Artykuły filtrowane wg daty: marca 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2013

piegi_02Przebarwienia na skórze to widoczne  plamy o nieregularnym kształcie, zróżnicowanym kolorycie i różnej wielkości. Odróżniają się one od otaczającej je zdrowej skóry. Istnieją różne przyczyny powstawania przebarwień a ich obecność powoduje dyskomfort u osób posiadających te defekty. W większości przypadków problem przebarwień na skórze dotyczy kobiet, nie jest jednak obcy i mężczyznom. Zmiany pigmentowe skóry występują zarówno na ciele jak i na twarzy. Do najczęściej występujących przebarwień zaliczyć możemy: piegi, plamy starcze, plamy wątrobowe, ostuda, przebarwienia potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne.

guaranaoczka.jpgNumerem jeden wśród naturalnych preparatów poprawiających witalność jest od lat żeń-szeń. Składniki zawarte w korzeniu tej rośliny poprawiają  samopoczucie, zwiększają witalność i poprawiają kondycję organizmu ludzkiego.

44-FotFotolia.jpgCo zdecyduje o sukcesie gabinetu kosmetycznego w trudnych czasach?

 

Osoby, które odnoszą sukces w branży beauty, to osoby łatwo wchodzące w relacje międzyludzkie, lubią i szanują innych, znają swoje mocne i słabe strony, nie chwalą się, stale uczą się i rozwijają, okazują innym szacunek, mają w sobie pokorę i potrafią przepraszać. Potrafią śmiać się z siebie, mają do siebie dystans.

Fale-retro-7.jpgW sezonie wiosna 2013 do łask wraca moda retro. Jest już widoczna nie tylko na wybiegach największych projektantów, lecz także na głowach gwiazd kina i muzyki. Każda kobieta, która chce być trendy a przy tym wyglądać stylowo i z klasą, powinna zdecydować się na śledzenie trendów retro. Taki look pasuje przede wszystkim dla kobiet pewnych siebie, z nutką melancholii i miłości do lat 50- tych i 60- tych. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji najmodniejszych w tym sezonie stylizacji retro, które pomogą każdej prawdziwej kobiecie wkroczyć dumnie i z uśmiechem w sezon wiosenny.

dezynfJednym z obszarów dezynfekcji, który wciąż budzi wiele wątpliwości, jest dezynfekcja narzędzi. Mnogość dostęp- nych na rynku preparatów, opartych o różne substancje czynne, a jednocześnie wiele rodzajów narzędzi powoduje, że gubimy się w natłoku informacji. Kiedy myć? Kiedy dezynfekować? A kiedy sterylizować, jak i czym?

kepuzzle.jpgHistoria opisuje poszukiwania kosmetyków, eliksirów, specyfików mogących uczynić nas pięknymi, czy wręcz pokonać śmierć. Dziś wiemy, że możemy co najwyżej opóźniać pewne procesy i w tym właśnie celu powstają rozmaite preparaty kosmetyczne, składniki aktywne i specjalistyczna aparatura. Dążenia do zachowania urody i młodości zaowocowały powsta- niem nowej dziedziny nauki – kosmetologii.

 

secret_001.JPGSECRETRF to zaawansowana, medyczna technologia anti-aging przeznaczona do bezoperacyjnego liftingu twarzy. Urządzenie jest absolutnym hitem w gabinetach medycyny estetycznej iw klinikach urody. Dzięki swojemu działaniu pozwala wykonywac zabiegi konkurencyjne dla lasera frakcyjnego, jednak dzięki nieablacyjnemu działaniu skraca czas rekonwalescencji pozabiegowej pacjenta.

777800.jpgLunariCE to zaawansowana technologia Cryo w liftingu twarzy, terapii RF i wtłaczaniu w skórę składników aktywnych. Urządzenie wykorzystuje 4awisko Cryoelektroporacji, dzięki czemu otwiera W skórze mikrokanaly na bardzo krótki okres czasu, poprzez które można wtłaczać do jej głębokich warstw specjalnie przygotowane koktajle. Parametry urządzenia jako jedyne na rynku pozwalają przeprowadzać zabiegi Cryo Lift, Cryo RF i Cryo Elektroporacji wykorzystując temperatury do -20°C. Dodatkowo urządzenie idealnie sprawdza się kuracjach leczniczych i łagodzących po zabiegach laseroterapii i medycyny estetycznej.