Artykuły filtrowane wg daty: maja 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: maja 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: maja 2013

urodaesteMiłośnicy piękna i wielbiciele luksusowych zabiegów powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach tę datę na czerwono – 19 i 20 października 2013 zapowiada się na wykwintny okres w kalendarzu Łodzi. Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na kolejną edycję targów URODA I ESTETYKA oraz na premierowe wydanie targów LUX&ELEGANCE. Cel jest oczywisty: zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów.

fot_DepositphotosPieprzyki, plamki, czerwone punkciki, włókniaki. Znamiona mamy wszyscy. Większość z nich to niewinne zmiany, jednak niektóre mogą rozwinąć się w groźną chorobę – raka skóry! Możemy się przed tym ustrzec, badając znamiona u specjalisty dermatologa. W ramach akcji Euro Melanoma do 5 czerwca w wybranych gabinetach w całej Polsce można je zbadać bezpłatnie.

 

moi-641x350-56088.jpgFotoodmładzanie to przełomowe osiągnięcie w kosmetyce profesjonalnej i medycynie estetycznej. Wraz z upływem czasu pojawiają się na naszej skórze widoczne oznaki starzenia. Pod wpływem działania wiatru, mrozu a przede wszystkim słońca powstają nowe piegi, plamy barwnikowe, rozszerzone lub popękane naczynia. Pojawia się rumień i drobne zmarszczki, skóra traci swoja naturalną sprężystość.

przyczynypo.jpgTrądzik pospolity to najczęstsza choroba gruczołów łojowych, związana przede wszystkim z nadprodukcją łoju.

 

loj1Gruczoły łojowe to bardzo ważne struktury budowy naszej skóry, biorące udział w wielu, zarówno biernych, jak i aktywnych jej funkcjach.

roslinaSkóra ludzka pełni wiele różnorodnych funkcji, zarówno biernych (np. ochrona przed ciepłem, zimnem, promieniowaniem, czuciem ucisku, dotyku, uderzenia, ochrona przed substancjami chemicznymi, ochrona mechaniczna przed wnikaniem drobnoustrojów), jak i czynnych (m.in. ochrona przed mikroorganizmami, wchłanianie substancji czynnych, wydalanie potu i chłodzenie, regulacja krążenia krwi i termoregulacja). Jest też narządem zmysłu odbierającym bodźce ucisku, drgania, ból i temperaturę. Ponadto bierze udział w procesach immunologicznych i współdecyduje o kształcie ciała. Fizjologiczne funkcjonowanie skóry jako bariery chroniącej organizm uwarunkowane jest prawidłową budową wszystkich jej warstw, odpowiednim stopniem nawilżenia oraz prawidłową strukturą płaszcza hydrolipidowego.

 

scuvZadbane i wypielęgnowane paznokcie z roku na rok stają się coraz bardziej istotnym elementem stylizacji. Nie tylko na czerwonym dywanie i wybiegu traktowane są jako niezbędne akcesoria, coraz więcej kobiet regularnie korzysta z zabiegów manicure i pedicure wykonywanych przez specjalistki. Do powstania tej mody przyczyniły się w dużej mierze innowacyjne lakiery UV, będące doskonałą alternatywą dla mniej trwałych lakierów drogeryjnych.

 

coW Szwecji duże kontrowersje wywołał temat bezpieczeństwa zabiegów z wykorzystaniem kawitacji ultradźwiękowej. Stało się tak, ponieważ rynek zalały niesprawdzone urządzenia z Chin bez odpowiednich parametrów zabiegowych (zbyt wysokie moce), protokołów, instrukcji dla pacjentów oraz innych istotnych elementów. W tej chwili toczą się debaty w TV. Żeby nie wchodzić za bardzo w szczegóły powiemy tylko, że przygotowywany jest już specjalny projekt prawny. Projekt przewiduje restrykcyjne wymogi, które na tą chwilę spełnia tylko urządzenie Cavi-Lipo z technologią krzyżujących się i pulsujących fal. Dzięki zastosowania wielu krzyżujących się fal ograniczono potrzebę wykorzystania wysokich mocy, które stwarzały niebezpieczeństwo oraz skierowano fale w kierunku poziomym, co wyklucza możliwość penetracji niepożądanych rejonów. Jeśli inne kraje zastosują się do tego projektu czeka nas prawdziwa rewolucja!