piątek, 19 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

Cukier – wyrafinowany drań

Fotolia_18107919_XS-200x300.jpgJak wiadomo biały cukier to produkt rafinowany, który w takiej postaci nie występuje w naturze. Ta skoncentrowana słodycz to nienaturalny węglowodan, który do własnego metabolizmu wykrada z organizmu cenne enzymy, minerały i witaminy (np. B12) co skutkuje np.: „słabymi nerwami”.

 

Maksymalizacja zysku – sztuka nie lada

 

Z reguły słodkie potrawy bardzo nam smakują, co skłoniło przemysł do tego, aby odkryć cukier jako wzmacniacz smaku. Oto dlaczego znajdziemy go w prawie wszystkich daniach gotowych. Przemysł nie daruje nawet kociej karmie, gra się toczy przecież – jak zwykle – o maksymalizację zysku. Cukier kryształ ma jednak fatalne skutki dla naszego zdrowia, w szczególności dotyczy to jelit, w których spala się niczym „słomiany ogień”, uszkadzając przy tym kosmki jelitowe i tworząc zupełnie inną florę bakteryjną. Od tej chwili rozpoczyna się diabelski krąg. Spożywając rafinowany cukier, zapraszamy do naszych jelit inne bakterie i grzyby, które z kolei domagają się cukru, budząc w nas apetyt na „coś słodkiego”.

 

Cukier jako narkotyk

 

Według raportu czasopisma Journal of Psychoactive Drugs z roku 2010 cukier powoduje u niektórych osób wyrzut endorfiny w mózgu, podobnie jak uzależniające narkotyki. Osoby uzależnione od cukru mają całe spektrum objawów charakterystycznych dla narkomanii. Pojawiają się napady wilczego głodu, zapotrzebowanie na cukier rośnie, a także występują objawy odstawienia – wahania nastroju.

 

Jest nadzieja

 

Dobra wiadomość jest taka, że mimo uzależnienia istnieje wykonalny scenariusz wyrwania się ze szponów cukru, który mogą wprowadzić także rodziny z małymi dziećmi. Na początek trzy wskazówki:

 

Surowe warzywa i owoce ekologiczne / Zaopatrz się w świeże, ekologiczne warzywa i owoce, będące źródłem naturalnych (złożonych) węglowodanów. Mają one tę zaletę, że nie tylko dostarczają różnych rodzajów cukru, ale także enzymy niezbędne do ich metabolizmu. Oprócz tego indeks glikemiczny po ich spożyciu rośnie relatywnie powoli, dzięki czemu trzustka ma dość czasu na produkcję insuliny.

 

Chleb pełnoziarnisty zamiast pieczywa z białej mąki / Jedz chleb pełnoziarnisty (najlepiej własnego wypieku) i unikaj produktów z białej mąki. Tutaj też mamy do czynienia albo z węglowodanami naturalnymi (złożonymi), albo z pustymi węglowodanami rafinowanymi (zdegenerowanymi). Spożycie chleba pełnoziarnistego powoduje powolny wzrost indeksu glikemicznego, co jest absolutnie decydujące dla zaopatrzenia naszego organizmu w energię.

 

Mieszanka studencka zamiast snaków i przekąsek / Nieprzetworzone orzechy, nasiona i suszone owoce bez cukru to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących pozbyć się uzależnienia od cukru. Dostarczają one białka, energii i zdrowych tłuszczów roślinnych, nie podnosząc stężenia cukru we krwi do niebotycznego poziomu.

 

Jeżeli uzależnienie od cukru dotyczy także ciebie, a czekolada należy do twoich ulubionych potraw, to wiedz, że...

readmore

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl

HOLISTYCZNE DORADZTWO Z ZAKRESU ZDROWIA I ŻYWIENIA

Arnold Ehrenfeld

Najbardziej „popularnymi” schorzeniami są uwarunkowane złą dietą choroby cywilizacyjne?

Dzięki odpowiedniej zdrowej żywności i właściwemu odżywianiu się, większość tego typu chorób w ogóle nie powstanie, a za sprawą autoregulacji da się nad nimi zapanować. Holistyczne (całościowe) spojrzenie na chorobę umożliwia ogląd aspektów duchowych (psychosomatycznych), co pozwala na dojście do powodów pozamaterialnych danego schorzenia.

Oferowane przeze mnie usługi są ukierunkowane na świadomy i zdrowy styl życia, który dopełni i wesprze pożądane zmiany w Twoim życiu.

 

 

Analiza żywienia
Coaching żywieniowy
Doradztwo przy zakupach
Szkolenia gotowania wegańskiego
Doradztwo dot. suplementów organicznych

Wystąpienia publiczne, Referaty, Coaching

ONLINE - Doradztwo żywieniowe

Zapraszam do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub   693 282 555

Arnold Ehrenfeld

Oceń ten artykuł
(4 głosów)