Artykuły filtrowane wg daty: marca 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: marca 2012 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: marca 2012

Criss_hydroxy6Oxybrazja lub oxydermabrazja – nazwa pochodząca od łacińskiego słowa oxygen, czyli tlen oraz abrasio czyli zeskrobywanie.
Inna nazwa – mikrodermabrazja tlenowa lub Hydroxy.

 

Aparaty do oxybrazji służą do złuszczania naskórka (abrazji) przy użyciu tlenu z butli oraz soli fizjologicznej wyrzucanych przy użyciu specjalnej, odpowiednio dobranej do rodzaju zabiegu jedno- lub trzystrumieniowej dyszy z mocą 4-8 bar. Jest to ważne, gdyż zbyt niskie ciśnienie nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów.

hydroxy4

Zabieg powoduje złuszczenie martwych komórek naskórka, co daje efekt wygładzenia skóry, wyrównania jej kolorytu i struktury. Dobry aparat do oxybrazji posiada regulację ciśnienia. Dzięki temu można pracować zarówno na skórze w okolicach oczu, jak i na powierzchni całego ciała.

 

criss_Meso4mDodatkową, poza złuszczaniem naskórka, funkcją aparatów do oxybrazji jest :
dotlenienie naskórka; zmniejszenie rogowacenia naskórka;  stabilizacja pracy gruczołów łojowych;  wygładzenie skóry, poprawa jej elastyczności i nawilżenie;  zmniejszenie stanów zapalnych skóry, w tym również trądziku różowatego i młodzieńczego;   wzmocnienie kruchych naczynek krwionośnych;  zmniejszenie plam pigmentacyjnych;  spłycenie drobnych blizn potrądzikowych i zmarszczek;  podniesienie efektywności stosowania preparatów kosmetycznych;  mikromasaż pobudzający metabolizm komórek;  szybciej usuwane są toksyny i zbędne produkty przemiany materii;  masaż antycellulitowy.

 

Aparaty do oxybrazji muszą być podłączone do butli z tlenem. Koncentratory tlenu (agregaty wytwarzające tlen z powietrza o parametrach wymaganych do zabiegu oxybrazji – 7 bar, 50 l/min) mają wymiar porównywalny do średniej wielkości pokoju. Tak więc zamontowanie ich w aparacie do oxybrazji nie jest możliwe.

 

Aparat może być podłączony do sprężarki powietrza atmosferycznego lub posiadać wbudowaną sprężarkę. Wtedy jednak nie mówimy o oxybrazji,  lecz o mikrodermabrazji wodno-powietrznej.

 

Ze względu na różnicę działania tlenu z butli i powietrza atmosferycznego ze sprężarki, zaleca się pracę z użyciem tlenu z butli.

 

Aparaty CRISS Hydroxy produkowane przez firmę AYCOM Polska, przystosowane są zarówno do pracy z butlą tlenową,  jak i powietrzem z wbudowanej bardzo cichej sprężarki.

 

Wyposażone są w dwie różne dysze.glowica_tlenowa

 Jedna z nich, podająca dwoma wężykami tlen oraz sól fizjologiczną, służy do złuszczania naskórka (abrazji) oraz intensywnego dotleniania skóry.
Druga, wyposażona jest w zbiorniczek umieszczony przy wylocie dyszy i służy do efektywnego rozprowadzania kosmetyku na powierzchni skóry.

 

Aparaty CRISS Hydroxy posiadają niepalną (metalową) obudowę.
Producent – AYCOM Polska udziela 36 mies. gwarancji Door to Door na produkowany przez siebie sprzęt.

 

Niniejsze opracowanie wykonano m. in. na podstawie:

  1. Oceny Badań Aplikacyjnych aparatu do mikrodermabrazji tlenowej CRISS Hydroxy produkcji AYCOM Polska wystawionej przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi Wydział Farmaceutyczny Oddział Kosmetologii. Ocenę i kwalifikację probantów prowadziła dr med. Renata Sieradzan-Skrzetuska – specjalista medycyny estetycznej, mgr kosmetologii Marzena Glinka oraz Agnieszka Rucińska oraz
  2. Artykułu „Zastosowanie soli fizjologicznej i tlenu w nowej technologii mikrodermabrazji” w „Polish Journal of Cosmetology” nr 4/08 wydanym w grudniu 2008r.

 

 

Więcej na http://www.criss.net.pl/

Włosy wymagają pielęgnacji przez cały rok, jednak w okresie zimowo- wiosennym w szczególności powinno się zwrócić uwagę na ich kondycję. Każdy kto pragnie, by jego włosy lśniły zdrowiem i pięknym wyglądem w promieniach wiosennego słońca, z wyprzedzeniem powinien myśleć o tym, by przygotować włosy na zmianę temperatury. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które pomogą w codziennej pielęgnacji zniszczonych włosów, dzięki czemu będą wyglądały olśniewająco i zjawiskowo.

Czym są pijawki lekarskie?


Pijawka lekarska jest to bezkręgowiec, należący do typu pierścienic z rodzaju siodełkowców. Jej rodzaj to Hirudo.

 

Nowym, jednak niezupełnie już nas zaskakującym, procesem jest powszechna standaryzacja wielu obszarów naszego życia. Proces ten od pewnego czasu ogarnia także edukację. Istotnym elementem w edukacji zawodowej jest przygotowanie absolwenta do dobrego wykonywania zawodu. Wynika to z dwóch generalnych potrzeb.