Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014

baobab, baobab kosmetykiBaobab, który jest symbolem afrykańskiej sawanny, to bardzo tajemnicza a zarazem lecznicza roślina. Ma 6 razy więcej witaminy C od pomarańczy, taką samą ilość antyoksydantów jak jagody Goji, więcej wapnia niż mleko, więcej żelaza niż czerwone mięso, więcej potasu niż banan, więcej magnezu niż szpinak, a także jest doskonałym źródłem rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika.

targi kosmetyczne, targi kosmetyczne Bolonia, Już za tydzień, 4 kwietnia, rozpoczną się targi kosmetyczne Cosmoprof w Bolonii. Na tych najważniejszych targach kosmetycznych na świecie określone zostaną trendy na najbliższy rok. Swoje premiery przygotowali także wystawcy z Polski, których w Bolonii będzie ponad stu.

peeling, cera mieszana, cera tłustaTaovital oferuje wyjątkowo bogatą selekcję peelingów kosmetycznych na bazie kwasów angielskiej firmy Forever Young UK.  Zdajemy sobie sprawę jednak, że dobór właściwego peelingu do indywidualnego rodzaju cery nie jest łatwy. Otrzymujemy wiele maili z zapytaniami: jaki peeling powinnam zastosować? Poniższy, krotki przewodnik po peelingach ma ten wybór ułatwić.

Derma friendly, szkolenie, skóra14 kwietnia w Białymstoku odbędzie się kolejne szkolenie dermatologiczne dla pracowników salonów pielęgnacji urody, realizowane w ramach Programu „Derma Friendly – W trosce o skórę”. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu to szansa na podniesienie swoich kwalifikacji oraz włączenie się do ogólnopolskiego Programu „Derma Friendly - W trosce o skórę”, którego celem jest m.in. walka ze stereotypami dotyczącymi chorób skóry oraz poprawianie dostępu do usług pielęgnacji urody dla pacjentów chorych dermatologicznie.

Opalanie natryskowe, opalanie, bezpieczne opalanieOpalanie natryskowe (ang. aibrush tanning) to nic innego jak „malowanie” skóry specjalnymi preparatami ,które zabarwiają ją na kolor „zdrowej” opalenizny. Jego zaletą jest to, że nie uszkadza naskórka, nie niszczy komórek skóry promieniowaniem UV. Preparat brązujący zawiera substancje odżywcze i nie wywołuje reakcji alergicznych. Opalanie natryskowe jest jedyną zdrową alternatywą dla opalania się na słońcu czy w solarium. Z opalania natryskowego mogą korzystać osoby chore na raka skóry, kobiety w ciąży. Jest polecane dla osób mających przeciwwskazania do opalania tradycyjnego w wyniku wytwarzania melaniny. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych, SPA i solariów, oferuje opalanie tą metodą . Kolor utrzymuje się na skórze około tygodnia do 10-dni (w zależności od preparatu). Znika stopniowo w miarę złuszczania się naskórka ,częstotliwości kąpieli i używanych do niej kosmetyków. Może się zdarzyć że kolor schodzi nierównomiernie .Mogą zdarzyć się plamy.

otyłość, jak skutecznie schudnąć, nadwaga, metody odchudzania, walka z nadwagą, bezpieczne odchudzanieNaukowcy z całego świata dwoją się i troją nad najskuteczniejszą metodą, która pozwoliłaby osobom otyłym bezpiecznie schudnąć. Sposobów jest wiele od diet i ćwiczeń, poprzez suplementy aż do operacji bariatrycznych. Nie każdy ma w sobie tyle samodyscypliny by wytrzymać diety cud i intensywny trening, pigułki odchudzające bywają nieskuteczne, a czasami wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast operacyjne zmniejszenie żołądka to poważny zabieg chirurgiczny, do którego nie każdy z pragnących zrzucić nadmiar „sadełka” może być zakwalifikowany.

cera naczynkowa, pielegnacja cery, skoraWokół cery naczynkowej i związanej z nią pielęgnacji narosło wiele mitów. Jedne powodują niepotrzebny niepokój, inne sprawiają, że możemy zaniedbać prawidłową pielęgnację skóry. Sprawdźmy więc, co jest prawdą, a co nie, abyśmy mogły w pełni uświadomić sobie potrzeby tego szczególnego rodzaju cery.

 

Nasz układ odpornościowy jest odpowiedzialny za obronę przed różnego rodzaju patogenami i zarazkami. Przy alergii reaguje on nieadekwatnie do niektórych substancji. Substancje te nie są faktycznie żadnymi czynnikami chorobotwórczymi, ale są klasyfikowane jako takie przez układ immunologiczny, w następstwie czego powstaje reakcja alergiczna. Te substancje znane są również jako alergeny.

shutterstock_129483812Jaki Peeling Będzie Najlepszy dla Mojej Cery?

Taovital oferuje wyjątkowo bogatą selekcję peelingów kosmetycznych na bazie kwasów angielskiej firmy Forever Young UK.  Zdajemy sobie sprawę jednak, że dobór właściwego peelingu do indywidualnego rodzaju cery nie jest łatwy. Otrzymujemy wiele maili z zapytaniami: jaki peeling powinnam zastosować? Poniższy, krotki przewodnik po peelingach ma ten wybór ułatwić.

 

 

Strona 1 z 3