Plenhyage medium - kwas polinukleotydowy 1,5 ml - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Plenhyage medium - kwas polinukleotydowy 1,5 ml - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

Plenhyage medium - kwas polinukleotydowy 1,5 ml

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

plenhyageEfekt wypełnienia + silna biorewitalizacja i naprawa skóry

 

Plenhyage medium - polimeryzowany żel z polinukleotydami, medyczny, do iniekcji. Wyprodukowany przez włoską firmę BIOFORMULA, posiada certyfikat CE0373.

 

Certyfikat CE: POBIERZ

 

Co to są polinulkeotydy?

Są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Polinukleotydy są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Odpowiedzialne są za elastyczność skóry i jej zdrowy wygląd. Ponadto posiadają wybitną zdolność do wiązania dużych ilości wody, zatem wpływają na odpowienie nawilżenie struktury skóry. Wykazują także silne działanie regenerujące skórę po chorobach, a nawet ciężkich urazach.

 

Polinukleotydy = biorewitalizacja

Biorewitalizacja jest najpopularniejszym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Jest przeznaczona na obszary skóry najbardziej eksponowane, tj. twarz, szyję, dekolt oraz dłonie – czyli te, które w największym stopniu zdradzają oznaki upływającego czasu. Zabieg nie tylko sprzyja poprawie wyglądu skóry, wpływa również na jej jakość. Dzięki polepszeniu cech fizjologicznych, umożliwia szybszą odbudowę skóry po peelingu, miniliftingu, liftingu, przedłuża efekty działania wypełniaczy i innych technik, np. laseroterapii, abrazji. Polinukleotydy, zwiększają nawilżenie tkankowe, dają również efekt wzrostu liczby i aktywności fibroblastów, najważniejszych komórek odpowiedzialnych za systematyczną odbudowę wielu składników skóry.

 

Działanie przeciw wolnym rodnikom

Polinukleotydy pełnią ważną rolę w zwalczaniu wolnych rodników. W trakcie degradacji ich makrocząsteczek przez enzymy obecne w środowisku pozakomórkowym następuje uwalnianie metabolitów, które zwiększają ochronny wpływ na fibroblasty. Badania in vitro na fibroblastach poddanych promieniowaniu ultrafioletowemu typu B dokumentują, że polinukleotydy wywołują efekt ochronny w komórkach poddanych temu promieniowaniu. Doświadczenia przeprowadzone na Uniwersytecie w Sienie wykazały ich działanie antyutleniające, co potwierdza fakt, że systematyczne podawanie polinukleotydów wywołuje przedłużone nawilżenie izoosmotyczne macierzy komórkowej oraz efekt przeciwutleniający. Wspomniane rezultaty wpływają na odtworzenie warunków fizjologicznych najodpowiedniejszych do regeneracji i aktywności metabolicznej fibroblastów. Te z kolei, dzięki optymalizacji swojej aktywności wydzielniczej, mogą przywrócić równowagę macierzy bezpostaciowej (glikoproteinazy, fibronektyna i inne proteiny) oraz włóknistej (włókna siateczkowe kolagenu). Polinukleotydy również hamują foto- i chronostarzenie, skutecznie zabezpieczają skórę przed ekspozycją na słońce. Naturalnie są one obecne w organizmie człowieka, a pochodzące z preparatu są całkowicie wchłanialne.

 

Efekty

plenhyage1

 

Wskazania

 - zmarszki i bruzdy

- wiotka i starzejąca się skóra szyi

- sucha, odwodniona skóra

- spadek elastyczności i gęstości skóry

- rewitalizacja skóry dłoni

- widoczne oznaki starzenia

- regeneracja tkanek głębokich

- optymalne przygotowanie skóry przed innymi zabiegami

 

Szczegóły produktu:

Stężenie:                               20 mg/ml

Ph:                              6,5 - 7,5

Endotoksyny:                               < 0,5 EU/ml

Sugerowane miejsca stosowania:    twarz (zmarszczki wokół ust, policzki), szyja, dekolt, zewnętrzna cześć dłoni, okolice oczu, pośladki i uda                                            

Ilość w opakowaniu:                     1 x 1,5 ml strzykawka

Trwałość efektu:                     2 - 3 miesiące

Igły:                      2 x 30G 1/2

Sterylizacja:                      produkt sterylny, wytwarzany w antyseptycznym otoczeniu

Temperatura przechowywania:       5 - 25 stopni C

 

Produkt do zastosowań profesjonalnych.

 

Więcej na: https://cosmed24.pl/

 

+Dodaj komentarz