Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2014

vacavite VaCavite Prestige jest jedynym na rynku aparatem łączącym endodermomasaż z liposukcją ultradźwiękową. Dzięki takiemu połączniu można w bardzo szybki i skuteczny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegi przy pomocy tego urządzenia zostały specjalnie opracowane przez naukowców w celu wspomagania modelowania sylwetki. 


W trakcie zabiegu komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, które jest powodowane działaniem zogniskowanych fal ultradźwiękowych o bardzo wysokiej mocy oraz endodermomasażu radialnego. Trójglicerydy z komórek tłuszczowych, które były poddane zabiegowi, stopniowo odbierane są przez układ krwionośny i zostają metabolizowane przez wątrobę. Natomiast wolne kwasy tłuszczowe, które zostają uwolnione podczas terapii są przetwarzane poprzez naturalne procesy fizjologiczne organizmu. Działanie fal ultradźwiękowych emitowanych przez urządzenie nie narusza otaczających narządów – naczyń krwionośnych, mięśni ani nerwów.

odchudzanie1Pojedyncza terapia przeprowadzana jest na wybranej partii ciała. W trakcie przesuwania specjalnej głowicy po skórze, emitowane fale przenikają ją i powodują efekt kawitacji. Dodatkowo, dzięki końcówce podciśnieniowej, dochodzi do drenażu limfatycznego, a rezultaty zabiegu są bardziej widoczne.
Terapia ta jest całkowicie bezbolesna i trwa od 20 do 40 minut, w zależności od wybranej partii ciała. Zaleca się, aby zabieg powtórzyć po około 14 dniach i w ciągu trwania serii możliwie jak najbardziej odciążyć wątrobę – spożywać lekkie posiłki i pić minimum 2 litry wody dziennie.

Już po pierwszej terapii pacjent jest w stanie zobaczyć efekty – gładszą oraz jędrniejszą skórę. Każdy kolejny zabieg będzie powodował utratę centymetrów oraz redukcję cellulitu i rozstępów na wybranej części ciała. Pełne rezultaty terapii widoczne są po kilku tygodniach serii zabiegów. Po nich obwód ciała w miejscach poddanych terapii zmniejszają się, a waga spada. Wyraźnie zauważalne zmiany motywują pacjentów do podtrzymywania diety, więc można powiedzieć, że zabiegi stanowią dobrą motywację do podtrzymywania zdrowego trybu życia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża, karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • zakrzepowe zapalenie żył;
  • stymulator serca oraz metalowe implanty;
  • krwawienie i łuszczyca w miejscu wykonywania zabiegu;
  • choroby nerek oraz wątroby;
  • stosowanie aspiryny i leków przeciwzapalnych na dwa tygodnie przez zabiegiem;
  • stosowanie leków sterydowych.

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

 

Źródło: www.dermedik.pl

usuwanie1Dlaczego ważne jest, aby usunąć cały kolor z ciała?

Pigmenty do tatuażu zawierają bardzo trujących składników, jedne są rakotwórcze inne powodują alergie. Na przykład: metale ciężkie, nikiel, chrom, kobalt, ołów, tytan, bar, glin, miedź. Inne to metanol, alkohol izopropylowy, glikol etylenowy, formaldehyd, ślady arsenu i antymonu kadmu. Laserem boli, a kolor pozostaje w organizmie. Zamiast zostać odfiltrowany, akumuluje się w węzłach chłonnych, wątrobie, pęcherzyku żółciowym i tak dalej. 

 

To niebezpieczne, jeżeli tusz nie jest usunięty w całości.usuwanie2

"Wyniki badan świadcza, że w rzeczywistości pigmenty są rakotwórcze, zwłaszcza jeśli się je wypala. Więc używanie lasera do usuwania tatuaży nie jest bezpieczne. Laser pozostawia w organizmie cząsteczki pigmentów, które migrują do węzłów chłonnych i dostają się do krwiobiegu. U przedwcześnie zmarłych, w węzłach chłonnych można znaleźć całą tęcze kolorów."

 

Profesor Jørgen Seerup, Klinika Dermatologii, Szpital Bispebjerg, Dania. 

 

Skinial to jedyny system na rynku, który usuwa tusz z organizmu poprzez skórę. 

 

Usuwanie tatuażu za pomocą kwasu mlekowego

Skinial opracował produkt do usuwania tatuaży na bazie kwasu mlekowego. Jest on najpowszechniej usuwanie3występującym kwasem w naturze. W postaci mleczanu jest naturalnym składnikiem organizmu ludzkiego i ważnym produktem pośrednim metabolizmu. Kwas mlekowy jest obecny w pocie, mięśniach, osoczu krwi w nerkach i pęcherzyku żółciowym jak również w ślinie.

 

Jest składnikiem prawie wszystkich szamponów, wielu produktów kosmetycznych i spożywczych. Antyseptyczne działanie mleczanu chroni skórę przed czynnikami chorobowymi.

 

Produkt do usuwania tatuażu firmy Skinial oparty na kwasie mlekowym jest bardzo bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się tatuaży z organizmu. Bardzo rozcieńczony roztwór kwasu mlekowego, który jest podawany na skórę metodą Skinial rozpada się automatycznie, bez pozostawiania żadnych resztek w ciągu 30 minut od reakcji (tj. odrzucania cząsteczek pigmentu) i usuwa tatuaż.

 

Kwas mlekowy w stężeniu aż do 40 % jako środek złuszczający chemiczny twarzy i ciała, nawet w dużej ilości 50 ml lub więcej. Lekarze stosują stężenie ponad 70 % do leczenia trądziku.

 

Z zasady dermatolodzy nie wiele wiedzą na temat usuwania tatuażu za pomocą kwasu mlekowego. Niestety niektóre oficjalne oświadczenia wydawane przez BfR (Federalne Ministerstwo Ochrony Żywności) wielokrotnie prowadzą do dyskredytacji tej metody usuwania tatuaży. Większość specjalistów nie uświadomia sobie, że ocena skóry zależy bardziej od wartości pH niż stopienia kwasowości. W przypadku Skinial, płyn do usuwania tatuażu jest o wartości pH powyżej 3, co jest porównywalne z wieloma produktami kosmetycznymi, których bezpieczeństwo zostało już ocenione. Coca Cola na przykład ma wartość pH 2,3.

 

Skinial: My nie rozjaśniamy..... my usuwamy tatuaże.

 

Źródło: http://www.skinial.com/pl/

Kobiety_po_urodzeniu_dziecka_coraz_szybciej_wracaj_do_pracy_zawodowej-fot-FotoliaNie tak dawno w Internecie pojawiły się zdjęcia 30-letniej Olivii Wilde, gwiazdy „Dr House’a”, która dziesięć tygodni po ciąży wygląda… jakby nigdy w ciąży nie była. Jej figura jest wprost idealna. To tylko jedna z licznych aktorek i modelek, które po urodzeniu dziecka w zaskakująco szybkim tempie wracają do formy. Można by zapytać, jak one to robią?

zmiany_paznokciPrążki, odbarwienia, nietypowy kształt – zmiany na paznokciach mogą nam wiele powiedzieć o stanie naszego organizmu. Dowiedz się, co może być ich przyczyną.

 

Paznokcie są doskonałą pomocą w diagnozowaniu zmian zachodzących w organizmie – ich barwa i kształt mogą nam wiele powiedzieć o ogólnym stanie naszego zdrowia, a także zwrócić uwagę na objawy chorób i odpowiednio wcześnie je wykryć. Poniżej opisaliśmy najczęstsze zmiany paznokci wraz z możliwymi przyczynami ich wystąpienia. Należy jednak pamiętać, że nie każda zmiana oznacza poważną chorobę, niemniej jeśli przedłużające się zaburzenia struktury czy zabarwienia paznokcia zaczynają nas niepokoić, najlepiej skonsultować się z lekarzem.

 

Zmiany kształtu i struktury paznokci: 

Podłużne prążki. Bywają objawem niedoboru witamin, stanu zapalnego w organizmie, zaburzeń  hormonalnych lub chorób układu krążenia. Często pojawiają się wraz z wiekiem, w związku z czym u osób starszych w większości przypadków nie oznaczają niczego niepokojącego.

 

Poprzeczne bruzdy. Mogą być wynikiem uszkodzenia macierzy paznokcia (głównie spowodowanym zbyt częstym lub nieprawidłowym manicure – wycinaniem skórek osłaniających macierz), ostrych chorób zakaźnych, zaburzeń metabolizmu i chorób układu pokarmowego.

 

Paznokcie wklęsłe/łyżeczkowate. Płytka paznokcia przybiera kształt łyżeczki: pośrodku jest wklęsła, a brzegi są wywinięte do góry. U małych dzieci rzadko kiedy są objawem chorób czy zaburzeń i traktuje się je raczej jako zmianę przejściową. U dorosłych mogą świadczyć o niedokrwistości i niedoborze żelaza, niedożywieniu czy zaburzeniach hormonalnych.

 

Paznokcie wypukłe/zegarkowe. Płytka paznokcia przypomina zegarek – jest wypukła i zakrzywiona. Zmiana ta może sugerować choroby płuc, układu krążenia, wadę serca lub marskość wątroby. Wymaga jak najszybszej konsultacji z lekarzem.

 

Paznokcie szponowate. Płytka paznokcia ciemnieje, jest znacznie wydłużona, zgrubiona i zagięta, przez co przypomina szpon. Najczęściej zmiana ta jest wynikiem powtarzających się urazów mechanicznych paznokci, a u osób starszych, które dużo leżą, może wskazywać na niedożywienie paznokci. Zmianę usuwa się chirurgicznie.

 

Paznokcie rozdwajające się. Mogą wskazywać na nieprawidłową pielęgnację (np. na niewłaściwe używanie pilnika), być następstwem urazu paznokcia lub ekspozycji na silne detergenty.

 

Zanik płytki paznokciowej. Płytka paznokcia stopniowo się zmniejsza, a w skrajnych przypadkach – dochodzi do jej zupełnego zaniku. Zaburzenie to może być uwarunkowane genetycznie lub nastąpić wskutek urazu lub chorób paznokci, jak łuszczyca czy liszaj płaski.

 

Zmiany koloru paznokci:

Białe plamki. Jeżeli plamki są okrągłe i drobne, najprawdopodobniej oznaczają niedobór wapnia w organizmie (rzadziej cynku lub żelaza) albo uszkodzenia macierzy paznokcia (występujące np. przy zbyt mocnym wycinaniu skórek czy zranieniu pilnikiem).

 

Białe paznokcie. Jeśli zmiana barwy na białą obejmuje większą część paznokcia i jest trwała, można podejrzewać marskość wątroby lub zespół nerczycowy.

 

Blade paznokcie. Najczęściej towarzyszą anemii – właściwa barwa paznokcia powraca po jej wyleczeniu.

 

Brązowe paznokcie. Brązowe zabarwienie jednego paznokcia po jego urazie może oznaczać wylew krwi pod płytką paznokcia. Zabarwienie wchłonie się samoistnie, jeśli wylew nie był duży. Innymi przyczynami takiego zabarwienia mogą być niektóre leki czy barwniki w lakierach do paznokci, a w przypadku palaczy – substancje smołowate zawarte w papierosach.

 

Czarne paznokcie. Zmiana zabarwienia może być skutkiem urazu, grzybicy, cukrzycy lub niedokrwienia kończyn dolnych. Może też wiązać się ze znamionami lub czerniakiem.

 

Niebieskoszare lub sine paznokcie. Takie zabarwienie mogą powodować: zatrucie azotanem srebra, niektóre leki czy choroby krążenia.

 

Zielone paznokcie. Najczęstszym sprawcą tej zmiany jest zakażenie pałeczką ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa).

 

Żółte paznokcie. Występują bardzo często u osób malujących paznokcie lakierami o wyrazistych lub ciemniejszych barwach. Długotrwała zmiana zabarwienia może wskazywać na grzybicę, łuszczycę, żółtaczkę lub zespół żółtych paznokci.

 

Źródło: http://www.vitalogy.pl/

Targi Urody BEAUTY EXPO

to nowa impreza kosmetyczno-fryzjerska,

która odbędzie się 11-12 października 2014 roku

w Gliwicach na Śląsku.

beauty expo” to impreza poświęcona wszystkim produktom i usługom        z branży piękna, w tym: pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetologii, makijażu  i wizażu,  pielęgnacji i stylizacji włosów, stylizacji paznokci, masażu           i fizjoterapii, profilaktyki i terapii otyłości, perfumerii, dietetyki, suplementacji, fitnessu, etc.

Zdrowe odżywianie to podstawa! To właśnie żywność dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. On wtedy funkcjonuje poprawnie a my nie potrzebujemy lekarstw i lekarzy. Faktem jest jednak, że w dzisiejszych czasach większość społeczeństwa choruje na tzw. choroby cywilizacyjne, a niedobory żywieniowe i zatrucie organizmu toksynami są przyczyną większości chorób.

Co to jest zakwaszenie ?
Jak wiemy jeszcze ze szkoły, kwas jest substancją żrąca. Kwas spala czyli utlenia. Aby go zneutralizować należy go rozcieńczyć. Organizm rozcieńcza wodą. Dlatego woda jest najważniejszym składnikiem naszego ciała oraz naszej diety.

Kto tu rządzi ?

Ciało człowieka składa się z komórek. Jest ich w naszym ciele ok. 80 bilonów. Wszystkie te komórki współpracują ze sobą tworząc tkanki i narządy czyli doskonale zorganizowaną super-społeczność. Każda komórka posiada układ pokarmowy, oddechowy, nerwowy
i wydalniczy. Tak samo jak nasze ciało. Komórki można porównać do małych piecyków, które spalając generują energię oraz kwaśną pozostałość po spalaniu. Nasze ciało usuwa ją angażując m.in. nerki, wątrobę, płuca i jelita. Komórki najskuteczniej pracują wówczas, gdy w organizmie zachowana jest równowaga kwasowo-zasadowa. Bez niej utrzymanie zdrowia nie jest możliwe. Już na początku ubiegłego stulecia wykazano drogą naukową, iż podłożem wszelkich stanów chorobowych w tym nowotworów, jest zakwaszenie organizmu. Jest to wręcz logiczne. Organizm posiada układ regulujący ale jest on oparty na zasobach, tzn. że działa tylko wtedy, gdy jesteśmy odpowiednio odżywieni i NAWODNIENI.

Jak to opanować ?

Poza prawidłową dietą i unikaniem stresu, jedną z bardzo skutecznych metod wprowadzania równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie, jest picie jonizowanej wody alkalicznej o niskim potencjale Redox. Jej podwyższone Ph neutralizuje kwasy a niski potencjał redox z wyjątkową skutecznością działa przeciwutleniająco, czyli blokuje wolne rodniki. A to właśnie wolne rodniki są przyczyną degeneracji tkanek, uszkodzonego DNA
a co za tym idzie, procesu starzenia. Nowotwór powstaje wyłącznie w środowisku kwaśnym. Jest to fakt bezsporny dla świata nauki i medycyny i znany od około 100 lat.
Niestety wygląda na to, że środowisko medyczne fakt ten skutecznie ignoruje.

Jak można skuteczniej nawodnić organizm ?

Cząsteczki jonizowanej wody alkalicznej są dużo mniejsze niż w innych wodach pitnych. Zawierają mniej molekuł ( 6 do 8) w porównaniu do cząsteczek wody z kranu czy butelkowanej wody mineralnej, które składają się z ok.18 takich molekuł. Jeśli porównamy błonę komórkową do kilkukrotnie złożonej gazy i wylejemy na nią kefir (czyli wodę kranową lub mineralną, bo dla komórki będzie ona miała taką gęstość) – to duża jej część nie przedostanie się do jej wnętrza. Inaczej z alkaliczną wodą jonizowaną, której dużo mniejsza cząsteczka z łatwością przenika do wnętrza komórki. A to przenikanie właśnie jest najważniejsze do zaopatrywania naszego organizmu w substancje odżywcze oraz odprowadzanie kwaśnych produktów przemiany materii.

Jak dostarczyć więcej tlenu ?

Jonizowana woda alkaliczna powstaje w wyniku oddzielenia od siebie w procesie jonizacji, kwasowych i zasadowych cząsteczek wody. Część kwasowa zostaje oddzielona od alkalicznej, przeznaczonej do picia, zawierającej potężną dawkę wolnych elektronów, które ZAMIENIAJĄ wolne rodniki w tlen, łatwy do wykorzystania przez nasze komórki.
Tlen w atmosferze różni się od tlenu w organizmie właśnie ilością elektronów.
Temu z atmosfery ich brakuje i gdy je odbiera to nazywamy to utlenianiem. Przeciwutlenianie lub antyoksydacja to oddawanie elektronów.
Bardzo istotna jest przy tym jakość wody z której wytwarzana jest jonizowana woda alkaliczna. Pewne jest to, iż woda z kranu najczęściej nie nadaje się do tego celu.

To dlaczego nie jest to u nas powszechnie znane ?

Zwolennikami spożywania wody alkalicznej jonizowanej, są Japończycy, którzy słyną z długowieczności. Taka woda jest tam powszechnie znana i stosowana. Przeprowadzili oni także badania, z których wynika, że picie jonizowanej wody alkalicznej znacząco przedłuża życie, gdyż jest ona silnym antyoksydantem. Tę opinię podziela i potwierdza Japońskie Ministerstwo Zdrowia. U nas coraz bardziej wzrasta świadomość w tej dziedzinie.

Czyli jaka z tego korzyść ?

Kiedy wrzucimy kawałek żelaza do takiej wody to żelazo to nie zardzewieje.
Jonizowana Żywa Woda Alkaliczna może odwrócić efekty wysoko kwasowej diety, neutralizując zakwaszenie, co bezpośrednio wiąże się z usuwaniem złogów. Ponadto poprawia się nasze krążenie, regulujemy ciśnienie tętnicze. Kiedy poziom zakwaszenia jest zbyt wysoki, komórka, chroniąc się przed nim, ogranicza przepływ płynów zewnątrz-
i wewnątrz komórkowych blokując tym samym układ krążenia, który zwiększa ciśnienie, próbując wymusić wymianę płynów i dlatego powstaje nadciśnienie. Tworzą się opuchlizny z powodu nagromadzania się płynów międzykomórkowych. Gromadzi się cholesterol aby chronić naczynia krwionośne. Jeśli organizm zostanie odkwaszony to ciśnienie się normalizuje, opuchlizny ustępują i obniża się poziom cholesterolu. Można powiedzieć, że dopiero gdy transport działa, czyli do wnętrza komórki przedostaje się odpowiednia ilość substancji odżywczych, to funkcjonuje zaopatrzenie oraz wydalanie toksyn, czyli ‘utylizacja odpadów’ na poziomie komórkowym. I wtedy komórka jest czysta i zdrowa, a DNA jest chronione. Poprawia się samopoczucie i dotlenienie organizmu, ponieważ jonizowana woda o niskim potencjale Redox oddziałuje na poziomie komórkowym. Dodatkowe dotlenienie zapewnia działanie przeciwutleniające, gdyż wolne rodniki uzupełnione w elektrony stają się pełnowartościowymi cząsteczkami tlenu, które bezpośrednio wykorzystywane są przez nasze komórki. Tak właśnie funkcjonuje młody i nie ‘zapchany’ organizm.
Aby skutecznie skorzystać z dobrodziejstw jonizowanej wody alkalicznej potrzebna jest jedynie konsekwencja w działaniu, pijąc na co dzień jonizowaną wodę alkaliczną.

Źródło: http://sklep.wodaredox.com

Pijesz i chudniesz.

Gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, należy połączyć ćwiczenia z odpowiednio zbilansowaną dietą. Są jednak napoje, które przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej, przez co szybciej osiągniemy zamierzony cel.

Depilator, wosk a może krem?

Wiele kobiet ma problem z wybraniem najlepszej metody na depilację dla swojego ciała.

Gdy odsłaniamy coraz więcej, chcemy prezentować się jak najlepiej.

Wyrastające włoski czy podrażnienia nie zawsze muszą przysparzać nam tylu problemów.

sculptraZabieg stosowany jest w medycynie już ponad 30 lat i uznawany jest za hit w dziedzinie kosmetologii dermatologicznej. Sculptra jest preparatem bardzo bezpiecznym, biodegradowalnym i dzięki swoim właściwościom potrafi odmłodzić pacjenta nawet o 10 lat. Kwas polimlekowy stał się prawdziwym eliksirem młodości, a dzięki temu że rozkłada się całkowicie w ludzkim organizmie, można go z powodzeniem stosować w różnych dziedzinach medycyny.

 

Strona 1 z 3