IGRZYSKA, NIESTETY BEZ CHLEBA - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka IGRZYSKA, NIESTETY BEZ CHLEBA - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka

IGRZYSKA, NIESTETY BEZ CHLEBA

Oceń ten artykuł
(37 głosów)

IGRZYSKA, NIESTETY  BEZ CHLEBA

Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc rosną nasze wydatki. Nośniki energii, woda, czynsz, żywność.

Rozwarstwia się społeczeństwo, pod względem poziomu życia. Nauczyliśmy się funkcjonować w tym rozwarstwieniu. Bardzo bogaty, bogaty, przeciętniak i nędza.

Oglądając  w TV, Euro 2012 ,odnosimy wrażenie, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący. Setki, tysiące kibiców kupujących drogie bilety na mecze, wypite hektolitry piwa, tony jedzenia, które codziennie  znikają w brzuchach bawiących się tłumów Polaków, To mówi samo za siebie.

Nas na to stać! A skoro jest nas stać na trak droga rozrywkę, to znaczy, że jest nas stać na dużo więcej.

Tyle tylko, że Euro za chwile stanie się historią, a nam niestety pozostanie” zła historia - kredytowa” w bankach, para-bankach i lombardach. I jeszcze pozostanie, omijanie rodziny i znajomych, od których pożyczyliśmy pieniądze na to Euro, lecz nie mamy z czego ich oddać.

 

4dc136c6cd32d_o

 

Bo…… Pracodawca znów zalega z wynagrodzeniem, bo…….. pracodawcy ,znów nie zapłacili  kontrahenci,  bo……. Kontrahentom,  po raz kolejny nie zapłacono w terminie, bo……. Pani  Jadzi w sklepiku osiedlowym,  czy też Panu Józkowi w sklepiku wiejskim , nie oddano pieniędzy za towary wzięte na zeszyt.

KOłO SIĘ ZAMKNĘŁO.

d4ec1f2abad4bd067af3a2801404ee4dPrzeciętniak czy biedak, też ma prawo do odrobiny radości, szczęścia i godności. Skoro mamy igrzyska (niestety bez darmowego chleba), to bawmy się. I na chwile zapomnijmy, o dręczącym nas niepokoju, o niepewne jutro.

Jak oddać, jak przeżyć, jak istnieć na tym świecie. Bez widma  zamieszkania w schronisku dla bezdomnych,  lub szpitalu psychiatrycznym ,ze spustoszonym mózgiem, po nader obfitym  spożywaniu  „zapominacza” lub „rozmownej”, nie koniecznie pochodzącymi z półek sklepów monopolowych.

Jak przeżyć  w świecie „efektu domina”, który niszczy przedsiębiorców? Jak dalej żyć przy braku perspektyw, nie tylko na wzrost dochodów  ale i  na znalezienie pracy?

Wyjechać z kraju? Szukać nowego, lepszego życia? Bo w Polsce go już nie znajdziemy?

Jan Pietrzak  ,wygłaszając swoje słynne monologi. Już w początku lat osiemdziesiątych mówił, że gdyby nam otworzyć  granice to w kraju nie pozostałby nikt, tylko ten ostatni uciekający,  zgasiłby światło.

Dziś mamy otwarte granice, tylko realia się zmieniły. Otwarty niegdyś dla nas  „Zachód” ,też ma swoje problemy z bezrobociem . I coraz bardziej „Zchodowi”  nie w smak rosnąca fala emigrantów ,którzy niszczą  rynki pracy dla ich własnych obywateli.

A  więc co dalej? I jak dalej. Nikt nie zna na to odpowiedzi. Będzie bez zmian ,”Rząd się wyżywi”. My się i tak zestarzejemy . A wraz z wiekiem  będą się oddalać ambicję na lepsze, godniejsze życie. Igrzysk nie zabraknie. A że z chlebem krucho? Provident pożyczy.  Pani Jadzia lub Pan Józek nadal dadzą na zeszyt , i jakoś się obejrzy tą  letnią olimpiadę ,potem  zimową. A jak by tych wydarzeń  było mało ? To zawsze pozostają nam „Igrzyska Sejmowe” . A tam możemy zobaczyć wyjątkowe konkurencje. Takie jak : Wzajemne opluwanie na krótki  i długi dystans. Lub kto pierwszy postawi diagnozę  o stanie umysłu  „przedstawicieli narodu”, kto szybciej odkryje „odmienność” płciową , z np. publicznym odważnym stwierdzeniem „Pan nie ma jaj”.

Nagrodami dla zwycięzców są:  Zaproszenia na bankiety z okazji otwarcia „wszystkiego co można otworzyć i wziąć”,  z państwową  kasą włącznie .Wywiady (płatne) dla tabloidów i telewizyjnych stacji komercyjnych. A  w przyszłości ,szansa na posadkę  w PE, lub w sektorze bankowym. No może w radach nadzorczych. Bo przywileje- przywilejami, ale żołądki  specjaliści od igrzysk maja takie same jak my. Dlatego choć brakuje nam coraz częściej  na chleb, to przynajmniej „IGRZYSK”  nam  dzięki Nim NIGDY NIE  ZABRAKNIE.

D.K.  Red.Portalu

1 komentarz

  • Link do komentarza środa, 20 lipca 2016 11:38 napisane przez Stefan Simlat

    Na temat prac sejmu napisałem wiersz. Opisałem jaki dramat nas czeka. Mam dar przewidywania przyszłości dlatego boję się o moją ojczyznę.

Skomentuj