Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2011 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2011 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: kwietnia 2011

Kolejne badania profesjonalnych ośrodków wskazują na rekordowy wzrost wartości polskiego rynku reklamy internetowej. Jak donosi IAB AdEx, w ubiegłym roku na rynku reklamy on-line zanotowano 17-procentowy wzrost wartości nakładów finansowych. Prognozy na 2011 rok są równie optymistyczne.

Słońce za oknem chyba u wszystkich wywołuje pozytywne emocje. Nie zmienia to jednak faktu, że u sporej części z nas perspektywa zbliżającej się wielkimi krokami prezentacji w kostiumie kąpielowym powoduje lekkie zakłopotanie... Jeszcze kilka tygodni pięknej pogody i zrozpaczone klientki zaczną szturmować gabinety kosmetyczne.

 

Przed bieżącym wydaniem czasopisma postawiliśmy sobie za cel ocenę sytuacji panującej w branży solaryjnej na podstawie opinii zebranych pośród największych producentów i importerów działających na rynku solaryjnym oraz innych i podmiotów z nim związanych.

To jak budujemy relacje z naszymi klientami, zależy od nas samych i od naszego stanu emocjonalnego.


Inteligencja emocjonalna, inaczej EQ [ang.] Emotional Intelligence Quotient (także EI – [ang.] Emotional Intelligence) – kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób, jak też zdolności używania własnych emocji i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi innych, czyli klientów.

Hasło „opalanie” od pewnego czasu pojawia się w kontekście informacji, których celem jest zniechęcenie potencjalnych miłośników promieniowania UV do korzystania z salonów solaryjnych.

Przyzwyczajeni do tradycyjnych form reklamy często nie zdajemy sobie sprawy jak wielką siłę oddziaływania posiada w obecnych czasach internet. Warto więc przyjrzeć się najnowszym badaniom przedstawiającym udziały reklamy on-line w całym polskim rynku marketingowym.

Chociaż branża kosmetyczna przeszła na przestrzeni ostatnich lat sporą ewolucję, to ciężko jednoznacznie stwierdzić czy zawody związane z kosmetyką i medycyną estetyczną są obecnie uznawane za zawody prestiżowe.

Rynek kosmetyków naturalnych niemal każdego roku odnotowuje kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży. W czym tkwi tajemnica produktów, które podbijają europejskie drogerie i gabinety? Specjaliści twierdzą, że duże znaczenie dla nagłego zainteresowania kosmetykami ekologicznymi miało stworzenie jednolitych reguł wytwarzania, dzięki którym produkty naturalne stały się wiarygodną i bezpieczną metodą pielęgnacji skóry.

Internet wkroczył już niemal do każdej dziedziny naszego życia. Zamiast iść do lekarza - szukamy diagnozy w internecie, zamiast spotykać się z przyjaciółmi – czytamy wiadomości na Facebooku, zamiast pójść do kiosku – przeglądamy newsy na portalach informacyjnych. Jesteśmy już do tego stopnia rozleniwieni, że często nie chce nam się nawet wyruszyć na poszukiwania pilota od telewizora i oglądamy telewizję on – line.

 

Rynek kosmetyczny, podobnie zresztą jak każdy inny jest pełen osób i firm, które tworzą nowe produkty głównie w oparciu o chęć zysku. Jeśli towarzyszy temu troska o dobro i zdrowie klientów, wszystko jest w najlepszym porządku. Rzeczywistość jednak często jest daleka od ideału.

Strona 1 z 2