Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: grudnia 2013

Fotolia_5768964_XS-300x199.jpgOddychanie to najbardziej skuteczna metoda detoksykacji organizmu. Świadome i właściwe oddychanie uwalnia ogromną energię, odkwasza cały organizm i pozwala na usunięcie z organizmu dwutlenku węgla. Życie człowieka zaczyna się wraz z jego pierwszym oddechem, a kończy z ostatnim.

Fotolia_52266115_XS-210x300.jpgNiedobór tłuszczy sprzyja powstawaniu depresji

 

Jeżeli bliżej zainteresujemy się tematem tłuszczy, stwierdzimy, że informacje na ich temat często przedstawiane są bardzo jednostronnie. Zgodnie z mottem: „Tłuszcz tuczy”. Tymczasem niezupełnie jest to zgodne z prawdą, gdyż spożywanie wysokowartościowych tłuszczy jest niezbędne dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Brak tłuszczy sprzyja depresjom

 

prestige-care-krem-na-naczynka-spf-15.jpgKażdego roku wydajemy miliardy złotych na kosmetyki. Oczywiście prym wiodą panie.  Najczęściej kupowane są kosmetyki do pielęgnacji włosów, twarzy a także perfumy i dezodoranty. Jak informują analitycy rynku kosmetycznego, kryzys nie przekłada się na ograniczenia w zakupie szminek, lakierów do paznokci czy też kremów.  Można wręcz oczekiwać że z roku na rok koszyk zakupów będzie się powiększał.

 

stops.jpgŁuszczyca to jedno z powszechniej występujących schorzeń dermatologicznych. Szacuje się, że cierpi na nią od 2 do 4% populacji. Przyczyny choroby są nieznane, prawdopodobnie odpowiedzialne są predyspozycje genetyczne.

 

jablkowysz.jpgMedia, a zwłaszcza programy rozrywkowe i czasopisma, kreują model zadbanego i młodego człowieka. Wiele osób, szczególnie kobiet, ulega tym trendom. Zmieniają nawyki żywieniowe, stosują suplementy diety, podejmują aktywność fizyczną i korzystają z zabiegów kosmetycznych, a także corasłz częściej włączają do swojej codziennej pielęgnacji preparaty wyszczuplające. Producenci kosmetyków prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych receptur oraz kampanii marketingowych, które mają przekonać o wyjątkowej skuteczności produktu i zachęcić do jego stosowania. Informacje umieszczane na etykietach opakowań preparatów przekonują o ich skuteczności, a efekty ich działań producenci porównują do zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

recee.jpgWpływ czynników środowiskowych na funkcjonowanie bariery naskórkowej

 

Skóra pełni rolę bariery, która chroni organizm przed wnikaniem szkodliwych czynników biologicznych, chemicznych i fizycznych w struktury ciała. Prawidłowe funkcjonowanie skóry warunkuje integralność naskórka. Naskórek jest tzw. inteligentną barierą, która, chroniąc przed wnikaniem czynników zewnętrznych, jednocześnie zabezpiecza przed utratą wody.

 

Depositphotos_1378428_XL.jpgW porze jesienno- zimowej nasze dłonie narażone są na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych, które sprawiają, że skóra staje się wrażliwa, szorstka oraz traci swoją elastyczność. Dodatkowo nasze paznokcie stają się przesuszone, łamliwe oraz mogą się rozdwajać.

 

stockxpertcom_id326688_jpg_39e86477921b77add779df6121abae31.jpg

Skóra jest największym organem ludzkiego organizmu i pełni bardzo ważną  rolę ochronną przed drobnoustrojami patogennymi oraz przed  szkodliwym działaniem czynników  zewnętrznych. Skóra jest bardzo  dobrze unaczyniona, ale jej przydatki jakimi są płytki paznokciowe nie posiadają wyodrębnionych anatomicznie naczyń. O ich odżywieniu decyduje sieć drobnych naczyń zwanych mikrokrążeniem zawartym w macierzy i łożysku paznokcia.

 

zioloww.jpgZainteresowanie ziołolecznictwem oraz zapotrzebowanie na zioła, leki i kosmetyki ziołowe ciągle wzrasta. Terapia ziołowa jest jednym z najstarszych sposobów leczenia wielu schorzeń. Zwierzęta są znacznie uboższym źródłem substancji biologicznie aktywnych w medycynie niż rośliny. Jedną z przyczyn popularności kosmetyków roślinnych jest brak ich ubocznego, szkodliwego działania na organizm ludzki.

 

Niespodziewane wypryski, przewlekły trądzik, podrażnienia po zabiegach kosmetycznych, czy alergia nie zrujnują nam w tym roku sylwestrowej zabawy! W batalii o perfekcyjny makijaż uzbroimy się w najmodniejsze w tym sezonie wojenne barwy mineralnych kosmetyków. Khaki w wersji glamour to temat przewodni makijażu przygotowanego przez Emilię Czaczkowską – Bołtromiuk dla marki Earthnicity.

sylwestrowyEarthnicity4.png

 

Strona 1 z 3