Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2014 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2014

Biurowanadgarstka.JPGPoczucie mrowienia dłoni, silny ból nocny promieniujący nawet do ramienia, obrzęk i sztywność nadgarstka – na takie dolegliwości narażasz się długo pracując przy komputerze. To nie tylko bolesny i uciążliwy problem. Mogą one oznaczać, że cierpisz na tak zwany zespół „cieśni” kanału nadgarstka. To schorzenie utrudnia wykonywanie codziennych czynności, bo zmniejsza siłę i sprawność ręki. Dlatego jeśli zauważysz u siebie takie symptomy, nie lekceważ ich.

 

metatarsalgia.jpgBoli Cię podeszwa stopy? To może być metatarsalgia.

 

womanhair.jpgTwój fryzjer trochę zaszalał i pozbawił Cię połowy pięknych, długich włosów? Nie martw się. Z pomocą naszych sprawdzonych sposobów, Twoje włosy odrosną w oka mgnieniu.

szafran.jpgSzafran jako środek antydepresyjny znany był już w starożytności. Zioło to, to nic innego jak   słupki znajdujące się wewnątrz kwiatu krokusa uprawnego, odpowiednio zebrane i wysuszone.

 

woskazulenowy.jpgDepilacja woskiem to najpopularniejszy obecnie w gabinetach kosmetycznych zabieg usuwania zbędnego owłosienia. Metoda ta jest szybka, skuteczna, pozostawia skórę gładką przez kilka tygodni dając uczucie komfortu i świeżości.

ricespoon.jpgPoznaj naturalne sposoby na piękną cerę, rodem z Azji! Przedstawiamy przepisy na ryżowe kosmetyki domowej roboty.

 

hand_001.jpgNajlepsze domowe sposoby na ich idealny wygląd!

 

odchudzanie-z-glowa.jpgKażdy z nas przynajmniej raz w życiu próbował pozbyć się zbędnych kilogramów. Najczęściej to neverending story. Każdy ma swój własny, lepszy lub gorszy sposób na odchudzanie.

 

-20-protect-linia-zimowa-zimowy-krem-ochronny-do-twarzyMniej jedz! Jedz połowę! Ruszaj się więcej! Często można usłyszeć takie hasła skierowane do osób dotkniętych otyłością. Tymczasem nie da się zapanować nad otyłością i dalszym przybieraniem na wadze, jedząc mniej i więcej się ruszając. Znacznie ważniejsze jest to, aby spożywać właściwe pokarmy, nie zmienione przez nowoczesne technologie rolnicze i przemysłowe procesy przetwórcze. Zawierają one substancje odżywcze, niezbędne w procesach przemiany materii.

 

s2en.jpgPodział na kosmetyki przeznaczone do stosowania na dzień albo na noc nie jest wcale wymysłem marketingowców pracujących dla koncernów kosmetycznych. Oprócz substancji nawilżających w dobrym kremie na dzień powinny znaleźć się takie, które matują i tonują, a także filtry przeciwsłoneczne. W kremie na noc takie substancje są całkowicie zbędne.  Wieczorem skóra potrzebuje przede wszystkim składników, które uczestniczą w procesie jej regeneracji. Należy do nich witamina A, która ma działanie złuszczające, co ułatwia przenikanie innych substancji. Stymuluje ona również odbudowę włókien kolagenowych i elastyny.

 

Strona 1 z 2