czwartek, 25 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

Ciepły manicure jako doskonały zabieg regenerujący dla dłoni i paznokci

Depositphotos_1378428_XL.jpgW porze jesienno- zimowej nasze dłonie narażone są na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych, które sprawiają, że skóra staje się wrażliwa, szorstka oraz traci swoją elastyczność. Dodatkowo nasze paznokcie stają się przesuszone, łamliwe oraz mogą się rozdwajać.

 

 

Z pomocą przychodzi nam wiele zabiegów kosmetycznych, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry dłoni oraz paznokci. Jednym z nich jest ciepły manicure ( hot manicure), niezwykle przyjemny zabieg, a co najważniejsze, jednocześnie korzystnie wpływającym na dłonie oraz paznokcie.

 

Aby wykonać ciepły manicure potrzebne nam będą: balsam do ciepłego manicure, podgrzewacz do balsamu, jednorazowe wkłady do podgrzewacza, peeling oraz akcesoria do manicure biologicznego.

 

Rynek kosmetyczny oferuje nam całą gamę produktów potrzebnych do wykonania tego rodzaju zabiegu. Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić na wybór dobrego balsamu, który musi zawierać odpowiednie substancje czynne. Pod wpływem ciepła pory skóry otworzą się, a dobroczynne składniki wnikną w warstwę naskórka, sprawiając, że nasza skóra stanie się gładka i odżywiona.

 

Poniżej proponuję przykładowe substancje odżywcze, pomagające w regeneracji dłoni i paznokci:

  • Witamina E nazywana „ witaminą młodości” - neutralizuje wolne rodniki, przez co zapobiega starzeniu się skóry, sprzyja tworzeniu kolagenu oraz poprawia elastyczność skóry.
  • Witamina C (kwas askorbinowy) – znacząco poprawia i ujednolica koloryt skóry, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, chroni przed niszczącym działaniem wolnych rodników.
  • Witamina A – jest niezbędna w procesach regeneracji naskórka, zmniejsza przebarwienia oraz plamy skórne, uczestniczy w prawidłowym wzroście paznokci, zapobiega starzeniu się skóry.
  • Witamina B5 - w dużym stopniu zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu jest ona bardziej nawilżona. Dodatkowo zmiękcza naskórek, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia, zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka.
  • Aloes - łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się ran, działa przeciwzapalnie, nawilża skórę.
  • Alantoina – wygładza i zmiękcza skórę.


Etapy zabiegu:

  1. Dezynfekujemy dłoni swoje oraz klientki,
  2. Opiłowujemy paznokcie delikatnym pilikiem o ziarnistości 240,
  3. Wykonujemy peeling dłoni w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka,
  4. Palce zanurzamy w podgrzewaczu z balsamem na czas ok 5-10 min, dodatkowo można nanieść balsam na całe dłonie, niezanurzone w miseczce (polecane jest podgrzanie balsamu 15 min przed przyjściem klientki),
  5. Wykonujemy masaż dłoni, następnie pozostałości kremu usuwamy ręcznikiem,
  6. Odsuwamy skórki zmiękczone ciepłym balsamem, dodatkowo możemy użyć płynu do usuwania skórek,
  7. Podwójnie odtłuszczamy płytkę paznokcia i malujemy lakierem.

 

Manicure ciepły jest doskonałym, głęboko regenerującym zabiegiem dłoni i paznokci. Dzięki działaniu ciepła oraz masażowi, składniki aktywne odżywiają naszą skórę, a płytka paznokcia zostaje wzmocniona.

 

Dodatkowym atutem zabiegu jest szybki czas wykonania, podobnie jak w manicurze klasycznym. Zabieg ten z powodzeniem stosuje się również u mężczyzn, u których skóra dłoni często jest szorstka oraz przesuszona.

 

Zabieg ciepłego manicure jest idealny dla tych klientów, którzy mimo braku czasu, cenią sobie nie tylko klasyczne opiłowanie paznokci, ale również pielęgnację całych dłoni, które są przecież naszą wizytówką.

 

szymanskamarta.jpgMarta Szymańska
Dyplomowany Instruktor Euro Fashion Akademii Paznokcia
Bydgoszcz
www.EuroFashion.com

 

Źródło:

http://www.akademiapaznokcia.pl/

Oceń ten artykuł
(5 głosów)