Artykuły filtrowane wg daty: maja 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: maja 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: maja 2014

depilacjawciazyKobieta w ciąży nie musi rezygnować z pielęgnacji swojego ciała i atrakcyjnego wyglądu. Powinna ona jedynie być ostrożniejsza w doborze kosmetyków i zabiegów upiększających.

 

 

aer12345Mówiąc o starzeniu się, najczęściej myślimy o zmarszczkach na twarzy. Mało kto zastanawia się nad zmianami, jakie zachodzą w miejscach intymnych. Tymczasem ich wygląd wraz z biegiem lat ulega zaburzeniu, poprzez np. zanik tkanki tłuszczowej. Może to odebrać satysfakcję z życia intymnego, a w skrajnych przypadkach nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie. Co na to ginekologia estetyczna?

 

 

 

kolorowe-oko-8_2482158Worki pod oczami dodają lat naszej twarzy i odbierają jej świeżość i blask. Ich pojawienie się może być spowodowane różnymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Przede wszystkim za ich powstawanie odpowiada odwodnienie organizmu, niewyspanie, przyjmowanie niektórych leków, nadmiar słońca, gorąca kąpiel,  zbyt dużo soli w diecie, palenie papierosów i picie alkoholu. Oczywiście dużą rolę odgrywają uwarunkowania genetyczne oraz wiek, ponieważ wraz z upływem czasu spada napięcie mięśnia okrężnego oka, co sprzyja tworzeniu się obwisłej skóry pod oczami.


karboksyterapia mesologicAktualnie w branży medycyny estetycznej i kosmetologii, metoda karboksyterapii jest często wykorzystywana ze względu na możliwość zastosowań w przypadku wielu problemów skórnych oraz wyjątkowych rezultatów.

 

Wskazania do zastosowania karboksyterapii

Nazwany cudownym gazem dwutlenek węgla wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej reguluje krążenie, wspomaga eliminację cellulitu, blizn, rozstępów oraz nadmiernych kilogramów, ale także leczy łysienie, odmładza skórę oraz eliminuje jej zwiotczenie.

 

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

To iniekcja dwutlenku węgla pod skórę przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia.

inco2 1

 

Metoda działania terapii dwutlenkiem węgla

Po aplikacji dwutlenku węgla do tkanek podskórnych poprzez małą igłę gaz przenika do znajdujących się w pobliżu tkanek, powodując ich rozszerzenie. Wówczas powoduje, że większa ilość tlenu i krwi przepływa między komórkami skóry, tym samym powodując ich odżywienie, w efekcie również poprawia mikrokrążenie i regeneruje skórę. Ponadto zostaje aktywizowana produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna. Dwutlenek węgla sprawia, że powstają także nowe naczynia krwionośne, dzięki czemu w ekspresowym czasie następuje odbudowa i poprawienie kondycji naskórka.

 

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Terapia dwutlenkiem węgla jest zabiegiem medycznym, który powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego i dobrze przeszkolonego specjalistę. Efekty jego działania zostały przebadane i okazuje się, że jest to skuteczna metoda poprawy wyglądu skóry, pozbawiona skutków ubocznych.

 

Kiedy wybrać się na karboksyterapię?

Zabiegi karboksyterapii ze względu na szerokie spektrum zastosowania sprawdzają się w wielu problemach skórnych. Nie tylko poprawiają kondycję skóry okolic oczu, szyi i dekoltu oraz eliminują zmarszczki, cellulit, i rozstępy, ale również są remedium na cienie pod oczami czy łysienie. Ta nieinwazyjna metoda jest doskonałym zamiennikiem dla inwazyjnych metod laserowego usuwania rozstępów czy blizn.

 

Źródło: www.mesologic.pl/karboksyterapia/

 

Czy_haluksy_odrastajZastanawiasz się nad operacją haluksów, ale boisz się, czy po zabiegu haluks „nie odrośnie”? Przeczytaj nasze porady.

 

Haluksy to coraz powszechniejszy problem. Haluks, czyli paluch koślawy, to deformacja, która spędza sen z powiek niejednej z nas. Powoduje ból i problemy z chodzeniem, a nieleczona choroba tylko postępuje.

 

  ginekologia_estetyczna_fot._FotoliaWśród Polek wzrasta zapotrzebowanie na zabiegi ginekologii estetycznej mimo, że tego typu działania nadal powszechnie mogą wydawać się fanaberią i wymysłem specjalistów od poprawiania urody. Świadomość kobiet oraz potrzeba poczucia własnej atrakcyjności i dbania o siebie wzrastają, dlatego laserowe odmłodzenie pochwy, czy wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym są obecnie często wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki Triclinium potwierdza ten trend i wymienia całą listę zabiegów z tej dziedziny, na które zgłaszają zapotrzebowanie jego pacjentki.

warzywa-i-owoce_2Natura to bogate źródło substancji aktywnych, które można wykorzystać do pielęgnacji, upiększania i poprawy kondycji skóry. Koncerny kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych, lepszych receptur preparatów na „wieczną młodość”. Jednym z naturalnych związków, które mogą stać się hitem kosmetycznym i zapewnić większą skuteczność w walce ze starzeniem się są karotenoidy.

Jakie składniki  kremów pozwolą na pozbycie się tego kłopotu?

Piegi i przebarwienia pojawiają się najczęściej na najbardziej widocznych miejscach na ciele, czyli twarzy i dłoniach.

To powoduje wiele kompleksów, ale nie każdy wie, jak skutecznie z tym walczyć.

Alternatywa laserów frakcyjnych

Rewolucyjne urządzenie na zawsze zmieni Twoje postrzeganie zabiegów mezoterapii. Niespotykana skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. Urządzenie pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu urządzenia jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

 

Za młody wygląd naszej twarzy odpowiada nie tylko brak zmarszczek. Dużo ważniejszą rolę spełnia zachowanie jej naturalnych, regularnych proporcji. Z wiekiem w organizmie człowieka dochodzi do ścieńczenia warstwy podstawnej i spłaszczenia granicy naskórkowo-skórnej. Towarzyszy temu degeneracja włókien kolagenowych i sprężystych, spadek aktywności i syntezy fibroblastów. W efekcie wraz z upływem lat obserwujemy charakterystyczne zapadnięcia, głównie widoczne w okolicy skroni, policzków i żuchwy.

Strona 1 z 3