Artykuły filtrowane wg daty: października 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: października 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: października 2014

zimaceraJak najlepiej przygotować cerę do minusowych temperatur?

Zimny wiatr i mróz powodują, że musimy skutecznie ochronić skórę przed ich działaniem. Jak to zrobić?

Osoby z cerą cienką i wrażliwą mają duże skłonności do podrażnień.

Należy wzmocnić ochronny płaszcz hydrolipowy skóry, dlatego musimy wybierać kremy regenerujące naskórek.

Składniki, które powinny się w nim znaleźć to gliceryna, lipidy, olejki roślinne, alantoina, wyciąg z lukrecji.

Ważne, by stosować kosmetyki do demakijażu przeznaczone dla cery wrażliwej. Wskazane jest wykonywać peeling raz na dwa tygodnie.

Dojrzałe kobiety często mają problem z przesuszającą się skórą i utratą elastyczności.

Należy dostarczyć jej wtedy wiele witamin. Kremy, czy maseczki przyspieszające jej odnowę pozwolą poprawić kondycję cery.

Niedawno na rynku pojawiły się kosmetyki z roślinnymi komórkami macierzystymi.

Regularne ich stosowanie wygładza zmarszczki i regeneruje naskórek.

Olejek arganowy i kwasy tłuszczowe dostarczą witaminowej bomby, która ujędrni cerę.

Gdy wychodząc na zewnątrz w zimie lub po powrocie do ciepłego pomieszczenia, skóra twarzy jest zaczerwieniona i piecze, oznacza to, że pod wpływem temperatury rozszerzają się naczynia krwionośne.

Aby temu zaradzić, należy stosować produkty uszczelniające naczynka.

Powinny zawierać algi, witaminę C i PP oraz hesperytynę.

Dodatkowo na noc można zaaplikować serum redukujące zaczerwienienia.

Skóra wokół oczu jest zdecydowanie bardziej delikatna i cieńsza, niż na reszcie twarzy.

Chcąc uniknąć popuchnięć i wysuszenia, trzeba zastosować preparaty o bogatej konsystencji.

Ważne, by zawierały anti-aging, peptydy, a także escynę lub kofeinę pobudzającą przepływ limfy.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/

etyka_zyskZastanawiałyście się kiedyś drogie Panie co jest celem każdej działalności ? Zadaję to pytanie i w 90% pada odpowiedź - pieniądze.
Czy Wy też tak uważacie ? Odpowiedzcie sobie szczerze, zanim przeczytacie dalszą część tego artykułu.
Jaki jest powód, dla którego codziennie rano idziecie do pracy ?

 

Jaki jest cel Waszej pracy ? Jaki jest cel Waszej działalności ?

Celem każdej działalności jest zadowolony klient. Zadowolony klient to osoba, która jest celem Waszej pracy. Bardzo prosto jest mi to wytłumaczyć. Zadowolony klient to taki klient, który będzie do Was stale przychodził i korzystał tylko z Waszych usług oraz będzie żywą i najbardziej wiarygodną reklamą Waszego salonu. Zadowolony klient to taki klient, który będzie polecał Was innym. Komu najszybciej zaufa pani Kasia - krzyczącym reklamom z witryn salonów, kolejnej kosmetyczce, która twierdzi że jest najlepsza czy zadowolonej koleżance z pracy, przyjaciółce, która poleci jej dobrą kosmetyczkę i dobry gabinet kosmetyczny ? Odpowiedź jest prosta. Pani Kasia będzie polegać na opinii swojej koleżanki przy wyborze salonu kosmetycznego/kosmetyczki.


Jeśli osiągniecie ten cel to zaręczam Wam, że pieniądze się napewno pojawią. Sukcesem firmy jest liczba stałych klientów. Liczba stałych klientów świadczy o obrotach gabinetów kosmetycznych. Im więcej stałych i zadowolonych klientów tym większy zysk przynosi Wasza praca. Celem jest jak największa liczba zadowolonych klientów a dopiero skutkiem osiągnięcia tego celu - jest zysk.


Chciałabym, abyście teraz zamknęły oczy i zastanowiły się do jakiej kosmetyczki chciałybyście pójść. Jakiej kosmetyczce oddałybyście swoją buzię i ciało w opiekę. Jaką wiedzę powinna ona posiadać, jakie umiejętności ?Jakich zabiegów oczekiwałybyście od swojej kosmetyczki ? Za jakie efekty jesteście skłonne zapłacić ? Napiszcie sobie proszę odpowiedzi na kartce. Napisanie jest tak samo skuteczne jak używanie kosmetyków. Ogarnięcie wzrokiem tych pytań da Wam tyle samo co postawienie kremu na półce i oglądanie go rano i wieczorem. Napisanie odpowiedzi da Wam gotowy przepis na obsługę klienta na najwyższym poziomie. Znając odpowiedzi na to pytanie i zastosowanie tych odpowiedzi w swojej pracy zawodowej gwarantuję Wam sukces w postaci zadowolonych klientek.

Jest wiele czynników wpływających na zadowolenie klienta w gabinecie kosmetycznym. Dziś omówię bardzo ważny . Etykę zawodową.


Podstawową zasadą etyki zawodowej jest  - dobro klienta. Wszelkie działania, które podejmujemy w gabinecie kosmetycznym powinny mieć na celu przede wszystkim dobro klienta. Najważniejszymi składowymi tej zasady są :

- rzetelne informowanie klienta o wskazaniach i przeciwskazaniach

- rzetelne informowanie o przebiegu zabiegu oraz wszystkich objawach mogących towarzyszyć w trakcie lub po zabiegu

- rzetelne informowanie o zaletach jak również wadach danej kuracji

- dobieranie najskuteczniejszej kuracji do danego problemu klienta.


Teraz kilka gorzkich słów prawdy, ale jestem przekonana, że Was to nie dotyczy. W znakomitej większości kosmetyczki nastawione są przede wszystkim na zysk. Oferują usługi na niskim poziomie. Oferują zabiegi, które mają słabe działanie. Zachowanie takie prowadzi do wydłużania kuracji a co  z tym się wiąże - do podnoszenia kosztów ponoszonych przez klienta. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się klienta z grona stałych i zadowolonych klientów.


Zastanówcie się teraz proszę i zapiszcie na kartce jaki jest cel Waszego klienta ? W jakim celu Wasze klientki przychodzą do Waszego gabinetu ?

Klientki przychodzą do Waszego gabinetu, ponieważ mają problem. Ich celem jest rozwiązanie tego problemu w stosunkowo najszybszym czasie oraz przy stosunkowo najniższych kosztach. Czy gdybyście miały trądzik na swojej twarzy to chciałabyście go mieć jeszcze przez najbliższy rok ? Czy wolałybyście najszybszą i najskuteczniejszą kuracją, aby pozbyć się problemu ? Gdyby paliło się Wasze mieszkanie i przyjechałaby straż pożarna to wolałybyście, aby gasili wolno i tanio ( tudzież wolno i drogo) czy szybko, może trochę drożej ale skutecznie ? Czy idąc chore do lekarza oczekujecie, że będzie Was leczył mało skutecznymi lekami? Czy wolicie skuteczną terapię, która zadziała szybko , możliwe że przy trochę wyższych kosztach niż ta pierwsza propozycja ?


Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że celem każdego klienta jest otrzymać skuteczną kurację, która zadziała w najkrótszym czasie. Jeśli klient ma problem to będzie w stanie zapłacić każde pieniądze. Oczywiście przy spełnionym warunku - szybko i skutecznie.


Dlatego też bardzo ważne jest, abyście dobierały swoim klientkom zabiegi skuteczne, sprawdzone. Znam gabinety, które z powodu braku odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych przy terapii cery trądzikowej stosowały tylko i wyłącznie peeling kawitacyjny. Same sobie odpowiedzcie na pytanie, na ile była to skuteczna terapia i jak się to ma do zasady szybko i skutecznie.

Bądźcie uczciwe w stosunku do swoich klientek. Wybierajcie dla nich zabiegi, które same chciałybyście aby Wam polecano. Proponując swojej klientce zabieg zastanówcie się proszę,czy dokładnie to samo chciałybyście, aby Wam polecono. Traktujcie swoje klientki tak, jak same chciałybyście być traktowane. Szanujcie ich czas i przede wszystkim ich pieniądze.

Ja wiem, że w tej chwili zapaliła Wam się czerwona lampka i zastanawiacie się : - Jak to ? Przecież jak klientka więcej wyda to ja więcej zarobię. Teoretycznie się zgadza. Praktycznie zaś przedłużające się lub mało skuteczne terapie zniechęcają klienta do korzystania z Waszych usług. Powodują, że tracicie autorytet i kolejnych klientów. Chciałabym, abyście każdą klientkę traktowały w kategorii małżeństwa na całe życie a nie w formie jednorazowego wytrysku. Chciałabym, abyście stosowały w swoich gabinetach złota zasadę, że najważniejsze jest dobro klienta.

Wymierne efekty takiej postawy odczujecie bardzo szybko. Klientki podziękują Wam swoim zadowoleniem oraz obdarzą Was zaufaniem. Wasza wiedza oraz zaufanie Waszych klientek to jest największy kapitał jaki możecie uzbierać. To jest kapitał. który gwarantuje Wam spektakularny sukces. Zadowolenie klienta spowoduje, że będzie on przychodził do Was częściej, będzie polecał Was innym. To jest najważniejszy cel Waszej pracy. Zebrać jak największą liczbę zadowolonych klientów.

Życzę Wam tego z całego serca i jestem przekonana, że Wasze gabinety będą w ścisłej czołówce najlepszych gabinetów.

Autor. Alicja Lewandowska

http://kosmetyki-prestige.pl

 


alewandowskaAlicja Lewandowska . Jest współzałożycielem hurtowni Prestige oraz Klubu Rozwoju Osobistego "Smart&Beauty .Jej pasją jest kosmetyka profesjonalna, psychologia sukcesu oraz coaching.  W październiku ubiegłego roku rozpoczęła naukę na kierunku kosmetologia.  Bierze udział w licznych  kongresach i szkoleniach kosmetycznych, a także w seminariach prowadzonych przez najlepszych trenerów biznesu m.in. Briana Tracy, Kamilę Rowińską. Przez 3 lata pracowała jako przedstawiciel handlowy. Była przez ten czas blisko kosmetyczek i ich problemów. Miała możliwość obserwowania i analizowania dlaczego jedne gabinety odnoszą sukces a inne nie.

Misją jej działalności jest pomoc w osiągnięciu spektakularnego sukcesu zawodowego. Wizją i marzeniem - aby gabinety kosmetyczne oferowały usługi na wysokiej klasy, światowym poziomie, a kosmetyczki w nich pracujące były kobietami spełnionymi życiowo i zawodowo.
Zaprasza na swoje szkolenia, podczas których inspiruję do spełniania swoich marzeń i osiągnięcia sukcesu zawodowego.
Ma dla Państwa atrakcyjną propozycję! Zapisując się do  newslettera na stronie: http://kosmetyki-prestige.pl a otrzymacie bezpłatne szkolenie "5 kroków do osiągnięcia sukcesu zawodowego".  Szkolenie to jest pełne inspiracji i wyciągania wniosków.

Krystyna Mazurówna osobowością życia publicznego, Ada Fijał najlepszą aktorką, Hanka Wójciak wyróżniona w muzyce a Agnieszka Czerwińska w kategorii zdrowy styl życia – magazyn „Miasto Kobiet” wręczył swoje Honorowe Obywatelstwa podczas uroczystej urodzinowej gali, która odbyła się w krakowskiej Cricotece 28 października.

 

Aneta_Pondo_fot_R_WozniakZ okazji 10-lecia istnienia dwumiesięcznika redakcja zorganizowała internetowy plebiscyt na Honorowych Obywateli Miasta Kobiet.

– Pragnęliśmy docenić osoby, które działają w świecie kobiet i dla kobiet, których dokonania i wartości są nam bliskie – mówiła podczas gali Aneta Pondo, redaktor naczelna pisma.

– „Miasto Kobiet” kocha wszystkie kobiety i kocha mężczyzn którzy kochają kobiety – dodała.

Wśród laureatów znalazł się jeden mężczyzna – dr Marek Wasiluk, specjalista laseroterapii wyróżniony w kategorii uroda.

 

Anna_Kwiatek_fot_R_WozniakW modzie zwyciężyła Anna Kwiatek, Zośka Papużanka została uznana najlepszą pisarką a w kuchni bezkonkurencyjna była Justyna Kuźma autorka bloga „Ring the belly”. Czytelnicy „Miasta Kobiet” docenili również Małgorzatę Gołębiewską za jej dokonania w dziedzinie sztuki i designu. Miejscem, które uznano za najlepsze, jest Międzynarodowe Centrum Kultury.


Dziesięciu laureatów otrzymało srebrne Klucze do bram Miasta Kobiet projektu jubilera Bartosza Ciby, kosmetyki marki Revitalash i zaproszenia do salonów fryzjerskich Hair Coif. Galę uświetniły pokazy mody Pokaz_marki_Dalia_fot_R_WozniakJoanny Hawrot, marki bieliźnianej Dalia i marki Aryton oraz niezwykle energetyczny recital Marty Bizoń


Prof_Jacek_Majchrowski_fot_R_WozniakUrodzinowe życzenia złożył także „Miastu Kobiet” prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.Miasto Kraków jest miastem kobiet – powiedział. 
– Cieszę się, że są takie gazety, które mimo trudnej sytuacji na rynku prasy i kryzysu działają prężenie i promują lokalne inicjatywy kobiet.

Prezydent pochwalił też pismo za rzetelność i obiektywizm, co jego zdaniem, choć powinno być oczywiste, jest niestety rzadkie.

Wśród gości na urodzinowej gali „Miasta Kobiet” nie zabrakło gwiazd. Przybyli m.in. Renata Przemyk, Ilona Felicjańska, Urszula Grabowska, Joanna Majstrak, Monika Jurczyk OSA, Ryszard Rembiszewski i Agnieszka Dyk.

 

 


 

 

Lista Honorowych Obywateli Miasta Kobiet

Honorowi_Obywatele_Miasta_Kobiet_fot_R_Wozniak

MODA (1961 głosów)

Anna Kwiatek – właścicielka Idea Fix. Nominowana za to, że promuje młodych polskich projektantów, za nieszablonowe podejście do mody i doskonałe wyczucie trendów.

 

DESIGN I SZTUKA (2710 głosów)

Małgorzata Gołębiewska – współtwórczyni i dyrektor artystyczna ArtBoom Festiwalu, Wyprowadziła sztukę współczesną z muzeów na ulicę, a przestrzeń miasta wykreowała na sztukę samą w sobie.

 

MUZYKA (2041 głosów)

Hanka Wójciak – wokalistka i kompozytorka, frontmanka Kapeli Hanki Wójciak. Nominowana za góralską naturę, charyzmę, nową odsłonę folku i głos jak dzwon.

 

AKTORSTWO (1443 głosów)

Ada Fijał – aktorka i piosenkarka. Doceniona przez nas za pokonanie trudnej drogi z małej sceny w Krakowie aż na warszawskie czerwone dywany i za pozostanie sobą.

 

LITERATURA (1092 głosów)

Zośka Papużanka – autorka tekstów piosenek kabaretowych i teatralnych. Autorka powieści „Szopka”. Doceniona za nowe spojrzenie na stare problemy rodzinne.

 

ZDROWY STYL ŻYCIA (2713 głosów)

Agnieszka Czerwińska – właścicielka agencji modelek Nobody's Perfect. Nominowana za pokazanie, że duże ciało może być piękne, oraz spektakularne zrzucenie wagi i przywrócenie wszystkim otyłym nadziei na szczupłe ciało.

 

KUCHNIA (1348 głosów)

Justyna Kuźma – autorka bloga „Ring the belly”. Nominowana za udowadnianie, że kuchnia bezglutenowa może być pyszna, różnorodna i... dostępna dla każdego.

 

URODA (2079 głosów)

dr Marek Wasiluk – lekarz medycyny estetycznej, specjalista laseroterapii. Nominowany za to, że daje kobietom z rozstępami nadzieję na ich całkowite usunięcie.

 

MIEJSCE INSTYTUCJA INICJATYWA (1282 głosów)

MCK Międzynarodowe Centrum Kultury – coś więcej niż galeria i centrum wspierania sztuki. Miejsce nominujemy za światowy poziom wystawiennictwa i pokazanie, że stary Kraków to miasto przyjazne sztuce nowej.

 

ŻYCIE PUBLICZNE (3908 głosów)

Krystyna Mazurówna – tancerka i choreograf. Nominowana za udowadnianie, że można żyć kolorowo w każdym wieku, oraz za cięty język i energię.

bhtop
tytul_duchy

 

SREBRO

Historia srebra stosowanego do celów leczniczych liczy sobie ponad 4000 lat. W Persji, czy Babilonii przetrzymywano wodę lub mleko w srebrnych naczyniach, gdyż zabezpieczało to przed rozwojem różnych chorobotwórczych drobnoustrojów, które dziesiątkowały ówczesną ludzkość. Rzymianie odkryli dezynfekujące i gojące działanie srebra na rany. W średniowieczu, wierzono w Europie, że srebro chroni człowieka przed złymi duchami, wilkołakami i wampirami.

Srebro jako drogi kruszec, nie było stosowane powszechnie. Jego zasięg był ograniczony do arystokratycznych elit. Używały one srebrnej zastawy do posiłków. Był to jeden z czynników, który sprawiał, że szalejące epidemie omijały często rządzące elity. Srebro w mikroskopijnych ilościach przenikało do ich organizmów, zwalczając drobnoustroje oraz pobudzały ich układ odpornościowy. Odkładające się w organizmie srebro, nadawało charakterystyczny szary kolor, przechodzący w błękit. Sądzono, że ta zmiana jest związana z kolorem krwi. Stąd określenie błękitna krew.

SREBRO W KOSMETYKACH

W kosmetykach stosowane jest srebro koloidalne. Jest to forma roztworu, w której zawieszone są równomiernie dodatnie cząsteczki srebra. Tylko taka postać jest bezpieczna dla człowieka. Nie kumuluje się w organizmie, może być stosowana przez kobiety ciężarne oraz dzieci.

 


 

Srebro ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze w stosunku do ponad 650 chorobotwórczych drobnoustrojów. Co ciekawe, nie potrafią one rozwinąć żadnej oporności, czego nie można powiedzieć o antybiotykach.

Niszczą w ten sposób bakteria, które są odpowiedzialne między innymi za zapalenie mieszków włosowych czy też za trądzik. Dodatkowo regulują wydzielanie gruczołów łojowych i utrzymuje zbyt tłustą skórę lub zbyt suchą w stanie równowagi z prawidłowym poziomem nawilżenia naskórka. Jakby tego jeszcze było mało, to srebro stymuluje również regenerację skóry i ma w ten sposób działanie odmładzające.

Produkty BEAUTY HILLS zawierające srebo.

Jest ich kilka: Silver Cleanser, Silver spray, Coloidal Silver oraz Caviar Cream

Srebro koloidalne w czystej postaci można stosować dodając jego kroplę do kremu lub można je bezpośrednio wmasować w skórę. Silver Cleanser to unikatowe połączenie srebra, aloesu i alg brunatnych. Wszystkie te składniki krzyżowo i wzajemnie wzmacniają swoje działanie. Algi brunatne to źródło wielu witamin, mikroelementów, fukoidyny oraz laminaryny poprawiających ukrwienie skóry,karagenu znakomicie wygładzającego skórę (staje się ona delikatna, aksamitna), czy też fikoerytynę będącą naturalnym barwnikiem chroniącym przed promieniowaniem UV. A wszystko po to by skóra była gładka, idealnie nawilżona, oczyszczona, odkażona i zabezpieczona przed słońcem.

JJ

 

ebolaProfesor Zygmunt Derewenda, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie biofizyki, aktualnie pracownik naukowy Uniwersytetu w Virginii, mówił o wirusie Eboli w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Uczony postawił sprawę jasno. Epidemia wirusa w Liberii jest przede wszystkim wynikiem sytuacji socjo-ekonomicznej tego kraju. Do tej pory Ebola była zagrożeniem tylko dla biednej ludności afrykańskiej, więc firmy farmaceutyczne nie miały bodźca ekonomicznego do produkcji leków. Teraz to się zmienia.

 

Na początku wykładu zatytułowanego: „Nauka w obliczu epidemii gorączki krwotocznej Ebola” profesor Zygmunt Derewenda zaznaczył, że nie jest ekspertem w tej dziedzinie. Jednak poznawszy podstawy biologii molekularnej i fizjologii  tego wirusa oraz zdobywając na bieżąco informacje od osób, które prowadziły ośrodki diagnostyczne dla chorych i seminaria na uczelni w Virginii uznał, że warto podzielić się tą wiedzą. Szczególnie, że  media wywołują Ebolą panikę  wśród społeczeństwa. Podczas godzinnego wykładu profesor Zygmunt Derewenda przedstawił podstawowe informacje dotyczące wirusa, objawów jego infekcji (dementując m.in. określenia literatury sensacyjno-naukowej, której twórcy twierdzą, że u chorego dochodzi do rozpuszczania się narządów) oraz roli nauki w walce z epidemią.

 

Dynamiczny wirus

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wirus pochłonął do 10 października 4 024 ofiary. Liczby te zmieniają się z godziny na godzinę. Już 16 października liczba zgonów wyniosła prawie  4 500. Statystyki te dotyczą jedynie udokumentowanych przypadków. Szacuje się, że są zaniżone 2,5-krotnie w stosunku do rzeczywistej liczby zgonów. Aktualnie największym ogniskiem wirusa jest Liberia.

Dlaczego ta epidemia wymyka się spod kontroli człowieka? - Jak się szacuje, w Liberii jest 200 lekarzy na 4 miliony mieszkańców  – zauważył prof. Zygmunt Derewenda. - Epidemia wirusa jest przede wszystkim wynikiem sytuacji socjo-ekonomicznej Liberii i to jest główny problem. Dodatkowo, społeczeństwo bardzo często nie rozumie dlaczego panuje epidemia, podejrzewa rząd amerykański o rozpowszechnienie wirusa w celu redukcji liczebności rasy czarnej. Jest przekonane, że wirus Ebola to rzecz nieznana do tej pory naukowcom, którzy nie potrafią opracować skutecznego leku.

 

Lista zadań

ebola1Co jest potrzebne do walki z Ebolą? Przede wszystkim, należy uświadamiać ludność afrykańską. Trzeba także opracować metodę diagnostyczną, szybszą niż dotychczas stosowane PCR, czyli sekwencjonowanie próbek krwi. Jako przykład, prof. Derewenda podaje historię ciężarnej kobiety, która zgłosiła się do lekarzy w Liberii z objawami krwawienia. Nie udzielono jej pomocy z powodu podejrzenia zarażenia wirusem i kobieta zmarła. Tymczasem wynik badania krwi, który otrzymano po sześciu godzinach, był negatywny. Kolejną ważną rzeczą na liście zadań są przeciwciała i leki do leczenia już zarażonych osób, nie wspominając o szczepionce.

-Każda komercyjna firma farmaceutyczna odpowiada przed akcjonariuszami, musi więc być dochodowa – tłumaczył po wykładzie portalowi biotechnologia.pl prof. Derewenda. -Produkcja leków jest opłacalna kiedy mamy duży rynek, natomiast do tej pory Ebola była zagrożeniem tylko dla biednej ludności afrykańskiej, więc bodźca ekonomicznego do produkcji leków nie było. Warto jednak zaznaczyć, że część dużych firm farmaceutycznych ma system grantów przeznaczanych na podstawowe badania naukowe. Doniesienia o pierwszych zarażonych  wirusem Ebola w Stanach Zjednoczonych znacznie pobudziły filantropię. „Strumyk” pieniędzy przeznaczanych na ten cel jest coraz szerszy. Fundusze na walkę z wirusem Ebola przeznaczyli m. in.  Mark Zuckerberg czy Bill Gates.

 

Wyniki badań nie rodzą się na kamieniu

Dziennikarstwo naukowe odgrywa ważną rolę w analizie sytuacji na bieżąco. Natomiast prace naukowe, wydobyte na światło dzienne przez prasę, toczyły się na przestrzeni kilku-kilkunastu lat. Samemu prof. Derewendzie, jeszcze przed wybuchem epidemii, odmawiano finansowania jego badań nad Ebolą trzykrotnie. Teraz, kiedy w Stanach Zjednoczonych zanotowano trzy przypadki zachorowania, zainteresowanie wzrosło. Prof. Derewenda zwraca szczególną uwagę na finansowanie badań podstawowych: genetyki, biochemii przeciwciał, immunologii. Mogą  one być wykorzystane w sytuacji kryzysu i badań związanych z wirusologią. Tak było z przeciwciałami ZMapp stosowanymi w terapii wirusa, które dostarczano za pomocą genetycznie modyfikowanego tytoniu. Omawiając prace naukowe dotyczące wirusa Eboli, prowadzone od jakiegoś czasu przez różnych naukowców, prof. Derewenda wspomniał także o sukcesie swojej grupy badawczej. Uzyskała ona strukturę krystaliczną jednego z siedmiu białek kodowanych przez wirusa – nukleoproteiny (pisaliśmy o tym tutaj). Dzięki temu można opracować syntetyczne przeciwciała, w produkcji których zastosować można „brata” wirusa Eboli, czyli bakteriofaga. Te „przeciwciała” wykorzystano do przygotowania  odczynników, które mogłyby być zainstalowane w testach do szybkiej diagnostyki wirusa.

 

Dyskusja

Po wykładzie padło sporo pytań. Dotyczyły one np. zmienności wirusa, którego tempo mutacji okazuje się być stosunkowo niewielkie. Dyskutowano o tym, które białko jest najważniejsze w mechanizmie infekcji wirusa. Okazuje się, że wszystkie spełniają ważną rolę i nie można tego jednoznacznie określić, ponieważ każde jest potrzebne do pełnego cyklu dojrzewania wirusa. Pytano również w czym należy upatrywać tak szybkiego tempa infekcji mimo niskiej produktywności wirusa.

­-Cykl, mimo słabej wydajności, jest wystarczający,  a poza tym wirus atakuje wszystkie typy komórek wyłączając po kolei poszczególne organy i doprowadzając do katastrofy – wyjaśnił prof. Derewenda.


Co najbardziej hamuje naukowców przed praktycznym zastosowaniem badań w diagnostyce? Wśród powodów zostały wymienione problemy logistyczne, finansowe oraz procedury prawne związane z własnością intelektualną uniemożliwiające rozpoczęcie współpracy z firmami, które mogłyby przyspieszyć prace.

 

Źródło: http://biotechnologia.pl/

logo_prestige2

Być może zastanawiasz się jak wyróżnić swoje usługi na tle konkurencji i sprostać oczekiwaniom coraz bardziej świadomych i wyedukowanych klientek.

Być może zastanawiasz się jak wykorzystać dobry grudniowy okres, łącznie z Sylwestrem, aby zwiększyć swoje obroty oraz pozyskać nowych klientów


Doskonale Cię rozumiemy, dlatego spotkajmy się na 7 grudnia w godz. 10.00 - 14.00 w Łodzi na szkoleniu, podczas którego:

- zjemy wspólnie pyszne śniadanie
- poznasz najnowsze trendy w makijażu sylwestrowo/karnawałowym
- dowiesz sie jak perfekcyjnie wykonać "smokey eyes"
- poznasz techniki cieniowania oka i twarzy
- dowiesz sie jak wykonać trwały - 12 godzinny - makijaż
- poznasz 8 obszarów działalności gabinetu kosmetycznego, od których zależy Twój sukces
- dowiesz się jak skutecznie pokonać konkurencję


I część szkolenia poprowadzi Anna Kołyga - charakteryzatorka i wizażystka. Maluje do filmów, teledysków , czasopism. reklam znanych koncernów
II część szkolenia poprowadzą ja - Alicja Lewandowska - moją pasją jest kosmetologia, coaching i psychologia sukcesu. Prowadzę szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego.


Dlaczego warto uczestniczyć w tym spotkaniu ?

- Twoje klientki będą zachwycone makijażem, który im zrobisz
- Poznasz sposoby, aby Twoje klientki uznały Twój profesjonalizm
- słowo KRYZYS na stałe zniknie z Twojego słownika
- poznasz narzędzia, które wspomogą Cię w Twoim rozwoju i pomogą odnieść sukces


Jak uzyskać zaproszenie na to spotkanie:
- wpłacając 150 zł na nasz rachunek firmowy
lub
- dokonując zakupów w naszym sklepie internetowym na kwotę min 700 zł w okresie od 27 października do 30 listopada - co uprawnia 1 osobę do odbioru zaproszenia na spotkanie.


Wszelkich informacji udzielam pod nr 694 789 244
www.kosmetyki-prestige.pl

konser_kosmetW ostatnich latach, z racji rosnącej świadomości konsumenckiej i coraz większego zainteresowania składem stosowanych preparatów, słychać wiele krytycznych głosów na temat stosowania w kosmetyce konserwantów. Niejednokrotnie tego rodzaju opinie wynikają z niepełnej znajomości tematu. Niniejszy artykuł ma za zadanie odpowiedzieć na nurtujące pytania oraz pomóc rozwiązać popularny dylemat „czy konserwanty bardziej pomagają czy szkodzą?”.

 

Dlaczego stosowanie konserwantów jest ważne

Preparaty kosmetyczne, podobnie jak i inne produkty zawierające znaczne ilości wody, są doskonałym środowiskiem do życia dla mikroorganizmów. Dotyczy to zarówno tych pozostających w równowadze ze skórą, jak i wielu szkodliwych. Popularne składniki receptur, takie jak aminokwasy, peptydy i cukry stanowią dla nich łatwo dostępne źródło pożywienia umożliwiając ich namnażanie i rozwój.

W wyniku zakażenia kosmetyki nie tylko tracą swoje walory sensoryczne i użytkowe, ale także mogą stać się szkodliwe dla zdrowia. Rozwijające się w nich drobnoustroje mogą wydzielać niebezpieczne metabolity bądź powodować psucie się komponentów i powstawanie substancji toksycznych, drażniących i alergennych. Zakażenie może także przenieść się  z preparatu na skórę powodując często poważne infekcje.

Stosowanie substancji konserwujących w produktach kosmetycznych ma na celu nie tylko zapobieganie zakażeniom, ale także przeciwdziałanie rozwojowi mikroorganizmów już  obecnych w preparatach. Konserwanty to związki chemiczne, które stwarzają środowisko nieprzyjazne dla drobnoustrojów, co przeciwdziała zasiedlaniu mas kosmetycznych, a także hamują funkcje życiowe potencjalnych „mieszkańców”. Dzięki temu kosmetyki znacznie dłużej utrzymują pożądane cechy sensoryczne i działanie kosmetyczne, przy jednoczesnym zachowaniu czystości mikrobiologicznej.

 

Źródła zakażeń

Mikroorganizmy mogą wnikać do preparatów już podczas procesu technologicznego, między innymi wraz z zanieczyszczonym surowcem, z niesterylnych maszyn bądź też opakowań. Do dalszego rozwoju mikroflory, a tym samym psucia kosmetyków istotnie przyczyniają się nieprawidłowe warunki ich transportu i magazynowania, takie jak zbyt wysoka temperatura czy długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV. Kolejną drogą przedostawania się zanieczyszczeń mikrobiologicznych do preparatów jest ich kontakt ze środowiskiem zewnętrznym podczas użytkowania (drobnoustroje obecne w powietrzu oraz na dłoniach).  We wszystkich tych punktach krytycznych ma za zadanie działać konserwant nie dopuszczając do zakażenia preparatu i dalszego jego psucia. Docelowo ma on utrzymać kosmetyk w stanie pozbawionym zanieczyszczeń podczas całego okresu jego przydatności do stosowania.

Podstawowym kryterium klasyfikacji środków konserwujących jest mechanizm ich oddziaływania na drobnoustroje w preparatach kosmetycznych. Wyróżniamy dwa zasadnicze mechanizmy – działanie na błonę komórkową oraz reagowanie ze składnikami komórek mikroorganizmów. Do pierwszej grupy czynników chemicznych zaliczamy m.in. alkohole, fenole, kwas i ich sole oraz związki czwartorzędowe. Drugim mechanizmem charakteryzują się takie związki jak izotiazoliny, aldehydy, pochodne rtęci i chlorowców.

 

Cechy dobrego konserwanta

Jak wspomniano na wstępie, konserwanty należą do jednych z najbardziej kontrowersyjnych surowców kosmetycznych. W przeszłości niejednokrotnie bywały przyczyną powstawania u konsumentów odczynów alergicznych i podrażnień skóry w wyniku stosowania preparatów je zawierających. By uniknąć takich powikłań substancje konserwujące aktualnie wprowadza się do receptur w jak najniższych stężeniach efektywnych.

Dobranie odpowiedniego dla danej receptury konserwanta stanowi prawdziwe wyzwanie i jest to nadal temat bardzo dynamiczny w kręgach technologów. Substancjom zabezpieczającym mikrobiologicznie kosmetyki stawia się obecnie wysokie wymagania, często trudne do pogodzenia ze sobą, dlatego nieliczne związki chemiczne znajdują zastosowanie w konserwacji.

Dobry, skuteczny i bezpieczny konserwant powinien spełniać następujące warunki:  być aktywny wobec szerokiego spektrum drobnoustrojów, wykazywać efektywność w jak najniższym stężeniu i szerokim zakresie pH,  dobrze rozpuszczać się w wodzie, być nietoksyczny i posiadać niski potencjał alergenny. Kolejne cechy pożądane dla środków konserwujących to możliwie mały wpływ na naturalną równowagę mikroflory bakteryjnej saprofitycznie egzystującej na powierzchni skóry, stabilność chemiczna podczas przechowywania i trwałość w warunkach produkcji, obojętność chemiczna, zgodność z pozostałymi składnikami receptury i materiałem opakowania. Mile widziany jest również brak smaku, zapachu i koloru.

 

Zasady doboru konserwantu

Dobór skutecznego konserwanta to nie tylko zadbanie o jego nieszkodliwość dla zdrowia i  łagodność kosmetyku. Proces wyboru środka zabezpieczającego, wymaga stałej współpracy mikrobiologa z technologiem.

Taka wymiana wiedzy pozwala uwzględnić selektywne działanie danego związku na mikroorganizmy, ocenić które składniki receptury mogą stać się potencjalną pożywką dla danej grupy drobnoustrojów, oraz jaki wpływ na skuteczność konserwanta ma układ fizykochemiczny preparatu oraz obecne w nich substancje bioaktywne. Mogą one wykazywać działanie synergiczne w stosunku do konserwanta, posiadając dodatkową aktywność przeciwdrobnoustrojową. Należy jednak pozostać ostrożnym – niektóre substancje aktywne są zdolne osłabiać działanie środków konserwujących, wchodząc z nimi w reakcje chemiczne.

Kolejnym czynnikiem, który osłabia skuteczność konserwantów jest silna zdolność adaptacyjna mikroorganizmów do niesprzyjających warunków środowiskowych, w tym stosowanych metod ochrony mikrobiologicznej. Tego rodzaju odporność określamy mianem nabytej. Drugą jej odmianą jest tzw. odporność właściwa, czyli indywidualna obojętność i czułość różnych rodzajów mikroorganizmów na poszczególne czynniki. W przypadku odmiany nabytej należy być stale czujnym – między innymi celem wykrycia uodpornienia się mikroorganizmów na dany konserwant, regularnie bada się preparaty kosmetyczne pod kątem czystości mikrobiologicznej. Aby utrzymać czystość i bezpieczeństwo receptury zaleca się co jakiś czas zmieniać stosowany konserwant tak, by potencjalna szkodliwa mikroflora nie zdążyła  wytworzyć odporności i zakazić preparatu.

O efektywności działania substancji konserwujących decyduje odczyn formulacji – większość konserwantów to substancje kwasowe, a więc obecność w produkcie substancji o odczynie zasadowym może powodować osłabienie ich aktywności konserwującej. Skuteczność konserwantów może zaburzać obecność adsorbentów – adsorpcja konserwantu obniża jego stężenie w produkcie a tym samym skuteczność. Istotny czynnik stanowią również warunki termiczne wprowadzania konserwantu do receptury – zalecane są stosunkowo niskie temperatury, aby uniknąć jego termicznej degradacji lub dezaktywacji.

 

Konserwanty konwencjonalne

Konserwanty tradycyjne to preparaty, które wprowadza się do formulacji w celu zapewnienia jej czystości mikrobiologicznej i bezpieczeństwa.

Najpopularniejszą grupą stosowanych w kosmetyce środków konserwujących są estry kwasu p-hydroksybenzoesowego, zwane popularnie parabenami. Spośród nich wyróżniamy: ester metylowy (paraben M), ester etylowy (paraben A) oraz ester propylowy (paraben P). Wykazują one skuteczność w stosunku do bakterii Gram (+) i pleśni. Optymalne pH ich działania wynosi 6, jednak tolerują odczyn 3-8. Dobrze współpracują w recepturze ze związkami o charakterze jonowym. Ich aktywność może ulegać obniżeniu w obecności jonów żelaza, związków etoksylowanych, peptydów, lecytyn i pochodnych celulozy. Często stosuje się je w parze z innymi substancjami zabezpieczającymi czystość mikrobiologiczną, celem uzyskania efektu synergizmu działania.

Kolejną istotną grupą konserwantów są preparaty wydzielające formaldehyd. Zaliczamy do nich DMDM Hydantoinę, imidazolidynylomocznik, oraz pochodne heksaliny, takie jak Quaternium-15. Formaldehyd to związek o silnym działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, bezpośrednio stosuje się go rzadko (preparaty do higieny jamy ustnej). Związki go wydzielające wprowadza się w ilości do 0,6%. Zarówno sam formaldehyd jak i wymienione preparaty wykazują stabilność w zakresie pH 3-9.

W kosmetyce stosuje się też takie znane i skuteczne konserwanty jak: metylochloroizotiazolina (MCI) i metyloizotiazolina (MI), 2-bromo-2 nitropropan-1,3-diol (Bronopol) oraz kwasy: dehydrooctowy (DHA), benzoesowy, sorbowy i salicylowy.

 

Alternatywa dla konserwantów

Wiele konwencjonalnych konserwantów, nawet mimo ograniczenia ich dawki do efektywnego minimum, posiada skłonności do wywoływania alergii i podrażnień skóry. Z tego powodu przemysł i nauka stale poszukują alternatywnych rozwiązań. Niejednokrotnie są nimi substancje, które w preparacie pełnią inną rolę, natomiast działanie antyseptyczne i antymikrobowe to ich dodatkowa własność.

Jak dotąd w zastępstwie konserwantów sprawdziły się glikole: propylenowy i butylenowy. Ich główną rolą w preparacie jest nawilżanie skóry, jednak w stężeniach powyżej 30% warunkują jego stabilność mikrobiologiczną.

Kolejną alternatywną drogą zabezpieczania kosmetyków jest zastosowanie olejków eterycznych o działaniu antybakteryjnym, ściągającym i przeciwgrzybicznym. Należą do nich między innymi olejek tymiankowy, goździkowy, drzewa herbacianego, lawendowy oraz olejki manuka i kanuka. Do użytku w roli naturalnych konserwantów wchodzą także komponenty srebra koloidalnego oraz pigment perłowy.

Podsumowując, kompromis pomiędzy stosowaniem konserwantów warunkujących stabilność mikrobiologiczną preparatu a dbałością o ich  łagodność jest kwestią złożoną i trudną do rozstrzygnięcia. Kluczowe są tu rosnące wymagania władz sanitarnych wielu państw dotyczące z jednej strony czystości mikrobiologicznej wyrobów kosmetycznych, a z drugiej strony ograniczania maksymalnych dopuszczalnych dawek środków konserwujących. Dylematy te zmuszają specjalistów do poszukiwania nowych metod zabezpieczania preparatów. Okazuje się, że na fali powracającego trendu na surowce naturalne, również segment konserwantów ma jeszcze wiele do powiedzenia.

 

Źródlo: http://biotechnologia.pl/

fiskal_kosmet1

Ministra Finansów prowadzi pracę nad Rozporządzeniem w sprawie zwolnień z konieczności stosowania kas fiskalnych, które zakłada, że wszystkie salony kosmetyczne, kosmetologiczne i fryzjerskie zostaną objęte obowiązkiem prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń rejestrujących od pierwszego dnia sprzedaży. Jak duża będzie to zmiana dla branży?

 

Kasa fiskalna od pierwszego dnia sprzedaży – koniec limitu obrotów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, usługi kosmetyczne, kosmetologiczne i fryzjerskie są objęte rocznym limitem obrotu 20 000 zł, który należy obliczać proporcjonalnie do liczby dni handlu w danym roku podatkowym. Dopiero w chwili przekroczenia tej kwoty podatnik zobowiązany jest do rozpoczęcia ewidencji z zastosowaniem urządzenia fiskalnego - najpóźniej pierwszego dnia trzeciego miesiąca, licząc od miesiąca, w którym obrót został przekroczony. Regulacje te będą obowiązującymi do 31 grudnia 2014 roku.


Będące jeszcze w fazie projektu Rozporządzenie Ministra Finansów zakłada, że limit zwolnienia ze względu na wysokość osiąganego obrotu w przypadku salonów fryzjerskich, kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej zostanie zupełnie zniesiony. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku, ale już dziś pojawia się pytanie, jakie będą konsekwencje ich wprowadzenia dla branży?


Badania rynku, które przeprowadziliśmy, pokazują, że w województwie mazowieckim, nie tylko w Warszawie, ale także w mniejszych, okolicznych miejscowościach, nawet w co trzeciej zarejestrowanej i aktywnej działalności gospodarczej, zajmującej się świadczeniem usług kosmetycznych, kosmetologicznych lub fryzjerskich, nie używa się obecnie urządzenia fiskalnego - stwierdza Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.


fiskal_kosmet21 marca 2015 roku ostatecznym terminem na zakup kasy

Niezwykle ważną informacją dla przedsiębiorców, którzy 1 stycznia 2015 roku mają zostać objęci obowiązkiem rejestrowania sprzedaży niezależnie od osiąganego obrotu, jest zaproponowany przez ustawodawcę okres dostosowawczy. Projekt Rozporządzenia MF zakłada, że salony kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetologiczne zyskają czas na zainstalowanie urządzenia fiskalnego do 1 marca 2015 roku - zauważa Marcin Ciechowicz. Znaczy to tyle, że osoby świadczące tego typu usługi nie będą musiały z dnia na dzień dopasować działalności gospodarczej do nowych przepisów.

 

Nie czekaj do ostatniej chwili

Rozpoczęcie ewidencji nie jest jednak związane tylko z dokonaniem zakupu odpowiedniego urządzenia fiskalnego. Przed wydaniem jakiegokolwiek paragonu należy najpierw zgłosić liczbę kas i miejsca ich użytkowania do naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego, dokonać fiskalizacji, a następnie rejestracji kasy w US. Zdarza się, że cała procedura trwa kilka dni, a czekanie do ostatniej chwili może mieć negatywne konsekwencje.


Poprzednia znaczna zmiana przepisów, która miała miejsce 1 stycznia 2013 roku, obniżyła roczny limit obrotów z 40 000 do 20 000 zł. Wielu podatników zwlekało wtedy z kupnem urządzenia fiskalnego i postanowiło dopełnić obowiązku w ostatnim możliwym terminie. Efekt był taki, że kas zabrakło zarówno u producentów, jak i u dystrybutorów - wspomina Marcin Ciechowicz.

komunikacja

komunikowaniesie

Nie wszyscy klienci potrafią w obrazowy i zrozumiały sposób opisać swoje oczekiwania dotyczące jakiegoś zabiegu czy nowej fryzury. Niektórzy zwyczajnie są jeszcze niezdecydowani, inni mogą nieświadomie wprowadzać nas w błąd. Oprócz fachowej wiedzy i techniki fryzjerzy i kosmetyczki powinni też wykazać się znajomością zasad komunikacji interpersonalnej i wiedzieć jak prawidłowo rozmawiać ze swoimi klientami.


Nowa lekcja Akademii Versum odsłania więcej tajników skutecznej komunikacji.


Dowiesz się między innymi jak odkrywać potrzeby klientów, czym jest aktywne słuchanie oraz jak formułować właściwe pytanie. Możesz liczyć na całą listę praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci prowadzenie rozmowy z klientami.


Lekcja dostępna pod adresem:

http://www.akademiaversum.pl/jak-komunikowac-sie-z-klientem/

Warto zapisać się do newslettera Akademii Versum, żeby na bieżąco otrzymywać informację o kolejnych interesujących materiałach.

Strona 1 z 3