Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2016 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2016

derma penZ wiekiem skóra każdego z nas starzeje się. Pojawiają się zmarszczki, zwiotczenia i przebarwienia, naskórek jest ścieńczały. Spada aktywność fibroblastów i zmniejsza się ilości włókien kolagenowych i elastanowych. Skóra regeneruje się zdecydowanie wolniej, ponieważ osłabieniu ulegają jej mechanizmy obronne. Procesy różnicowania się komórek spowalniają. Obniżona zostaje odporność na stres i czynniki środowiskowe. Zmniejsza się ilość glikozaminoglikanów i proteoglikanów. Melanina jest rozkładana nierównomiernie i zmniejsza się ilość gruczołów łojowych.

 

Specjaliści na całym świecie nieustannie szukają rozwiązania jak zatrzymać czas i odwrócić te procesy. Mezoterapia frakcyjna jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w ofercie gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Połączenie perforacji naskórka z aplikowaniem innowacyjnych składników aktywnych, gwarantuje spektakularne efekty w możliwie najkrótszym czasie. 

 

Poprzez nakłuwanie skóry tworzymy drobne urazy, co uruchamia w skórze naturalne procesy naprawcze. Produkowane są substancje stymulujące fibroblasty do podziału i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Pogrubia się także naskórek. Dzięki zabiegowi mikronakłuwania skutecznie przeciwdziałamy starzeniu się skóry, jesteśmy w stanie spłycić blizny potrądzikowe i zniwelować rozstępy. Jest to także świetna profilaktyka łysienia.

 

Dzięki mikronakłuciom jesteśmy w stanie zwiększyć przenikanie składników aktywnych w głąb skóry aż o 70%! Z tego powodu ogromne znaczenie ma jakość i bezpieczeństwo preparatów stosowanych bezpośrednio po zabiegu. Przebadane dermatologicznie, nowej generacji i działające kompleksowo produkty, oddaje w ręce profesjonalistów polska firma N-Symbiosis. Linia ampułek do mezoterapii N-Renewal gwarantuje świetne rezultaty i zadowolenie klientów.

 

Odpowiednia technika wykonania zabiegu i najlepsze preparaty są niezwykle silnym orężem w walce z problemami skóry. Urządzeniem gwarantującym prawidłowość wykonania zabiegu jest Derma N-Skin Pen. To wyposażone w jednorazową, wymienną końcówkę z igłami urządzenie . Dzięki możliwości regulacji prędkości pulsacji igieł i ich długości, jesteśmy w stanie precyzyjnie opracować zarówno twarz, owłosioną skórę głowy, skórę na ciele jak i obszary najtrudniejsze i słabo dostępne-okolica oczu czy ust.

 

 

 

Źródło:http://n-symbiosis.com/

 

lojalnosc urPierwsza zasada lojalności brzmi: Tylko zadowolony klient ponownie skorzysta z usług Twojego salonu. Niestety nawet doskonała obsługa dziś już nie wystarczy, by zatrzymać kogoś w salonie. Współczesny klient chciałby czuć się wyróżniony i doceniony, a o jego lojalność należy stale zabiegać.

 

Doskonała obsługa klienta to w dalszym ciągu podstawa, należy ją jednak traktować wyłącznie jako fundament budowania dalszego zaangażowania. Aby ktoś wrócił na kolejny zabieg, musi czuć się dobrze w salonie, otrzymać najwyższej jakości usługę oraz profesjonalną poradę. To sposób, aby budować relacje. Niestety nie zawsze wystarczający w budowaniu lojalności. Aby mieć gwarancję, że klient powróci, trzeba sprawić, by poczuł się wyróżniony. Nawet wyjątkowe traktowanie, czy serwowanie ulubionej herbaty nie zawsze wystarczą. W takich sytuacjach przychodzą natomiast z pomocą programy lojalnościowe, które nagradzają klientów za kolejne wizyty, zwiększając tym samym ich przywiązanie.

 

Salony urody mogą korzystać z różnych, gotowych już rozwiązań lub samodzielnie wypracować model nagradzania klientów. Marta Fiłoń – ekspert i trener branży beauty, dzieli programy lojalnościowe na: spontaniczne oraz automatyczne, wyjaśniając jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań. Szerszą prezentację tematu można znaleźć w najnowszej lekcji Akademii Versum.

 

Materiał dostępny pod adresem: http://www.akademiaversum.pl/jak-salon-urody-moze-budowac-lojalnosc-klientow/

 

diamentCzy w ofercie Twojej firmy znajduje się jakiś nowatorski produkt, wyjątkowa usługa, które warto pokazać światu? Czy Twoja drogeria internetowa, gabinet medycyny estetycznej lub stomatologii wyróżnia się w jakikolwiek sposób na tle konkurencji? Może wykonuje niedostępne nigdzie indziej usługi?

Zgłoś zatem niezwykłe usługi lub produkty z branży zdrowia i urody do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Firm „Diamenty Beauty”. Redakcja TrustedCosmetics doceni i nagrodzi wyróżniające się na tle konkurencji usługi i produkty.

Jeśli Twój produkt, firma, linia kosmetyków lub usługa jest nowatorska, innowacyjna i nowoczesna zgłoś ją do tego konkursu. Możesz otrzymać prestiżowy certyfikat „Diamenty Beauty”, którym nagrodzeni zostaną wyłącznie liderzy w branży.

Kto ma szansę na wyróżnienie?
Do udziału Konkursie „Diamenty Beauty” zapraszamy firmy z szeroko rozumianej branży zdrowia i urody, bez względu na wielkość i status prawny. Szansę na certyfikat i godło promocyjne „Diamenty Beauty” otrzymają produkty, usługi, firmy oraz linie kosmetyków odznaczające się wysoką jakością, oraz:

  • znajdują się w gronie najlepszych produktów, usług, firm i marek dostępnych na rynku z szeroko rozumianej branży zdrowia i urody;
  • doskonale odpowiadają na potrzeby konsumentów;
  • posiadających wysoką jakość i wartość dla klientów;
  • są wyjątkowe i odróżniają się od konkurencji;
  • inwestują w interesujące, oryginalne, innowacyjne rozwiązania produktowe i usługowe.


Do kiedy można zgłosić swój udział w Konkursie Diamenty Beauty?
Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 31 marca 2016 roku włącznie.

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu „Diamenty Beauty” nastąpi w maju 2016 roku na łamach naszego portalu.

„DiamentyBeauty” jest to promocja wyróżniających się firm oraz zaufanych produktów i usług w branży zdrowia i urody!

Zapraszamy do udziału: http://www.trustedcosmetics.pl/diamenty-beauty/.

 

zabieg mastektomi1zabieg mastektomi2Dzięki popularyzacji profilaktyki raka, zwiększa się świadomość związana z tą groźną i coraz częściej występująca chorobą. Jednym z częstszych nowotworów jest rak piersi. Utrata piersi, przestaje być tematem tabu. Powstają dedykowane programy, wspierane przez media, mające na celu budowanie świadomości wśród kobiet i ich rodzin.

 

Utrata piersi jest dużym przeżyciem dla kobiety w każdym wieku. Po ich utracie, długotrwałym stresie i dyskomforcie procesu leczenia często popadają one w depresję, prawie zawsze towarzyszy im uczucie zażenowania przed swoim partnerem.

 

O ile znacząco wzrosła świadomość rekonstrukcji piersi po mastektomii piersi, o tyle w temacie rekonstrukcji brodawki, odtworzenia jej wypukłości, przywrócenia koloru pozostaje wiele do zrobienia. Mikropigmentację otoczki i brodawki sutkowej można wykonać zarówno na piersi ze zrekonstruowaną brodawką, której brakuje po prostu odcienia, ale i na piersi bez brodawki – wtedy odpowiednie techniki światła i cienia pozwalają na uzyskanie hiperrealistycznego efektu. W krajach Europy Zachodniej gabinety mikropigmentacji współpracują ze szpitalami, które rekonstruują piersi. Kobiety otrzymują taką informację po operacji. Dostępność zabiegu jest dużo wyższa niż w Polsce, w Niemczech na przykład zabiegi tego typu są nawet refundowane.

 

Pamiętam, gdy pierwszy raz pojawiła się u mnie klientka po mastektomii piersi i zapytała, czy wykonałabym taki zabieg. Mimo wieloletniego doświadczenia w zawodzie z duszą na ramieniu podjęłam się tego zadania. Efekt przeszedł moje i klientki oczekiwania. Nigdy nie zapomnę poczucia spełnienia i radości, jaka towarzyszyła mi w tamtej chwili.

 

zabieg mastektomi4Zaczęłam przeglądać internet w poszukiwaniu informacji i zauważyłam, że kobiety bardzo rzadko poruszają ten temat, nawet anonimowo na zamkniętych forach tematycznych. Przejrzałam wszystkie dostępne strony internetowe stowarzyszeń Amazonek, fundacji zajmujących się kwestiami onkologicznymi i tam również nie znalazłam informacji na ten temat. Dzwoniłam do szpitali, zajmujących się rekonstrukcjami piersi, rozmawiałam z onkologami i najczęściej słyszałam, że, owszem, jest wiedza na temat zabiegu, ale gdzie, jak...

 

Pomyślałam, że sama dotrę do potrzebujących kobiet i będę wykonywać takie zabiegi bezpłatnie. To była misja, wielki zapał, wręcz przekonanie, że jestem szybko w stanie zmienić świadomość ludzi. Zastanawiałam się tylko, jak dam radę wykonać tak wiele zabiegów, w zasadzie od początku towarzyszyło mi uczucie, że sama nie będę mogła zrobić zbyt wiele. Jakież było moje zdziwienie, gdy na ogłoszenia o bezpłatnych zabiegach nie odpowiadały, jak przewidywałam, tłumy. Telefon i e-mail milczał w tej sprawie. Nikt nie odpowiadał na ogłoszenia, natomiast pojawiały się kontakty od kobiet, którym o zabiegu powiedziała pani, której jako pierwszej wykonałam zabieg, potem kolejne i kolejne, i tak łańcuszek zaczynał się powiększać. To mi uświadomiło, że kobiety potrzebują pewnego źródła informacji, często wśród tych osób, które same mają za sobą podobne doświadczenia.

 

Trzeba podkreślić, że niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że rekonstrukcja brodawki jest możliwa. Poza tym panie po przebytym nowotworze chcą wrócić do normalnego życia i niechętnie opowiadają o swoich zdrowotnych problemach. Nowa pierś pod ubraniem prezentuje się naturalnie, pozwala zapomnieć w codziennych relacjach o chorobie.

 

zabieg mastektomi3Moja pierwsza klientka nie trafiła do mnie „z ulicy”, znałam ją od kilku lat, ale nigdy wcześniej nie wspominała, że chorowała na raka. Zdałam sobie wtedy sprawę z tego, jak trudna jest rozmowa o nowotworze piersi, jak bardzo trzeba zaufać komuś, żeby poprosić o wykonanie tak delikatnego zabiegu.

 

Z moich obserwacji wynika także, że kobiety po przebytej chorobie nowotworowej dzielą się na dwie grupy. Pierwsza pogodziła się z mastektomią piersi i nie poddaje się rekonstrukcji piersi – zazwyczaj są to kobiety w starszym wieku. Druga grupa kobiet to te, dla których rekonstrukcja piersi i brodawki jest momentem kończącym trudną historię choroby. Panie, które do mnie trafiły, często określały pigmentację brodawki jako przysłowiową wisienkę na torcie, piękne estetyczne dopracowanie całej piersi

 

Mikropigmentacja – możliwości i bariery

Mikropigmentacja pozwala odtworzyć brodawkę, przyciemnić ją, wyrównać brodawki na obu piersiach czy w końcu zmniejszyć i pokryć blizny powstałe w trakcie rekonstrukcji (np. technika skin needling pozwala na zmniejszenie i rozluźnienie blizn), która często polega na przeszczepianiu płata skórnego z innej części ciała w miejsce piersi. Jeśli skóra jest bardzo okaleczona, można zdecydować się na wykonanie pięknego tatuażu artystycznego.

 

Zarówno jednak w przypadku klasycznej mikropigmentacji, skin needlingu, jak i tatuażu artystycznego niezwykle ważna jest wiedza, jak pracować na tak delikatnej skórze, zwłaszcza gdy była ona poddawana wcześniej radioterapii. Nieumiejętne wykonanie zabiegu, bez zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy poszczególnymi sesjami, może spowodować bowiem, olbrzymi problem z gojeniem się skóry. Kobiet, które przeszły tak wiele podczas choroby, nie można narażać na kolejne ciężkie doznania i stres.

 

Dziś już rozumiem, z czego wynikał brak reakcji na moje ogłoszenia o możliwości poddania się zabiegowi.

  • Po pierwsze, kobiety muszą mieć absolutną pewność, że trafiają do specjalisty, który oprócz fachowości, wykaże się również dużym zrozumieniem tematu i empatią.
  • ™Po drugie, makijaż permanentny kojarzy się niestety również z nieudanymi zabiegami – nikt nie chce ryzykować.
  • Po trzecie, kobietom towarzyszy strach, że zabieg może spowodować nawrót choroby.
  • ™™Po czwarte, niektóre kobiety nie mają pojęcia o istnieniu takiego zabiegu, a tym bardziej o tym, że niekiedy można go wykonać bezpłatnie.

 

Obecnie, już bogatsza o szereg doświadczeń, łatwiej potrafię docierać do kobiet po przebytej mastektomii. Dziś ja i moi współpracownicy mamy pełne ręce pracy, budzimy zaufanie u kobiet poszukujących pomocy. Kosztowało nas to wiele pracy, przecierania nowych ścieżek, nawiązywania współpracy z różnymi środowiskami działającymi na rzecz chorych kobiet. Dlatego teraz chcemy tę pomoc znacznie rozszerzyć, realizując służące temu projekty.

 

Jestem przekonana, że w bardzo szybkim tempie będzie rosło zapotrzebowanie na zabiegi z zakresu mikropigmentacji medycznej, a w szczególności na mikropigmentację po zabiegach rekonstrukcji piersi. Jest to nowy obszar, którym powinny się zająć dobrze przygotowane linergistki. Dobrze przygotowane do wykonania takiego zabiegu, jak i obdarzone dużą empatią.

 

Makijaż permanentny może być pomocnym narzędziem do kamuflażu po zabiegu rekonstrukcji rozszczepionej wargi, bielactwa, blizn czy łysienia plackowatego. Zawód linergistki daje możliwość nieograniczonego rozwoju, zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym, niosąc radość z pomagania innym.

 

Tradycyjnie przyjmuje się, że nazwa linergistka pochodzi od słowa „line” – w znaczeniu linia, kreska. Warto jednak widzieć ten zawód w szerszej perspektywie, bo „line” oznacza także „pokrycie”, w tym pokrycie tego, co niesie złe wspomnienia, co przypomina o ciężkich doświadczeniach, bo „line” to także lina, która pomaga kobiecie wciągnąć się na powierzchnię „nowego życia”. Wreszcie „line” może oznaczać nowy kierunek – zarówno w pomaganiu innym, jak i w samorozwoju.

 

 

Agnieszka Zapała
linergistka,
szkoleniowiec z bogatym
doświadczeniem,
założycielka marki
Naturalny Permanentny
oraz Mikro Hair
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Źródło: http://kosmetologiaestetyczna.com/

 

szkolenie blizny

 

Więcej informacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.