Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2016

hit kitMedycyna estetyczna to taka gałąź medycyny, której zadaniem jest upiększać, jednak gdy za uprawianie jej zabierają się amatorzy lub rządni zysku przedsiębiorcy, efekty są opłakane. Wraz z ekspertami z Kliniki Medycyna Młodości, stworzylyśmy listę hitów i kitów zabiegów, które wylansował mijający rok. Zobaczcie w co warto zainwestować, a czego unikać jak ognia!

 

Hity, czyli 5. najlepszych zabiegów, rekomendowanych przez ekspertkę, doktor Urszulę Brumer, popularnych w 2016 roku. Nowości i klasyki, na każdy problem. Skuteczne i bezpieczne zarazem.

1. Plasmage. Problem: opadające powieki. Skuteczność: 95% *

Przez specjalistów oceniany jako jedno z większych odkryć medycyny estetycznej. Jedyna skuteczna metoda walki z opadającymi powiekami, będąca alternatywą dla chirurgii plastycznej. Wykonywany w technologii plazmowej zabieg dosłownie powoduje odparowanie nadmiaru luźnej skóry, a po krótkiej rekonwalescencji nasze powieki wyglądają jak nowe. Polecany wszystkim tym kobietom, które z wiekiem obserwują nadmiar zwiotczałej skóry na powiekach, uniemożliwiający wykonanie dziennego makijażu. Nie pozwól by wiek spędzał ci sen... z powiek!

2. Thermi Tight. Problem: obwisłe piersi i brzuch. Skuteczność: 89%

Thermi Tight to również nowość na rynku medycyny estetycznej. Radiofrekwencja iniekcyjna, podczas której przy pomocy specjalnej sondy wprowadza się pod skórę ciepło, podgrzewając ją dokładnie tam, gdzie jest to konieczne do produkcji nowego kolagenu. Zabieg jest dedykowany kobietom po ciąży, ale też wszystkim tym, którzy chcieliby ujędrnić skórę w miejscach, w których jest to konieczne. Thermi Tight zapewni efekt liftingu na brzuchu, piersiach, ramionach i twarzy. „To zabieg, który naprawdę działa, a nie kolejny kot w worku, stworzony do zarabiania pieniędzy” - mówi dr Piotr Furga, a jego zadowolone klientki porównują efekt zabiegu do plastyki brzucha. Thermi Tight otwiera drogę do szybkiego powrotu formy sprzed ciąży.

3. Nici liftingujące. Problem: utracony owal twarzy. Skuteczność: 82%

Ten zabieg od kilku lat jest numerem jeden i najczęściej wybieraną metodą odmładzania i korekcji owalu twarzy. 90% kobiet potwierdza jego skuteczność w walce z oznakami starzenia. Skóra staje się widocznie napięta, a jej rusztowanie odbudowane. Jednakże i tutaj można się zawieść, ponieważ doskonały efekt jest osiągalny tylko przy użyciu dobrej jakości nici PDO i przykładnym wykonaniu zabiegu. Istotna jest też ilość użytych nici. Nici liftingujące to idealne rozwiązanie dla pań, które borykają się z obwisłymi policzkami, opadającą twarzą, czy zmarszczkami na szyi. Ta innowacyjna metoda została zaczerpnięta ze stołu chirurgicznego i nic nie wskazuje na to, by z medycyny estetycznej miała zniknąć.

4. Osocze bogatopłytkowe. Problem: poszarzała, zmęczona twarz. Skuteczność: 96%

Zabieg, za którym szaleją gwiazdy i bez którego trudno sobie wyobrazić regenerację twarzy. Znana pod nazwą „wampirzego liftingu” mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wyróżnia się tym, że materiał terapeutyczny pozyskuje się z tkanek pacjenta (krwi). Za efekt regeneracji i odświeżenia skóry odpowiadają immunologiczne reakcje zaangażowane w proces. W osoczu znajdują się płytki krwi z czynnikami wzrostu, które po podaniu do tkanek stymulują ich komórki do samoodnowy. Dodatkowo, jest to zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ pracuje się na materiale pozyskanym od pacjenta, zatem nie istnieje możliwość reakcji alergicznej ani wystąpienia innych powikłań.

5. Thermi VA. Problem: niesatysfakcjonujący wygląd okolic intymnych. Skuteczność: 80%

Nowoczesne kobiety są otwarte, świadome i nie boją się mówić o swoich potrzebach. A potrzeby udoskonalania wyglądu narządów intymnych wzrastały z dnia na dzień, aż zaowocowały powstaniem (dziś już) prężnie działającej ginekologii estetycznej. Coraz więcej pań śmiało decyduje się na rewitalizację narządów intymnych, a medycyna estetyczna musi wyjść temu naprzeciw. Tak powstał jeden z doskonalszych zabiegów tej dziedziny, Thermi VA. „To doskonała możliwość powrotu do stanu sprzed ciąży tak, by młoda mama mogła nadal odczuwać przyjemność seksualną i nie musiała wstydzić się tego, jak wygląda tam na dole. To także metoda odmładzania (tak tak, okolice intymne starzeją się tak jak reszta ciała!) i rewitalizacji.” mówi Paweł Wawrzyniak. Thermi VA wykorzystuje radiofrekwencję o niskiej częstotliwości, jest komfortowy, bezbolesny i dziś dostępny dla wszystkich.

6. Komórki regeneracyjne i macierzyste. Problem: oznaki starzenia. Skuteczność: 93%

Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem komórek regeneracyjnych jest inicjowanie procesów regeneracyjnych i odmładzających tkanek. Komórki regeneracyjne poprzez swoje właściwości oraz aktywację komórek macierzystych skóry i tkanki podskórnej przywracają napięcie i elastyczność skóry, odbudowując objętość tkanki podskórnej, która jest naturalnym rusztowaniem dla skóry. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie uzyska efekt odmłodzenia o średnio 10 lat.

 

Kity, czyli medycyna estetyczna 2016 w krzywym zwierciadle. Czego unikać, by „upiększanie” nie zadziałało odwrotnie:

1. Zabiegi wykonywane taniej, gorszej jakości preparatami

Wiele kobiet chciałaby złapać dwie sroki za ogon: zachować piękny wygląd i pełny portfel. By dobrze wyglądać nie trzeba oczywiście wydawać wszystkich swoich oszczędności, jednak gdy już decydujemy się na poprawienie urody, warto zrobić to porządnie. Warto zagłębić się w to, na jakich preparatach wybrany gabinet pracuje i kto wykonuje zabieg. Wybór salonu kosmetycznego oferującego 50% niższe ceny (w którym używane są tańsze zastępniki preparatów, a personel nie miał nic wspólnego ze studiami medycznymi) może okazać inwestycją droższą niż postawianie na dobry gabinet medycyny estetycznej. Poprawki po nieudanych zabiegach potrafią bowiem kosztować krocie!

2. Karykaturalne efekty

Kiedy Instagram oszalał na punkcie ogromnych ust i pośladków, oszalała także masa kobiet, żądających od lekarzy takich efektów. Wielu „specjalistów” decydowała się na wykonanie zabiegu, mimo wyraźnych przeciwwskazań estetycznych (i nie tylko). Prawdziwy fachowiec doradzi jak rzeczywiście poprawić urodę, a nie zaaplikuje nadmiaru preparatu powiększającego usta kobiecie o drobnej twarzy. Być może to uszczęśliwi ją na chwilę, ale co potem, kiedy moda przeminie? Warto więc zachować czujność, kiedy natrafi się na lekarza, bezkrytycznie spełniającego najmniej rozsądne zachcianki pacjentek.

3. Komórki macierzyste w promocji

Sporo gabinetów oferuje zabieg „z wykorzystaniem komórek macierzystych” w podejrzanie niskiej cenie. Zwykle nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi komórkami macierzystymi, a autentyczny zabieg z komórkami pozyskanymi z tkanki tłuszczowej (nie mylić z przeszczepem tłuszczu) kosztuje w granicach 25 000 – 30 000, nie zaś 1000 – 4000zł.

4. Nici pseudo liftingujące

Zmodyfikowane nici chirurgiczne zawierające kaprolaktan i kwas l-polimlekowy w zastępstwie nici PDO, które miały być zarezerwowane tylko dla chirurgów, a obecnie zakłada każdy, kto zrobi krótkie szkolenie. Efekty zastosowania takich nici są opłakane, a najczęściej obserwowanym jest „rozczłonkowany policzek”, którego górna i dolna część „żyją własnym życiem”.

Na podsumowanie naszego rankingu hitów i kitów medycyny estetycznej 2016, warto zaznaczyć, że sztuka nie polega na uzyskaniu krótkotrwałego efektu niskim kosztem. Jest to długoterminowa inwestycja w siebie, która opiera się nie tylko na naszym wyglądzie, ale także na zdrowiu, dlatego koniecznym jest dokładne sprawdzenie gabinetu, jaki wybieramy, kompetencji lekarza i jakości produktów, na których pracuje. Rzesza zadowolonych kobiet nie może mylić się co do skuteczności wspomnianych zabiegów, ale trzeba pamiętać o tym, że w dobie ogromnej konkurencji na rynku medycyny estetycznej, wielu specjalistów będzie „naciągać” tego typu opinie, dlatego miejcie nasz ranking przy sobie ;)

*Dane sporządzone na podstawie wywiadu z pacjentkami Kliniki Medycyna Mlodości

 

Źródło: http://www.drbrumer.pl/

 

otwieramy salon2

Na polskim rynku kosmetycznym panuje ogromna konkurencja, dlatego nowo otwierające się gabinety muszą naprawdę wyróżnić się na tle, tych już otwartych. Kolejny artykuł z cyklu poradnika "Otwieramy salon kosmetyczny" poświęcony został kwalifikacjom i kompetencjom, jakie powinny cechować właściciela gabinetu kosmetycznego i nietylko jego.

 

Ogólnie przyjmujemy założenie, że osoba, która nie miała dotychczas żadnego kontaktu z kosmetyką, a chcąca założyć działalność w tej branży, ma zdecydowanie mniejsze szanse na właściwe powodzenie swojego przedsięwzięcia. Pamiętajmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie zatrudnienie wykwalifikowanego pracownika, który nadrobi ewentualne braki swojego pracodawcy. Inną możliwością jest dopasowanie oferty salonu do swoich możliwości i umiejętności, czyli zaproponowanie swoim przyszłym klientom zabiegów mniej inwazyjnych, bardzo bezpiecznych, o charakterze jedynie pielęgnacyjnym. Natomiast wraz z ewolucją naszych umiejętności możemy rozwijać ofertę zabiegową naszego gabinetu.

 

 

 

 

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, czy ja, bądź mój pracownik mamy odpowiednie kwalifikacje i wystarczające umiejętności, aby otworzyć gabinet, zapraszamy do zapoznania się z całym tekstem:
http://polskiblogkosmetyczny.pl/kwalifikacje-i-kompetencje/

 

las us3Działanie lasera w zakresie usuwania tatuaży

Tatuaż składa się z tysięcy cząsteczek barwnika umiejscowionych w skórze. Podczas normalnego procesu gojenia skóra usuwa obce cząsteczki, jednak nie jest w stanie usunąć cząsteczek tatuażu, ponieważ są zbyt duże. Zabieg laserowy rozbija te cząsteczki na mniejsze części, co pozwala na ich usunięcie w naturalny sposób.

Różne barwniki tatuażu absorbują światło o różnej długości. Laser, używany podczas usuwania tatuażu, musi emitować wystarczającą ilość energii dla danego spektrum, absorbowanego przez barwnik, aby zabieg przyniósł oczekiwany efekt. Żółte, zielone oraz fluorescencyjne tusze są trudniejsze do usunięcia niż ciemne, takie jak czarny czy granatowy, ponieważ ich spektrum absorpcyjne znajduje się poza spektrum emisji lasera.

Mechanizm usuwania tatuażu laserem polega na absorpcji barwnika przez światło lasera, a następnie jego naturalnemu usunięciu ze skóry.

 

las us4Rodzaje laserów do usuwania tatuaży

Do usuwania tatuaży używa się różnego rodzaju laserów: lasery rubinowe Q-switch, lasery aleksandrytowe Q-switch, lasery Q-Switch neodymowo yagowe w technologii nanosekundowej oraz najnowsze pikosekundowe lasery Q-Switch.

W Polsce najbardziej popularne są lasery Q-Switch neodymowo-yagowe w technologii nanosekundowej, przewiduje się jednak wzrost zainteresowania najnowszymi pikosekundowymi laserami Q-Switch ze względu na to, że ultraszybka wiązka światła laserowego (10 razy szybsza niż w technologii nanosekundowej) pozwala na przeprowadzanie zabiegów niemal bezbolesnych, niezwykle szybkich, cechujących się dużą skutecznością i skracających do absolutnego minimum czas rekonwalescencji pozabiegowej.

 

Różnice między laserami neodymowo-yagowymi typu Q-Switch w technologii nanosekundowej

Lasery neodymowo-yagowe typu Q-Switch do rozjaśniania i usuwania tatuaży ciemnych i kolorowych różnią sie ceną, jakością, mocą oraz żywotnością lamp i prętów laserowych. Rozróżniamy lasery przenośne o mniejszej mocy oraz znacznie mocniejsze lasery stacjonarne. Lasery przenośne o najmniejszej mocy kosztują od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Im większa moc urządzenia tym jest ono droższe. Wart zauważenia jest fakt, ze im większa moc lasera tym większy jest komfort pracy na nim. Na laserze o najmniejszej mocy można pracować na najwyższej mocy do 30 min bez wyłączania, po tym czasie urządzenie należy wyłączyć w celu schłodzenia. Lasery stacjonarne są w porównaniu z modelami przenośnymi dużo bardziej komfortowe, gdyż głowica nie nagrzewa sie tak szybko i możną pracować bez wyłączania przez 8 godzin i dłużej.

 

las us5Lasery neodymowo-yagowe powinny posiadać w zestawie 3 filtry- 532 i 1064 oraz 1320nm:

- filtr 532nm do rozjaśniania i usuwania tatuaży kolorowych,

- filtr 1064nm do rozjaśniania i usuwania ciemnych i czarnych tatuaży,

 

Obydwa powyższe filtry mają również zastosowanie w usuwaniu plam pigmentacyjnych oraz przebarwień a także do usuwania błędnie wykonanego makijażu permanentnego.

- filtr 1320 nm do rewitalizacji skóry: redukcji zmarszczek, zmniejszenia porów, leczenia trądziku zaskórnikowego i trądziku ze zmianami zapalnymi- laserowy peeling węglowy.

 

las us2pigmentacyjnych, przebarwień oraz do laserowego peelingu węglowego.

W urządzeniach przenośnych żywotność głowic pod kątem liczby strzałów jest dużo mniejsza niż w urządzeniach stacjonarnych. W zależności od modelu laser może posiadać głowicę wystarczająca na 300 tysięcy strzałów do maksymalnie 1 miliona strzałów. Po wykonaniu określonej liczby impulsów w głowicy laserowej należy wymienić lampę ksenonową oraz pręt laserowy, aby uniknąć nieskutecznego zabiegu. Wraz z pracą na urządzeniu lampa ksenonowa i pręt laserowy ulegają osłabieniu podobnie jak lampa w solarium. Jeśli się ich nie wymieni w odpowiednim czasie zabiegi przestaną być skuteczne i nie przyniosą żadnego rezultatu.

 

Bezpieczeństwo lasera a poparzenia

Na rynku istnieje wiele błędnych opinii na temat bezpieczeństwa laserów a raczej tego, jak bardzo są niebezpieczne, gdyż mogą powodować poparzenia.

Lasery mogą powodować oparzenia, jeśli są obsługiwane przez osoby bez uprzedniego szczegółowego przeszkolenia. Prawidłowe szkolenie nie polega na technicznym pokazaniu menu i parametrów lasera. Właściwe szkolenie powinno składać się z części teoretycznej dotyczącej technologii lasera, wyjaśniającej wszystkie aspekty i szczegóły dot. każdej z funkcji i filtrów lasera a przede wszystkim medycznych przeciwwskazań do wykonywania zabiegów, szczegółów oraz przekazania karty konsultacyjnej dla klienta a także z części praktycznej- czyli nauki wykonywania usuwania tatuaży na tatuażach wybranej modelki czy modela.

Z doświadczenia w branży można stwierdzić, że są tylko 4 powody powstawania poparzeń po zabiegu laserowym i tylko jeden powód dotyczy sprzętu i operatora lasera, tym powodem jest ustawienie zbyt wysokich parametrów, pozostałe 3 powody leżą po stronie klienta- wystąpienie przeciwwskazania do zabiegu i wykonanie zabiegu pomimo występowania przeciwwskazania, alergia na światło laserowe lub niewłaściwa pielęgnacja skóry po zabiegu.

 

Zabiegi usuwania tatuażu laserem neodymowo-yagowym - seria, odstępy w czasie, czynniki uzależniające skuteczność, liczba zabiegów pod cover

 

W zależności od rodzaju tatuażu i indywidualnej reakcji na zabieg zaleca się wykonanie serii ok 6-8 zabiegów w odstępach co 1,5 miesiąca. Jednak liczba zabiegów potrzebnych do usunięcia tatuażu zależy od wielu czynników:

  • las us1koloru tatuażu,
  • wieku tatuażu,
  • rodzaj wykonanego tatuażu: amatorski czy profesjonalny
  • wielkości, głębokości, typu barwnika,
  • koloru skóry,
  • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego)

Do wykonania nowego wzoru/coveru wystarczą 2-4 zabiegi.

 

Opis zabiegu laserowego usuwania tatuażu

Przed wykonaniem zabiegu można dokonać znieczulenia miejscowego poprzez nałożenie maści Emla lub Lidokainy. Podczas zabiegu promień lasera przenika przez skórę, laser skupia się jedynie na barwniku w tatuażu. Da się zauważyć pewne natychmiastowe efekty, jednak zazwyczaj tatuaż blaknie stopniowo w przeciągu okresu gojenia między zabiegami, trwającego cztery do siedmiu tygodni.

Zabieg laserowy może być bolesny - uczucie jest często porównywane do bycia opryskiwanym przez rozgrzany olej lub jakby ktoś strzelał w to miejsce z gumki. Po zabiegu skóra jest podrażniona, należy stosować na nie odpowiednie kremy i zabezpieczać opatrunkiem. Niezwykle ważne jest, by po zabiegu unikać kontaktu skóry ze słońcem, czy to poprzez zasłanianie jej czy używanie kremów z filtrem oraz nie korzystanie z sauny i basenu. Bardzo ważne jest też, by nie usuwać żadnych strupków powstałych podczas zabiegu, bo spowoduje to powstawanie blizn.

Zabiegi laserowe są bardzo skuteczne na małych i starych tatuażach, ponieważ cząsteczki tuszu są łatwiejsze do rozbicia. Do rozjaśnienia tatuażu pod cover/nowy wzór pacjenci powinni nastawić się na konieczność powtórzenia zabiegu ok. 2-4 razy z przynajmniej miesięcznymi przerwami między poszczególnymi zabiegami. Cały proces zajmuje zazwyczaj ok. 3-6 miesięcy.

 

Autor:

Anna Knapińska

Wspólnik

Dystrybutor Sprzętu

Profi-Med/Centrum Med-Estetica S.C.

www.profi-med.eu

las us6las us7las us8

Przenośny Nanosek              Przenośny Nanosek.                                              Stacjonarny nanosek.

laser Nd-Yag                               laser Nd-Yag                                                            laser Nd-Yag

las us9las us9alas us9b

Stacjonarny nanosem.   Stacjonarny nanosem.               Laser pikosekundowy

     laser Nd-Yag            Nd-yag ze składanym ramieniem         Q-Switch


 

 

wyposazamysalonPodjęcie decyzji o otworzeniu własnej działalności gospodarczej, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że nasze przedsięwzięcie nie okaże się wystarczająco opłacalne. Z tego właśnie względu bardzo ważną kwestią jest profesjonalne przygotowanie się do tak ważnego zadania, jakim jest „własny biznes”. Pozwoli nam to uniknąć nie tylko niepotrzebnego stresu, ale również wielu nietrafionych inwestycji, które zdążają się początkującym przedsiębiorcom. Kolejna kwestia to jak najpełniejsze wykorzystanie posiadanych przez nas zasobów ludzkich i materialnych.

 

Kolejny artykuł z serii poradnika: "Otwieramy salon kosmetyczny" został w całości poświęcony odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych nam przez Klientów pytań, to znaczy: Czy mój salon powinien oferować szeroki, czy może jednak wyspecjalizowany wachlarz usług?

 

Jest wiele czynników, od których powinniśmy uzależnić odpowiedź na to pytanie. Głównie jednak miejmy na uwadze nasze umiejętności i możliwości finansowe oraz popyt panujący na naszym rynku.

 

 

 

Po więcej szczegółowych informacji dotyczących tego zagadnienia,  zapraszamy na PolskiegoBlogaKosmetycznego.pl

http://polskiblogkosmetyczny.pl/profil-gabinetu/