Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2017 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2017 - Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka
Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2017

kont cialaSezon bikini w pełni, a ty wciąż nie jesteś zadowolona z tego, jak wyglądasz? Ćwiczyłaś wiele miesięcy, jednak efekt nie zachwyca, a wiotka skóra i wyraźny cellulit nie dają o sobie zapomnieć? Nie rezygnuj z lata przez kompleksy! Zaufaj sprawdzonej technologii HIFU w nowej, doskonalszej odsłonie. Wykonturuj ciało i odważ się na lifting bez skalpela!

 

Osoby, interesujące się nowinkami świata medycyny estetycznej doskonale znają HIFU. Być może nawet już go wypróbowały. To narzędzie medycyny estetycznej, które zostało docenione przez ekspertów i pacjentów. Jego nazwa dokładnie oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Jeszcze ćwierć wieku temu stosowano go do usuwania guzów, np. raka prostaty. Dziś cieszy się coraz większą popularnością w medycynie estetycznej, jako metoda zastępująca operacyjny lifting twarzy i ciała, ujędrniając skórę i likwidując nadmiar tłuszczu z wybranych partii. Dodatkowo metoda jest zaliczana do zabiegów bankietowych, czyli takich, po których bez dyskomfortu wizerunkowego możemy opuścić gabinet lekarski (ponieważ nie wymaga ona rekonwalescencji i nie pozostawia siniaków  ani zaczerwienień).
 

Jednak i ten „wszechmogący zabieg" doczekał się swojego udoskonalenia. Na rynku pojawiło się nowe urządzenie, Ulverin. Z pierwowzorem łączy go to, że dzięki skoncentrowanej wiązce ultradźwięków o wysokiej intensywności powoduje lokalne uszkodzenia cieplne, dzięki czemu dochodzi do procesów naprawczych w tkankach. Energia wysyłana do głębszych struktur skóry i tkanki podskórnej koncentruje się na docelowej głębokości w zależności od zastosowanego do zabiegu kartridża. Na co nowego mogą liczyć pacjenci? Ich coraz większe potrzeby i wymagania stawiają wyzwanie dla specjalistów medycyny estetycznej. Czym zatem różnią się zabiegi Ulverin od dotychczas znanego nam HIFU i dlaczego warto na nie postawić? W przypadku tej najnowszej technologii, działamy nie tylko na kolagen i elastynę, ale także na tkankę włóknisto-mięśniową. Podczas zabiegu dochodzi do koncentracji energii ultradźwiękowej w podskórnej tkance tłuszczowej i mięśniach, dzięki czemu zostaje usunięty tłuszcz z adipocytów i napięcie mięśni. Zabieg w ten sposób nieinwazyjnie konturuje naszą sylwetkę.

 

Co ważne, przed zabiegiem nie stosuje się znieczulenia miejscowego, ponieważ energia koncentruje się wewnątrz tkanki, a nie na jej powierzchni. Zaskakujące efekty pojawiają się bardzo szybko, bo tuż po zabiegu, natomiast by cieszyć się pełnym działaniem zabiegu, należy dać mu 3 - 6 tygodni na przebudowę i regenerację.

kont ciala1

Lifting bez skalpela! / fot. Fotolia

„Wprowadziłam zabiegi do oferty mojej kliniki w trosce o najwyższy poziom satysfakcji moich pacjentów. Wierzę w potencjał klasycznych rozwiązań, jednak uważam, że jeżeli można coś udoskonalić, to należy to zrobić. Ulverin to urządzenie, którym wykonuję bezoperacyjny lifting twarzy i ciała najnowszą generacją technologii HIFU. Co je wyróżnia? Już po jednym zabiegu widać efekty, okres rekonwalescencji jest praktycznie nieodczuwalny, a cena przystępna dla każdego. Dodatkowo redukuje tkankę tłuszczową z problematycznych miejsc, takich jak ramiona, tułów, boczki, brzuch, uda czy łydki. Dla pacjentek liczy się szybki, widoczny gołym okiem efekt, a ten jest główną zaletą zabiegu" - mówi dr Urszula Brumer, lekarka medycyny estetycznej, właścicielka Kliniki Medycyna Młodości.

 

Jeśli straciłaś nadzieję na wakacyjną pewność siebie i na to, że upały przeminą ci w jeansach, wypróbuj metody rekomendowanej przez ekspertów i chwalonej przez rzeszę zadowolonych pacjentów. Odzyskaj smukłą sylwetkę i młody wygląd już po jednej serii zabiegów bez obaw o blizny i ból. Ciesz się słońcem bez myśli o kompleksach!

 

Informacje o ekspercie: Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Medycyna Młodości Dr Urszula Brumer" – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youven www.youvena.com

 

lumedinNajnowocześniejszy laser medyczny, wybitna technologia i skuteczność. 

 

Lumedin jest medycznym laserem diodowym służącym do epilacji. Urządzenie emituje wiązkę światła o długości fali 808nm zapewniając zwiększoną skuteczność, lepszą penetrację i w rezultacie skuteczniejszy zabieg.

Lumedin charakteryzuje się długością fali o dużym powinowactwie do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, dzięki czemu uzyskujemy efekt fototermolizy mieszka włosowego (termicznego zniszczenia).

 

Najnowocześniejszy laser medyczny, wybitna technologia i skuteczność.

 

Lumedin jest medycznym laserem diodowym służącym do epilacji. Urządzenie emituje wiązkę światła o długości fali 808nm zapewniając zwiększoną skuteczność, lepszą penetrację i w rezultacie skuteczniejszy zabieg.

Lumedin charakteryzuje się długością fali o dużym powinowactwie do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, dzięki czemu uzyskujemy efekt fototermolizy mieszka włosowego (termicznego zniszczenia).

 

Indywidualne dostosowanie parametrów

Dzięki zaprogramowanym parametrom, epilacja Lumedin ma zastosowanie dla zróżnicowanych fototypów skóry (I-IV wg klasyfikacji Fitzpatricka) i kolorów włosów bez ryzyka poparzenia. Dodatkowym atutem jest podział programów zabiegowych wg płci i okolic zabiegowych: twarz, ramiona, pacha, bikini, plecy, nogi. Gotowe programy ułatwiają odpowiedni dobór parametrów i uzyskanie wysokiej efektywności zabiegu, lecz istnieje także możliwość dostosowania parametrów nawet w trakcie zabiegu.

 

Komfort Pacjenta

Laser Lumedin zapewnia wysoki komfort zabiegu dzięki wykorzystaniu technologii potrójnego systemu chłodzenia: wodą,powietrzem i zastosowaniem przewodnika w postaci szkła szafirowego. Głowica w chłodzeniu kontaktowym schładza skórę do temperatury 0℃, czyniąc zabieg mało odczuwalnym.

 

Wielkość plamki: Laser posiada uniwersalną głowicę zabiegową o rozmiarach 12mmx20mm, która gwarantuje szybsze wykonanie epilacji także na większych powierzchniach.

Łatwość obsługi

Opracowując Lumedin zadbaliśmy nie tylko o komfort pacjenta, ale także o wygodę osoby wykonującej zabieg. Urządzenie posiada intuicyjny interfejs, a programowanie odbywa się poprzez ekran dotykowy, który na bieżąco wyświetla ustawienia. Po wybraniu typu skóry i obszaru zabiegowego, laser automatycznie dopasowuje parametry zabiegu. Na ekranie można także dokonywać modyfikacji  w zakresie:

Gęstości energii  10-150J / cm2 - co daje użytkownikowi dużą elastyczność w doborze parametrów i możliwość personifikacji ustawień dla poszczególnych pacjentów. Zapewnia to  większą efektywność pojedynczego zabiegu.

Częstotliwości  1-10Hz - w zależności od umiejętności operatora i  obszarów zabiegowych, co wpływa na znaczne zwiększenie szybkości epilacji      

Czasu trwania impulsu   1-400ms – zapewnia odpowiednie parametry dla epilacji włosów również jasnych, dla których zaleca się stosowanie jak najkrótszych impulsów

Komfort Użytkownika

Doskonały system chłodzenia  umożliwia długotrwałą pracę lasera bez zbędnych przerw, dzięki czemu oszczędzasz czas. Elastyczny kabel podnosi komfort pracy i ułatwia wykonywanie zabiegów. Dodatkowym atutem jest łatwość przemieszczania urządzenia.     

Lumedin – ekonomiczny i łatwy w eksploatacji

Żywotność głowicy wynosi 10.000.000 gwarantuje nieprzerwane, kilkuletnie użytkowanie, większą liczbę przeprowadzonych zabiegów, co znacząco obniża koszty użytkowania lasera i zwiększa przychody gabinetu. Urządzenie wyposażone jest w duży pojemnik na wodę, dzięki czemu nie ma konieczności częstej wymiany wody. Lumedin nie wymaga stosowania specjalnych płynów chłodzących, dzięki czemu zaoszczędzamy dodatkowe pieniądze. 

Technologia

Mikrokomputer kontroluje działanie aparatu, w tym funkcjonowanie silnika, głowicy i ekranu dotykowego. Laser diodowy jest wyposażony w inteligentny mikrokomputer zapewniający stabilizację parametrów, co jest niezwykle istotne w uzyskaniu dobrych efektów. Do produkcji lasera wykorzystano niemiecką optykę wysokiej  jakości. Aparat posiada certyfikat medyczny.

Lumedin podsumowanie:

1.Cetyfikat medyczny, zatwierdzone prze RoHS 
2.Technologia zabiegów 'In-Motion' 
3. Duża powierzchnia zabiegowa – plamka o rozmiarach 12mm*20mm
4. Gęstość energii 10-150j/cm2

5. Regulacja szybkości pracy  1-10Hz 

6. Zabiegi dla wszystkich typów skóry według klasyfikacji  Fitzpatricka I-VI
7. Specjalny przewodnik – szkło szafirowe zapewnia doskonałe efekty chłodzenia

8. Optyka niemiecka marki Dilas

9. Mikrokomputer kontrolujący pracę lasera

10. Ekran dotykowy 10.4’’

11. Przyjazny interfejs użytkownika

12. Duże miedziane wentylatory

13. Pojemny, 8 litrowy zbiornik na wodę

14. Niski koszt zabiegu

Lumedin – efektywny, rentowny, niezawodny

 

Źródło: http://www.abacosun.pl/

 

mezczyzna medycyna estetycznaXXI wiek znacznie zmienił sposób postrzegania mężczyzn. Coraz więcej z nich świadomie zaczyna poważnie traktować temat dbania o siebie i przestają utożsamiać go z czymś ujmującym. Mężczyźni chętniej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, które to rozwijają się wraz z trendem i poszerzają ofertę o zabiegi dedykowane specjalnie im. Jaki jest profil mężczyzny odwiedzającego gabinet medycyny estetycznej i na co sami panowie powinni zwrócić uwagę rozważając taką wizytę tłumaczy dr Urszula Brumer, lekarka medycyny estetycznej, właścicielka Kliniki Medycyna Młodości

 

Dziś poprawianie urody nie jest uważane za niemęskie, a panowie zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest zadbany wygląd w życiu prywatnym i zawodowym. Najczęściej pacjentami lekarzy medycyny estetycznej są młodzi, świadomi mężczyźni, wychowani w innej myśli niż ci ze starszych pokoleń. Drugą, równie często spotykaną grupą są panowie powyżej 45 roku życia, których dopadł tzw. kryzys wieku średniego i obawa, że uciekająca młodość wywrze negatywny wpływ na ich sukcesy. Dla obu grup istnieje jednak jeden wspólny mianownik – chęć uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu, by nikt nie zauważył, że poprawiali oni cokolwiek w swoim wyglądzie.

 

Z czym najczęściej zgłaszają się po pomoc mężczyźni do lekarza medycyny estetycznej ? Zapytałyśmy dr Urszulę Brumer o najczęstsze problemy estetyczne współczesnego faceta. Lista przedstawia się następująco:

 

1. Łysienie: Wypadanie włosów i problem zakoli to jeden z najczęstszych męskich kompleksów. Dlaczego tak się dzieje? Winna jest przede wszystkim genetyka, na którą niestety nie mamy wpływu. Jednakże proces ten da się w pewnym stopniu zahamować, a nawet odwrócić. Najskuteczniejszą metodą w walce z łysieniem jest znana i ceniona mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Dla przypadków o większym stopniu zaawansowania łysienia konieczne są stężenia płytek znacznie większe. Najbardziej zaawansowanym obecnie systemem, gwarantującym 7-krotne zagęszczenie płytek krwi jest ANGEL SYSTEM. Pojawiły się także na rynku nowe, innowacyjne metody mezoterapii preparatami dedykowanymi mężczyznom, np. Dr Cyj: pierwszy na świecie preparat peptydowy wykorzystywany w terapii problemów z włosami, który intensywnie wspomaga ich wzrost.

 

2. Zmarszczki: Problem zmarszczek i starzenia się twarzy martwi mężczyzn tak samo, jak kobiety. Spoglądają oni w lustro nie mogąc zaakceptować zmian na twarzy, dlatego decydują się zawalczyć o młody wygląd. Na co najczęściej się decydują? Na wykorzystanie komórek regeneracyjnych i macierzystych, czyli najbardziej zaawansowany trend w medycynie estetycznej. Warto podkreślić, że mowa o komórkach własnych, pobieranych z krwi lub tkanki tłuszczowej, które odmładzają w bardzo naturalny sposób. Specjalnie wyseparowane i precyzyjnie podane w skórę i tkankę podskórną, są w stanie odtworzyć i zregenerować zużyte komórki, a tym samym odmłodzić dany obszar nawet o dekadę.

 

3. Obwisła skóra: Wielu mężczyzn skarży się na problem nadmiaru luźnej skóry pomimo intensywnych treningów siłowych (często po procesie odchudzania). Nie wygląda ona estetycznie, a co gorsza, przysłania wypracowaną ćwiczeniami rzeźbę. Niestety, zdrowa dieta i (jeszcze częstsze) treningi nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Rewelacyjną metodą, radzącą sobie z nim jest popularny wśród kobiet po ciąży zabieg Thermi Tight, który precyzyjnie usuwa nadmiar skóry z newralgicznych miejsc. Dla mężczyzn istotny jest szybki efekt, a wspomniana metoda działa od razu. Jeden zabieg zwykle wystarcza by móc cieszyć się smukłą, zdrowo wyglądającą sylwetką.

 

4. Problem bardzo intymny: Nie ukrywajmy, wśród top-kompleksów męskich znajduję się także rozmiar penisa. Każdy facet chce móc zaimponować swojej partnerce i czuć się pewnie ze swoją męskością. Co robić, kiedy natura nie spełniła naszych oczekiwań? Kobiety od lat mogą powiększać piersi, a teraz także mężczyźni mają możliwość skorzystania z zabiegów dbających o estetykę miejsc intymnych. Od kilku lat dostępny jest zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli na bazie naturalnego składnika wielu tkanek człowieka. Pozwala on na bezpieczne powiększanie członka, zwiększając jednocześnie jego grubość i objętość. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny. Cała procedura trwa bardzo krótko, a rekonwalescencja jest prawie nieodczuwalna.

 

5. Nadpotliwość: Ostatnim częstym kłopotem „brzydkiej płci" jest nadpotliwość. Stosowanie preparatów kosmetycznych ma sens w przypadku normalnego, fizjologicznego pocenia się. Gdy mamy do czynienia z nadmierną potliwością pach, trzeba sięgnąć do skuteczniejszych działań, czyli zablokowania gruczołów (np. botoksem) lub ich usunięcia poprzez wypalenie w zabiegu Thermi Raice. Zabieg jest dużo skuteczniejszy od botoksu, który działa jedynie przez kilka miesięcy. Żaden facet nie lubi używania dużej ilości kosmetyków, więc rozwiązanie problemu raz na zawsze zdecydowanie jest tym, czego oczekują mężczyźni.

 

Jak widać, zarówno kobiety, jak i mężczyźni borykają się z problemami estetycznymi. Obecne czasy pozwalają mężczyznom bez wstydu odwiedzać lekarskie gabinety medycyny estetycznej, dzięki czemu zyskują oni sami, jak również ich partnerki. Choć wciąż są bardziej od kobiet powściągliwi w decyzjach dotyczących ingerencji w swoje ciało i stawiają na zdecydowane, szybkie rozwiązania, to pociesza fakt, że kliniki wychodzą naprzeciw ich potrzebom i zachęcają, by śmiało zgłaszali specjalistom swoje problemy. Piękno nie zna przecież wieku ani płci i w XXI wieku jest dostępne dla wszystkich!

 

Źródło: https://drbrumer.prowly.com/