Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2013 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: stycznia 2013

teosyalPodbił serca Francuzek i Szwajcarek. Po 9 latach badań klinicznych Teosyal Redensity II, hit na rynku medycyny estetycznej, debiutuje u nas. Dzięki niemu także Polki będą mogły rozstać się z problem cieni i zapadnięć pod oczami. Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce stosuje go dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, która dzieli się swoimi opiniami na temat preparatu.

regenzeracja_wosw_-_Fotolia.comSłabe i wypadające włosy – medycyna estetyczna zna na to sposoby

 

Masz problem z osłabionymi, cienkimi i wypadającymi włosami, które co rano widzisz na poduszce? Pamiętaj, że człowiek przeciętnie traci codziennie około 100 włosów. Jest to naturalny proces, którym nie trzeba się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się widoczne i uciążliwe, może prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji. Warto temu odpowiednio wcześnie zapobiec.

mozg-ludzki-myle_121-20424Mózg stanowiąc tylko 2% masy całego ciała, a zużywa aż 20% energii, która jest produkowana przez nasz organizm.

48_-_Fot._MacPisząc ten artykuł zacieram ręce nie z zimna, lecz na myśl o trendach w makijażu na sezon jesień i zima 2012-2013.

 

62_-_Fot._iStockWielokrotnie już pisałem o tym, że branża SPA na wskroś naznaczona jest, lub raczej powinna być ruchem wellness, bo z niego wyrosła.

Krem Tri-Hialuronic Cream to produkt najnowszej generacji, do którego produkcji wykorzystano osiągnięcia biotechnologiczne. Preparat zawiera trzy rodzaje kwasu hialuronowego, a konkretnie cząsteczki o trzech różnych wielkościach.

18w_-_Fot._ShutterstockW jaki sposób zadowolić klientów? I jak sprawić, by Twój personel błyskawicznie sprzedawał Twoje usługi?

 

Czy zastanawiałeś się, ilu Twoich klientów wychodzi z Twojego salonu myśląc sobie: „WOW! To było świetne!”. A może w ogóle Cię to nie interesuje, a jedyną rzeczą która się liczy są zarobione pieniądze? Owszem, one również są ważne, ale niech nie będą dla Ciebie główną siłą motywującą do działań.

sumokosmetykaOtyłość jest najszybciej rozprzestrzeniającą się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. U osób do- rosłych wynika ona zazwyczaj ze zwiększenia rozmiarów komórek tłuszczowych na skutek gromadzenia w nich trójglicerydów. Redukcja masy ciała prowadzi do zmniejszenia rozmia- rów, lecz nie liczby komórek tłuszczowych. Ważną rolę w regulacji wydatków energetycz- nych odgrywają tarczyca i współczulny układ nerwowy. W organizmie człowieka przebiega ponad 30000 różnych procesów metabolicznych w ciągu sekundy. U osób z nadczynnością tarczycy metabolizm jest dużo szybszy, dla- tego osoby te nie tyją, pomimo zwiększonego spożycia kalorii. Niedoczynność tarczycy pre- dysponuje do nadwagi i otyłości. U kobiet po- wyżej 30. roku życia dochodzi do spowolnienia procesów metabolicznych, a brak aktywności fizycznej i złe odżywianie dodatkowo nasilają tendencję do otyłości zarówno typu aneroidal- nego, jak i ginoidalnego [1].

damskie-kosmetyki-butelki_425532Konserwanty są to surowce chemiczne hamujące rozwój mikroorganizmów w kosmetyku, czyli zapewniające mu określoną stabilność mikrobiologiczną. Konserwanty uniemożliwiają rozmnażanie się bakterii i grzybów.  Z drugiej jednak strony mogą być szkodliwe dla zdrowia. Przed kupnem każdego preparatu do pielęgnacji i higieny skóry warto przeczytać jego skład chemiczny.