Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2015 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2015

prob skorneStan naszej skóry to łatwy w obserwacji i jednocześnie niezwykle wymierny wskaźnik naszego zdrowia. Niemal zawsze istotne zmiany w jej wyglądzie wynikają z pewnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Często są to procesy patologiczne. Należy więc być uważnym i niczego nie lekceważyć. Klucz do sukcesu to spostrzegawczość, dociekliwość i wiedza. By poszerzyć tę ostatnią prześledźmy to, co już wiemy na temat podstawowych zmian skórnych.

  • Bardzo sucha skóra

Przeciętny człowiek wielokrotnie w swoim życiu doświadcza problemów związanych z nadmiernie suchą skórą. Zwykle jest to objaw utrzymywania przesadnej higieny, używania zbyt gorącej wody, czy też zbyt niskich temperatur w czasie zimy. Może to jednak również wynikać z nieprawidłowej diety, w której znajduje się za mało tłuszczów wpływających korzystnie na stan naszej skóry. W takim przypadku w skórze dominują składniki białkowe, które nie mają w sobie spoiwa, naturalnie zapewnianego przez tłuszcz.

 

Co robić?

W tym przypadku powinno wystarczyć zmodyfikowanie diety- uzupełnienie braków kwasów tłuszczowych omega-3. Można to zrobić poprzez dietę bogatą w ryby i jaja.

Nadmiernie sucha skóra może również jednak wynikać z przesadnego spożycia alkoholu. Musi być ono jednak naprawdę wysokie, by spowodować istotne zmiany w zakresie wyglądu skóry.

  • Bardzo blada skóra

Ogólnie mówiąc zabarwienie naszej skóry jest zależne od ilości melaniny którą posiadamy. Jednak nagła jego zmiana często jest wynikiem nie tyle spadku ilości melaniny, co zmian w przepływie krwi. Blade zabarwienie skóry może bowiem świadczyć o niewystarczającej ilości zdrowych czerwonych krwinek. Nie są one w stanie zapewnić tkankom wymaganej ilości tlenu, co prowadzi do rozwoju anemii. Wraz z bladym zabarwieniem skóry występuje wtedy uczucie ciągłego zmęczenia.

 

Co robić?

Zwykle stany anemii są przejściowe i wystarczy nieco zmodyfikować dietę i styl życia, by wszystko wróciło do normy. Typowym sposobem ich leczenia są suplementy diety i witaminy.

Ważne jest jednak by zasięgnąć również porady lekarza. Często bywa bowiem, że blada cera to nie tylko efekt zwyczajnego braku witamin, ale również objaw poważnych problemów zdrowotnych, takich jak białaczka, czy anemia sierpowata.prob skorne1

  • Trądzik w dorosłym wieku

Trądzik w wieku młodzieńczym to typowy objaw zmian hormonalnych, które wszyscy przechodzimy w okresie dojrzewania. Kiedy występuje on u dojrzałych osób świadczy jednak o poważnych problemach zdrowotnych.

Najbardziej powszechną wśród kobiet chorobą, która objawia się trądzikiem jest zespół policystycznych jajników. Ten z kolei może świadczyć o niepłodności, czy zachorowaniu na cukrzycę typu 2.

 

Co robić?

Niezbędna jest konsultacja z lekarzem w celu potwierdzenia naszych podejrzeń. Typowe objawy zespołu policystycznych jajników to wydłużenie czasu menstruacji, wzrost wagi ciała, czy nadmierny wzrost włosów. Zmiany są widoczne również w badaniu jajników, które są powiększone i mają w swoim obrębie pęcherzyki i cysty.

  • Żółte zabarwienie

Skóra o nadmiernie żółtym zabarwieniu nie zawsze musi kojarzyć się z żółtaczką.prob skorne2

Może być to również objaw stanu zwanego karotenemią. Występuje on wtedy, gdy mamy podwyższony poziom beta karotenu we krwi, co może wynikać z nadmiernego spożycia marchewki lub produktów zawierających ją w swoim składzie. Także dynia, czy słodkie ziemniaki powodują zmianę zabarwienia skóry.

 

Co robić?

Karotenemia, choć wygląda dość niepokojąco nie jest niebezpiecznym stanem. Wystarczy po prostu zmniejszyć spożycie produktów zawierających beta-karoten.

W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianej żółtaczki, która jest niezwykle poważnym problemem i której podejrzenie wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem. Na szczęście dość łatwo można rozróżnić zażółcenie skóry wynikające z karotenemii od tego spowodowanego żółtaczką, bowiem w przypadku tej ostatniej również białka oczu mają zmienioną barwę.

               

  • Purpurowe plamy

Purpurowe plamy na naszej cerze świadczą o pękających drobnych naczynkach krwionośnych. To popularne zjawisko wśród osób powyżej 65 roku życia, u których jest to świadectwo starzenia się organizmu, postępującego zniszczenia skóry i naczyń krwionośnych.

Poważniejsze problemy, których wynikiem może być pojawienie się na skórze purpurowych plam to zaburzenia krzepnięcia krwi, jej zakażenia, czy też niedobory witaminy C.

  • Ciemne sińce w okolicach oczu

Zwykle to typowy objaw braku snu i przemęczenia. Zdarza się jednak i tak, że odpowiednio dbamy o swój wypoczynek, a mimo to wyglądamy jakbyśmy od dłuższego czasu nie dosypiali. Wtedy możemy podejrzewać niedobór witaminy C. Jest ona niezbędna do produkcji kolagenu, a to właśnie jego niedobory sprawiają, że oczy mogą wyglądać na zapadnięte.prob skorne3

 

Co robić?

Sińce w okolicach oczu będące wynikiem niedoboru witaminy C łatwo można naprawić poprzez jej suplementację.

Kolejnym powodem sińców pod oczami może być odwodnienie.

 

Co robić?

Kiedy jest ono niewielkie można łatwo mu zapobiec poprzez uzupełnienie elektrolitów. W przypadku znacznego odwodnienia konieczna może być jednak konsultacja medyczna.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

powieki2Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy – określa się je tak nieprzypadkowo. Ludzie zwracają dużą uwagę do swoich oczu, a przyczyną kompleksów mogą być nadmierne fałdy skóry, zarówno na dolnych jak i górnych powiekach. Oprócz nieestetycznego wyglądu, mogą one stanowić przyczynę problemów ze wzrokiem. Z tych głównie powodów zabiegi korekcyjne powiek są jednym z najczęściej wykonywanych na świecie.

Wraz z upływem czasu skóra powiek ulega zwiotczeniu, przez co tworzą się nieestetyczne poduszeczki tłuszczowe. Proces starzenia może spowodować także opadanie powiek, co często ogranicza widzenie. Dlatego jest to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny.

 

Operacja plastyczna powiek wykonywana jest w celu poprawy wyglądu okolic oczu i nazywa się profesjonalnie blefaroplastyką. Może ona dotyczyć zarówno powiek górnych, jak i dolnych. Chirurg w czasie zabiegu usuwa nadmiar skóry, a także eliminuje tzw. worki pod oczami. W niektórych przypadkach konieczne może być także wycięcie niektórych części powiększonego mięśnia okrężnego oka. Korekty powiek przeprowadzane są najczęściej u pacjentów w wieku powyżej 35 lat i poprzedzane są szeregiem różnego rodzaju badań m.in. badaniem narządu łzowego.

 

Korekcja powiek jako jeden z najwcześniej przeprowadzanych zabiegów

Statystyki podają, że aż 80 % zapytanych polek jest niezadowolonych ze swojego wyglądu i byłoby w stanie poddać się różnym operacjom plastycznym, w celu poprawienia urody. W samym tylko 2014 roku na świecie wykonano ponad 20 milionów zabiegów chirurgii plastycznej. Jednym z najczęściej wymienianych przez kobiety zabiegów jakim chciałyby się poddać jest blefaroplastyka – czyli korekcja plastyczna powiek. Warto również podkreślić, że tego typu operacji, równie chętnie, poddają się nie tylko panie, ale również mężczyźni.

 

powieki1Jak podaje Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Plastycznej - ISAPS (z ang. International Society of Aesthetic Plastic Surgery) liczba operacji plastycznych wykonywanych na kobietach, w liczbie ponad 17 milionów stanowiła bowiem około 86,3% wszystkich wykonanych zabiegów chirurgii plastycznej w 2014 roku, pozostałe 13,7% to zabiegi wykonane na mężczyznach. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, w ubiegłbym roku, okazuje się być właśnie wspominana plastyka powiek. W przypadku zabiegów wykonywanych na kobietach znalazła się ona na trzecim miejscu wśród najczęściej przeprowadzanych operacji, wśród takich procedur medycyny estetycznej jak: powiększanie piersi (pierwsze miejsce), liposukcja (drugie miejsce), przeszczep tłuszczu (czwarte miejsce), czy abdominoplastyka – usuwanie nadmiaru skóry, plastyka brzucha (piąte miejsce). Jeżeli chodzi zaś o mężczyzn, to korekty powiek uplasowały się na pierwszym miejscu, stając się jednocześnie najczęściej wybieranym zabiegiem chirurgii plastycznej wśród panów.

 

Dane te sąłącznym zbiorem zabiegów wykonywanych na całym świecie i w poszczególnych krajach (w tym również i w Polsce) mogą się one przedstawiać w nieco inny sposób. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii zabieg korekcji powiek zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest drugim najczęściej wykonywanym, po powiększaniu piersi, zabiegiem, a liczba wykonywanych operacji z roku na rok stale rośnie. W Stanach Zjednoczonych plastyka powiek jest nieco mniej popularna i znalazła się ona na trzecim miejscu - za powiększaniem piersi i plastyką nosa. W Polsce zabieg blefaroplastyki jest równie popularny i mieści się w pierwszej piątce najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w naszym kraju.

 

Pacjenci, tak często wybierają korekty plastyczne powiek, głównie z dwóch powodów związanych z naturalnym niezadowoleniem z wyglądu powiek i chęci zmiany ich fizjonomii. Pierwszym powodem są uwarunkowania genetycznie różnych typów urody. Specjalistka chirurgii estetycznejdr n. med. Dorota Żukowska z prywatnej kliniki Humana Medica Omeda w Białymstoku podaje, iż dotyczyć to może przede wszystkim osób, które nie są usatysfakcjonowane z wyglądu ich oczu ze względu na całkowity brak tzw. zagięcia powiekowego, lub takich, którzy uważają, że zagięcie to jest małe lub zbyt duże. Drugą grupą osób decydujących się na blefaroplastykę są osoby starsze, które obserwują pogarszający się wraz z wiekiem wygląd zewnętrzny powiek, prowadzący niekiedy nawet do zaburzeń widoczności. Jest to spowodowane utratą elastyczności tkanek nie tylko skóry, ale także i mięśni oraz tarczki - chrząstki umiejscowionej przy brzegu rzęskowym. W tym przypadku powodem wykonywanej korekcji powiek jest często aspekt nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny.

Plastyka oczu jest również wysoce popularnym zabiegiem ze względu na swoją nieskomplikowaną procedurę, która nie wymaga długiej hospitalizacji i rekonwalescencji. Zabieg wykonywany jest często w znieczuleniu miejscowym, co znacznie zwiększa komfort u niektórych pacjentów i minimalizuje ryzyko komplikacji związanych z wprowadzaniem pacjenta w stan głębokiej sedacji. Ponadto po zabiegu przeważnie nie występują blizny pooperacyjne, a te które mogą być obecne są zupełnie niewidoczne poprzez maskowanie ich w naturalnych zagięciach powiek. Zabieg ten jest także chętnie wybierany ze względu na swoją wysoką skuteczność i trwałość. Efekty blefaroplastyki widoczne są już po około 3 - 4 tygodniach i utrzymują się od 10 do nawet 20 lat w zależności od indywidualnych cech skóry oraz odpowiedniej pielęgnacji.

 

Operacja plastyczna powiek

 

Źródło: www.tourmedica.pl

 

 

 

trendy konDlaczego klienci wybierają ofertę konkretnego salonu, korzystają tylko z pewnych usług, a potem jeszcze z chęcią wracają do tego miejsca?

W każdej branży istnieją trendy, które kształtują gusta i wpływają na decyzje konsumentów. Klienci chętniej wybierają produkty i usługi, które są sprofilowane według ich potrzeb i oczekiwań. Równie chętnie sięgają po ofertę, która odpowiada aktualnie panującym trendom oraz jest zgodna z ich przekonaniami, czy stylem życia.

Trendy konsumenckie są obecne również w branży fryzjersko-kosmetycznej. Salony, które wprowadzają usługi adresowane pod konkretną grupę docelową szybko zyskują stałą i lojalną grupę konsumentów. Takie sprofilowanie firmy to również doskonały sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji.

W nowej lekcji Akademii Versum znajdziesz opisy aktualnych trendów rynkowych oraz praktyczne wskazówki jak wyróżnić swój salon i zwiększyć zainteresowanie klientów.


Materiał opracowała Małgorzata Dziubała - praktyk marketingu z ponad 15-letnim doświadczeniem, autorka artykułów i poradników marketingowych, m. in. dla salonów urody. Aktualnie prowadzi Kreatywny Butik ONE.

 


Lekcja dostępna pod adresem: http://www.akademiaversum.pl/trendy-konsumenckie-a-sprzedaz-w-salonie/

 

egzo urlopW okresie wakacyjnym większość z nas wyruszy na urlop poza swoje miejsce zamieszkania. Ci dla których Polska wydaje się mniej atrakcyjna lub chcą poznać zupełnie nowe miejsca i kulturę skuszą się zapewne na daleki wyjazd zagraniczny. Wyruszając w taką egzotyczną podróż warto uzbroić się w elementarną wiedzę o tamtejszych, groźnych zwłaszcza dla nas – turystów, chorobach.

- Rocznie ponad milion Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje, a liczba ta stale rośnie. Warto zaznaczyć, że o ile szczepienia przeciw infekcjom bakteryjnym i wirusowym  (dur brzuszny, odra, żółta gorączka) stanowią podstawową ochronę przed zachorowaniem o tyle nie są one już skuteczne w zarażeniach pasożytniczych (malaria, leiszmanioza, schistosomatoza). Nie każdy też wie o tym, że profilaktyka przedwyjazdowa nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Stacje Sanepidu z kolei ograniczają się do wykonywania podstawowych, wymaganych w danym, regionie świata szczepień ochronnych, ale nie udzielają już szczegółowych informacji dotyczących konieczności zachowania zasad higieny czy zażywania odpowiednich dla danej strefy leków antymalarycznych - zarówno przed, w trakcie i po przyjeździe do Polski – komentuje dodaje profesor dr hab. n. med. Jerzy Stefaniak Parazytolog Kliniczny z Wielkopolskiego Centrum Medycyny Podróży w Poznaniu.

 

MERS (Middle East Respiratory Syndrome) jest wirusową chorobą układu oddechowego, którą wywołują koronawirusy MERS-CoV. Po raz pierwszy choroba została opisana w 2012 roku w Arabii Saudyjskiej, gdzie jako źródło infekcji zdiagnozowano tamtejsze wielbłądy. Choroba rozprzestrzeniła się na tereny Egiptu, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu. Turyści odwiedzający te tereny pomogli w jego szybkim  rozprzestrzenieniu. Przypadki MERS odnotowano w Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Tunezji, Malezji, USA. Największy wybuch epidemii miał miejsce w czerwcu tego roku w Korei Południowej gdzie potwierdzono 162 przypadki  zachorowań, w tym 20 ofiar śmiertelnych. Nie istnieje skuteczne leczenie czy też szczepionka na wirusa MERS-CoV. Warto natomiast przedsięwziąć na miejscu działania zapobiegawcze jak częste mycie rąk, niedotykanie twarzy, niekorzystanie z cudzych naczyń, przyborów toaletowych, unikanie kontaktu z chorymi.

 

- Według danych WHO na dzień 13.07.2015 r. zachorowało 185 osób w Korei (36 zgonów) i 1 w Chinach. Zagrożone ciężkim przebiegiem i śmiercią są osoby starsze oraz te, które mają obniżoną odporność - dodaje dr Leszek Mayer, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

 

Gorączka krwotoczna Ebola to kolejna choroba powodowana przez wirusa. Uważa się, że epidemię Ebola zapoczątkowały owocożerne nietoperze. Od 2014 roku choroba zebrała swoje żniwo przede wszystkim w Gwinei, Liberii i Sierra Leone. O pojedynczych przypadkach zachorowań głośno było też w innych krajach, na innych kontynentach. Zainfekowanie jest bardzo groźne i często kończy się śmiercią. Naukowcy starają się znaleźć skuteczne lekarstwo i szczepionkę na Ebolę, na co rządy krajowe przeznaczają duże kwoty pieniężne. W krajach o podwyższonym stopniu ryzyka warto bezwzględnie pamiętać o higienie oraz nosić maski i rękawice w miejscach szczególnie niebezpiecznych. - W krajach występowania do rozprzestrzeniania tej choroby przyczyniają się nie tylko braki w zakresie środków ochrony osobistej, ale też brak ostrożności przy postępowaniu ze zwłokami – dotykanie, przytulanie, a nawet całowanie osób zmarłych na gorączkę Ebola. Objawy to gorączka, bóle mięśni i stawów, a niedługo potem krwawienia - dodaje  dr Leszek Mayer.

 

Wirus Chikungunya (CHIKV, Czikungunia) to alfawirus RNA z rodziny Togaviridae. Rozprzestrzenia się na ludzi poprzez ukłucie komarów. Ta tropikalna choroba występuje głównie w południowej Azji i Afryce wschodniej. W roku 2006 miały miejsce masowe zachorowania na wyspach Oceanu Indyjskiego (Seszele, Mauritius, Madagaskar, Komory, Malediwy) oraz w pewnych rejonach Malezji i Indii. Nie opracowano szczepionki ani leczenia przyczynowego. Jedyną metodą zapobiegawczą jest używanie w okresie po zachodzie słońca do świtu moskitier i repelentów oraz unikanie miejsc lęgowych komarów.

 

-W ostatnich latach komary przenoszące tę chorobę zauważono w Europie i Ameryce. W 2007 roku zachorowania wystąpiły w płn.-wsch. Włoszech, a następnie we Francji i Chorwacji. Objawy są rzekomogrypowe, ale z wysypką. Bóle stawowe mogą pozostać miesiącami. Choroba jest podobna w przebiegu do dengi stąd często jako ta druga jest rozpoznawana.

 

Odra zdecydowanie powraca. Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, w więc jest wysoce zaraźliwy. Dotychczas o zachorowaniach na odrę słyszało się głównie w kontekście ubogich państw afrykańskich i azjatyckich, ale na skutek zaniechania przez duże rzesze rodziców szczepień swoich dzieci choroba zaczyna dawać o sobie znać w krajach rozwiniętych. Na całym świecie rocznie stwierdza się około 20 milionów zachorowań na odrę, z czego ponad 160 tysięcy kończy się śmiercią. Metodą zapobiegawczą jest naturalnie skuteczna i niedroga szczepionka, natomiast samo leczenie odry samo w sobie nie istnieje, a lekarze skupiają się na zapobieganiu groźnym jej powikłaniom (np. utrata słuchu, silne biegunki, zapalenie mózgu, zapalenie płuc). W Polsce stosuje się żywe szczepionki skojarzone – z wirusami świnki, różyczki i czasami ospy wietrznej. Najwięcej  zachorowań ma dziś miejsce w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej, a zwłaszcza w rejonie Zachodniego Pacyfiku (WHO).

 

-Ocenia się, że dzięki stosowaniu szczepionek uratowano życie około 15,5 mln osób w latach 2000–2013. Liczba zgonów spadła w tym okresie z 500 tys. w 2000 do 150 tys. w 2013 - podkreśla  dr  Mayer.a

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

 

W świetle prawa dermokosmetyk (kosmeceutyk) niczym się nie odróżnia od kosmetyku. W ustawodawstwie Polskim nie istnieją dwie odrębne definicje na ich temat, ale wszystko istnieje pod terminem kosmetyku, czyli każdego produktu przeznaczonego do kontaktu z zewnętrznymi partiami ciała ludzkiego mający na celu powierzchowną ingerencję na nasz naskórek. A więc zarówno kosmetyk sprzedawany w supermarkecie, drogerii lub innych miejscach podlega tym samym wymaganiom prawnym co kosmetyk apteczny. A w związku z tym, że dermokosmetyki mimo wszystko przenikają do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej zachowując się jak preparat na pograniczu leków aptecznych i zwykłych kosmetyków upiększających jedynie wierzchnią warstwę naszej cery, to nazwa kosmeceutyk jest nadużywana, aby zwiększyć zaufanie klienta.

 

Prawdziwe kosmeceutyki nie zawierają składników alergizujących i innych składników wywierających negatywny wpływ na naszą skórę tj. silikony, oleje mineralne, emulgatory, parabeny, konserwanty, koloranty. Dermokosmetyki przeważnie nie mają też intensywnego zapachu co może świadczyć o małej ilość środków zapachowych, które również mogą powodować uczulenia skórne. Kosmeceutyki wyróżnia przede wszystkim to, że zawierają większą ilość substancji biologicznie aktywnych w porównaniu z kosmetykami drogeryjnymi: witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, lipidy, wyciągi roślinne, np. z żeńszenia, miłorząbu japońskiego, aloesu, zielonej herbaty , antyoksydanty, retinol, pantenol i wiele innych. Ważnym elementem jest również to, że większość kosmetyków aptecznych opartych jest na wodzie termalnej, która jest źródłem cennych składników, takich jak: selen, mangan, cynk czy żelazo.

 

Dzięki wszystkim tym składnikom aktywnym kosmeceutyki mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w naszej skórze. Oprócz działań typowo upiększających wykazują one właściwości lecznicze lub wspomagające leczenie. Bogaty skład i duże stężenie substancji aktywnych stymuluje regenerację skóry, zwiększa jej odporność oraz opóźnia procesy starzenia. Jednak niesie to za sobą także pewne ryzyko dlatego dermokosmetyki powinny być dobierane przez wykwalifikowany personel i dopasowany do potrzeb skóry.

W przypadku kremów biomebranowych zastosowaliśmy kilka etapów bezpieczeństwa nawet na poziomie sprzedaży. Rodzaje kremów wraz ze skalnikami aktywnymi dobierane są dopiero po przeprowadzonym wywiadzie kosmetycznym z naszym specjalistą lub badaniem skóry maszyną, na podstawie których mamy potrzebne informacje o potrzebach skóry danej osoby. Dodatkowo składniki aktywne zamknięte są w przyciemnionych fiolkach i w większości „zapakowane” są w liposomy, aby się nie utleniały. To daje nam pewność, że nasz kosmeceutyk jest skuteczny i może pomóc w wielu dolegliwościach skórnych.

kosmeceutyk

Więcej info. o poprawie stanu swojej skóry znajdą Państwo tutaj: http://cremebar.plcremebar.pl

 

srodki unijneUruchomienie nowego lub rozwijanie już działającego salonu urody wymaga sporych nakładów finansowych. Osoby, które marzą o rozkwicie własnego biznesu często mają ograniczone fundusze i nie mogą sobie pozwolić na samodzielne sfinansowanie takiego przedsięwzięcia.

Dlatego właściciele gabinetów sięgają po fundusze ze źródeł zewnętrznych – kredyty bankowe, pożyczki i leasing czy finansowanie społecznościowe. Dla przedsiębiorców z branży fryzjerskiej i kosmetycznej dostępny jest również cały wachlarz dofinansowań pochodzących ze środków Unii Europejskiej.

 

Mogą to być fundusze oferowane przez Regionalne Programy Operacyjne, Europejski Fundusz Społeczny, czy fundusze pożyczkowe takie jak JEREMIE. Każdy z nich kierowany jest do nieco innych odbiorców i oparty na różnych zasadach. Jedne pomagają w finansowaniu wyposażenia, czy wprowadzeniu rozwiązań technologicznych, inne mają na celu podniesienie kwalifikacji pracowników. Z pewnością warto zapoznać się z poszczególnymi projektami i sprawdzić, czy aby dofinansowanie, a tym samym realizacja marzeń o rozwoju firmy, nie jest w zasięgu ręki.

 

 

Szczegółową analizę dofinansować z Unii Europejskiej, specjalnie dla Akademii Versum, przygotowała Agnieszka Kühl - Businesswoman Roku 2014 w kategorii „Lider w zarządzaniu salonami kosmetycznymi i SPA”.

 

 

Lekcja dostępna pod adresem: http://www.akademiaversum.pl/finansowanie-salonu-urody-srodki-unijne/

 

Więcej interesujących materiałów na temat rozwoju salonów fryzjerskich i kosmetycznych w serwisie www.akademiaversum.pl

Twarz jest naszą wizytówką i to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę poznając nowych ludzi. Każdy z nas przez pryzmat skóry swojej twarzy jest oceniany i przypisywane są mu określone cechy osobowości. Często jest to bardzo pochopne jednak nie da się tego uniknąć, dlatego o skórę trzeba dbać. Troska o naszą skórę twarzy składa się z kilku istotnych etapów i tylko ich regularne i właściwe powtarzanie jest w stanie zapewnić nam zdrowy wygląd. Jednak często o tym zapominamy i przez ciągle towarzyszący nam pośpiech lub zwykłą niewiedze przyczyniamy się do pogarszania stanu naszej skóry.

Poniżej opisaliśmy osiem najczęstszych błędów w codziennej pielęgnacji twarzy wśród osób, które zainteresowane naszymi rewolucyjnymi kosmetykami i kosmeceutykami z serii Creme Bar Visage Parfait postanowiły nam zaufać i opisać swoje problemy skórne i sposoby ich niwelowania. Po podsumowaniu wszystkich wywiadów zauważyliśmy pewne wzorce i stale powtarzające się kosmetyczne potknięcia, dlatego postanowiliśmy przerwać to błędne koło i wypunktować niewłaściwe podejścia do pielęgnacji skóry twarzy.

 

Oto lista popełnianych błędów:

 

1. Zbyt częste stosowanie peelingów
Cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. Rozpoczyna się w najgłębszej warstwie naskórka – to tutaj powstają nowe komórki, które przez ok. 2 tygodnie przesuwają się ku górze, a potem przez kolejne ok. 2 tygodnie zachodzi proces rogowacenia i obumierania komórek z wierzchniej warstwy naskórka. Martwe komórki są stopniowo złuszczane, a na ich miejscu pojawiają się nowe komórki. Proces złuszczania można przyśpieszyć stosując peelingi. Jednak nie można stosować ich częściej niż co 2 tygodnie, gdyż wierzchnia warstwa naskórka, którą ściągamy za pomocą peelingu odpowiada za ochronę naszej skóry przed mikrourazami, czynnikami zewnętrznymi czy utratą wody. Gdy stosujemy peelingi co kilka dni, tak jak osoby o skórze tłustej z tendencjami do świecenia i z zanieczyszczeniami, wpadamy w negatywną pętlę (skóra się broni i produkuje nadmiarowe ilości sebum) i narażamy naszą skórę na poważne ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia. Należy również pamiętać, że nawet po stosowaniu peelingu we właściwych odstępach czasowych nasza skóra po ich aplikacji staje się bardzo wrażliwa, dlatego należy ją chronić i pielęgnować substancjami antyseptycznymi i regeneracyjnymi, dodatkowo uzupełniając naturalnie występujące w naszej skórze gąbki wodne. Dlatego zawsze zalecamy dojście do źródła problemu i właściwe znormalizowanie produkcji sebum poprzez mniej intensywne stosowanie odpowiednich środków peelingujących.

 

2.Niewłaściwy dobór rodzaju peelingu do stanu swojej skóry

peeling enzyW naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje peelingu: bambusowy i enzymatyczny. Obydwa peelingi mają oczywiście to samo zadanie – zdejmować zewnętrzną warstwę martwych komórek poprawiając wygląd naszej skóry. Jednak nie można zapominać, że nie każdy może stosować dowolny peeling. Dla osób o cerze tłustej z tendencjami do rozszerzonych porów, krost czy zaskórników oraz osób z grubą czy nawet normalną skórą polecany jest peeling bambusowy. Jest to peeling z drobinkami pędów bambusa i papają, które w mechaniczny sposób zdejmują zewnętrzną warstwę martwych komórek. Jednak przy cerze wrażliwej czy też naczyniowej takie oczyszczanie nie jest wskazane, dlatego zalecany jest wtedy łagodniejszy peeling enzymatyczny.

 

PEELING ENZYMATYCZNY I BAMBUSOWY CREME BAR®

http://bcosmetics.com/

 

 

biomembranowy503.Skupianie się jedynie na nawilżeniu, przy jednoczesnym braku utrzymania tego nawilżenia w skórze

Na rynku istnieje wiele produktów, które nawilżają naszą skórę. Ich efekt co prawda widoczny jest zaraz po zastosowaniu, jednak poziom nawilżenia po zaledwie kilku godzinach spada zgodnie z funkcją logarytmiczną. Istotą staję się tutaj nie tyle samo nawilżenie skóry poprzez dobór odpowiedniej ilość substancji, ale utrzymanie tego nawilżenie w skórze. Gdy wierzchnia warstwa skóry jest naruszona lub gdy nasze naturalne gąbki wodne nie mają już takich duży zdolności do chłonięcia wody z naszego organizmu w zastraszającym tempie ucieka woda, a efektem tego jest szybsze starzenie się skóry. Dlatego właściwe nawilżanie skóry twarzy powinno iść w parze z regeneracją gąbek wodnych naturalnie występujących w skórze. Znając tą zależność stworzyliśmy indywidualnie dobierane biomembranowe kremy IQ z serii CremeBar®, dzięki którym już po 4 tygodniach możliwe jest zwiększenie poziomu swojego nawilżenia średnio o 17%, a przeznaskórkowa utrata wody (tzw. TEWL) zmniejsza się nawet o 50%.

 

KREMY BIOMEMBRANOWE IQ

Równowaga pomiędzy poziomem nawilżenia, a natłuszczenia

http://cremebar.pl/

 

4.Dobór nieodpowiednich dla wieku składników występujących w kosmetykach

Nasza skóra jest jak konto bankowe – ile w nią zainwestujemy tyle możemy później odzyskać. Oznacza to, że tylko systematyczna pielęgnacja od małego jest w stanie zapewnić nam optymalny wygląd. Obecnie młodzi ludzie chcą zbyt szybko stosować surowce nieodpowiednie do swojego wieku, myśląc że będzie to miało korzystny wpływ na ich skórę. Jednak nic bardziej mylnego! W takim przypadku skóra otrzymuje niewłaściwe sygnały i rozleniwia się. Problematyczne jest to, że powstałe przy tym problemy skórne nie zawsze są widoczne od razu tylko możemy je zaobserwować z dłuższego dystansu. Młode osoby powinny dobrze nawilżyć skórę, chronić ją przed słońcem i często z powodów hormonalnych dobrze ją oczyszczać, działać antyseptycznie i regulować produkcję sebum. Ludzie w średnim wieku powinny stosować się do tych samych zaleceń, jednak oni mogą już przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia się, szczególnie w okolicach oczu. Mogą one używać kwasu hialuronowego, który wypełni pierwsze zmarszczki. Osoby powyżej 50 roku życia mogą stosować już silniejsze substancje liftingujące tj. trylagen, albo środki dla osób z menopauzom tj. czerwona koniczyna, która zawiera fitohormony podobne do estrogenu, czyli kobiecego hormonu. Składniki aktywne w naszym kremach biomembranowych dobierane są w taki sposób, aby zaspokoić aktualne potrzeby skóry i nie obciążać je zanadto.

 

5.Nie czytanie składu kupowanych kosmetyków

Według przepisów UE każdy środek kosmetyczny na opakowaniu musi zawierać skład chemiczny (ingredients). Wszystkie kraje europejskie uzgodniły wspólny język INCI – oznacza to, że każdy dermatolog w Europie może analizować skład danego kosmetyku. Dodatkowo wszystkie receptury dostępne są w Centralnym Rejestrze Kosmetyków, do którego można złożyć zapytania o skład danego produktu. Nie można jednak pominąć faktu, że analiza składu wymaga dużej wiedzy i czasu, dlatego często skupiamy się na sloganach reklamowych zamiast na tym co znajduje w środku danego produktu. Doradzamy każdemu zaawansowanemu użytkownikowi sprawdzanie składu kosmetyków w Internecie, aby być w pełni świadomym jakich używamy środków. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele szkodliwych składników znajduje się w kremach. Często substancje, które zapewniają określone cechy danemu kosmetykowi mogą być alergenne, np. koloranty zapewniające kosmetykom piękną barwę, czy wszelkie zaperfumowania. Jednak świadomość konsumentów jest coraz wyższa i teraz coraz więcej osób zwraca uwagę czy w wybieranych produktach są konserwanty. Jest to bardzo słuszne podejście, gdyż one też mogą być dla nas szkodliwe. Co prawda likwidują one niechciane mikroorganizmy i tym samym zapewnia dłuższą przydatność produktu do użycia. Jednak unicestwiają one także naszą florę bakteryjną, czyli barierę ochronną skóry. A tym samym sprawiają, że skóra staje się sucha i wrażliwa. Mało firm, tak jak nasz Creme Bar® jest w stanie produkować kosmetyki z taką strukturą molekularną, w której nie rozwijają się mikroorganizmy, wiec nie potrzebne są konserwanty, a mimo to data ważności to 1-2 lata. Każdy powinien zatem sam rozważy ile zależy mu na kolorze i zapachu kremu, bo wtedy zawiera on składniki powodujące alergie i podrażnienia, a ile na pięknym wyglądzie .

8bledow

 

 

CREME BAR®

Ze względu na swoją strukturę przypomina warstwę rogową naskórka

http://cremebar.pl/

 

 

 

 

6. Brak systematycznej pielęgnacji

Skuteczna pielęgnacja to połączenie odpowiednich środków kosmetycznych, właściwego sposobu ich użytkowania oraz systematyczności. Możemy korzystać z pomocy specjalistów, np. przy określeniu rodzaju naszej cery, czy oczyszczaniu skóry twarzy, jednak to w naszych rękach spoczywa główny obowiązek pielęgnacyjny. Skóra to organ, który żyje i się regeneruje, wiec musi być odpowiednio chroniona i wspierana w swojej funkcjonalności. Zabiegi, które polecane są w salonach kosmetycznych mają z reguły mocniejszy skład i działanie, dlatego też po takiej ingerencji należy skórze pomóc w jej regeneracji poprzez aplikowanie w domu odpowiednich kremów czy kuracji witaminowych. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest badanie swojej skóry za pomocą specjalistycznej aparatury przynajmniej 2-3 razy do roku, aby sprawdzić czy stosowane przez nas kosmetyki mają dobry wpływ na kondycję naszej skóry. Możemy wtedy też ewentualnie bardziej zoptymalizować nasz program pielęgnacyjny. W Creme Bar® istnieje ok. 3 mln receptur wiec z pewnością każdy znajdzie tutaj dla siebie właściwy skład i proporcję składników, tak aby uzyskać piękną i zdrową skórę.

8bledow1

7. Niedopasowanie systemu pielęgnacji do pory roku

Nasza skóra uwarunkowana jest genetycznie, jednak nasz styl życia, odżywianie, sposób pielęgnacji czy nawet otoczenie również determinują jej wygląd. W okresach letnich mamy więcej słońca, więc powinniśmy skupić się na ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Skóra w tym okresie musi być dobrze nawilżona, ale też ważne staje się tutaj dogłębne jej oczyszczanie, np. z potu, który w tym okresie nieustannie nam towarzyszy. Natomiast w okresach zimowych występują duże zmiany temperatur i aby nasza skóra w odpowiedni sposób dopasowała się do otoczenia należy ją odżywiać. Używamy wtedy kosmetyków na bazie wszelkich witamin. Dodatkowo z powodu braku słońca nasza skóra staje się ziemista, wiec należy ją mineralizować i regenerować. Wtedy też możemy stosować mocniejsze konsystencje kremów lub pokusić się o likwidacje zmarszczek, blizn czy przebarwień. Idealnym do tego środkiem jest Retinol, czyli witamina A w czystej postaci, który jako jeden z nielicznych środków kosmetycznych otrzymał status gold, wiec działa nie tylko profilaktycznie, ale również naprawia powstałe już problemy. Dzięki systemowi Creme Bar® gdzie mamy osobno bazy i substancje aktywne możemy zmieniać receptury w zależności od pory roku, taka aby nasza skóra otrzymywała odpowiednią pielęgnację.

 

8.Stosowanie jednego kremu na dzień na noc

Prowadzimy różny tryb życia w ciągu dnia i noc, to dlaczego mielibyśmy w tych porach stosować ten sam krem? Przy standardowym trybie życia za dnia jesteśmy bardziej aktywni, więcej czasu spędzamy na zewnątrz, a przez to jesteśmy bardziej narażeni na wpływ chociażby czynników atmosferycznych tj. deszcz, wiatr czy słońce. Aby nasza skóra mogła się przed nimi chronić musi mieć dobrą elastyczność i odpowiednio dobrane kosmetyki. Skóra za dnia wykonuje nieustanną pracę w celu obrony przed mikroorganizmami, więc wtedy powinniśmy skupić się na jej ochronie. Dodajemy wtedy do kremów odpowiednie witaminy i filtry. W noc jesteśmy z reguły mniej aktywny wiec to jest czas dla naszej skóry na regenerację.

Dodatkowo jeśli chcemy uzyskać efekt brązujący, wybielający lub liftingujący wskazane jest to robienie podczas dziennej kuracji. Jednak jeśli idziemy np. wieczorem do opery i chcemy, aby nasza cera była gładka, również możemy zastosować środki liftingujące tj. trylagen. Środki, które bezpośrednio w pierwszym etapie nie wpływają na zewnętrzną warstwę naszej skóry, tylko pomagają jej od środka, np. czerwona koniczyna powinny być stosowane na noc, aby lepiej się wchłonęły.

Pamiętając o zmianie swoich niewłaściwych nawyków pielęgnacyjnych chociażby w ww. ośmiu aspektach możemy znacznie przyczynić się do poprawy wyglądu i kondycji skóry naszej twarzy.  

Dlatego zacznijmy już teraz program pięknej skóry na lato razem z Creme Bar® www.cremebar.pl