Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2014

Pure Concentrated Organic Minerals™ to 77 Minerałów i 18 Aminokwasów w płynie pochodzenia naturalnego roślinnego, o niezwykłych właściwościach wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dla lepszego zdrowia i energii. Prawie 900 kropli w butelce. Super wydajne.

 

 

Faldki_marionetki_zrodlo123rf„Kurze łapki”, „chomiczki”, „lwia zmarszczka” to tylko niektóre ze znanych, potocznych określeń na problemy starzejącej się skóry. Wśród nich znajdują się również „bruzdy marionetki”, czasem określane po prostu jako „marionetki”. Co kryje się pod tą teatralną nazwą i czy jest jakiś sposób, by szybko pozbyć się tego mankamentu?

 

 

Czy to prawda, że tłuszcze są chorobotwórcze?

Tłuszcze są niezbędnym elementem naszego codziennego pożywienia. Około 30 procent dziennej dawki kalorii powinno składać się z tłuszczy, co do tego eksperci żywienia są jednomyślni. Niestety często się zdarza, że spożywamy więcej tłuszczy niż potrzebujemy – jest to smutny fakt, który prowadzi do otyłości. Jeszcze większym błędem jest to, że tłuszcze te są słabej jakości, a spożywając je możemy się faktycznie rozchorować. Można do nich zaliczyć tzw. „tłuszcze trans“. Jest to produkt przemysłowego utwardzania tłuszczów, który jest stosowany przede wszystkim przy produkcji fast foodów czy też dań gotowych. Na przykład w Nowym Yorku, ale także w Danii tłuszcze, które są bezpośrednio związane z chorobami układu krążenia są zabronione. Niestety w Austrii czy też w Niemczech i Polsce polityka jest tak ściśle związana z gospodarką, że nie powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie wprowadzenia takiego przepisu. Można mieć tylko nadzieję, że wystarczy informowanie ludzi o unikaniu tych tłuszczów.

 

 


1. Depilacja laserowa.

Obecnie jedyną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa (fotoepilacja). Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera daje oczekiwane, trwałe efekty.

Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę - barwnik). Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) - po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum cztery razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów - zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

 

2. Zamykanie naczynek.

Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i kończynach dolnych są częstym problemem estetycznym wielu osób. Urządzenie IPL usuwa i zapobiega powstawaniu powierzchownych zmian naczyniowych takich jak teleangiektazje (pajączki, naczyniaki, objawy trądziku różowatego).

Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Całe przedsięwzięcie nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.

Zabiegi są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

 

3. Fotoodmładzanie - redukcja zmarszczek.

Fotoodmładzanie skóry łączy w sobie usuwanie zmian naczyniowych, zaburzeń pigmentacyjnych oraz pobudzanie regeneracji i odbudowy kolagenu, co powoduje wygładzenie skóry twarzy, likwidację drobnych zmarszczek, zwężenie porów i ogólną poprawę faktury skóry. Zabiegi z użyciem systemu IPL B3+ nie wyłączają klientki z życia codziennego, nie są bolesne i nie pozostawiają blizn.

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: rumień, teleangiektazje, piegi i inne zmiany pigmentacyjne, ścieńczenie naskórka, zmarszczki, rozszerzone pory, ogólna poprawa wyglądu skóry - poprawa kolorytu, wygładzenie i przywrócenie młodszego wyglądu.

Zabiegi można wykonywać co 3-4 tygodnie. Efekty są widoczne po 1-3 zabiegach. Dzięki temu klientka oszczędza czas i pieniądze. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 5-6 zabiegów, w celu utrzymania efektów rekomenduje się również zabiegi przypominające (jeden lub dwa razy w roku).

 

4. Urządzenie IPL - leczenie trądziku pospolitego.

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek).

Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian - 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania:

 • osoby u których występuje nadwrażliwość na światło,
 • osoby stosujące leki światło-uczulające (antybiotyki, isotretynoinę),
 • kobiety w ciąży.

5. Urządzenie IPL - leczenie trądziku różowatego.

Leczenie polega na serii naświetlań urządzeniem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają..

Jest to seria ok. 4-5 naświetlań. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jednak jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.

 

 

» IPL-SM - kolorowy wyświetlacz z polskim menu, urządzenie przenośnie

Profesjonalne urządzenie wykorzystujące najnowocześniejszą technologię zastosowania energii świetlnej (Intensywne Pulsacyjne Światło) w zabiegach kosmetycznych i medycznych.

Nowy model przenośnego IPL z jedną głowicą, umożliwia przeprowadzanie szeregu efektywnych zabiegów, bez konieczności stosowania dodatkowej lampy. W prosty sposób zakładamy jedynie szafirowe filtry. Intensywność długości fal: 420nm, 510nm, 560nm, 640nm i 755nm. Zmieniając jedynie intensywność impulsów można wykonać zabiegi:

 • Depilacja laserowa - trwałe usuwanie owłosienia,
 • Skuteczne zabiegi: usuwanie zmarszczek - fotoodmładzanie, redukcja przebarwień, zamykanie naczynek/usuwanie rumienia, leczenie trądziku.

Urządzenie IPL-SM - cena promocyjna: 15 900 zł brutto (przy 3 letnim leasingu opłata: ok. 450 zł/mc. Uproszczona procedura - tylko dokumenty rejestrowe firmy, szczegóły pod nr tel: 535 557 988)
Promocja cenowa ważna do: 30.06.2014
Cena zawiera:

 • 2 lata gwarancji oraz serwis pogwarancyjny,
 • urzadzenie zastepcze - w przypadku usterki gabinet nie zostanie bez urzadzenia,
 • możliwy transport urządzenia do Państwa gabinetu,
 • 5 godz., szczegółowe szkolenie prowadzone przez kosmetologa, pracującego na co dzień w naszym gabinecie: Centrum Med-Estetica (nasze doswiadczenie w wykonywaniu zabiegów IPL oraz E-Light: 5 000 000 impulsów na dzień 16.11.10),
 • stałe bezpłatne konsultacje kosmetologiczne dot. obsługi urządzenia i sposobu wykonywania zabiegów (ponieważ żadne szkolenie nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania zw. z obsługą urządzenia i np. przeciwwskazaniami do zabiegu uruchomiliśmy specjalny numer telefonu oraz adres mailowy tylko i wyłącznie dla naszych klientów. Żeby nie wyrządzić krzywdy klientowi i go nie poparzyć w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości po zakupie prosimy klientów o kontakt z nami),
 • certyfikat ukończenia szkolenia,
 • pisemny program szkoleniowy,
 • szczegółową kartę konsultacyjną i oświadczenie dla klienta gabinetu,
 • instrukcje w j. polskim,
 • lampę w głowicy na 100 000 impulsów (nowa lampa- 2000 zł brutto),
 • 4 filtry zabiegowe (szafirowe) w zestawie,
 • okulary dla przeprowadzającego zabieg oraz dla klienta.

Radzimy nie podejmować decyzji o zakupie urządzenia zbyt pochopnie, bo na rynku są różne urządzenia - niektóre awaryjne. Przed podjęciem decyzji zawsze trzeba się zgłosić do sprzedawcy - przyjechać, zapoznać się z urządzeniem a przede wszystkim poddać się próbnemu zabiegowi i samemu sprawdzić skuteczność (zapewniamy, że w przypadku naszych urządzeń IPL i IPL+RF skuteczność np. przy usuwaniu owłosienia jest mierzalna). Co do awaryjności i jakości współpracy to warto pytań innych klientów danej firmy - lista naszych klientów znajduje się w zakładce: Nasi Klienci. W razie zainteresowania urządzeniem zapraszamy na szczegółową, bezpłatną prezentację połączoną z próbnym zabiegiem. Prosimy o umawianie się z ok. tygodniowym wyprzedzeniem - kontakt do współwłaściciela: 605 151 341.

 

Źródło:


 

Wiele tradycyjnych środków czyszczących może powodować problemy zdrowotne lub sprzyjać ich powstawaniu. Na czele listy znajdują się wszelkie alergie, a zaraz za nimi podrażnienia oczu i skóry. Niektóre z tych środków są tak agresywne, że podejrzewa się je mocno o wywoływanie chorób płuc, wad wrodzonych a nawet nowotworów. Ponieważ produkty czyszczące używane są codziennie w wielu gospodarstwach domowych, zmiana ich na nieszkodliwe środki jest ważnym krokiem na drodze do zdrowszego stylu życia.

 

akademia_versum_logoRusza internetowy kurs dla managerów salonów – Akademia Versum


Od dziś w sieci działa nowy serwis kierowany do osób z branży hair & beauty. Akademia Versum to edukacyjna inicjatywa jednego z producentów oprogramowania dla salonów. W serwisie będzie można znaleźć opracowane przez specjalistów materiały z zakresu zarządzania, finansów, sprzedaży czy marketingu.

Bliższe informacje o RF 300 Mono & Bipolar

Fale radiowe RF 300

Fale radiowe (promieniowanie radiowe) są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd. Jeszcze kilka lat temu fale radiowe kojarzone były tylko i wyłącznie z odbiornikami grającymi, obecnie jednak są już szeroko rozpowszechnione w kosmetyce, fizjoterapii i medycynie.

Działanie kosmetyczne fal radiowych polega na termolizie (diatermii) przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim napięciu. Zmiana energii powoduje wytwarzanie ciepła, które rozgrzewa ośrodek (naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną), a w przypadku fizjoterapii - mięśnie i stawy. Urządzenia wykorzystujące zjawisko fal radiowych do zabiegów kosmetycznych istnieją od niedawna. Obecnie pojawia się ich coraz więcej, bo i zapotrzebowanie na nie rośnie.

Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych polegają na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza), w której kolagen ulega skurczeniu, a następnie napina się, odnawiając swoją strukturę.

Podwyższona temperatura stymuluje również fibroblasty do produkcji białek: kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie napięcia i elastyczności skóry. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej na zasadzie selektywnej termoindukcji fala radiowa rozbija tłuszcz (lipoliza), nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Poprawia także krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Metodą tą można również transportować przezskórnie związki aktywne na zasadzie mezoterapii bezigłowej. Dla uzyskania efektu fizjo-chemicznego urządzenie powinno emitować prąd o natężeniu minimum 1A, a częstotliwość fal radiowych powinna być wystarczająco wysoka, by uniknąć niepożądanych efektów ubocznych (poparzenia). Obecnie na rynku, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, wykorzystuje się urządzenia emitujące fale mieszczące się w przedziale 700- -40,46 kHz. Fale radiowe w kontakcie ze skórą powodują efekt Joule’a, który polega na uwolnieniu ciepła poprzez natężenie elektryczne. W fizykoterapii i kosmetologii wykorzystuje się pole wysokiej częstotliwości, która pozwala na szybką zmianę polaryzacji. Eliminuje to ryzyko skutków ubocznych w postaci skurczów mięśni, migotania przedsionków czy innych objawów. Dzięki zastosowaniu częstotliwości powyżej 400 kHz bez ryzyka porażenia prądem można wykorzystać w zabiegach kosmetycznych wiązki o wyższym natężeniu.

Cechy urządzenia RF 300


 • Większy zakres zastosowań: zakres zabiegów dla wszystkich rodzajów skóry, zastosowanie ma pełen zakres,
 • Zagwarantowane bezpieczeństwo: Podczas zabiegu temperatura na skórze jest zmniejszana i stabilna,
 • Szybki rezultat: Ogrzanie tkanki kolagenowej w trakcie zabiegu powoduje kurczenie się, stymulując tkankę do wytwarzania większej ilości kolagen. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wzmocniona oraz napięta,
 • Długotrwały efekt: Po 2-6 miesiącach, kollagen będzie się wiązać dzień za dniem. Skóra stanie się gładsza, a zmarszczka będzie niewidoczna. Efekt ten utrzyma się przez długi czas,
 • Technologia high-tech - nieporównywalna z tradycyjnymi metodami wygładzania zmarszczek I modelowania ciała. Urządzenie RF jest bardzo modne na rynku i coraz więcej salonów decyduje się na jego zakup,
 • Dwie głowice mają więcej funkcji: Mniejsza głowica jest używana do wygładzenia zmarszczek oraz liftingu skóry. Większa natomiast do redukcji wagi, kształtowania sylwetki oraz redukcji cellulitu,
 • System chłodzenia półprzewodnikiem, który gwarantuje, że temperatura na powierzchni skóry jest niska i pozostaje stabilna (-25oC ~ 25oC),
 • Większy ekran oraz panel dotykowy znacznie ułatwiają wykonywanie zabiegów.

Zabiegi na twarz dają następujące efekty:


 • likwidacja zwiotczeń - lifting twarzy, szyi i dekoltu,
 • poprawa napięcia policzków,
 • poprawa owalu twarzy - likwidację tzw. "chomików",
 • obkurczenie zwisającego podbródka,
 • złagodzenie fałdów nosowo-wargowych,
 • uniesienie opadających powiek górnych,
 • wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek,
 • wzmocnienie odporności skóry,
 • poprawa krążenia krwi - lepsze odżywienie tkanek,
 • odprężenie mięśni twarzy - łagodniejsze rysy twarzy,
 • spłycenie blizn,Zabiegi na ciało dają następujące efekty:


 • wyszczuplenie i wymodelowanie ciała,
 • redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • redukcja zawansowanych postaci cellulitu,
 • ujędrnienie ciała i likwidacja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki),
 • zmniejszenie blizn i rozstępów,
 • poprawa jakości skóry ciała.


Parametry


 • Głowica do zabiegów: 10mm/15mm/30mm/40mm,
 • RF Moc: 50W~350W,
 • RF gęstość energii: 5-50J/CM3,
 • RF Zastosowanie: Mono polar/ Bipolar,
 • Rozmiar: 1*40cm2  2*2cm2,
 • Temperatura do ustawienia: 5 do 15?,
 • Ustawienia ciśnienia:10 poziomów,
 • Wyświetlacz: skomputeryzowany, cyfrowy ekran dotykowy,
 • Częstotliwość RF: 10Mhz/1.15 0.02 MHz,
 • System chłodzenia: półprzewodnikiem, chłodzenie wodą i powietrzem,
 • Rodzaj pracy: ciągły/ z przerwami.

 

Źródło:

Płyny na jakich pracujemy z TechnoTan to produkty najwyższej jakości. Można wymienić dwie serie płynów. Pierwsza z nich jest znana na naszym rynku od 8 lat. To seria CLASSIC TAN, która zawiera 4 kolory czyli oliwkowy brąz, szampański brąz, czekoladowy brąz oraz royal. Płyny te po aplikacji i wysuszeniu klient powinien mieć na naskórku minimum 6 godzin. Druga seria to FLASH TAN, zawierająca Karmelowy Brąz, Czekoladowe Ciacho i Hebanowy Brąz. Te płyny natomiast zmyć można już minimum po 3 godzinach, choć im dłużej mamy na skórze tym efekt mocniejszy.

Po długiej zimie pojawiają się pierwsze ciepłe i słoneczne dni, kusi nas wtedy, aby spędzić jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozkoszować się słońcem i cieszyć się życiem. Wszystko to jest potrzebne dla naszego zdrowia, jednak szczególnie wrażliwa skóra powinna być odpowiednio i stopniowo przyzwyczajana do słońca. Promienie słoneczne poprzez kontakt z naszą skórą aktywują produkcję witaminy D, potrzebnej do wielu procesów życiowych, również do utrzymania nas w dobrym nastroju i twardych kości.

 

 

Łysienie dotyka coraz młodsze pokolenie. I to nie tylko mężczyzn, ale coraz częściej także kobiety. Związane jest to głównie z szybszym tempem życia i stresującym trybem pracy. Co możemy zrobić, aby nie tracić kolejnych włosów z głowy?  Zasada jest prosta - im wcześniej rozpoznamy rodzaj łysienia i rozpoczniemy profesjonalną kurację, tym lepiej.

 

 

Strona 1 z 3