby poddane zostały ocenie parametru pH skóry przed nałożeniem 4 różnych żeli kolagenowych. Odczyt został dokonany na podstawie Skin-pH-Meter® PH 905 firmy Courage Khazaka (sonda o parametrach i certyfikacji medycznej, mierząca z dokładnością  0,001). Parametry pH skanowano po 20 i 60 minutach od aplikacji  na czole i lewym policzku.

 

ph1

Wykres nr 1. Średnie wyniki odczyty pH skóry czoła po 20 i 60 minutach od momentu aplikacji 4 żeli kolagenowych

ph2

Wykres nr 2. Średnie wyniki odczytu pH skóry lewego policzka po 20 i 60 minutach od momentu aplikacji 4 żeli kolagenowych

 

Analiza i omówienie wyników:

Średni poziom pH fizjologicznego skóry na czole w grupie badanych probantek wyniósł 5,67. Jak przedstawia wykres nr 1 najbardziej zbliżone wartości do stanu skóry nie poddawanej żadnym próbom wykazuje badanie, w którym skóra została poddana testowi żelu kolagenowego nr 3. Można też zaobserwować, iż zarówno w teście po upływie 20 jak i 60 minut poziom pH skóry nie zmienił się, co świadczy o stabilnym składzie preparatu. 

 

Średni poziom pH fizjologicznego skóry na lewym policzku w grupie badanych probantek wyniósł 5,76. Jak przedstawia wykres nr 2 najbardziej zbliżone wartości do stanu skóry nie poddawanej próbom wykazuje test nr 3. Po aplikacji żelu nr 3 zaobserwowano zarówno w okolicy czoła jak i policzków najmniejsze zachwianie odczynu pH skóry w odniesieniu do pH fizjologicznego. Okazało się także, iż różnica ta jest identyczna dla obu miejsc pomiarowych i wynosi 0,24 [+/-1]. 

 

Po wykonaniu testu grup niezależnych (test Levene'a na równość wariancji oraz testu t dla równości średnich) wyraźnie widać, że żele kolagenowe o odczynie kwaśnym (pH 3,7-4,5) zmieniają parametry funkcjonowania skóry jako bariery ochronnej. Żel kolagenowy nr 3 o fizjologicznym pH nie zmienia statystycznie znamiennie odczynu skóry oraz nie wpływa istotnie na inne parametry funkcjonowania skóry jako bariery. Należy stosować preparaty kolagenowe z dużą dozą ostrożności ponieważ w zależności od szczegółowego składu mogą przyczynić się do znaczącego zachwiania homeostazy bariery hydro-lipidowej.

ph3 

Wykre nr 3. Zobrazowanie dynamicznych zmian pH skóry po 20 i 60 min 

 

Wnioski:

Z przeprowadzonych badań, po analizie wyników można wskazać na następujące wnioski:

1. Średnie pH skóry twarzy młodych kobiet poddanych testom wynosiło 5,7.

2. Nakładanie kolejnych żeli kolagenowych znacząco zmieniało miejscowe pH skóry. 

3. We wszystkich przypadkach skóra na czole zareagowała szybciej i bardziej obniżyła swoje pH aniżeli skóra na lewym policzku probantek. 

4. We wszystkich próbach największą progresję dążenia do wyrównywania pH do stanu fizjologicznego wykazała miejscowa skóra lewego policzka po czasie 60 minut od pierwszej aplikacji. 

5. Żel kolagenowy nr 3 zdecydowanie najmniej wpłynął na zachwianie homeostazy. Jego skład okazał się najbardziej stabilny i nie był zależny, w sposób statystycznie istotny od próby czasu. 

 

Wnioski nasuwające sie po analizie wyników przeprowadzonego badania na próbach żeli kolagenowych wskazują jednoznacznie, iż odczyn pH skóry jest istotnym wskaźnikiem parametru skóry. Żele kolagenowe nie powinny znamiennie zmieniać odczyny skóry a także nie powinny wpływać istotnie na inne parametry funkcjonowania skóry jako bariery. 

 

Biorąc pod uwagę zaprezentowane wyniki, należy z całą pewnością stwierdzić, iż spośród badanych produktów, żel kolagenowy nr 3 wykazał właściwości najmniej wpływające na zachwianie homeostazy skóry. Producentem żelu kolagenowego nr 3 jest firma Perfect Coll. 

 

dr Agnieszka Ciszek

kosmetolog; AWF Wrocław

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

versu zsuW lutym w Warszawie odbędzie się kolejne szkolenie w ramach, zainicjowanej przez Versum, Akademii Zarządzania Salonami Urody. Tym razem spotkanie poprowadzi trener biznesu Marta Fiłoń.

 

Nowy kurs Akademii Zarządzania będzie poświęcony sprzedaży i marketingowi usług beauty. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększać sprzedaż i zdobywać nowych klientów, prowadzić skuteczne akcje promocyjne salonu, czy budować autorytet eksperta. Zdobędą również praktyczne umiejętności oraz zapoznają się z technikami zwiększania częstotliwości wizyt, sprzedaży voucherów, czy zachęcania do kolejnych zamówień.

 

Swoją wiedzą podzieli się Marta Fiłoń, doświadczony szkoleniowiec z zakresu sprzedaży usług oraz produktów salonu i spa, marketingu czy motywowania pracowników.

 

Pomysłodawcą i organizatorem Akademii Zarządzania Salonami Urody jest system Versum, który już wcześniej uruchamiał bądź patronował przedsięwzięcia edukacyjne dla branży hair & beauty. Można tu wspomnieć m.in. o edukacyjnym blogu Akademia Versum, czy najnowszej książce Iwony Marhulets „Poradnik Fryzjera”.  

 

Szkolenie Techniki sprzedaży i marketing usług beauty odbędzie się w Warszawie, 12 lutego 2016 r. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie Akademii Zarządzania. http://strona.versum.pl/szkolenie-mf-iazsu?utm_source=PKIK&utm_medium=mail&utm_campaign=szkolenieMF1


Więcej o organizatorze na: www.versum.pl